Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meditációs tapasztalatok, tanácsok, praktikák fórum

Meditációs tapasztalatok, tanácsok, praktikák (beszélgetős fórum)


1 2
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - Bluemoon55)
2023. jan. 19. 16:19
Hát az végképp nem. Ha szívnánk, akkor más téren is szívnánk.🤣
31. Bluemoon55 (válaszként erre: 30. - 68a20912f0)
2023. jan. 19. 14:15
Nyilvan de akkor sem fogok szívni, az sem megoldás.
30. 68a20912f0 (válaszként erre: 29. - Bluemoon55)
2023. jan. 19. 14:07
Tudom, de a marihuána működik, mint altató.
29. Bluemoon55 (válaszként erre: 27. - 68a20912f0)
2023. jan. 19. 14:06
Ja hat az mas a cbd olajnak semmi koze a fűhöz
28. 55Judit (válaszként erre: 24. - Bluemoon55)
2023. jan. 19. 12:32
Bocs.😀
27. 68a20912f0 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2023. jan. 19. 12:23
Egyik ismerősöm el-elszív egy füves cigit, alszik tőle, mint a bunda.
26. 55Judit (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2023. jan. 19. 11:13
A meditáció is ilyen, olvastam.😀
25. 55Judit (válaszként erre: 23. - SipiAngi)
2023. jan. 19. 11:13

Biztos hogy nagyon jó, másoktól is hallottam már.

Én azért nem próbálom meg, mert másra is keresek megoldást. Valami olyan kell nekem ha már pénzt adok ki, aminek szerteágazó hatása van, harmonizálja az életműködéseket.

24. Bluemoon55 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2023. jan. 19. 11:11
Az alvas forumon irtam neked, hogy de, probaltam de nekem nem használt.
23. SipiAngi (válaszként erre: 19. - Bluemoon55)
2023. jan. 19. 11:08

www.alvasguru.hu


Nekem sokat segít.

22. 55Judit (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2023. jan. 19. 10:59
Sok mindent kipróbáltam már, kezdve az orvossal, de a legrosszabb választás az altató. Ennek a CBD-nek alaposan utána olvastam. A részletes tájékoztatóban pl. benne van, hogy hatással van többek között az étvágyra, fájdalomérzetre, alvásra, általános közérzetre, valamint szabályozza a stressz és a szorongás szintjét. Gondoltam, kipróbálom.😀
21. 55Judit (válaszként erre: 19. - Bluemoon55)
2023. jan. 19. 10:56
Nekem is súlyos alvászavarom van. A végsőkig kimerítő ez az állapot. Én most a CBD olajat próbálom ki, éppen most vettem be az első adagot. Ezt nem próbáltad még?
20. 55Judit (válaszként erre: 18. - SipiAngi)
2023. jan. 19. 10:51

Írtad hogy csak december óta meditálsz, és természetes hogy nem tapasztaltál meg még mindent. Csak érdekelt, vajon az én problémámra tudod-e már a választ.

Az is valami hogy teljesen nem szakadunk el a valóságtól - egyenlőre. Az viszont szuper, hogy már megtapasztaltad azt a végtelen békét amiről én még csak olvastam.


Nekem egy riasztó tapasztalatom volt egyszer, lehet hogy e miatt nem vagyok azóta képes teljesen átadni magam a meditációnak. Azt vettem észre hogy egy re lassúbb és felületesebb a légzésem miközben figyelem. Egyszer csak nem vettem levegőt, nem is hiányzott. Ez rémített meg, de nagyon. Miközben nagyon jól elvoltam levegővétel nélkül, bevillant hogy abba kell ezt hagynom, mert ha elveszítem az eszméletemet, még úgy maradok.😀

2023. jan. 19. 10:10

Enis nagyon nagyon stresszes vagyok es sajnos szorongok, jarok mar pszichologushoz de még csak 2 alkalom volt, de lehet nem tudom elkerulni a gyógyszert.. Enis szeretnék meditalni vagy relaxalni de igy egyedül otthon szerintem ez nem menne nekem, sajnos nemtudok kikapcsolni. Nekem viszont eleg súlyos alvas zavarom is van, es mar nagyon kivagyok, testi tuneteim is vannak, ritmus zavar extra stb, egyre rosszabb a helyzet.

Nekem a fő dolog az lenne, hogy az alvasomon tudjak valtoztatni mert ez igy teljesen tonkreteszi a szervezetet.

18. SipiAngi (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2023. jan. 19. 10:07

Tudom kicsit úgy hangozhatott az előző két hozzászólásom, mintha óriási tapasztalatom lenne. Sajnos én is csak kezdő vagyok, még csak múlt december eleje óta csinálom. Viszont azt nár én is érzem, hogy jót tesz és szükségem van rá.

Szerintem a jelentudatosság vagyis a meditáció gyakorlása közben nem tudod annyira elveszíteni a külvilággal való kapcsolatodat, hogy ne érezd az idő múlását. Én úgy vagyok vele, hogy bárcsak sikerülne, de egy alap éberségem azért megmaradt mindig. 2 alkalommal sikerült megtapasztalnom azt a határtalan, szinte végtelen békét és nyugalmat, amire mindig is vágytam. Olyankor valóban nagyon el lehet mélyülni. Viszont az olyan fantasztikus, hogy az mindent megér.

17. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Ediszi)
2023. jan. 19. 08:30
Azt nehéz leírni, hogy mit kell érezni. Szerintem azért sem könnyű elmondani, mert mindenkinek más. Kezdetben talán nyugalmat fogsz érezni. Úgy is hívják, hogy elcsendesedés. A fejedben a zsongást felváltja a csend és a tágasság (érdekes szó, de tényleg ilyen érzés). Nekem olyan, mintha belemerülnék egy kád meleg vízbe. Szerintem olyanfajta vezetett meditációval érdemes kezdeni, ami végig vezet az egyes testrészeid ellazításán. Ha nagyon nem megy az elméd kiürítése, akkor érdemes koncentrációs gyakorlatokat is végezni. Leülsz, és elkezdesz nézni egy tárgyat. Csak arra koncentrálsz, csak azt nézed, és nem gondolsz semmi másra. Kezdetben lehet, hogy ez csak pár másodpercig sikerül, de gyakorlással egyre több ideig megy majd.
16. 55Judit (válaszként erre: 15. - SipiAngi)
2023. jan. 19. 08:25

Biztos hogy így van, én is köszönöm hogy leírtad. Én csak nem rég kezdtem a meditációt. Én csak azt nem tudom és kicsit aggaszt, ezért is nem tudok nyugodtan meditálni, hogy mi van ha annyira elmélyülök a gondolatlanságba, hogy tovább meditálok mint szeretnék, és valami fontosat e miatt nem végzek el, vagy nem indulok el.

Telefon beállítás kizárva, más ötletet szeretnék.

15. SipiAngi (válaszként erre: 14. - Ediszi)
2023. jan. 19. 08:13
A rendszeres, mindennapos gyakorlásnak körülbelül 5-6-7 hét után érezni a kedvező hatásait, de már néhány alkalom után is érezhetsz megnyugvást, feltöltődést, pihentséget. Ha van lehetőséged vezetett neditációt hallgatni, akkor csak próbáld követni a beszélő indsrukcióit. Valószínűleg nem fog tökéletesen sikerülni, de ez ne vegye el a kedved. A lényeg, hogy mindig próbáld végrehajtani és idővel szépen lassan egyre jobban sikerül. Nem fogsz elmelkedett állapotba kerülni, nem fogsz spirituális gondolatokat és élményt átélni valószínűleg. A jutalmad az lesz,hogy egy idő után képes leszel elcsendesíteni az elméd és nyugodtabb,kiegyensúlyozottabb leszel, mert képes leszel a fontos dolgokra figyelni a zavaró, bántó dolgokat pedig kizarni. Nehéz megfogalmazni, de ha csinálod, érezni fogod, hogy jót tesz és szükseged van rá.
14. ediszi (válaszként erre: 12. - SipiAngi)
2023. jan. 19. 07:52
Nagyon köszönöm válaszod, de lenne egy lehet buta kérdésem. Honnan fogom tudni, hogy kezdek belejonni? Mit kell érezni?
13. ediszi (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2023. jan. 19. 07:51
Ki fogom próbálni. Köszönöm
12. SipiAngi (válaszként erre: 1. - Ediszi)
2023. jan. 19. 07:27

Szia!


A meditálás lényege, hogy ki tudd kapcsolni a gondolataid és csak magadra figyel, csak a jelenben legyél. Mivel nem ehhez vagyunk hozzászokva ezért ez kezdetben nehéz. Viszont a rendszeres gyakorlás meghozza az eredményt. Én december eleje óta csinálom és most már érzem az előnyeit Kevésbé vagyok stresszes, megfontoltabb, higgadtabb lettem. Meg tudom oldani, hogy ne ragadjanak magukkal a heves érzelmek. Az alvásom is sokat javult.

Meditálni nem csak ülve lehet és főleg nem törökülésben. A meditálásnál nem az a lényeg, hogy milyen pozícióban ülsz. Egyszerűen ülhetsz egy normális széken is, fekhetsz is, sőt állva vagy akár sétálgatás közben is lehet meditálni. Nekem a székenülő és hátonfekvő vált be. Ha nagyon nehezen tudod kikapcsolni a gondolataid, akkor neked valószínűleg az imaginatív meditáció fog segíteni, vagyis az amikor egy bizonyos dologra, pld. virágra koncentrálva meditálsz. A lényeg, hogy jó úton vagy a lelki egészséged visszaszerzése érdekében és semmiképpen se hagyd abba!

11. Amaunet (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2023. jan. 18. 20:59

Ilyen csakra meditációval kezdtem.


[link]

10. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2023. jan. 18. 20:02
Mit kóstál egy ilyen plüssmaci?
9. Amaunet (válaszként erre: 8. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 18. 19:52
Még a tenyésztőnél van, de hamarosan haza hozom.🥰🐕‍🦺
8. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2023. jan. 18. 19:47
Jelentem, a kutyustól lehidaltam, olyan cuki..-))
7. Amaunet (válaszként erre: 3. - Ediszi)
2023. jan. 18. 19:30

Keress egy kellemes hangú vezetett meditációt a youtube-on és figyeld a szöveget, végezd a gyakorlatot!

Én így kezdtem. Nem jönnek a saját gondolatok, mert mással vagy elfoglalva.

Aztán később egy pillanat alatt el tudsz majd lazulni minden szövegelés nélkül.

6. Bichi (válaszként erre: 1. - Ediszi)
2023. jan. 18. 18:03
nekem az egyetlen hely, ahol el tudok engedni, az a masszázsfotel, ott rezgésiszint emelő zenét hallgatok, amit amúgy a hétköznapi életben el nem tudnék viselni, viszont ott annyira kikapcsol. Minden más helyzetben csak akkor nem kattog valami az agyam, ha alszom :)))
2023. jan. 18. 17:51
Èn hanyatt fekve szeretek meditálni, mert úgy tudom elengedni magam . Így legtöbbször este meditálok elalvás előtt.
4. 68a20912f0 (válaszként erre: 3. - Ediszi)
2023. jan. 18. 17:44

Nagyon szívesen!

Mindegy, mert a tudatalattid is tisztulni fog, lehet hogy kellemetlen emlékek, érzések, gondolatok a felszínre jönnek. Sokan emiatt hagyják abba a meditációt.

3. ediszi (válaszként erre: 2. - 68a20912f0)
2023. jan. 18. 17:39

Nekem nem tudatalatti gondolatok jönnek felszínre, hanem inkább a problémáim amikre napközben is gondolok.

Nagyon köszönöm a könyvet. El fogom olvasni. 🙂

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook