Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 4 napja nem evett, vírusos fertőzéstől hólyagos a szájürege, meg a torka. Az ecsetelő elegendő rá? fórum

Kislányom 4 napja nem evett, vírusos fertőzéstől hólyagos a szájürege, meg a torka. Az ecsetelő elegendő rá? (tudásbázis kérdés)


17. mgesa
2015. jún. 18. 21:44

Sajnos kell idő, mire elmúlik, nálunk is volt ilyen, borzalmas egy hét volt... Ráadásul a kisfiam cumival aludt el, de annyira fájt neki, hogy azt sem tudott, így nem is aludt.

Az ecsetelo mellett nekünk a tantum verde spray sokat segített, ez csillapitotta a fájdalmat.

Enni ő sem evett, ami bevált, hideg (nem jéghideg, de hideg) gyümölcs turmix, az jól is esett neki, a kiszaradastol sem kell félni és a kaloriabevitel is megvan. Görögdinnye, barack, eper, stb.

16. inf3rno (válaszként erre: 6. - 52d3e0b8a8)
2015. jún. 14. 21:59

Léteznek gyógyszerek vírusfertőzésre, csak nem nagyon ismerik őket, meg drágák, pl 10 tabletta tamiflu 6000-be kerül, és akkor ez még olcsónak számít. HIV-re is van rengeteg készítmény, és így tovább. A háziorvosok általában nem foglalkoznak a kérdéssel, ahhoz, hogy bármit fel lehessen írni vírusfertőzésre diagnosztika kellene. Ugyanígy antibiotikum rezisztens bacikra is az kellene. Egyikkel sem törődnek, amíg nem nagy a baj.


Érdemes cinket, szelént, B-vitamint szedni vírusfertőzésre. Egy felnőttnek napi 30mg cink teljesen biztonságos. Gyereknek meg (gondolom) testsúlykilogrammal arányosan kell adni, de jobb megkérdezni a gyógyszerészt.

15. gerkri
2009. ápr. 8. 15:19
Most gyógyult meg a kislányom egy ilyen betegségből, kaptunk gyógyszertári ecsetelőt meg a tantum verde nevezetű gyulladáscsökkentő és fertőtlenítőszerrel kellett naponta 4x fújni a szájába. Emelett c vitamin+kalcium. 10 nap alatt gyógyult meg teljesen ebből egy hetet alig evett csak ivott, adtam neki egész nap zöldség és gyümölcslevet. Jobbulást!
14. _kleo_
2009. ápr. 8. 14:07
Nekünk is volt ilyen vírusunk ősszel. Mi nem is kaptunk rá semmi ecsetelőt, magától elmúlt 3-4 nap alatt. Ha vírus akkor gyógyszert nem tudnak adni rá. Az ecsetelő is csak a tüneteket enyhíti, nem az okot szünteti meg. Ha nagyon tiltakozik a kenegetés ellen szerintem jobb ha hagyod. Ha a hólyagokat kidurrantod az ecseteléssel, még jobban fog neki fájni. Ha inni iszik, akkor próbálj nagy kalóriatartalmú italokat adni neki, kakaót, mézes tejet. Ha van otthon propoliszos méz, az jó fertőtlenítő, egy-egy kiskanállal próbálj adni neki, ha elfogadja.
13. klenca
2009. ápr. 5. 23:21

Kolleganőm - egy orvos felesége - mesélte, hogy ez nagyon veszélyes dolog, a gyermekének fülgyulladása lett, majd az agya gyulladt be a gyermeknek.


Vigyázzatok nagyon!

12. Csepagi87 (válaszként erre: 10. - 901c5389fe)
2009. ápr. 5. 20:43
Szinte a sírás kerülget engem mikor megi nt ecsetelésre kerül a sor.Ezzel én is így vagyok, remélem az ecsetelő segít nekünk is.
11. Csepagi87 (válaszként erre: 9. - Szemmelver)
2009. ápr. 5. 20:40
Nem néztem a szájüregét, mert azt mondta az első doktornő, hogy a gyomra miatt nem eszik mert fáj neki.Nem is értem, holgfy őhogy nemvette észre.
2009. ápr. 5. 19:31

sziasztok

tavaly nyáron nekünk is volt ilyen, akkor volt 7hós a kicsi. Ő kapott akkor infuziot is, mert nem evett de nem is ivott. Anestetica ecsetelövel kentem neki, 3-4nap alatt helyrehozta. de borzalmas volt az a pár nap nem kivánom senkinek. nagyon fájdalmas lehetett neki, tiszta vörös duzzanatok(fekélyszerű) hólyagok voltak a kis torkán. Vírus okozta. azt hittem megőrülök ugy sajnáltam a kicsimet...

2009. ápr. 5. 19:15
te nem láttad,hogy milyen a szájürege?
2009. ápr. 5. 19:06

SZIASZTOK !!!

Nekunk is volt ilyen virusunk ,de az ecsetelo nekunk nem volt eleg ezert korhazba kerultunk es ott kaptuk a szurit es meg valami gyogyit is aminek sajnos mar nem tudom a nevet

GYOGYULAST

2009. ápr. 5. 18:31
Én kiskoromban ugyanígy jártam. Himlős lettem,a nyelvem, a szájüregem, mindenem tiszta hólyag volt. Úgy volt, ha nem kezdek el enni/inni, infúziót kapok. Elkezdtem, de a nyelvemen megmaradtak a hegek mai napig, és hálaégnek más baj nincs.
2009. ápr. 5. 18:26

Vírusos fertőzésre nincs semmi gyógyszer!

A szája biztos nagyon fáj, ezért sem eszik.


Az én lányomnak is ugyanez volt. Mikor pici volt kaptunk ecsetelőt, most még azt sem írt neki ki a doki (hiába kértem), csak Corsodiles vattával kenegettem, ill. öblítettünk (2 és fél éves).


Ja és azt mondta, hogy kiharapdálja a száját, azért ilyen...

5. Csepagi87 (válaszként erre: 4. - Manduli)
2009. ápr. 5. 18:21
A második orvos adta ezta diagnózist, és ő ma reggel pont azt mondta,hogy jó állapotban van a vízháztartása, mert inni azt nagyon sokat iszik.
2009. ápr. 5. 18:17
Én elvinném egy másik dokihoz az biztos!! Félteném a kiszáradástól! 4 nap az rengeteg idő!!
2009. ápr. 5. 18:13
Kaptunk rá két ecsetelőt és ennyi.Az egyik egy kevert,amitől minden tiszta narancssárga lesz, a másik pedig a Mundisal gél.Szerintetek ennyi elég?Gyógyszerre nem is lenne szükség?
2009. ápr. 5. 18:13
Igen? S mi a kérdésed?
2009. ápr. 5. 18:11
Kislányom 4 napja nem evett, mire rájöttek, hogy vírusos fertőzéstől tiszta hólyagos a szájürege, meg a torka.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook