Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig fertőz a rota vírus? fórum

Meddig fertőz a rota vírus? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. júl. 31. 20:30
Mi két nap alatt lefertőztük anyósomékat!:D
2007. júl. 31. 09:49
Az biztos hogy szörnyű!! :( Mi átlag 3-4 havonta benne vagyunk, ilyenkor az egész család! A kicsi megkaphatná a védőoltást (jó tudom nem oltás, hanem szájon át adják) viszont a nagy már kinőtt belőle :( Borzasztó. A nagyom 3 éves, és még mindig elkapja. Meg én is! Az hogy meddig fertőz?? Mi még nem voltunk benne, amikor jött barátnőm és harmadnap ő is rosszul lett. Azután rá vagy 5 napra jöttek látogatók, (hiába mondtam hogy ne) és ott is az egész család beteg lett, és engem szidtak. :(
2007. júl. 10. 11:12
Jaaaaaaa, és persze az egész család elkapta, csak én nem.Nagyon könnyen fertőz, és szerintem elkerülhetetlen, ha két gyerek találkozik....
2007. júl. 9. 14:41

Szörnyű egy nyavaja!!!!!Nekem 11 hónapos volt a kislányom, amikor elkapta, 3 hétig volt benne, úgy, hogy közben jobban lett, gyógyultnak tűnt, aztán visszaesett és mehettünk a kórházba, két napig infúzión volt!

Ez a vírus tönkretette az egész emésztőrendszerét, szinte egyfolytában hasmenése volt, a végbele is kifordult, csak aludt, inni nem akart, vizelete nem volt, szörnyű volt látni szegénykémet.A kórházban már hamar rendbejött, de sajnos egyik háziorvos sem tudta, hogy mi a baja, aztán a végén majdnem késő lett...Mindegyik mást mondott, diétázzon, nem diétázzon, ezt lehet, azt lehet....

Állítólag amelyik gyerek elkapta már egyszer, az többször nem kaphatja el, védett lesz.Az én lányom a Calicit is elkapta, hajszál híján megint kórház lett a vége, de három évesen már bele tudtuk diktálni a folyadékot.Mert az a lényeg!

A rota ellen egyébként van védőoltás, potom 33000 Ft-ért......csekély összeg,a gyes nem elég rá az biztos....

2007. júl. 7. 07:14
én még sose hallottam erről a betegségről. itt olvastam róla. pedig nem egy gyerek van a családba. 5 tesó, 7unokatesó, nekem 2 gyerkőc. senki nem kapott ilyet. bár amit eddig láttam belőle, ne is kapja senki..
2007. máj. 8. 12:55

szia!

1-4 napig lappang a vírus,de ekkor már fertőz is,de még nincsenek tünetek.a tünetek általában 3-8 napig tartanak,utána még kb egy hét:)

rem tudtam segíteni

3. edek
2007. máj. 8. 12:46

Hogy meddig fertőz,meg mikortól,nem tudom,de mocsok egy vírus az tuti.Lányom négy kilót fogyott

három nap alatt.Jött fölül is,meg alul is.Nagyobb fiam tőle kapta el.Kb. három nap múlva jelentkeztek a tünetek.Két hónapos pici fiam nem kapta el szerencsére.

2007. máj. 8. 12:29
Én hallani hallottam róla,de pontos fogalmam nekem sincs róla.De utána fogok nézni,mert érdekel.
1. Hoxa
2007. máj. 8. 12:08
Meddig fertőz a rota vírus?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook