Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meditációs tapasztalatok, tanácsok, praktikák fórum

Meditációs tapasztalatok, tanácsok, praktikák (beszélgetős fórum)


1 2
2. 68a20912f0 (válaszként erre: 1. - Ediszi)
2023. jan. 18. 17:26

Nem szabad a gondolataidat erőszakosan elnyomni, ezek a felszínre fognak kerülni, mert a spirituális gyakorlatok felszabadítják a tudatalatti tartalmakat. A hétköznapi tudatosság során az elme az egyik gondolatról a másikra ugrik, mivel évtizedek óta így működünk, nem lehet egyik pillanatról a másikra lecsendesíteni a tudatot.

Helyezkedj el olyan pozícióba, amilyenbe szeretnél, érdemes kipróbálni a fél-lótuszt (feltéve, ha megy), és a feneked alá párnát tenni.

Segíti a koncentrációt ha valamilyen mantrát használsz, pl. a So-ham mantrát szokták ajánlani. Belégzésre: "so", kilégzésre: "ham", így könnyebben le tudod csendesíteni az elmédet. Vagy figyelhetsz pusztán a légzésre is. A meditációról egy - szerintem - nagyon jó könyv:


[link]

2023. jan. 18. 17:17

Egy ideje erősen foglalkoztatni kezdett a meditálás. Rengeteg pozitív dolgok hallani róla. Pár napja úgy gondoltam, hogy elkezdem gyakorlatban is viszont nem kevés nehézségbe ütközök. Egyszerűen nem tudom kikapcsolni az agyam. Egyik gondolat követi a másikat, szóval folyamatosan gondolkodom. Ezen kívül a török ülés egyenes háttal szinte kellemetlen pozíció számomra. Fáj a hátam és kedvem lenne más pozícióba helyezkedni.

Gyakorlott meditalóktol szeretnék kérni tapasztalatokat és segítséget a sikeres metitálás eléréséhez.

Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook