Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Medencénkben a víz elszineződött... Valakivel előfordult már? fórum

Medencénkben a víz elszineződött... Valakivel előfordult már? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. aug. 31. 02:58
az rossz jel.zoldszinu let?mert az algaproblema,menj el boltban ahol pool-hoz arulnak cuccokat es ott megtalalod ami fixalja a problemadat!
2014. júl. 2. 11:24

S.O.S besárgult a medencénkben a víz, már Le sem lehet látni az aljára, olyan színe van, mint a (bocsi) a reggeli pisinek.

Le kell engendem ,vagy vegyszerekkel kitisztíthatom? És ha igen, mennyire ártalmasak a vegyszerek az egészségre?

Mi azt vettünk, amit az üzletben ajánlottak, amiben nincs klór, mert az gyerekbarát.

2010. júl. 14. 15:50

most megyek csobbania gyerekekkel!

szép délutánt mindenkinek!

48. b2076ec79b (válaszként erre: 47. - Kinga_so)
2010. júl. 14. 13:17
megnézem köszi! :)
2010. júl. 14. 13:10

én tablettával mérek, amit a baumaxban veszek, 1600Ft volt 30db pH és 30db klór elemző tabletta egyben.

Ez 1-2 nyárrra elég.

Ha készülékestől veszed, akkor3000 körül van.

A neten az aqualing forgalmaz tesztcsíkokat, azt is dícsérik sokan.


kevian! Meleg van!Több törődést igényel ilyenkor a medi!

46. kevian (válaszként erre: 40. - Kinga_so)
2010. júl. 14. 12:50

Már engedem is le a vizet. Ma délután elmarad a pancsolás...

Nem értem, eddig is így csináltuk, s semmi baj nem volt vele. Illetve annyi volt a különbség, hogy eddig árnyékban volt mindig, most viszont kitettük a napra.

45. kevian (válaszként erre: 38. - B2076ec79b)
2010. júl. 14. 12:48
Ez nem alga, mert nem nyálkás/csúszos/, hanem mintha pisi lenne benne. :S
44. b2076ec79b (válaszként erre: 42. - Kinga_so)
2010. júl. 14. 12:38

Ahha :)) Ok, megpróbálom. meg a szűrőt is megnézem. Holnap-holnaputánra kiderül milyen lett a víz :)

Igazából ez az első medencénk és még kísérletezünk, sajnos még nem kaptam bele Ph cuccot, így nem tudtam beállítani. Illetve lett volna valami szuperkütyü 2000-ért, de azt nem vettem meg. :)

Nem tudod hol tudnék ilyen sima egyszerű Ph tesztcsíkot venni? Gyógyszertár, állatbolt és gazdabolt kilőve :(

2010. júl. 14. 12:12

Hajni!


Ha papírszűrős a tied is, akkor még az innofiltnél kapható vastag szűrőanyag is segíthet, amiből zsákot varrva a kifolyónyílásra téve mégegyszer meg tudod szűrni a vized, ez az algákat is megfogja.

2010. júl. 14. 12:10

miután jól összekeverted a vízben a vegyszereket, egész éjjel hagyjad nyugiban, ne forgassad a vizet, hadd ülepedjenek le a dögök meg a kosz a medi aljára.Ezt értem a pihentetés alatt.

Remélem, tudtam segíteni!

41. b2076ec79b (válaszként erre: 39. - Kinga_so)
2010. júl. 14. 12:08

Igen, mára terveztem egy porszívózást.

Pihentetés alatt mit értesz?

Ebben a melegben tényleg egész nap van benne valaki :)) Éjjel meg megy a forgató...

40. kinga_so (válaszként erre: 36. - Kevian)
2010. júl. 14. 12:06

ha a ph nincs beállítva 7,2-7,4-re, sem a klór, sem az algaölő nem tudja kifejteni a hatását.

Két dolgot tehetsz:

1: teljes vízcsere

2. : pH beállít és klórsokk(100g klórgranulátum/10m3), összekeverés és pihentetés, majd porszívózás.Ha még nem tökéletes, algaölővel is sokk, és folyamatos vízkezelés, porszívózás.

39. kinga_so (válaszként erre: 37. - B2076ec79b)
2010. júl. 14. 12:02
pihentetni kell és kiporszívózni az aljáról a leüllepedett szmötyit...semmi gondod nem lesz vele, csak gondolom most ti is ezrrel pacsáltok :-)
38. b2076ec79b (válaszként erre: 36. - Kevian)
2010. júl. 14. 11:19
algaölő?
2010. júl. 14. 11:18

Sziasztok!


Hátha tudtok segíteni...

Az én medencémben nem algás, vagy színes a víz, inkább olyan fehér... rendszeresen klórozom és van benne algaölő is, nem nyálkás, nem zöldül..stb. Csak olyan zavarosnak néz ki, nem olyan kristálytiszta. Általában egész éjjel megy a forgató, kosz nincs is benne, csak olyan zavaró a színe. Mit lehetne ezzel kezdeni???

36. kevian
2010. júl. 14. 11:14

Beletettük a kombi tablettát, megy a szűrő non stop, mégis bezöldült a víz...

Már nem tudom mit tegyek . :S

35. NOA (válaszként erre: 31. - Geridina)
2010. júl. 14. 10:28

Nálunk kútviz van.Úgy gondolom,hogy idő kell amig mindenki belejön, hogy kell a vizet tisztán tartani. Ph-ja legyen 7-es aztán a többit szép sorjában.Nekünk jó a hipó kezdetben és a sósav..majd algaölőt tesz bele hetente.

A gyorsklór a legszuperabb csak drága.


Nekünk betonmedi van abba több vegyszer kell.

2010. júl. 14. 10:13
a mi medencék kicsit nagyobb és nem bántam meg , hogy csővázasat vettem.4,57x1,22-es, a gyerekeim is élvezik és én is tudok úszni benne...
33. geridina (válaszként erre: 32. - Kinga_so)
2010. júl. 14. 09:56

305-ös átmérőjű, nem olyan kicsi.

Férjem tavaly 2000-nek számolta, idén azt mondta, hogy inkább 3000

32. kinga_so (válaszként erre: 31. - Geridina)
2010. júl. 14. 09:47
akkor biztosan jó kicsi medencétek van, ha 3000-ből megúszod a feltöltést...
2010. júl. 14. 09:26

Sziasztok

Látom, beindult újra a fórum:)

Nálunk ugyanaz jött be, mint tavaly. Igaz, hogy egy megtöltés 3000 ft vízdíj, de egész nyáron ugyanaz a víz van a medencében. Úgyhogy felejtős a kútvíz:)

Heti egy mini klórtabletta a szűrőbe, napi 1 óra forgatás és gyönyörű a víz. Már másfél hónapja benne van. Naplómban van róla fotó úgy rémlik.

30. kinga_so (válaszként erre: 2. - 064209f635)
2010. júl. 14. 06:44

kicspódott a vas, az színezte el a vized.

Már előttem is írták, hogy a boltban vásárolt vegyszerek ezeket a vizeket elszínezhetik, de erre is van megoldás, hogy ne kelljen állandóan vízcseréhez folyamodni.


1. homokszűrő, sokkolás és folyamatos keringetés és szűrés és pihentetés és porszívózás, persze mindez a vegyszerek használata mellett.

2009. júl. 28. 19:02

De jó neked:

Mi nem tettünk bele vagy egyhétig algaölőt és tiszta merő zöld:D:D:D:D

De már nem is nagyon fürdünk benne:D:D:D

2009. júl. 27. 13:36

Hahó, mindenki eltűnt?

Képzeljétek, egy hónapja van benn a víz a medencében, és tiszta. És nem vettem semmiféle savat meg ph mérőt meg efféléket. Háromnaponta a forgató szűrőjébe rakunk egy mini kombi klórtablettát, aztán 1 hetet kihagyunk, mert olyankor már nagyon klóros. És hetente löttyintek bele egy kis algaölő folyadékot. Nagyon szép a víz.

2009. jún. 29. 12:59

Ezt a hozzászólást találtam egy másik honlapon egy fórumban. Úgyhogy igazunk lehet a kútvízzel:)


Sajnos a fúrt kútból nyert víz kémiai összetétele nem egyezik meg a vezetékes vízével. Az üzletekben kapható vegyszereket viszont ez utóbbihoz készítik. Némelyik gyártó fel is tünteti a csomagoláson, hogy nem veyetékes vízhez adva elszíneződést okozhat. Talán ez is okozhatja a problémát.

26. geridina (válaszként erre: 22. - Pircsi24)
2009. jún. 29. 10:01
Légyszi nekem is küldd el:)
25. geridina (válaszként erre: 17. - 064209f635)
2009. jún. 29. 10:00

Akkor biztos egy a problémánk:)

Amikor feltöltöttük a fúrt kútról, kristálytiszta volt a víz. Aztán vettük a klórtablettát (mi nem a nagyot, hanem a minit), vettünk hozzá úszó gombát (így hívják), és beletettük a tablettát. Nem telt bele fél nap, és barnás-vöröses-zöldes lett a víz, de annyira, hogy a bőrünket is megfogta. Nem engedtük le, gondoltuk, végülis nem koszos, csak olyan mintha termálmedencében fürdenénk:) Tegnap sikerült végre a több napos eső után kitisztítani a medencét, miután leengedtük. Ma elkezdjük sima csapvízzel feltölteni. Végülis a férjem kiszámolta, hogy kb. 2000 Ft-ba kerül, ha csapvízzel töltjük (305 átmérőjű medence), ha nyár végéig nem kell többet tölteni, akkor megéri. Olcsóbb, mint a fürdőbelépő:)))

2009. jún. 29. 09:54

sziasztok!

még nem olvastam vissza a fórumot, így nem tudom, hogy a kútvízről beszéltetek-e már:)

Mi tavaly kútvízzel töltöttük, és hiába tetünk bele klórtablettát, 3 nap múlva barna és zöld volt. Próbáltuk fele kút-fele csapvízzel is, ugyanez a helyzet. Egy ismerősünk csak annyit tesz, hogy kombi klórtablettát tesz a szűrőbe, és forgatja néha a vizet. És kristálytiszta neki. Mi is éppen most akarunk szakboltba menni, hogy magyarázzák el, mit kell tenni. De félek, hogy mindenféle szerre rá fognak beszélni:)

2009. jún. 26. 22:55

Háth...köszi a segítséget,de ebből a vízből már nem lesz tiszta víz:S

Holnap leengedjük és új vizet töltünk bele...

22. Pircsi24 (válaszként erre: 20. - 064209f635)
2009. jún. 26. 19:27
Megtaláltam, elküldöm üzenetben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook