Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 8hónapos fiam nem akar semmit enni az anyatejen kivül! Mit csináljak?! fórum

A 8hónapos fiam nem akar semmit enni az anyatejen kivül! Mit csináljak?! (beszélgetős fórum)


28. nana00
2010. jún. 25. 18:09
Semmit. Az én fiam 9 hónapos korában fogadott el először mást.
2010. jún. 25. 17:20
Örülj neki:)
26. moknika (válaszként erre: 1. - Kima21)
2010. márc. 6. 16:18

Szia!

Örülj neki, hogy van tejcsid! Amíg minden hónapban gyarapodik egy kicsit addig nincs baj. Nekem ezt a védőnőm mondta, és szerintem is igaza van.A kisfiam egy hónapja eszik gyümölcspürét és most kezdtük el a "főzelékeket" adni neki, de szinte minden evés után ugyan annyit szopizik, mint eddig. Mi a hipp gyümipüréket vesszük, amiket 4 hónapos kortól lehet adni.Először csak 1-2 pici falatot evett, most már megeszik egy nagy üveggel. Kínáld neki tízóraira és uzsonnára, egy félét 2-3 napig. Próbáld úgy is, hogy fejjél egy kis tejcsit és abba keverj pici gyümölcspürét, nálunk bevált. Próbálgatni kell mi ízlik neki!

2010. márc. 3. 20:35
Nekem 3 hónapos kora után már semmi se kellet nagyon.Kicsit szopizik,de enni nem akar semmit semm.3 hónapja 8 kiló és nem mozdul:(.nálunk az édes sem vált be,ha valamit bele tudunk diktálni az inkább a sós. sose legyenek ilyen rossz élményeid mint nekem!Az elején még bohóckodtunk,de már az sem jön be.....már rosszul vagyok a gondolattól is,hogy enni kell,de próbálom nem mutatni neki.
24. Kima21
2010. márc. 3. 20:18
köszi mindenkinek:)
23. Gavrilo1 (válaszként erre: 11. - Gyöngyszemü)
2010. márc. 3. 13:50
Az hogy válogatós-e a gyerek semmi köze sincs hogy mit kapott kicsinek (tapasztalat). Lásd a 4 fiam közül egy borzadály válogatós, pedig ugyazt kapta kicsinek mint a testvérei. A kiscsaj aki meg a legtovább csak szopizott az égadta világon mindent megeszik (kelbimbó, káposzta, lencse, sárgaborsó, bárány stb.)
22. Szőke85 (válaszként erre: 11. - Gyöngyszemü)
2010. márc. 3. 13:40

Én is úgy gondolom,hogy túlságosan féltettem.

8 hónapig csak szopott,és alig mertem utána adni neki bármit,jó mondjuk ez a Védőnőm hibája aki a kezembe nyomott egy táblázatot és az alapján etettem a gyereket,na nem kell mondanom hogy ami a tiltólistán volt most azt eszi csak meg.

Unokanővéremmel együtt szültünk ő mindent adott neki,és úgyan úgy sokáig bírta szoptatni.

Sokat harcoltam a családtagjaimmal akik csak az ízeket akarták kóstoltatni a gyerekemmel,de én nem hagytam.

Hát én is másképp csinálnám most már.

Nekem nőni nő a gyerek igaz lassan,de hízni nem nagyon,holnap viszem védőnőhöz,hát meglátjuk mit mond.

21. mamuci55 (válaszként erre: 17. - Kima21)
2010. márc. 3. 13:36
Ha beírod a keresőbe,hogy szopási sztrájk,és ott olvashatsz róla.Mi is végig gondoltuk az okokat,de nem jutottunk semmire.Nem történt semmi olyan változás,ami indokolta volna.Legalább is szerintünk.És éjjel még szopizott,reggel meg már nem.Délig próbálkozott a lányom,és akkor küldték be a kórházba.
20. Gavrilo1 (válaszként erre: 17. - Kima21)
2010. márc. 3. 13:30
szerintem szinte minden baba esetében van enyhébb- komolyabb "sztrájkolós" időszak. Látható ok nélkül nem akarja elfogadni a cicit, de a háttérben utólag az anyuka általában észreveszi az okot (pl. menses első alkalommal, anyuka lelki gondjai, anyuka betegsége, újabb terhesség). A babák nagyon érzékenyek és az anyatej íze, illata amint változik reagálnak- néha sztrájkkal. :-))
19. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - Mamuci55)
2010. márc. 3. 13:28
ez nem sima szopi sztrájk- biztosan volt valami háttere, csak az orvosoknak könyebb erre fogni.
2010. márc. 3. 13:27
Nekem most 18 hónapos a lányom. Én szándékosan csak szoptattam majd 10 hónapos koráig- mondjuk ő sem ellenezte, semmi mást nem igényelt. Ezután már pillanatok alatt elkezdett enni, 1 évesen már mindent megevett, de mellette még rendszeresen szopizott is. Most is szopizik még. Én így csináltam a fiúkkal is és semmi hátrányát nem látom, sőt. nem kellett pepecselni a pörésítéssel, bébiételekkel- "szinte rögtön csirkecombot szopgatott" . Mind egészséges, szép baba volt és a kislány is makk egészséges.
17. Kima21 (válaszként erre: 16. - Mamuci55)
2010. márc. 3. 12:58
én még nem hallottam a szoptatási sztrájkrol...az milyen?
2010. márc. 3. 12:39

Sziasztok! Látom megoszlanak a vélemények.Én csak a mi esetünket szeretném elmondani.Az egyik "pici"unokám 8 hónapos volt és csak szopott.Egyik reggel nem fogadta el a cicit,és mível nem ismerte sem a cumisüveget,sem a kanalat,így kórházba került,hogy ki ne száradjon.

Ezt követően soha többé nem szopizott,és csak nagyon lassan fogadott el minden újat.

Az oka azóta sem derült ki.Hallottatok a szopási sztrájkról?Ezt mondták a kórházban.

15. Kima21
2010. márc. 3. 12:37
megnyugtattatok köszi...azt hittem h már vmi baja van:)
2010. márc. 3. 12:36
Nekem hét hónapos múlt a fiam.Ugyanez volt a szitu,nem evett meg semmit amit próbáltam neki adni,míg rá nem jöttem,hogy ő nem édes íz párti,és egyből darabosabb ételt szeret,kis kockára vágott répa vagy akármi,amit maga nyomhat szét az ínyével.A pépes állagtól irtózik valamiért.
2010. márc. 3. 12:33

Majd fog!


Az enyém már egy éves koráig nem akart enni, aztán néha-néha. Most jutottunk el oda, kb 3 hónapja, hogy szépen eszik minden étkezésnél.


Ha hízik, fejlődik, akkor nincs gond.

12. titati
2010. márc. 3. 12:31

Nekem a kisebbik lányom 1 éves korig szinte csak szopizott, és 2 éves korig megmaradt a napi 4 szoptatás.

Most 4éves, mindent eszik és nem válogatós!


Most a kisfiam 9,5 hónapos, és ő is igencsak anyatejpárti...a gyümölcsöket úgyahogy eszi, de a főzelékeket nem fogadja el.


Ha van elég tejed, ne aggódj, aza legjobb a babádnak! És a védőnőt meg tényleg tojd le magasról :-))))

11. gyöngyszemü (válaszként erre: 5. - Szőke85)
2010. márc. 3. 12:28
Mondjuk már egy kicsit énis megbántam hogy nem adtam neki csak tejet, mint a barátnőm aki az 5 hónaposnak odaadta a rántott csírkecombot majszólni, az a gyerek nemis válogatos kajaügyileg mint az enyém. :-(( Mamár lehet másképp csinálnám!!!
10. kevian
2010. márc. 3. 12:26

Próbáld édeskésebb gyümölcsökkel, hátha az jobban megy neki. Egyébként nekem 1 éves, napi 4 alkalommal szopizik. Alig adok kiegészítést és így is pont elégedett vagyok a súlyával. Végülis nem hizlalni akarok. :)

Szerintem a lényeg, hogy folyadékbevitele legyen, a többi meg majd jön magától. Kamasz korában tuti bepótolja amit most nem eszik meg. :D

2010. márc. 3. 12:25

Az én fiam ugyanaz. Most 11 hos de meg mindig szinte csak szopizik. Ez van, megtomni nem tudom es nem is akarom. Boldog, kiegyensulyozott es mosolygos, ez a lenyeg. Amig szepen gyarapszik, nincs gond!!!

A vedonok megjegyzeseit-miszerint ez nem normalis dolog-engedd el a fuled melett:-)

2010. márc. 3. 12:25
A lányom még egyévesen is alig evett mást, mint anyatejet. Most másfél éves, mindent szépen megeszik,nem válogat, gyümölcs, főzelék, husi, minden jöhet. A babák tudják, mikor érettek rá, hogy mást is egyenek, ne aggódj, szoptasd, a többi kialakul.
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Kima21)
2010. márc. 3. 12:23

Tényleg örülj neki! Hány anyukának nincs teje, pedig a legjobb amit ehet :))

Gyönyörű a picikéd :DDD

6. gabima (válaszként erre: 1. - Kima21)
2010. márc. 3. 12:22
Szoptasd. Nem marad le semmiről, ha később kezded a hozzátáplálást.
2010. márc. 3. 12:22

Nem akarlak elkeseríteni,de én 2 évig szoptattam és mellette alig evett a lányom,most 2,5 éves és az étrendje borzalmas,alig eszik valamit.És ha eszi is az :tejbedara,leves,monte,turórudi,kakaó,virsli,sajtos,párizsi.konzerv kukorica,keksz,

Semmi gyümölcs,szenvedünk is a székletével.


Úgyhogy azt tanácsolom hogy azért próbálgasd és légy türelmes,én hamar feladtam,már nem is főzők,úgyse enné meg.Már alig várom az ovit,ott azért evett már párszor pl:kelkáposzta főzeléket,de itthon már nem ette meg.

2010. márc. 3. 12:22
köszi a válaszokat:)
2010. márc. 3. 12:19
Örülj neki! Ha van elég tejed és az neki elég nemis kell más. Nekem amíg szopott nemis adtam a teán és vizen kívűl semmi mást!
2010. márc. 3. 12:18
próbálkozz rendületlenül és türelemmel - előbb-utóbb majd csak megérti, hogy milyen jó is az evés! :))
2010. márc. 3. 12:16
??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook