Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1363. Jaina (válaszként erre: 1347. - EsztyMorgan)
2012. júl. 31. 15:12

A gátmetszést én sem éreztem, csak láttam az ollót (vagy szikét, már nem emlékszem mivel csinálták) :D Nekem mindent megtettek, hogy elkerüljék a gátmetszést, de aztán muszáj volt.


Amúgy nekem Wéber Zsófi volt a szülésznőm (lehet, h korábban írtam már), a következőt csakis nála szülném, nagyon profi és nagyon jó arc :)

1362. Jaina (válaszként erre: 1343. - Ivenob)
2012. júl. 31. 15:10

Jé de érdekes, én is mihályinál szültem néhány hete és én nagyon elégedett voltam vele. Mondjuk én az EDA-ról lecsúsztam, de igazából nem is akartam volna. Nem tudom milyen lett volna azzal, de szerintem EDA nélkül teljesen kibírható volt. A vajúdás rész bár fájt, inkább minden hónapban ezt kérem mensi helyett (én olyan minden hónapban görcsoldós-injekciós, ájuldozós-hányós mensiző vagyok). A kitolás brutál volt, de szerintem azon az EDA sem nagyon változtat.


Mihályiban nekem az olt elsőre a szimpi, hogy mindig olyan kedves volt, pedig csak a végén kértem fel, hogy legyen a dokim. És a pénzzel is úgy volt, hogy azt mondta, annyit adjunk, amennyit a pénztárcánk enged, ő nem mond konkrét összeget. A szülésnél sztem profi volt végig, az elején,amikor még nem indultak el a dolgok teljesen ott volt a szomszédszobában, de ráláttam és egy csomószor bejött megnézni (a szülésznő végig ott volt), aztán amikor beindult, el sem mozdult mellőlem. A végén még akkor is tök normális volt, amikor szétidegeltem, hogy inkább megszülök még egyszer, csak hagyja már abba a stoppolást :DDD Végül még egy csomó ideig ott maradt (éjjel!!) és beszélgetett velünk. Másnap nem tudott bejönni, mert egész nap rendelt, de felhívott telefonon, hogy mi van, utána való nap pedig kétszer is ott volt nálam. Amikor kijöttem a kórházból és bementem hozzá az sztk-ba kontrollra, még szinte be se kopogtam az ajtón, már szólítottak be :) A 6 hetes kontrollon is jó fej volt...szóval vele csak jó tapasztalatom van :)


Viszont Magyaron most ledöbbentem, egyik ismerős lány augusztusban szül, így Mihályi a szabi miatt Magyarhoz irányította át. Magyar meg azzal indított, hogy közölte a tarifát. A csajszi teljesen ki volt akadva rajta.

1361. Eni26
2012. júl. 31. 05:38

Hello,én is dr.Fábiánnál szültem,és most is nála fogok. Tényleg nagyon szuper doki!

Én megkérdeztem,hogy mennyi a tarifa.. annyit mondott,hogy ő nem turkál senki pénztárcájába,ha ad valaki ad,ha nem nem,nem ezen múlik!

1360. katuss (válaszként erre: 1359. - Ivy_01)
2012. júl. 30. 21:11
en Fabiannal szultem es o is nagyon jo!!! Ha akarsz szulesznot, akkor o fog ajanlani Neked egy tuttit :)
1359. Ivy_01 (válaszként erre: 1358. - Mia99)
2012. júl. 30. 16:34

Szia, megkérdezhetem mennyiben honoráltad a munkáját? Mennyit illik adni ilyenkor?

Egyébként nekem is szimpatikus, már többször láttam, határozottnak is tűnt.

De gondolom már késő felkérni őt ...

Az orvosom dr. Fábián.

1358. Mia99
2012. júl. 30. 15:35
Aki a Margitban szeretne szülni és nem tudja kinél ajánlom Dr. Balogh Beatrix doktornőt, én nála szültem és le a kalappal, mind emberileg, mind szakmailag nagyon nagyon jó hiába fiatal senki másnál nem szültem volna meg. Csak jót tudok róla írni.
2012. júl. 27. 21:59

Köszönöm a válaszokat! :)

Még van egy kis időm, meglátjuk hogy alakul a dolog ezzel a dokival :)

Ez lesz az első baba, aztán olyan sokmindent eltervez az ember... :)

1356. Ivy_01 (válaszként erre: 1354. - Lolka78)
2012. júl. 27. 21:07

Üdvözlök Mindenkit :)

Én két hét múlva szülök, van fogadott orvosom, de szülésznőm nincs. Mivel magánrendelésre jártam így nem is ismerem a szülésznőket. A dokim erre vonatkozóan nem mondott és nem ajánlott senkit. Gondolom azt kapom, aki éppen szolgálatban van :)

Szeretnék érdeklődni, ti hogyan (mennyiben) honoráltátok a munkájukat, mind a szülésznőnek, mind a doktornak?

1355. niksi28 (válaszként erre: 1354. - Lolka78)
2012. júl. 27. 20:43

Jöhet a szám.


Amúgy nekik van szobájuk, a kórházon belül merre lehet megtalálni őket?

1354. lolka78 (válaszként erre: 1353. - Niksi28)
2012. júl. 27. 17:07
10 hónapja szültem a Margitban, volt fogadott orvosom és szülésznőm is... Bálint Vikit kértem fel, a legjobb választás volt.. Még mindig ott dolgozik, múlt héten voltam bent Nála :) ...ha érdekel elküldöm priviben a számát!!! Tényleg csak ajánlani tudom, szakmailag és emberileg is kiváló!!
1353. niksi28 (válaszként erre: 1350. - Lillenet)
2012. júl. 27. 09:27

De vhol meg lehet találni egyáltalán a névsort?

Vagy a kótházba ki van vhova írva?


Fórumokon csomót olvastam a szülésznőkről, de hogy jelenleg ki dolgozik még ott, hol érhetnem utól, arról fogalmam sincs.

Lehet én vagyok ilyen béna :(

1352. katuss (válaszként erre: 1345. - C4cd20e0ca)
2012. júl. 27. 09:22
hat az elso gyereknel en is igy voltam, hogy jobban feltem a tuszurastol, mint az egesz szulestol...ugyhogy nem kertem EDA-t...aztan megfogadtam, hogy a masodiknal tutti kerek...hat eg es fold volt a kulonbseg...mindenkine csak ajnlani tudom..plane ugy hogy a dokim elotte minden reszletet elmeselt rola, akkor tudtam meg azt is, hogy a sima szuleshez nem ugyanazt adjak, mint a csaszarhoz, vagyis ettol nem benul le az ember, mindent ereztem, csak a fajasokat nem, de feszito erzes akkor is van, szoval tudni lehet mikor van fajas...hihetetlen volt, hogy ezzel tenyleg fajdalommentes szulesem volt, igy naponta is szulnek, annyira jo elmeny volt :)
1351. katuss (válaszként erre: 1347. - EsztyMorgan)
2012. júl. 27. 09:16
hat nem altalanositanek igy hogy a Margitban metszenek...szulesznofuggo...nekem pl a szulesznom mindent megtett a gatvedelem erdekeben es sikerult is szerencsere...
1350. lillenet (válaszként erre: 1331. - Niksi28)
2012. júl. 26. 22:59

Kati volt a választott szülésznőm, de sajnos épp szabija alatt mentem szülni, így kerültem Bálint Vikihez aki ügyeletes volt.

Nagyon szimpatikusak mindketten.


Tájékoztatót anno (4éve) nem tartottak, nem tudom, most van-e, én először telefonon érdeklődtem náluk, hogy vállalnak-e (a nyár miatt Kati azt hiszem a 3.név volt). A kórházban találkoztunk aztán személyesen, előre megbeszélt időpontban, és azután döntöttünk véglegesen.

1349. lillenet (válaszként erre: 1348. - Lillenet)
2012. júl. 26. 22:55
Bocsánat, az kimaradt, hogy 5 hónappal később sógornőm szült Mihályi dr-nál és ott sem voltam elégedett a történtekkel:( Valóban kedves, és jó szakember, de vhogy (már?) nem az igazi szerintem.
1348. lillenet
2012. júl. 26. 22:49

Sziasztok!


Holnap lesz épp 4 éve, hogy ebben a kórházban szültem meg a kisfiam:)

3 orvosról van tapasztalatom: Burik vett fel az osztályra, nagyon nem volt szimpatikus, egy kedves szava, pillantása nem volt, és lehet, hogy jó orvos, de nálam a kedvesség, emberségesség ez is számít, biztos nem vagyok vele egyedül.

Mihályi doktor volt a fogadott orvosom, de mivel nyári babát vártunk, megbeszéltük, hogy ha épp szabin lesz, Magyar dr fogja helyettesíteni (őt a szülésfelkészítőről "ismertem").

Gergőm végül Mihályi szabija előtt, de hétvégén érkezett, drúr Balatonon volt, érthetően, hisz kánikula volt, ezzel nincs bajom. De azzal igen, hogy azok után, hogy hónapokig hozzá jártam (magánrendelésre), a szülés után napok teltek el, mire rám nézett...

Főleg azért volt nagy a kontraszt, mert Magyar dr, aki akkor látott először (a felkészítőn nem beszéltünk és utána is csak Mihályival) minden nap, reggel is és este is bejött hozzám megnézni hogy vagyok, és a szülés alatt, előtt, közben is végtelenül kedves, nyugodt, hozzáértő volt.

Biztos, hogy nála fogom szülni a kistesót is majd, pedig nagyon nem vagyok a körzetében.


A szülésznőkről pedig én is csak jót tudok mondani. Bálint Viki volt velem a szülésnél, de utána, még a pihi időben Ági (nem tudom a vez.nevét, középkorú, szőke) leváltotta. Hát, ha találkoztatok már angyali lénnyel...:) Soha, senki szájából nem hallottam még úgy, olyan simogatóan és kedvesen azt megszólításképp, hogy: édesanya. És olyan szelíden gondoskodó, nem lehet leírni:)

Nah, rám tört a nosztalgia nagyon, bocsánat:D


Többi szülésznőről sem hallottam még soha rosszat.

1347. EsztyMorgan (válaszként erre: 1345. - C4cd20e0ca)
2012. júl. 26. 22:22

Az EDA áldás is lehet, nekem nem volt az. De a fájdalom az azért elég erős.. az EDA meg legalább valamennyire ellazít. A gátmetszést meg elviekben el lehet kerülni, bár a Margitban metszenek, de hidd el: meg se érzed két tolófájás között.

Én a Buriknál szültem, egyidős a Magyarral, de le a kalappal előtte.

1346. ivenob (válaszként erre: 1345. - C4cd20e0ca)
2012. júl. 26. 21:35
Igen, én is valahogy úgy vagyok vele, hogy jobban rá merem bízni magam egy idősebb, tapasztaltabb orvosra, bár mások meg azt mondják, hogy a fiatalok már sokkal képzettebbek - ebben is lehet valami.. Az idősebbek közül Sztanyik doktorról mi a véleményetek?
1345. c4cd20e0ca (válaszként erre: 1343. - Ivenob)
2012. júl. 26. 21:27

Igazából tényleg az a helyzet, hogy a Margitban elég sok jó orvos van, akárkihez is jár az ember gondozásra, aztán akárkinél is szül, gyakorlatilag majdnem mindegy. Mindenkinek lehet rossz tapasztalata, meg nem is vagyunk egymásnak egyformán szimpatikusak. Szerintem én maradok nála.

Én mondjuk nem kérnék EDA-t, mert bevallom jobban félek tőle, mint a fájdalomtól :) És a gátmetszést is ha lehet szeretném elkerülni, ezért majd mindent megteszek, meglátjuk milyen sikerrel :))) Nekem a Magyar doki túl fiatalnak tűnt, én valahogy jobban bízom az idősebbekben, de ez meg az én hülyeségem :)Meg az is döntő volt nálam, h Pilisvörösváron is rendel, nekem az közel van, örülök h nem kell bemennem Pestre.

1344. krampusz4
2012. júl. 26. 21:16

Nekem is Magyar doki volt az orvosom,és csak jókat tudok róla mondani.

A szülés napján Mihályi volt az ügyeletes,ő vizsgált meg először,nem tett rám semmilyen benyomást igazából,kedves volt.Aztán hívta a dokimat. Örülök,hogy volt fogadott orvosom,nem szívesen szültem volna nála.

Volt egy betege,aki császár után a következő babáját várva az ultrahangon találtak valamit...kiderült,h a császár hege...ami akkora volt,h elsőre nem is gondoltak arra,h az lehet.

Nekem egy margitos nővérke súgta meg,hogy mázli,h nem nála kellett szülnöm.

1343. ivenob (válaszként erre: 1339. - C4cd20e0ca)
2012. júl. 26. 16:11

Akkor hasonló helyzetben vagyunk - legalábbis olyan téren, hogy én is Margitos orvost keresek. Már majdnem be is jelentkeztem Mihályi doktorhoz, amikor összefutottam egy ismerősömmel, aki nála szülte az első gyermekét. Nos, ő azt mondta, hogy ne hozzá menjek, ő nem ajánlja. Egyrészt azért, mert a szülésénél szinte ott sem volt, csak a legvégén nézett rá, mi a helyzet, másrészt pedig azért, mert nem is "jól" varrta össze a gátmetszés után. Ő azt is negatívumként hozta fel, hogy a doktor úr nem adhat be EDA-t. Az ismerősöm a második gyerekét egyébként Magyar dokinál szülte és róla ódákat zengett, hogy mennyire jó.

De a fentiek ellenére természetesen abban is van valami, hogy nagyon fontos, mennyire van meg az összhang orvos és betege között. Ha neked Mihályi doki szimpatikus és úgy érzed, maximálisan odafigyel rád, akkor maradj nála. Ha megvan a kölcsönös szimpátia, biztosan a szülésnél is alapos lesz veled. A fórumokban egyébként és is csak jókat olvastam róla és olyan doki szerintem nem létezik, akivel minden páciense kivétel nélkül elégedett.

1342. c4cd20e0ca (válaszként erre: 1341. - Niksi28)
2012. júl. 26. 12:50
Alapvetően én is így gondolom... :) Köszi
1341. niksi28 (válaszként erre: 1339. - C4cd20e0ca)
2012. júl. 26. 12:02

Én a helyedben a saját benyomásra támaszkodnék.

Mindenki más, más a fontos neki.


Én nem ismerem ezt a dokim, de fórumokon jókat olvastam róla. Nyilván mindig van ellenpélda, de ha neked szimpatikus volt, akkor inkább az legyen a döntő.


Amúgy szerintem a Margitban nagyon empatikusak a dokik és szakmailag is jókat olvasni róluk.

Nekem a kórházválaxgtásnál az is döntő volt, hogy ha az én dokim vmi miatt mégse tud ott lenni, akkor elég nagy valószínűséggel normális kezekbe kerüljek.

1340. EsztyMorgan (válaszként erre: 1339. - C4cd20e0ca)
2012. júl. 26. 11:50
Én hozzá jártam gondozásra, ajánlom! Rendes, segítőkész, udvarias. Csak jót tudok rá mondani!
2012. júl. 26. 09:11
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni... Nemrég derült ki, hogy babát várunk, és orvost keresek a Margit kórházban... Mihályi doktorra gondoltam, voltam is nála kétszer, valóban sokat kellett várni, viszont kedvesnek, jó szakembernek tűnt így elsőre. Tegnap viszont valaki azt mondta nekem, hozzá ne menjek, mert nem jó. Olvastam korábbi hozzászólásokat, ott is jókat írnak róla. De elbizonytalanodtam, ezért érdeklődnék, és ha nem ő, akkor kit ajánlanátok?
1338. Eni26
2012. júl. 25. 16:24

Hello,


nekünk a védőnőnk lyukasztotta ki a kislányom fülét.

1337. krampusz4 (válaszként erre: 1336. - Marcsika77)
2012. júl. 25. 13:09

Már be vagyok zsongva a füli miatt :) :P

Azt is kitaláltam már milyen színűek lesznek a fülik...Dorkának lila,Alíznak rózsaszín...

jippííí.Már csak apukát kell rábeszélni,hogy engedje meg,ő nagyon félti őket.

1336. marcsika77 (válaszként erre: 1328. - Iszti76)
2012. júl. 25. 08:31

2 hónaposan lövettem át, 6 hetet minimum ez kell a fülében legyen, utána lehet cserélni másra. Most voltunk fél évesek még mindig az van neki, nem akadt be, persze figyelni kell főleg az elején és nem kapaszkodik bele.

Neked is ajánlom a Flórián térnél van.

1335. katuss (válaszként erre: 1333. - Krampusz4)
2012. júl. 24. 20:53
Takács Betty :P en masfel eve szultem nala, a mai napig tartom vele a kapcsolatot. A legjobb valasztas, mind szakmailag, mind emberileg zsenialis...
1334. EsztyMorgan (válaszként erre: 1333. - Krampusz4)
2012. júl. 24. 14:26
Én is nála szültem :)) aranypofa egy nő :)) és sokat segített!
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook