Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömlevétel! Lábon lévő műtéttel kapcsolatos"élmények"érdekelnének. Mennyi a gyógyulási idő, és hogy történik? fórum

Körömlevétel! Lábon lévő műtéttel kapcsolatos"élmények"érdekelnének. Mennyi a gyógyulási idő, és hogy történik? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 20. 14:17
Szia(sztok)! Nekem gyerekkorom óta 10-szer vették le sebészeten. Első két alkalommal a doki sok kisebb injekciót adott, ami mellett gyakorlatilag mindent éreztem és rendesen ordibáltam úgy fogtak le a nővérek. 3. alkalommal egy másik orvoshoz mentünk ő 1 db óriás lidokain nyomott a lábujjamba és semmit se éreztem, mondjuk maga a szúrás az kellemetlen volt. Persze mivel életem végéig nem lehet évente ezen átesni, elküldtek lézeres körömágy eltávolításra. Azóta minden rendben, nem gyullad be. A lényeg, ha megfelelően elvan érzéstelenítve, kellemetlen a dolog, nem fájdalmas.
13. kRISZTAL (válaszként erre: 11. - Martian)
2009. dec. 16. 17:26
Nincs letapadva a körömlemez, ezért kell levetetni.(fertőzés után nem tapadt vissza)Csak a balt kell levetetni ,mert a jobb körmöt esélyesnek látta a Dr.Péntek este megyek be a korházba.Jövök kettő hét szabira,de a munkahelyemen megengedték,hogy meghosszabbítsam egy héttel,ha szükségem lenne még rá.Papucsban dolgozom,ülve.Az utazást megoldom,hogy ne fázzon meg.(abban bízom,hogy kevésbé fog fájni,mivel nincs letapadva)
2009. dec. 15. 17:27
Nekem már volt hogy csak a felét volt hogy 2 plasztikai műtétet csináltak,most legutóbb pedig az egsézet levették,nos mikor kimnet az érzéstelenítő rohadtúl fájt!!!!!!Meg akkor is mikor beleragadt a kötés...........de most már félig visszanőtt és nem fáj!!!!! :0)
2009. dec. 15. 17:26
télen tényleg nem szerencsés, ha lehet halasztani akkor nyitott cipős korszakban nem annyira kényelmetlen
10. Tikka
2009. dec. 15. 17:16
Nekem pár éve egyik nagylábujjamon csúnyán benőtt a köröm,nem múlt el a gyulladás,ezért le kellett venni a körmöt.Az első injekciót nem is éreztem,aztán a másodikat,amit a gyulladt részbe nyomott...majdnem felordítottam,ömlött a könny a szememből.Maga a levétel már nem fájt és néhány nap után már fel sem veszi az ember.De igaza van globus-nak,tényleg inkább szandálos,papucsos időben kéne csináltatni,ha nem halaszthatatlan a műtét,mert első 1-2 nap,azért qrva érzékeny lesz az ujjad,nem bírod ha a cipő hozzáér!
9. globus (válaszként erre: 8. - KRISZTAL)
2009. dec. 15. 16:53

Semmiképpen ne vágj bele cipős-csizmás szezonban.

Nyáron simán, de míg begyakorlod a spec. lábujjkímélő járást, érdemes beiktatni pár nap pihenőt.

A sebet kötözni nem nagyon kellett, max. 1-2 napig.

8. kRISZTAL (válaszként erre: 4. - Martian)
2009. dec. 15. 16:51
Mind a két lábon lévő öreg ujjak körömlemezeiről van szó.
7. globus (válaszként erre: 6. - Martian)
2009. dec. 15. 16:48

Neki teljesen rendbe jött, a köröm majdnem egy év alatt érte utol az ép oldalt, iszonyúan lassan nőtt.

Azóta nincs gond, ennek sok éve már.

6. Martian (válaszként erre: 5. - Globus)
2009. dec. 15. 16:45
jaj a részlegest nagyon utáltam, utána végül le kellett az egészet venni, igaz az már másik orvos csinálta mert eluntam, hogy "szórakoznak" az ujjammal
2009. dec. 15. 16:43

A páromnak csinálták.

Érzéstelenítés után nem az egészet, csak a gombás felét (hosszában) vették le. Nyári idő volt, papucsban lehetett járni. Nem különösebben viselte meg, de utána vigyázni kell, hogy ne érjen hozzá véletlenül széklábhoz, ágyhoz, bútorhoz :D

2009. dec. 15. 16:43
melyik ujjadról van szó?
2009. dec. 15. 16:42
nekem volt több is, nem mondom, hogy egy gyönyör, de ki lehet bírni
2009. dec. 15. 16:39
Úr Isten, az biztos nagyon fáj!!! :-( Szegény, neked fogják csinálni???
2009. dec. 15. 16:38
Körömlevétel!Lábon lévő műtéttel kapcsolatos"élmények"érdekelnének.Mennyi a gyógyulási idő, és hogy történik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook