Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandula műtét előtt állok. Nektek mi a tapasztalat a műtéttel kapcsolatban? fórum

Mandula műtét előtt állok. Nektek mi a tapasztalat a műtéttel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. Edina51 (válaszként erre: 23. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 15. 19:18
Ne félj,annyira fog utána fájni,mint egy erős torokgyulladás,de minél többet nyelj,sok teát is,szilárdat is,akkor könnyebb lesz.Kalmopyrint vigyél magaddal,az a legjobb gyógyszer rá.
2014. jan. 15. 11:45
Nah ma voltam vizsgàlatokon. EKG ,vérvétel ,vizelet ,röntgen. Meg az altató orvossal beszélem . 21-én tuti műtét. Felkészìtettek a doki meg az altatò orvos is hogy egy hétig borzalmas lesz. Műtét napjàn mondtàk hogy nincs kaja. Ha màsnap reggel megeszem a reggeli zsömit akkor mehetek haza.
2014. jan. 15. 01:17
Jah, és azóta NEM voltam beteg egyáltalán :)))) Iszonyat vékony vagyok és mindenki csodálkozik, hogy egyedül én nem betegszem meg, ha 3-an vannak körülöttem lázasan egész nap, akkor sem :)
21. syria (válaszként erre: 20. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 14. 17:10

Ez a 10-12 napig tartó fájdalom hülyeség! Arra sem emlékszem, hogy rimánkodtam volna fájdalomcsillapítóért. A strúmaműtétnél igen! De akkor is csak 2-3 napig, pedig lényegében átvágták a torkomat. Neked meg csak kicsippentenek belőle valamit.

Ne izgulj! Ha akarsz, 10 nap múlva mehetsz dolgozni.

2014. jan. 14. 14:19
Köszike a válaszokat. Hát remélem , hogy jó kezekben leszek. Izgulok már nagyon. Igazából nem tudom miért félek mert azt mondják hogy rutin műtét meg szerencsére mivel altatva leszek nem emlékszem majd semmire, de talán azért mert még soha nem voltam kórházban és nem műtöttek semmivel. Nekem is mondta a doki hogy 10-12 napig rossz lesz fájni fog már előre fel készített, hogy a legjobb barátom a fájdalomcsillapító lesz. Ti meddig voltatok táppénzen?
19. syria (válaszként erre: 7. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 13. 20:45

Attól ne félj, hogy nem tudsz enni! A műtét után alig kicsivel fáj jobban a torok, a nyelés, mint torokgyulladás, megfázás esetén. A fájdalomtűrő küszöböm a padló alatt van, így ha én mondom, elhiheted. :)

Tuti: a jégkrémnél ezerszer jobb a madártej. (Ha másért nem, mert abban garantáltan nincs semmi műcucc. És mert nem egy lélektelenül megvásárolható valami, hanem házi készítésű. Nekem a fél gyógyulást jelentette az, hogy a keresztanyám milyen szeretettel készítette, és hozta be számomra.) Az összes látogatódtól ezt kérjed! Na persze nem lavórnyit, csak amennyit egyszerre meg tudsz enni.

18. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 16. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 13. 17:36

Jaj én azt viccesnek akartam írni . Egyébként nem késő, az én favoritom, dr. Csókay is először építész diplomát szerzett, és utána pár év múlva végezte el az orvosit. S látod,milyen óriási? Még a Sumacher ügyében is lehet, tud segíteni( már ha ott egyáltalán lehet).

Ha anyagilag megteheted; TEDD ! Éva

17. jucusmucus (válaszként erre: 1. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 13. 09:54

Szia.


Én 38 voltam, mikor altatásban műtöttek. 5 napot voltam kórházban. Saját felelősségre jöttem ki.

Nagyon húzós volt, gondolom a korom miatt is. Nem sokat bírtam enni. Alig vártam, hogy leteljen a 4 óra és ismét vehessek be cataflamot. Ami egyébként kissé kikészítette a gyomrom....

Kb. 2 hét után kezdett csillapodni a fájdalom.


Amit nagyon bánok, hogy csak jóval a műtét után vettem fagyasztható jégzselét. Azt mindenképpen szerezzél be a gyógyszertárban (ezer párszáz ft körül van), utána is több mindenre lehet használni.

Sok sikert !

És jól tetted, hogy az altatásos műtét mellett döntöttél !

Üdv.

16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 11. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 13. 08:57
Nem azert:-) Azért mert imadom a sebészetet és érdekel minden ami ezzel kapcsolatos..vár rám egy nagyobb műtét, sajnos nem lehet erzestelenitve kerni,mert vegig akartam nézni ahogy csinálják..ha újra születnék orvosnak tanulnék..így 29 évesen sajna már késő:-(
2014. jan. 13. 07:58
Ja,nekem nem lehetett altatást kérni.Minden felnőttet ébren műtöttek,csak 18 év alatt altattak. :(
2014. jan. 13. 07:57

5 napot voltam benn.Azt mondták jobb így,mert ha bevérezne-ez felnőttkorban gyakoribb-akkor rohanhatnak velem a műtőbe.

A chips az hülyeség!Keringnek olyan sztorik hogy rántott húst,chipset és társait kell enni,de ez nem valós.Első 1-2 nap nekem a puding és a leves esett jól,de enni kellett "normális" kaját is.Az sem jó,ha olyat eszel ami "karcol",de nem szabad csak pépes cuccot enni,mert bevarasodhat a seb és ha a var egyszerre válik le,na akkor tud nagyon vérezni!

A fülem nekem is nagyon fájt!

Fájdalomcsillapító:panalgoryn.Csak receptre kapható,nekem ezt javasolta a dokinő aki műtött,de be is vált!

13. Cinci4
2014. jan. 12. 22:41

29 évesen, altatásban váltam meg a manduláimtól:) A műtétre abszolút nem emlékszem, igazából az egész nap kicsit homályos, gondolom, sokáig hatott a cucc:) Egy éjszakát kellett bent lennem a kórházban.

Másnap még nem volt vészes, utána viszont két hétig eléggé fájt. És amit a legjobban utáltam, hogy a fülemre is kisugárzott. persze azért túléltem, de jó barátom lett a fájdalomcsillapító. Mindig néztem az órát, mikor vehetem már be a következőt. Két hét múlva pedig mintha elvágták volna az egészet, akkor már egyáltalán nem fájt. Arra nagyon figyeltem, hogy betatsam, amiket az orvos mondott, mert nem akartam, hogy gond legyen és vissza kelljen mennem.

12. 1e75b9596c (válaszként erre: 10. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 12. 17:43
Én két éjszakát voltam benn a kórházban.
11. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 8. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 12. 17:41

És megnézted?

Azé', hogy lásd, mi okozott neked nagy fájdalmakat, ugye,

2014. jan. 12. 17:40
Hát én nem tudom , de nekem a cataflam még egy fejfájást se mulaszt el meg mensi görcsöt se , nekem lehet hogy vmi más gyógyszer kéne. Ti hány éjszakát voltatok ezzel kórházban?
9. 1e75b9596c (válaszként erre: 7. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 12. 17:25

Szia!


Másfél éve, 27 évesen vették ki. Én ébren voltam. Egyáltalán nem fájt a műtét közben,de utána nagyon rossz volt egy jó hétig. Az volt a legrosszabb, amkor másnap behozták a reggelit, 2 zsemlét, és azt meg kellett ennem. Egész nap azzal a két zsemlével küszködtem, és folyt a könnyem annyira fájt.

Nekem a jégkrém, és a fagyi nem vált be. A hideg víz, az igen.

Minden este egyél meg utána egy zacskó chipset, igaz nagyon fájdalmas lesz, de muszáj, hogy ne vérezzen be.

Napi 5 Cataflammal voltam el, és még úgy is éreztem. Én nem fogytam egy kilót sem,de ez változó.

És ami a legviccesebb, hogy műtét után másfél hónappal tüszős mandula gyulladásom lett.

Azóta is 2 havonta a dokinál vagyok ezzel a problémával, úgyhogy szerintem én is előtte állok ismét.


Kitartás :)

2014. jan. 12. 16:45
Sok sok cataflan!!! Ne spórólj vele műtét után,kulonben kegyetlenul faj..nekem a mutet jo volt,erzestelenitve kertem es a vegen megnezhettem:-)utana viszont gyogyszer nelkul pokoli
2014. jan. 12. 13:27
Köszi, hogy írtatok. Hát én csak altatásban vállalom semmiféleképpen nem akarnék ébren lenni, de a dokim is egyből mondta hogy altatásban csinálja. 29 éves vagyok. Majd mondom a dokinak hogy egy karton gyógyszert írjon fel nekem. Az a baj eleve vékony vagyok és szerintem fogyni fogok , hogy majd nem tudok enni rendesen, de majd utána ha helyrejön annyit zabálok hogy csak na. :)Jégkrémmel szerintem lassan tele is rakjuk a fagyót. Egyre jobban izgulok, hogy közeledik a nap, de azért az nyugtat hogy altatnak és semmire nem fogok emlékezni. :)
6. syria (válaszként erre: 1. - 4bd4c70f56)
2014. jan. 12. 13:18

Örülj, hogy altatnak!


Nekem kétszer is kivették (sajnos visszanőtt).

Az első műtét vidám volt 16 éves koromban. Csak az bosszantott: a doki reklamált, hogy miért nem nevetek a műtét közben mesélt viccein. :)

A második horror volt huszonvalahányévesen: a béna doktornő nem tudta elállítani a vérzést. Elmúlt a fájdalomcsillapító hatása, s végig kellett hallgatnom a fejvesztett rohangálást, amit a vérzés elállítása érdekében elkövettek, miközben éreztem, hogy a torkomon folyik a saját a vérem. Plusz még fájt is. Az az idióta nő megkérdezte: szültem-e már? Intettem, hogy nem. Azzal "vigasztalt": pedig az ezerszer jobban fáj. A barom!

Műtét után ödémás lettem, majd megfulladtam. :( De ez biztosan annak a kétbalkezes, idióta sebésznő hibája volt.


A lényeg: ne aggódj! S rendelj hideg madártejet a látogatóktól, az jól fog esni. Nekem legalábbis nagyon bevált mindkét esetben. :)

2014. jan. 12. 13:09
Altatásban sokkal jobb lesz neked,hidd el :)Nekem simán vettek orr és garatmandulát is,előbbit többször is,egyszer pedig együtt a kettőt,hát köszönöm,de elég volt belőle...de ki lehet bírni. Csak tartsd be,amiket mondanak műtét után,mert nekem 1x bevérzett és megint a műtőben találtam magam. Szóval kitartást,és sok jégkrémet :)
2014. jan. 12. 13:07
Hány éves vagy? A férjemnek (32 volt) ésagyereknek (3 éves volt) egy napon vették ki, a gyerek másnap már ugrált az apján, 2 nap múlva ki is engedték, apukát másfél hétig látogattuk.
2014. jan. 12. 12:57

Nekem az volt a bajom,hogy nem altatásban csinálták.Fájni nem fáj,mert elérzéstelenítik,de nagyon gusztustalan!Én egyszer majdnem el is ájultam közben-de akit utánam műtöttek,az kétszer ténylegesen is-meg végig öklődtem.Bleeeehhh,szóval undi na.Ha altatnak az jobb.

Utána 1 hétig nagyon fáj,de a 2.hét már jobb.

2014. jan. 12. 12:40
Én ébren voltam, de nem fájt maga a műtét. Volt néhány apró malőr, aztán kb. 1 hétig nagyon fájt, és utána gyorsan, fokozatosan gyógyult.
2014. jan. 12. 12:36

Sziasztok.

Mandulaműtét előtt állok. Kb 1 hét múlva veszik ki a mandulámat altatásban. Kicsit izgulok. Nektek milyen tapasztalatotok van a műtéttel kapcsolatban?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook