Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudatos babatervezés 2020-ban. Praktikák, tippek, tanácsok 👣💫 fórum

Tudatos babatervezés 2020-ban. Praktikák, tippek, tanácsok 👣💫 (beszélgetős fórum)


8. tyityu (válaszként erre: 7. - Enada)
2020. jan. 13. 09:00

Szia! En egy lassan 5 honapos kislany anyukaja vagyok es hasonloan gondolkoztam, mint te. 6 honap utan estem teherbe es az elso 2 honapban egybe csalodott voltam es orultem, mikor megjott... akartam is meg nem is a terhesseget. Feltem nagyon, mi lesz a testemmel (mindig fontos volt az alakom, sportoltam, ha egy kilo feljott ram mar rogton jobban odafigyeltem az etkezesre). A szulestol is nagyon feltem, a 149 centimmel nehezen tudtam elhinni, hogy olyan terhessegem es szulesem lehet, mint mondjuk egy 175 centis nonek. Aztan a harmadik honapos probalkozasunkkor lett egy kemiai terhessegem... ez teljesen megvaltoztatta a gondolkodasom, teljesen osszetortem, innentol tenyleg nagyon akartam a gyereket, nem feltem a plussz kiloktol es a szulestol. Erre ket honapra teherbe estem a kislanyommal. Teljesen egeszseges terhessegem volt, aktiv maradtam, csak annyi sulyt szedtem fel, amennyit kellett, 2 honappal a szules utan mar ismet a sulyomnal voltam, a hasam olyan lapos mint volt. A szulesem nem volt konnyu, mivel nagyon hosszu volt, de nagyon nem fajt mivel kertem erzestelenitest. Manapsag mar nem olyan a szules mint nagyanyaink idejeben, en csak jo emleket orzok rola.

Drukkolok, hogy hamar osszejojjon a baba!!! En mar a masodikon gondolkozok, de a ciklusomnak meg mindig semmi jele, igy a kerdes meg nem merul fel 🙂

2020. jan. 12. 20:46

Sziasztok! Mi 8 hónapja próbálkozunk, decemberben volt egy korai vetélésem. Most a héten voltam a nőgyógyászomnál, ő mindent rendben talált, tegnap pedig egy belgyógyász-gasztroenteorológusnál, mert sokat fáj, görcsöl a hasam. Ő nagyon érdekes dolgot mondott nekem a teherbeesést el kapcsolatban. Mégpedig azt, hogy hiába szeretne egy nő nagyon gyereket, de fejben is rendbe kell tennie a dolgot. Mégpedig, hogy el kell nőként fogadnunk, hogy megtermékenyülünk, hogy bennünk nő az a kis élet, mi szüljük meg, tehát, hogy minden ami testünkben változik. Mert sokszor azért nem fogná meg a baba, mert a tudatalattink nem fogadja el ezeket a dolgokat.

Ezen tök sokat gondolkoztam tegnap óta, és lehet, hogy van benne valami. Mert én igenis félek a terhességtől, hogy mi lesz, hogy lesz, hogyan változok én, a testem, a férjem hogyan reagálja le majd ezeket a dolgokat, stb. És én félek a szüléstől is. Emlékszem, mindig azt mondtam, olyan jó lenne, ha egyszer csak itt teremne a babánk. Pedig nagyon vágyom a babára, de lehet, hogy m~gis, akaratomon kívül blokkolom. Szóval most ezt mindenképpen rendbe akarom tenni magamban.

6. nilem023 (válaszként erre: 1. - Dcba79fc89)
2020. jan. 10. 19:50

Szia!

Én is 34 éves vagyok és egy egy hónapos baba anyukája😊

Nálunk sem akart össze jönni fél év után sem, elmentem hát nőgyógyászhoz! Nálunk is volt vérvétel és a páromat is megvizsgálták/nála minden ok volt/ Nekem volt egy méhszáj sebem amiből ki kezelt! A vérvételből kiderült hogy magas a kortizol/stresszhormon/szintem és a pajzsmirigyem sem volt teljesen rendben! Endokrinológushoz kellett mennem aki gyógyszert irt fel! Két hónap után volt egy kontroll ahol minden oké volt már, a hónap végén teherbe is estem!😊

5. dcba79fc89 (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2020. jan. 10. 13:14

Szia!

Van 2 gyermeke a páromnak...

Rendeltünk tesztet amivel a mennyiséget tudjuk vizsgálni...

Az teljesen rendben van. A minőséget nem tudjuk...

4. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Dcba79fc89)
2020. jan. 10. 11:55
Szia! Párodnál megnézték, hogy minden rendben van-e? Mert te szedhetsz bármit, ha nála nem megfelelő valami...
3. dcba79fc89 (válaszként erre: 2. - Szokeciklon)
2020. jan. 10. 10:58
Köszönöm szépen! Gratulálok Nektek!!
2. szokeciklon (válaszként erre: 1. - Dcba79fc89)
2020. jan. 10. 10:57
Méhpempő! Te is és a párod is szedje! Nekünk bevált, két hét szedése után megfogant a babánk, már a 19.hétben vagyunk :)
2020. jan. 10. 09:55

Sziasztok!

34-éves Nő vagyok, egy éve tervezzük a Gyermeket sikertelenül. Biztos vagyok benne, hogy sokunknak szívfájdalma, hogy nem fogan meg a bébi. Ebben a fórumban szeretnék erőt adni, erőt gyűjteni, illetve szeretném tudni ki mit tesz,tett meg a siker érdekében? Hogyan láttátok neki? Mi fél évig vártunk... Jönni fog... Nem jött... El mentem nőgyógyászhoz közöltem vele, hogy sosem voltam várandós, hogy szeretném tudni van e valami ami akadályoz a fogantatásban?! Vérvételt írt ki illetve megvizsgált. Minden rendben van higyje el 2 éven belül teherbe esik. Tudja van akinek az első hónapban összejön van akinek csak a 2.év végén😲. (feltéve ha egészséges mind két fél) A ciklusom nem kielégítő 22-27 napos. Tehát nem tudom mikor van peteérésem.

Inofolic port de 17.-e óta iszom.

Premens tablettát 2019.10.-hó óta szedem.

D-vitamint.

LH tesztet most fogom próbálni.

Ki mire esküszik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook