Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már alig van tejcsim, de a 8hónapos kisfiam nem akarja elfogadni a tápszert! Mit csináljak? fórum

Már alig van tejcsim, de a 8hónapos kisfiam nem akarja elfogadni a tápszert! Mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2
35. Dikti
2010. szept. 7. 16:11
Hello Kasuani!Olvasom a problémádat és az én legkisebbik magzatom hasonlókép reagált a tápszerre ,mint a tiéd!Mi is kipróbáltunk több fajtát is,de egyik sem kellett neki!10 hónaposan egyik napról a másikra abbahagyta a cicit,de tápszer sem kellett neki és azóta sem kell neki,sem tej,sem tápszer!Most 18 hónaposak vagyunk!A Doki nénink azt mondta,hogy ne is erőltessük,mert nincs igazán szüksége a tehéntejre, 3 éves koráig nem is szabadna adni tehéntejet egy gyereknek!Eszik mindent és a táplálékból ,amit ezsik, a szervezete hasznositja a kalciumot!Persze a babajoghurtot és a tejpépet,túró rudit azt mi is imádjuk és hát ebben mindben van kalcium és vitaminok is és amellett még sok gyümit is egyen és zöldséget!Nekem Attila már 18 hónapos,mint fent említettem ,de még hál istennek nem voltunk betegek!Most vagyunk 15 kg-sak és 90 cm-sek,tehát nagyon nincs lemaradva a kortársaitól,amiatt,hogy nem iszik tejet!Éjszakára 100%-os rostos leveket kap,2 dl kiszerelésben kapható és a babák 4 hónapos kortól ihatják és abban is nagyon sok vitamin van és kevésbé pisil be tőle ,mert sűbb ,mint a tea,valamint táplálóbb is!Remélem sikerült valamelyest megnyugtatni!
2010. szept. 7. 09:47
nálunk a Milupa Milumil jött be egyedül próbáld ki
33. orso1
2010. szept. 7. 09:44
sziasztok!a nagyobbik fiamat 7,5hónapig tudtam szoptatni, egyik napról a másikra nem volt tejem, az igény szerinti szoptatásnak és a nem hozzátáplálásnak az lett a következménye, hogy semmi mást nem akart elfogadni, csak a sütötököt sütőtökkel.próbáltam minden féle tápszert, de egyiket sem ette meg, elfordította a fejét, ekkor a doktor nénink azt tanácsolta, hogy próbáljuk meg a kecske tejet...és láss csodát, egyből imádta.ezt kapta reggel és este, valamint ő éjszaka is elég sokáig felkelt, ugyhogy akkor is ezt adtam neki.a turmixolásos, kotyvasztást is elfelejtettem, én is főztem neki leveseket, és azt is amit mi ettünk(persze nem annyira fűszeresen), és mondhatom sokkal jobban ízlett neki, mint ha valami péppel etettem volna.a kicsivel már nem voltak ilyen jellegű problémáink:-D
2010. szept. 6. 18:45
Már bocsi, Pasi, Neked is van egy kis tejcsi, vagy marad a főzi meg a gyümi? :)
31. ec2a8deb7c (válaszként erre: 30. - Beagita)
2010. szept. 6. 16:24

Köszönöm kedves válaszodat, igen érdekelne a könyv.

A reszelt trappista sajtot azt csak úgy rakjam neki bele a főzelékébe? Te melyik főzelékbe szoktad rakni?

30. beagita (válaszként erre: 28. - Ec2a8deb7c)
2010. szept. 6. 15:45
Ha már eszik ennyi mindent és jól is lakik, akkor ne aggódj, ha már kevés az anyatej, valószínű, hogy a babád sem igényli annyira, hogy a több szopizással több anyatejet "állítson elő magának". Egyébként fontos a tej mennyisége szempontjából, hogy az anya megfelelően táplálkozzon, ne idegeskedjen, és elegendő folyadékot igyon (sima vizet, nem koffeines teát). Ha fél évet szopizott, akkor teljesen rendben van a dolog, egyszer úgyis megtörténik az elválasztás. Tejtermékekből a következőket adhatod már, nem muszáj babajoghurtot; kefír (édeskés és krémesebb, mint a joghurt, a babák szívesebben fogyasztják), natúr joghurt, tehéntúró, tehéntúróból készült sajtok (Tappista, Tenkes, Óvári, Ementáli) reszelt formában 6-8 hónapos kortól használhatók a baba ételeinek elkészítésére. Van egy könyvem, magyar gyermekgyógyász doktornő írta, abban szoktam utánanézni a dolgoknak, rengeteg receptet, és táplálási tanácsot is tartalmaz. Ha érdekel, megírom priviben a könyv adatait. Ill. ha valami kérdésed van, privát is felteheted, ha tudok, segítek.
2010. szept. 6. 14:06
Megkérném azokat akiknek nem tetszik a tejcsi szó vagy az egyéb babásnak tűnő rövidítések, hogy kerüljék el a fórumomat, itt nem arra vagyok kíváncsi hogy ki hogy unja már a babanyelvet vagy ki tudja jobban fikázni a másikat! Segítséget kértem, ha nem tűnt volna fel!
28. ec2a8deb7c (válaszként erre: 25. - Beagita)
2010. szept. 6. 14:01
Már eszik sok mindent, gyümölcsöt, főzeléket hússal, tejpépet, babajoghurtot és teát is iszik.
2010. szept. 6. 11:58

igazad van. időnként nekem is herótom van tőle :)

időnként nem értem hogy felnőtt emberek hogy tudnak ennyire gügyévé válni. mondjuk én 3éve babázok itthon és lehet azért unom a bébinyelvet

26. beagita (válaszként erre: 25. - Beagita)
2010. szept. 5. 23:17
Bocsi, biztos eszik mást is, ha már csak reggel-este szopizik! Ha a mástól jól van lakva és elégedetten/nyugodtan alszik éjjel(nem éhes), akkor már nem fog sokat szopizni!
2010. szept. 5. 23:14
A hozzátáplálást már folytatod/elkezdted? Főzeléket, gyümölcsöt eszik, natúr kefírt, natúr joghurtot, vagy ezeket házilag "tuningolva" gyümölccsel? Tejpépeket, tejbedarapépet? Más folyadékot, vizet, hígított gyümölcslét (babáknak való gyümölcsléből vízzel hígítva), teát (nem fekete, hanem babáknak való gyógynövényes, gyümölcs vagy Roibos) megiszik? Az én fiam vacsorára tejpépet/tejbedarapépet kapott (gyümölcsöset, banánosat, vaníliásat), nagyon szerette! Persze ezek mellett igény szerint szoptathatod, szoptasd! Az én fiaim is 1 éves koruk körül hagyták abba a mellből való szopizást, persze ezen időszakban már csak napi egy-két alkalommal szoptak, és nagyon megfelelő súlyban voltak (nem kövérek, de nagyon formás babaidomokkal, hurkákkal)! A többi alkalommal már másfajta táplálékot fogyasztottak. Igazából úgy tudom, fél éves korig mindenképp jó, ha csak szoptat az ember, de utána már meg kell kezdeni a hozzátáplálást, mert a gyerek energiaszükségletét már nem tudja kizárólag az anyatej fedezni. Minél kevesebbszer, ill. kevesebbet szopik a baba, annál kevesebb termelődik (igény szerinti szoptatás)! :-) A tápszert én ebben a korban már nem erőltetném, ha kiköpi pláne nem. ;-)
2010. szept. 5. 22:01
Az én pici lányom 8 napig(!) talán szopott, tejem meg lett volna nég két másik gyereknek elegendő is. Aztán tápszert kapott, 6 hónapos még nem volt amikor undorral elfordította a fejét, köpködte. Onnantól kapott először üveges bébiételt, az nagyon ízlett neki, 9-10 hónaposan meg föztem neki, semmi baja nem volt, imádta a leveseket, a főzelékeket, a húst később szokta meg, viszont sokáig nem rágott, pedig a fogai szinte mind kinnt voltak, öklendezett, kiszedegette a szájából, dobálta. Aztán látta hogy más kisgyerekek is megeszik a kaját.
2010. szept. 5. 21:15

Ha a szoptatás helyett tápszert adsz neki, akkor annyival is kevesebbet fog szopizni és akkr még kevesebb tej termelődik.



Engem nem zavart a tejcsi:)

2010. szept. 5. 20:37
Mindenkitől elnézést, akit zavar a tejcsi szó, nem gondoltam hogy ezen fog megakadni mindenki. Én így szoktam meg. Szoptatok ameddig csak van egy csepp is és utána pótolok neki. Most este megitta a 3.fajtát. Tényleg van aminek iszonyat az íze, de ez a 3. hasonló a tejhez.
21. lolita7 (válaszként erre: 1. - Ec2a8deb7c)
2010. szept. 5. 20:11

Szoptasd tovább és egy, de inkább 2 éves korára adhatsz neki tejet.


Esetleg próbálj másik tápszert, hátha az bejön neki.


Nekem a tejpépre is azt mondta a dr.nő. hogy minek adnék neki, ha van még tejem.


Ha szoptatsz, nem apad el.

20. c62e5b7d24 (válaszként erre: 13. - Szabina1984)
2010. szept. 5. 19:48
Pedig van. Mindkét gyerekem válogatott, a nagy a banánost pl. egyáltalán nem volt hajlandó meginni. A HA tápokat meg csak ízesítve, Mindkettő 8 hósan kapott először és mivel akkor már minden mást ettek, igenis el tudták dönteni, hogy melyik ízlik nekik. Amúgy mindegyik fajtát megkóstoltam amit adtam nekik és nagyon nagy a különbség az ízükben.
2010. szept. 5. 19:41
Ja bocsi,látom már a főcímben van tejcsi.
18. b99048cdfc (válaszként erre: 10. - 52d88462eb)
2010. szept. 5. 19:40
Ki beszél itt tejcsiről. Tápi az van. Az mért nem tápszer? :s
2010. szept. 5. 17:38
Köszönöm a válaszokat. Már kóstolta a gyerekjoghurtot, amit 6hótól lehet adni. Lehet, hogy igaz, én jobban hiányolom a szoptatást, de legalább 1éves koráig szerettem volna szoptatni, de sajna ez van. Nagyon nehezen lett tejem, de mindennél jobban szerettem volna szoptatni és sok mindent megtettem érte.
16. szabina1984 (válaszként erre: 15. - Jozsi.38)
2010. szept. 5. 17:26
Ne haragudj, de ezt most nem értem. Miről van tapasztalatom??? Miről beszéljek akkor???
15. jozsi.38 (válaszként erre: 13. - Szabina1984)
2010. szept. 5. 17:13
erről akkor beszéljünk hogy ne próbálgassa, ha van ilyen tapasztalatod. az én nagyobbam 3hónaposan döntött úgy hogy nem kéri az addig bevált tápszert. napi 1x kapott csak, de kellett neki. így kénytelen voltam elkezdeni a hozzátáplálást, mert bárhogy is próbálkoztam nem lett több a tejem
2010. szept. 5. 17:09
gyerekjoghurtot adhatsz neki, de legalábbis kóstoltasd meg vele. azt hiszem a szoptatást te hiányolod jobban nem a fiad. meg sajtot is kóstoltass vele
2010. szept. 5. 15:06

7 honapos volt Áronkám, mimkor elment a tejem. 1 hétbe tellett, mire rászoktattam a tápra, vagyis az üvegre. Hülyeségnek tartom, hogy próbálgasd a tápszereket, melyik izlik a gyereknek. Ilyen nincs. Egy gyerek azt eszik, amit adnak neki. Nem igen ismeri még az ízeket, ez csak egy kitalálció, ami talán az anyukáknak könnyiti meg a dolgát, ha ráfogjuk, hgoy az enyém ezt nem szereti. Ha éhes lesz, kénytelen lesz enni.

Addig is próbálgasd szopiztatni, hátha a tejed visszajön. De ha nem, idővel úgyis megissza a tápszert.


Azt meg hogy most tilos a rendes bolti tej, eléggé vitatott kérdés. én egy évesen elkezdtem adni. nem hiszem, hogy csak azért mert valami mű, azért a jobb, mint a rendes..

2010. szept. 5. 14:53
4,4 hós lányom csak éjjel fogadja el a tápit. Este tejpépet eszik. Amúgy főzelékeket, gyümiket. Pedig itt van 6 doboz tápi.
2010. szept. 5. 14:49
Egyszer már volt egy pár nap mikor pótolni kellett(3hónaposan), akkor a M.Milumil HA1-et köpte ki, utána próbáltuk a sima Milumil1-et, az ment neki, de most a sima Milumil2-t is kiköpi. Tejpépet már eszik, egy délutáni evéskor, már nem akarok azt adni neki estére is, sőt olvastam hogy nem is lehet csak napi 1x. Van egy mintám, majd megpróbálom neki azt, remélem megissza, mert rendes tejet nem akarok adni.
2010. szept. 5. 14:47
Szia ha megoldható ne add fel. A gyerek tudja mennyi az elég, ha gyarapszik akkor minden ok.Beszélj az orvossal védőnővel. Egy kérédés, miért nem tej a tej és miért tejcsi... mégcsak nem is rövidebbakkor mi értelme van ? Tényleg érdekel!
2010. szept. 5. 14:40
Ha még aktuális: próbáld ki a tejpépeket, azok tuti finomak. Az én lányom sem akart tápszert inni, amikor fogyott a tejem (1 évesen), de a banános ízű nagyon bejött neki, most 2 éves, most kezd tehéntejet inni. Szerintem se adj még neki, nagyon kicsi még.
2010. szept. 5. 14:39
Vagy próbálj másik tápszert, vagy tegyél bele maci kávét, kakaót, akkor sokkal finomabb. Főleg, ha HA tápszert adsz neki, mert az keserű.
2010. szept. 5. 14:31
Iker fiaim tápszeres voltak. De nem sokáig mert olyan dagadtak lettek tőle,hogy ha picit meglöktük volna őket,gurultak volna. Át tértünk a rendes tejre.Dokink azt mondta hogy nem kell higítani,mert így is elég vizes a tej. Sosem volt semmi bajuk.
6. erikpipi (válaszként erre: 3. - 2f8d4f38f0)
2010. szept. 5. 14:28
Azt régen lehetett, sőt. Ma már tilos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook