Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandula műtét előtt állok. Nektek mi a tapasztalat a műtéttel kapcsolatban? fórum

Mandula műtét előtt állok. Nektek mi a tapasztalat a műtéttel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. jan. 23. 10:33
Itt vagyok. Hát tudtam aludni, 3x keltem fel,2x inni mert arra ébredtem hogy ki van száradva az egész szám, 1x meg fájdalomcsillapítóért. Tegnap vacsira ettem főzeléket egy kis hússal apróra vágva. Ma reggel is ettem már egy kicsit csak kaja közben elkezdett nagyon kaparni a torkom nem akartam köhögni nehogy baj legyen. Még most is kicsit kapargat meg olyan mintha az egyik oldalon csípne, lehet hogy a kaja belement a seb alá vagy nem tudom. Az állam még mindig be van dagadva, számat még mindig nem tudom rendesen kinyitni csak kicsit, a rágás is nehezen megy de remélem most már jön majd a javulás.
53. jucusmucus (válaszként erre: 48. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 23. 08:00

Bubcsi!

Merre vagy? Hogy vagy? Tudsz enni? Hogy telt az éjszakád?

52. jucusmucus (válaszként erre: 51. - Édes kis butus)
2014. jan. 23. 07:59

Az gáz, ha a műtét utáni napon már cipekedtél. még jó, hogy nem történ valami baj...

Nem mondták előre, hogy mikor engednek ki?


Igen, 4 nap után, abban a kórházban az a szokás (Kmét).

51. Édes kis butus (válaszként erre: 47. - Jucusmucus)
2014. jan. 22. 18:17
4 nap saját felelősségre? Én még 24 órát se voltam bent, mint talán alább írtam, hogy másnap dél előtt már alólam húzták le az ágyat, én meg ott toporogtam, hogy most mi legyen, senki nem tud otthon erről semmit, hogy indulnék haza nagy csomagokkal. Anyut felhívtam, zt mondja ne szóljak semmit, csak ühü-meg ü-ü arra, hogy mit vigyen be nekem. Mondom ANYU KIRAKTAK, gyere értem :DDD Meglepődött....Sőt, látogatási tilalom volt és be se jöhetett, és úgy kellett csomagokat emelnem, kivinnem a parkolóba :D
50. 1e75b9596c (válaszként erre: 48. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 22. 14:38

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Muszáj szilárd kaját is enned, mert az viszi le a lepedéket, és nem egyben. Nekem azt mondta a dokim annó, hogy ha nem eszem szilárd ételt, akkor nagy az esélye annak, hogy a seb bevérzik, és akkor bizony vissza kerülhetek a kórházba.

Tudom milyen rossz, mert én is átmentem rajta, de akárhogy is fáj, egyél, mert csak úgy fog gyógyulni rendesen.


A szádat még egy darabig nehezen fogod tudni nyitni, de napról- napra jobb lesz.

49. jucusmucus (válaszként erre: 48. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 22. 12:37
nem baj, ha csak 1-2 falat szilárd kaját tudsz lenyelni egyszerre. utána majd egyre több megy. igen, az a fehéres a lepedék, aminek nem kellene egyben leválnia. a szilárd kaja pont azon segít, hogy kicsi darabokban jöjjön le. Nyugi, attól nem fog egészben lejönni !
2014. jan. 22. 12:32
Hát azt mondta egyek szilárdat de nem megy, még a főzelék is alig ment most. Nagyon rémisztő ahogy kinéz a torkom ilyen fehéres seb az egész csak ezt látni. Kicsit megijedtem a látványtól. Félek hogy leszakad a seb ha szilárdat eszek, meg persze az nagy fájdalommal is járna mivel is víz is meg a tea is nehezen megy. ettem már pudingot, meg főzeléket, és most eszek egy kis jégkrémet.Nekem csak egy éjszakát kellett bent maradnom.
47. jucusmucus (válaszként erre: 46. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 22. 12:13

Szia. Nem semmi, én a 4. napon saját felelősségre jöhettem ki.....


Feküdj sokat, nehogy csinálj bármi mást ! 3-4 liter folyadékot igyál. Én is cataflam-ot szedtem. Nekem jó volt.

Szilárd ennivalót kellett enned?

2014. jan. 22. 11:23
Ma reggel hazajöhettem. Én csak Cataflam V-t kaptam bent vízben oldódót, de az nekem semmit nem használt, úgyhogy elővettem a Flector poromat és segített kicsit. Be van dagadva azon a részen a fejem államnál kicsit a nyakamnál , nehezen tudom kinyitni a számat.Itthon van nekem zselés jégakú vagy mi, direkt ezért vettem még a műtét előtt.
45. jucusmucus (válaszként erre: 40. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 22. 11:03

Hűtött zselé nincs a kórházi fagyasztóban? az nagyon sokat segít.


Nem irigyellek a szilárd kaja miatt, de le fogod küzdeni, mert tuti éhes vagy :).

44. jucusmucus (válaszként erre: 42. - Syria)
2014. jan. 22. 11:02

Az. a félelem hozadéka....


:(((((

43. 1e75b9596c (válaszként erre: 40. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 21. 19:28

Szia!


Kitartás.

Nem adtak neked fajdalom csillapítót injekciókat? Én napi többet is kaptam.

Készülj fel, hogy holnap reggel a reggelid zsemle lesz, amit muszáj lesz megenedd,mert csak úgy engednek haza.

Teljesen át tudom érezni a helyzeted, és előjöttek bennem is azok az emlékek, amikor két éve nekem is kivették.

Próbáld hidegen inni a vizet, nekem úgy könnyebben lement, igaz úgy is nehezen, de mégis jobb volt úgy.

42. syria (válaszként erre: 40. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 21. 18:18

Innen már nincs visszaút. Lényeg: túl vagy rajta. Ha tényleg elviselhetetlen fájdalmaid vannak, szerezz be fájdalomcsillapítót, ami hatásos is.

(Szerintem a fájdalmaid lelki eredetűek: a félelem hozadéka.)

2014. jan. 21. 17:32
Én elég sokat bent voltam 70 percet.
2014. jan. 21. 17:32
Szissztok. Túl vagyok rajta. Elvileg reggel mehetek is haza. Nekem kiment az érzéstelenitö és iszonyatosan elkezdett fàjni. Kértem gyogyszert az semmit nem hasznàlt. Aztàn volt nàlam flector por attól jobb lett. Azt mondtàk hogy 3-4 liter igyak ma. De nekem a folyadék is nehezen megy. Mondtàk hogy ehetek majd szilàrdat holnaptol mondjuk attól félek mikor a folyadék is nehezen megy.
2014. jan. 21. 00:15

Sok sikert a műtéthez!

Másnap reggel már szilárd ételt kell enni és figyelik, hogy megetted-e. Ha igen, akkor mehetsz is haza :) Nálunk csak én tudtam megenni, annyira éhes voltam már :D Persze fájt, de csak annyira, mint a műtét előtt a tüszős mandulagyulladásnál a nyelés....és műtét után már azért volt könnyebb, mert ott volt a tudat, hogy ez egyre jobb lesz. Amúgy a torkodba ha műtét után belenézel, akkor két oldalon, a mandulák helyén fehér lepedék lesz látható. Annak kell lejönnie, azért kell a sok kaja.


sok sikert! Majd írj, hogy milyen volt. :D Én a boldogság tabletta bevétele után írtam anyuéknak egy papírra levelet és most visszaolvasva elég vicces :DDD

38. syria (válaszként erre: 36. - Jucusmucus)
2014. jan. 20. 20:02

Szerencséje az oldalnak, hogy nem tartozol a moderátorok közé. :D


Figyelmedbe ajánlom a 28-as hozzászólásomat. :)

(Régóta álmodozom a magas fájdalomtűrő küszöbről.)

37. jucusmucus (válaszként erre: 34. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 20. 15:22

Nem lesz semmi gond, nyugi.

Jó erőset adnak tuti.


Sok szerencsét !


Üdv.

36. jucusmucus (válaszként erre: 28. - Syria)
2014. jan. 20. 15:21

Több kórházban is azt tanácsolják, hogy szilárd kaját kell enni. Délelőtt volt a műtét, délután már enni kellett. Szilárd kaját.

Jó neked, ha a Cataflam felesleges volt, legalább nem készült ki a gyomrod.

Az ilyen hozzászólásokat kár, hogy nem lehet törölni.

Mint már írtam a régebbi hozzászólásomban, mindenkinél más és más. És mindenkinek más a fájdalom küszöbe. Örülj neki, hogy neked baromi magas.....

Üdv.

35. 1e75b9596c (válaszként erre: 34. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 20. 15:17

Kitartás :)

Hamar túl leszel rajta, aztán jöhet a gyógyulás :)

2014. jan. 20. 13:29
Nah holnap lesz a műtét. Basszus ha rá gondolok már rögtön szívverésem lesz, nagyon ideges vagyok. Alig várom , hogy túl legyek rajta. Tudom hogy mindenki mondja hogy rutin műtét ne izguljak, de ezt könnyű mondani. Amikor túl van rajta az ember már könnyebben beszél. :) Remélem jó erős nyugtatót adnak a műtét előtt, mert mondták hogy fogok kapni. :)
33. 1e75b9596c (válaszként erre: 32. - Syria)
2014. jan. 19. 21:34
:)
32. syria (válaszként erre: 31. - 1e75b9596c)
2014. jan. 19. 20:30
Megnyugtattál. ;)
31. 1e75b9596c (válaszként erre: 30. - Syria)
2014. jan. 18. 19:54

Àà,csak nem vagy az :)

Én most is hidegen iszom a vizet/kólàt :)

Na,meg télen is eszem a jégkrémet :)

30. syria (válaszként erre: 29. - 1e75b9596c)
2014. jan. 18. 19:52

Nem tudom. Lehet, hogy tényleg droid vagyok? :D

Ezt akkor kérdezte valaki, amikor télvíz idején, a mélyhűtőből kivett, kásásra fagyot ásványvízből jóízűen megittam egy pohárnyit. :) (Semmi bajon nem lett.)

29. 1e75b9596c (válaszként erre: 28. - Syria)
2014. jan. 17. 15:21

Nekem a doki mondta, és mindenki más is , aki átesett ezen a dolgon.

Nekem szükség volt a Cataflamra, mert anélkül nagyon fájt, és nem nagyon tudtam volna elviselni, pedig nagy a fájdalom küszöböm.

Te szerencsés voltál, ha nem volt rá szükséged :)

28. syria (válaszként erre: 27. - 1e75b9596c)
2014. jan. 17. 15:05

Sebre szilárd kaja??? Minek? Húsleves, madártej, ilyeneket ettem. Nem csodálom, hogy a chipst, pirítóst nehéz volt lenyelned. Ki tanácsolta, hogy ezzel kínoz magadat? :(

Napi 4-5 szem Cataflam??? Tök felesleges.

27. 1e75b9596c (válaszként erre: 23. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 16. 17:39

Nagyon fontos, hogy műtét után sok szilárd kaját egyél, mert akkor kisebb lesz az esélye, hogy egyben felszakadjon a seb. Én minden este egy csomag chipset ettem, vagy pirítóst. Nagyon nehéz volt, de túléltem. Rossz volt még, hogy napokig alig tudtam beszélni.

Napi 4-5 szem Cataflam csodákra képes.


Ne félj, hamar túl leszel rajta.


Annyit azért hozzá fűznék még az egyik hozzászóláshoz, hogy nekem azért jobban fájt mint egy erősebb torokgyulladás,de ez embertől is függ.


A lényeg, hogy ne hagyd el magad, és tényleg egyél rendesen.

26. syria (válaszként erre: 25. - Jucusmucus)
2014. jan. 16. 16:29

Igaz, hogy mindenkinél más.


Nem egy műtétem volt, úgyhogy tudom: az említésre méltó fájdalom egyiknél sem tartott tovább 2-3 napnál. Pedig mint írtam: a fájdalomtűrő küszöböm a béka segge alatt van.


Seb és seb között oltári nagy a különbség. A külvilággal érintkező seb lassabban gyógyul. Ami a torokban van, az nem ilyen. :)

25. jucusmucus (válaszként erre: 21. - Syria)
2014. jan. 16. 08:26

Szia !


Nem hülyeség.

Mindenkinél más és más...

Volt aki rimánkodott.


Amikor "kicsippentenek" belőle valamit, ott seb keletkezik.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook