Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hányás - hasmenéses vírusok meddig fertőznek? Bővebben lent. fórum

Hányás - hasmenéses vírusok meddig fertőznek? Bővebben lent. (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 20. 12:56

Rotavírus: lappandás 1-2 nap Tünet:hányás, vizes hasmenés,magas láz. Lefolyása:4-7 nap Főleg csecsemőknél,kisgyermekeknél.Van ellene védőoltás amit 6 hónapos korig be kell adni.A kicsiknél nagyon súlyos lefolyású lehet.

Calicivírus:lapp:1-2 nap T:hányinger,hányás,hasgörcs,hasmenés,izomfájdalom.Lef.:1-2 nap Ennél a hányadék is fertőz.Ez szokta okozni a nagy közösségi járványokat.

11. f64f0d9a69 (válaszként erre: 10. - Lolita_88)
2012. szept. 20. 07:21

Legfontosabb a kiszáradás megelőzés,megakadályozása.


Sok folyadék, cukros vagy mézes tea pl. fontos.

Az almaecetes víz is jó, mert gyilkolja a vírusokat és pótolja az ásványi anyagokat.

(Smecta és probiotikum mellett, ha a doki adta)

2012. szept. 18. 23:23
Nekem péntek óta van hasmenésem.Naívan széntablettával,meg bolus...tal kezdtem.de egy az egyben átment rajtam.a dokinő smectát és normaflore-t ajánlott.egy fazék babot nem ér az egész.ha így haladok,elfogyok.mi a fenét csináljak???kezdek kétségbeesni :(((
2012. szept. 17. 21:24
na...barátnőmmel most beszéltem...már hasmenése van és hányineger az nagyon.
2012. szept. 17. 20:24

Sziasztok!


Nálunk pont egy hete kezdte a nagy lány, a kicsi rá két napra és ma reggel én is a párommal. Tehát végig ment rajtunk.

Immunrendszer függö,de nagy lehet a valószinűsége hogy elkaptad.

2012. szept. 17. 20:12
Én pont 2 napja voltam beteg, valószínűleg unokaöcsémtől kaphattam el aki kórházban is volt hányás-hasmenés miatt, tegnap engedték haza. Rajtam kívül eddig más nem kapta el a családban. De én meg is voltam fázva, nagyobb volt az esélye hogy elkapjam. Így levonva szerintem azok vannak nagyobb veszélyben akiknek le van kellően épülve az immunrendszere.
6. Macskanita (válaszként erre: 5. - Bun Csilla)
2012. szept. 17. 19:46
na ezaz.
2012. szept. 17. 19:43
Nem is értem a barátnődet. Lehet ő nem kapta még el, de lehet hogy nem is fogja de ő hordozhatja és bárki elkaphatja tőle, főképp akár te mint kismama. Amúgy a rota úgy tudom lappang akár 1-2 hétig is.
2012. szept. 17. 19:42
ja, és barátnőm előbb volt nálam B6-ot kérni, ugyanis hányingere van, nem tudja, hogy az erős náthától, vagy elkapta. Ott meg egy 10 hónapos pici is van:-(
2012. szept. 17. 19:42
"kedves barátnő":( szerintem akkor már te is rosszul lennél.
2012. szept. 17. 19:40

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy tisztázatlan eredetű, azaz nem tudni, hogy rota, vagy calici vírus meddig fertőzőképes?

Történt, hogy barátnőmnek vendége volt, ott töltöttem én is egy órát, a hölgy társaságában, illetve barátnőmmel napi szinten átjárunk egymáshoz. Szóval kb egyórás kávézgatás, bájcsevej után barátnőm ismerőse közölte, hogy most már indul haza, mert férje fel sem tud kelni az ágyból, a gyerekei és férje 3 napja elkapták a hányás hasmenéses vírust, de ő nem kapta el egyedül a családban.

Kissé aggódom, ugyanis 27 hetes terhes vagyok, nem szeretném összeszedni. Ez az eset szombat délután történt.

2012. szept. 17. 19:37
Hányás - hasmenéses vírusok meddig fertőznek? Bővebben lent.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook