Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Másnak is több a gyomorsava, mióta fogyókúrázik? fórum

Másnak is több a gyomorsava, mióta fogyókúrázik? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 11. 07:53

Sajnos sokaknál előfordul, hogy az étrend brutális megváltoztatása után a szervezetünk önkéntesen védelmi reakcióba kezd.

Ezért is nagyon körültekintőnek kell lenni a fogyókúrákkal, diétákkal. Szerintem nem véletlen, hogy a diétákat dietetikusokra bízzák, hiszen ha elkezdünk túlzottan egyoldalúan táplálkozni, akkor azonnal fellép valamilyen tápanyagnak a hiánya, esetleg valamely másból pedig a jelentős többlet.

Az elsődleges reakció a táplálkozásmód megváltoztatásában általában a gyomorsav túlzott termelődése.

Én nem tartom jónak az interneten elérhető diéták szabad, otthoni alkalmazását, mert maradandó problémákat okozhatunk a szervezetünknek. Ez mondjuk az én véleményem, más akár másként is láthatja, akár tapasztalhatta is. Én nagy kockázatot látok benne.

Szóval vigyázzatok magatokra,csak óvatosan mindennel.

13. 2104cc91e8 (válaszként erre: 12. - Mosolyka2)
2011. febr. 11. 00:27
Az jó!!!
12. Mosolyka2 (válaszként erre: 11. - 2104cc91e8)
2011. febr. 10. 07:39
17 órakor van az utolsó evésem.
2011. febr. 9. 23:08

Akkor is feljöhet a sav a torokba, ha az ember lefekvés előtt túleszi magát!!

Este 6 után nem szabadna enni.

10. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4. - Mosolyka2)
2011. febr. 9. 23:05
Igen!!
9. fe9e12ede0 (válaszként erre: 6. - Mosolyka2)
2011. febr. 9. 22:47

Lehet, meredeknek fog tűnni, amit most írok. Nekem reggeli tokokfájásként szokott jelentkezni. De igazából úgy néz ki, hogy nem sok a sav, hanem éppen kevés. A nyelőcsőbe 1 csep is sok, oda valóban nem szabadna kijutnia. Hogy mitől jut ki? Mert tökéletlen az emésztés, és megkel a gyomor tartalma, mint tészta a kelesztő tálban. Nekem abszolút elmúlt mióta nem eszek kenyeret vagy tésztát. A sors iróniája, hogy nyers zöldséget nagy tételben fogyasztok, meg sok fehérjét, ahhoz pedig kell sav, bika adag. Eleinte a nyers zöldségekkel nem birkóztam meg könnyedén, sokat pároltam, főztem, sütöttem. Mára viszont bármennyit játszva megemésztek, és nyoma sincs a gyomorégésnek, meg a reggeli torokkaparásnak....


Van itt egy cikk, nagyjából ugyanezt leírja, ezt nem kommentálom, személyes tapasztalataimat meg leírtam feljebb. Viszont engem a saját tapasztalataim meggyőztek, én elfogadom a cikk álláspontját.


[link]

8. Mosolyka2 (válaszként erre: 7. - Mari20)
2011. febr. 9. 16:31

Köszönöm szépen!!

Sajna nekem 30 kg kell leadnom, és meg is nézem amit ajánlottál!

2011. febr. 9. 14:01

szia

szerintem egyél ami jól esik, csak a mértékre figyelj, legyen béke a lelkedben.


És nem lesz gondod a gyomorsavaddal, de ha gombócot érzed a torkodban, egy mokkás kanál( kicsi) szódabikarbónát kapj be és igyál rá vizet, rendet rak a gyomrodban, de a citrom is segit, lugositani.


és ha kilókat szeretnél leadni , jókedvüen akkor javaslom az anyagcsere mérésen alapuló neten: metodic módszert.


sok sok sikert és kitartást

2011. febr. 9. 09:38
Szia! Egész nap nincs semmi gondom, csak este mikor lefekszek a lányommal nem bírok még feküdni sem annyira marja a torkom, nagyon ég. Néha azt érzem hogy feljön és visszanyelem hirtelen. Ebben nyilvánul meg, ha erre gondoltál.
5. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1. - Mosolyka2)
2011. febr. 8. 20:15
Ez miben nyilvánul meg Nálad?
4. Mosolyka2 (válaszként erre: 3. - 2104cc91e8)
2011. febr. 8. 15:08
Ezt patikában lehet venni?
2011. febr. 8. 15:01

Vegyél Sipszódát és étkezés előtt vegyél be mindennap 1 szemet.

(Nekem segít)

2011. febr. 8. 14:59
igen. A sok zöldség, gyümölcs elképzelhető, hogy savat csinál a gyomrodban.
2011. febr. 8. 14:55

Én minden este szenvedek a savammal, de csak mióta fogyókúrázok 5 hete. Normális ez?

Nálatok is van ilyen aki fogyókúrázik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook