Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalt feleségként melyik lehet a jobb megoldás? fórum

Megcsalt feleségként melyik lehet a jobb megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
14. túrógombócka (válaszként erre: 12. - Chiquitita)
2017. ápr. 11. 18:47

egy éves viszony?

repülne a francba.

2017. ápr. 11. 18:36

1-es.


Mi 12 éve vagyunk együtt a párommal. Van egy gyerekünk, de én megmondtam neki, hogy szemrebbenés nélkül elhagynám, ha megcsalna.


Csak akkor van értelme együtt maradni, ha tényleg meg tudsz bocsátani neki és nem abból fog állni az életed, hogy nem bízol benne és felhánytorgatod a dolgokat.


Bár kérdés, hogy ő veled maradna e vagy a másik kell neki.

2017. ápr. 11. 18:10
Azért kérdezem itt, mert itt senki nem tudja a nevem, sem azt, hogy ki vagyok. És éppen ezért, itt őszinte választ kapok, nem azt, amit hallani akarok, vagy azt, hogy "ugye megmondtam". Igen, tudom, hogy a megcsalásnak oka van, 10 éve vagyunk együtt, már nem lángolunk úgy, mint régen. Amúgy a viszonya egy éve tart kb., de csak nemrég jöttem rá, mert elfelejtett kilépni az emailjéből. Én épp itthon vagyok a kisbabánkkal, nem lenne egyszerű egyedül maradni...
11. massalhangzo (válaszként erre: 9. - F52a0b4925)
2017. ápr. 11. 16:36
nem azt irta, hogy egyik vagy masik valasztas egyszeru. es e ketton kivul nincs mas variacio. legfeljebb az, hogy nem beszelik meg egymassal, nem is tesz ugy a megcsalt fel, mintha nem tudna, bar a ferjevel nem beszeli meg, de mindenki massal igen :D
10. csikil4ny (válaszként erre: 2. - Gabriella_127)
2017. ápr. 11. 16:33
Van ismerősöm, aki azért választotta a 2. variációt, mert a férje mellett megvan az anyagi biztonsága, Valakiné lehet s mindenütt hirdeti, hogy az "asszony szoknyája sok mindent eltakar". Nem cserélnék vele.
9. f52a0b4925 (válaszként erre: 1. - Chiquitita)
2017. ápr. 11. 15:13

Sokan hajlamosak azt hinni, hogy ez ennyire egyszerű. Vannak még variációk, persze, nem ismerem a konkrét helyzetet. Alaphelyzetben az álalad vázolt két lehetőség a két véglet.


Ha két embert nem csak a szél fújta össze, akkor valaha voltak érzelmek, volt kötődés, voltak közös tervek célok. A kötelék meglazul, megszűnik a megfelelő kommunikáció, nagyon sok félreértés, kimonondott vagy kimondatlan sérelmek jönnek, és a rossz hír, hogy gyűlnek. Ha ilyenkor valaki a képbe kerül, könnyű elcsábulni. De ha már vállaltuk a gyereket/gyerekeket, gondolkodjunk kicsit felelősen, tegyük már meg, hogy adunk egy esélyt arra, hogy végiggondoljuk, mi is vezetett idáig! A legjobb kapcsolatokat is próbára teheti a gyerekvállalás. Hátha még az alapok sem voltak megfelelőek.


Nem értek egyet azzal, hogy aki egyszer megtette az meg fogja tenni többször is. Igen, lehet. Van aki igen, van, aki soha többé. De egy esélyt mindenki érdemel.


Nem hiszem azt sem, hogy létezik boldog tudatlanság. Max struccpolitika. Aki szeret, észreveszi ha a párja másfelé kacsingat. És ha szeret, akkor nem fogja a fejét a homokba dugni, mert tudni akarja. Az okát is.

2017. ápr. 11. 14:24

Én inkább azt kérdezem, mi számít megcsalásnak?

Sokféle szint létezik. Sokféle elvárás a másikkal szemben. Ha pedig már gyerek is van, erre enged következtetni az 1., akkor már arra a kis ártatlanra is gondolni kell. Amíg 2 egyedüálló döntése a kérdés, viszonylag egyszerű a helyzet. Megbántódtál, mert megcsaltak, kész és vége! De a gyerekről gondoskodni kell. Fizikailag, anyagilag és lelkileg is. Még akkor is igen meggondolandó, ha anyagilag megteheti, hogy azonnal pakol és válik.

Én mindenképpen leülnék és megbeszélném a dolgot. Persze most döbbenet, kétségbeesés, sírás és fortyogó indulatok is fékezhetik ezt. De ha valaki tudja magáról, hogy hajlamos idegességében ordítani, akkor érdemes egy olyan helyre megbeszélni a találkozót, ahol erre nem nyílik lehetőség. Pl. egy étterem. Írja össze, mit akar megkérdezni, mit akar tisztázni. A kölcsönös vádaskodás sehová sem vezet. Esetleg készülhet olyan lista, mi ok és mit ismerek el hibának?

Ugyanis az ilyen történésnek mindig van előzménye.Amennyire lehet tiszta fejjel próbáljuk meg átgondolni ami történt.

Nem gondolom, hogy nyakasan ragaszkodni kellene a sérelmünkhöz, de azt sem, hogy simán átlépünk rajta, mert egyik sem jó. Minden attól függ, mennyire bántja a másikat az ami megtörtént.

7. syria (válaszként erre: 1. - Chiquitita)
2017. ápr. 11. 14:17
A 2. semmiképp. Az elsőre vannak variációk. Gazdagon. :(
2017. ápr. 11. 14:16

1.

Ha valakit megcsalnak,az érződik a kapcsolatban szerintem. Legalábbis én nem tudom elképzelni azt a szituációt,ahol az egyik fél félrelép,és a másik fél ebből semmit nem érez meg. Ha megcsalt,valószínűleg azért tette,mert valami nem oké kettőtök közt.

Én megbocsátani nem tudnám,ha párom megcsalna,viszont van az a szituáció,ahol valamilyen szinten érthető a dolog, DE! semmiképp sem megbocsátható szerintem. Ha annyira nem boldog,akkor előbb hagyjon el,váljunk el (lehetőleg) békésen és utána másszon más ágyába.

2017. ápr. 11. 13:39

Megbocsátottam. Nem lett volna szabad!

Vagy megbocsátani, de azonnal egyedül maradni, hogy legyen súlya és következménye a súlyos tettnek.

4. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Chiquitita)
2017. ápr. 11. 13:20

ha te es a parod fontos, akkor 1.

ha az a fontos, hogy feleseg maradjal 2.

2017. ápr. 11. 13:02

Az első.


A második azért nem, mert nem hiszem, hogy hosszútávon boldogan lehet élni így, előbb-utóbb ez kiderülne, kibukna. No meg engem ne nézzen hülyének senki.


A kiderülés, megbeszélés abban is segíthet, hogy vajon miért csalt meg? Ez engem biztosan foglalkoztatna, főleg ha nem csak a "mentem a farkam után" dolog a magyarázat.

2017. ápr. 11. 13:01

Általában a "nem tudni semmiről" és a "boldogtalan tudatlanság eljátszása" azoknak kényszerű akik nem tudnak hová tovább lépni, nincs lakásuk, nincs segítségük, és nincs jelenleg anyagiakban úgy lehetőségük, hogy megtehessék a lépést.


De ha van lehetőség tovább lépni, van hová menni lakni, van pénz egyedülállóként csinálni tovább, akkor nem szabad várni semmire.

Aki egyszer megcsalja a másikat, az később is megfogja.

Nem várnám meg míg haza visz valami jó kis fertőzést nemi úton vagy épp a család pénzét valami idegenre költi udvarlás gyanánt.

2017. ápr. 11. 12:51

1.Megtudni és megbeszélni a dolgot/szakítani, elvált, egyedülálló anyukává válni

2.Nem tudni semmiről és élni tovább a boldog tudatlanságban, együtt

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook