Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig fertőz a rota vírus? fórum

Meddig fertőz a rota vírus? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
69. pmjudit (válaszként erre: 68. - Erikpipi)
2008. márc. 4. 13:56

Hiába itattam a gyerekemet, ivott két kortyot és háromszor annyit hányt. Próbálkoztunk mindennel, amit leírtál és mégis a kórház jutott. Tényleg infúziót kapott, inni továbbra sem tudott, de így nem kellett erőltetni, és nem hányt. Fokozatosan itathatóvá vált és már teljesen jól van. Ja és közben be is lázasodott 38,7.A 24 kg-hoz kevés az 1l.Pláne lázasan.

Ne gondold, hogy szívesen vittem kórházba!

2008. márc. 4. 08:35

A vírus még egy hétig min. mert nagyon agresszív, mindenen rajta marad, játék pl.

Nálunk már végigment a családon, most megint visszakaptam.

Hányáscsillapító kúp. (ha 20 percig a gyerekbe marad, akkor már felszívódott)

A legfontosabb a normaflore

Ropi ( a só miatt)

Ha a gyerek megissza smecta (ezt csak a gyógyszer után 1 órával, mert hatásra olyan mint a tej, védőréteget képez a gyomorban, nem engedi felszívódni a gyógyszert). ez gyűjti össze a mérgező anyagokat.

És rengeteg folyadék.

Az oltáson kvül, nincs gyógyszer.

Korházba csak végszükség esetén, mert az min. 4-5 nap, és semmi másra nem jó, csak az infúzióra, amit adnak. Ha a ygerek 10 percenként iszik egy picit, és megvan a napi 1 liter, nem lesz gond.


Ennyit tudok, gyermekorvos barátnőmtől, és saját tapasztalatomból.

67. igynogy (válaszként erre: 66. - Pmjudit)
2008. febr. 29. 22:12

Nálunk még nem fajult el odáig a dolog (remélem nem is fog) hogy infúziót kapjanak, mert csak sikerült megállítanom a hányást, meg beléjük diktálnom a folyadékot. Most már mindig felkészült vagyok, van itthon minden,ami elengedhetettlen, (kezdve: Normaflore, Normolyt por, cocculine, Coca-cola) amik eddig beváltak, és remélem ezután is be fognak! Már tudakoltam, itt is a fórumokon, hogy mit hogyan, mert bizony mi lecsúsztunk az oltásról, mert a lány 3éves volt mikor először elkapta a vírust, így már nem lehetett "beoltani" ellene.

Nagyon sajnálom szegény gyerekeidet, meg téged is, mert ez nagyon megviseli a szervezetet. A kislányom 2 kilót fogyott amikor utoljára benne volt!

66. pmjudit (válaszként erre: 65. - Igynogy)
2008. febr. 29. 21:26
Remélem megusszátok! Szörnyű volt. Feküdtem a földön a két gyerekem között és mindkettő infúziót kapott.Azt hittem nem élem túl.
2008. febr. 29. 19:49
Hát akkor ez sem jött be! :( Szomorú :( Mert vagy egy évvel ezelőtt mind a négyen elkaptuk sajnos, én még szurit is kaptam, mert én voltam négyünk közül a legrosszabbul! Hála istennek azóta én már nem kaptam el, de a gyerkők :( Azért én reménykedem! A remény hal meg utóljára :)
2008. febr. 29. 19:38

Sajnos, nem tudod kivédeni.Mikor a lányom beteg lett, bekerült a kórházba, 2 üveg hypoval takarítottam, súroltam ki a lakást. Mindent 90 fokon mostam ki róla, fertőtlenítő foly. szappant használtunk, mégis elkapta 2 nap múlva a pici. Pedig már 2 napja kórházban volt a nagy.

Az ovistársa kistesója is elkapta, ugyanígy 2 nappal később, a nagy már ott is kórházban volt.

Azután együtt voltunk minden, egy szobában a kórházban.A másik csoporttársuk meg a szomszéd kórteremben.

2008. febr. 29. 18:30
Szegénykék! Nagyon tudom őket ám sajnálni, mert ez rettenetes! :( Nekem ajánlották, hogy mindent hipózzak, domestozozzak át, az kiírja a megmaradt bacikat. Na én súroltam! Most még nem kaptuk el, remélem tényleg kimaradunk most a szórásból, bár nem is nagyon viszem őket inkább sehova. Csak lemegyünk a ház elé játszani, a játszit is kerüljük! Persze sajnos nem értik, hogy miért nem megyünk, de inkább most szenvedjenek ennyit, mint megint ez a fránya vírus. :(
2008. febr. 29. 16:40

Sziasztok!

Most látom,hogy van a Hoxan rota is.

Mi tegnap előtt jöttünk ki a kórházból. Az 5 éves lányom múlt héten szerdán éjjel mkezdett el hányni, pénteken beküldte a doktor néni a kórházba. A szobatársai az ovis társai voltak.Apa maradt bent vele. Szombaton a majdnem 1 éves fiam is hányni kezdett, vasárnap őt is bevittem.És beköltöztem hozzájuk a veszprémi kórházba. Tele volt és van.

Szerdán hazajöhettünk minden. Borzasztó volt. Senkinek nem kívánom a két gyerekét infúzióval látni.

2008. febr. 29. 15:28

Rákerestem angolul is a neten,és itt kinnt az USA-ban is nagyon elterjedt ez a virus. Az oldal azt irja, hogy sajnos többször is elkaphatja a gyermeg mire a szervezete immunissá válik rá :(


Nagyon fontos a kézmosás.

Ha valaki fertőzött kézzel megfog valamit, majd más is érintkezik ugyanazzal a felülettel, azonnal elkaphatja a bacikat, több napig elélnek a felületen :((, és több órát pedig a kézen.

60. kathlee (válaszként erre: 53. - Csingi-lingi)
2008. febr. 28. 20:28
Köszönöm szépen. Én is néztem a tieidet, ők is nagyon édesek, csak már nem tudtam megírni, mert Luca felébredt és olyankor nincs net... :)
2008. febr. 28. 19:18
Én ezt csak cáfolni tudom! Mi már nagyon sokszor voltunk benne :( Néha rövidebb idő alatt, néha pedig sokkal több idő alatt vészeltük át. :(
58. gréger (válaszként erre: 57. - Csingi-lingi)
2008. febr. 28. 19:08
Én csak onnan vettem, hogy amikor jöttünk haza a kislányommal a kórházból, akkor a párom is benne volt ebben a betegségben, és kérdeztem a doktornőt, hogy visszafertőződhet-e a lányom, és ő mondta, hogy nem, nem kapja el megint.De lehet, hogy nem így van.....én lennék a legboldogabb, ha így lenne.
57. csingi-lingi (válaszként erre: 56. - Gréger)
2008. febr. 28. 18:21
Én sajnos nem ezt hallottam. Bár áldanám a neved, ha ez így lenne.
2008. febr. 28. 17:48
Én úgy hallottam, hogy ha egyszer egy gyerek már elkapta, akkor többször már nem kapja el.A lányom már túl van a rotán és a calicin is, remélem, ez tényleg így van...Ti nem hallottátok még ezt?
55. Arka (válaszként erre: 44. - Gréger)
2008. febr. 28. 17:33
Mi is múlt héten voltunk vele 3 napig kórházban, pedig a lányom már 5 éves is elmúlt. Szerencsére a fertőző kórház (Halason) tele van, így oda nem tudtak elküldeni minket. A neheze 4 nap volt. A két kisebb gyerekemen (egyenlőre ) nem jött ki. Reménykedem...
2008. febr. 28. 16:00

Sziasztok!

Van olyan, hogy valakit nem ut ki a rota virus? Kisfiamnal talaltak a szekleteben 6 honaposan, de nem mondhatnam, hogy beteg lett, mert azert azt gondolom jobban megjegyeztem volna. Ha nem vizsgaljak, akkor ki sem derul.

Lehet bizakodni, hogy igy akkor maskor sem lesz annyira beteg tole? Vagy ez buta kerdes?:)

53. csingi-lingi (válaszként erre: 52. - Kathlee)
2008. febr. 28. 13:10
Mindenesetre amennyire csakt udjátok, kerüljétek a zárt nagy tereket, épületeket. Sűrű kézmosás ajánlott ilyenkor. És ha Felétek még nem ért el ez a kegyetlen vírus, akkor talán kihagy Benneteket! Egyébként jó egészséget a Picinek és Nektek is. Megnéztem a képeket, gyönyörű kislány!!!
52. kathlee (válaszként erre: 51. - Csingi-lingi)
2008. febr. 28. 12:54

Nem, mert pont aznap este hallottam a járványról, amikor megkapta a vakcinát.

Egyébként én is így gondoltam. Ha el is kapja, gondolom akkor sem viseli meg annyira.

51. csingi-lingi (válaszként erre: 50. - Kathlee)
2008. febr. 28. 12:51
Szia! Szerintem már van valamelyest védettsége, úgyhogy ha el is kapná, akkor sem lenne olyan vészes. Dokit nem kérdezted erről?
2008. febr. 28. 12:36

Sziasztok!


Békés m.-ben még nincs járvány. A kislányom kedden kapta meg az első vakcinát, és még van négy hetünk a következőjig. Mit gondoltok, nagyobb biztonsággal vészlné át a vírust most, mint azok a gyerekek akik nem kaptak egyet sem. Vagy ez az egy még nem ér semmit?

49. csingi-lingi (válaszként erre: 48. - Monesz77)
2008. febr. 28. 12:30
Nekünk smecta helyett a doki bismut-ot írt fel. Jobb az íze, és kevesebbet kell belőle bevenni, mint a smectából. És bevallom, a hatása is jobb volt.
2008. febr. 28. 12:15

Köszönöm a segítségeteket. Mi is szedjük a normaflore-t, és még a smecta-t (hasmenésre).

Most főzöm neki az almakompótot. Délután meg főtt húst. Szegénykém már nagyon enne, állandóan a hűtőt nyitogatná. Tegnap már "csak" 4x volt hasmenése, ma még "csak" 2x. Remélem mostmár egyre jobban lesz.

Egyébként nekünk is mondta az orvos, hogy tele vannak a kórházak, nem is tudná hova beutalni a gyerkőcöt.

2008. febr. 28. 12:01
bocs, elírtam, 14 hónapos a kisfiam.Na nem mintha ez számítana....
2008. febr. 28. 12:00
Három éve a lányom volt benne 3 hétig, voltunk kórházban is, szörnyű volt.Most a kisfiam 24 hónapos és nagyon remélem, hogy megússzuk.Rettegek!Adom az aloét meg a vitamint, talán talán, de ha elkapjuk, remélem, hamar túljutunk legalább rajta.Ha más nem, talán az anyatej segít.....
2008. febr. 28. 11:57
Jaj istenem! Remélem, most megússszuk, bár szerintem hiába reménykedem! :(
2008. febr. 28. 11:43
Sajnos, megint elkezdődött!Tombol a rotavírus, tele vannak a kórházak :((((((((
2008. febr. 28. 10:30

A normflore-t én is írni akartam, mert az nagyon jó a betegség után. Nekem a lány azt itta, és a hasmenése 2 nap után megszűnt. :)

Ropi, keksz, az mehet, ha elrágcsálja, de nekem a lány nem volt hajlandó semmit enni.

42. lufi
2008. febr. 28. 09:55
Abban van valami, hogy minél nagyobb a gyerek annál hamarabb túl van rajta. Mikor a fiam 1 éves volt akkor 1 hétig, de két évesen már csak 3 napig tartott. Nálunk a répalé (vagy a kubu) és a víz vált be, mert a teát semmilyen formában nem hajlandó meginni. Ropit, kekszet, főtt répát, vadast szoktam neki ilyenkor adni főtt hússal, kevés tejföllel és alig fűszerezve. Amikor kórházban voltunk ott is főtt húst hoztak neki rizzsel. Ja és a normaf.
41. csingi-lingi (válaszként erre: 40. - Monesz77)
2008. febr. 28. 09:37

Szia! Mi annak idején (2 éve) 2 hétig húztuk a betegséget. Valóban a neheze pár nap volt, de a hasmenés 2 hétig tartott. Amikor már volt kedve eszegetni, főztem Neki rizst, és azt a levet itattam Vele, amiben megfőtt a rizs. A gyógyszertárban lehet kapni Hipp termék, az a neve, hogy ORS200. Ez kifejezette hányós hasmenős időszakra kifejlesztett ital, tele répával és rizsnyákkal, ami nagyon hasznos a sok folyadékvesztés miatt. Ja, és almakompótot főztam még, mást nem nagyon evett meg. Amikor már ritkultak a hasmenések, (max napi 4-5) akkor evett már kiflit és szépen lassan visszaállt a rendes étkezésre.

Remélem, mi nem kapjuk el, elég volt egyszer. Mielőbbi gyógyulást kívánok Nektek!!!

2008. febr. 28. 08:40
18 hós kislányom is elkapta a rota vírust. Vasárnap kezdődött hányással, majd lázzal és hasmenéssel. Szerencsére nem kerültünk kórházba. Most a doki szerint a nehezén túl van, de még megy hasa ami eltarthat egy hónapig is. Még diétán van szegénykém, de már utálja a kekszet, főtt krumplit.. Van javaslatotok, hogy mit adhatok neki enni? És hogy mikor mehetünk sétálni? Itt a jó idő és be vagyunk zárva a lakásba.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook