Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Malév helyzet, így foglalj nyaralást, lehet, hogy itthon maradsz.. fórum

Malév helyzet, így foglalj nyaralást, lehet, hogy itthon maradsz.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. febr. 3. 10:20

:(

Borzasztó!!!! :( Még több munkanélküli! :( Mi lesz velük??????


Nekem tesóm jönne haza Brüsszelből vasárnap, most próbál a cég akinek dolgozik wizzairnél jegyet foglalni.:(

39. Pahet a vadász (válaszként erre: 34. - 00a194caf9)
2012. febr. 3. 10:20

sajnálom :(

akkor valóban igaz a hír, hogy kirakják a dolgozókat?

Reménykedtem benne, hogy csak kacsa híreket adnak az újságok :(

38. 00a194caf9 (válaszként erre: 35. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 10:20
Hát nagyon jó. :(
2012. febr. 3. 10:19

És persze nem szeretném az utasok helyzetét ledegradálni, de egyelőre még egy cikket sem olvastam arról, hogy mi lesz a több száz ott dolgozó ember sorsa, akik ezzel keresték a kenyerüket, és most talán egyszerre válnak munkanélkülivé.


Van, aki jóval elmúlt 50 és ott dolgozta le az életét!!! Mi lesz velük?

36. ChrisTai (válaszként erre: 32. - ChrisTai)
2012. febr. 3. 10:19
utánanéztem és ez nekem nem jó, mert a wizzair teljesen más reptérről indul, mint ahová én érkezem :(
2012. febr. 3. 10:19

azt értem, hogy nem a reptér áll le, de! Kirúgják az alkalmazottakat, a busz ami a repülőtől hoz visz a Malévé, stb stb..

"A hírek szerint a Malév rendkívüli vagyonfelügyelője hamarosan bejelenti a csoportos létszámleépítést, csak az operatív működéshez szükséges létszámot tartják meg, a többieket elbocsátják, a létszám azonban ma még nem ismert - ismertette a rendkívüli vagyonfelügyelő. "

2012. febr. 3. 10:17

Sziasztok!

Engem is érint a dolog... Sajnos nem "csak" egy utazás miatt...

Ott dolgozik az apukám... A családunkból még többen is ott dolgoznak, és most egyszerre lesznek munkanélküliek...


Ma még bementek eltakarítani a "romokat" de annak a több száz embernek még csak annyit sem mondanak, hogy holnap reggel menjen vagy ne menjen. :(

2012. febr. 3. 10:17
Nagyon durva. Még ezt a céget is tönkreteszik.
32. ChrisTai (válaszként erre: 31. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 10:14
igen,végülis nem a reptér állt le. most találtam egy cikket, hogy a wizzair 10 000 ért hozza viszi a malévosokat, ha febr 13-ig foglalunk.
2012. febr. 3. 10:13
én valamit nem értek most... ok, nem szállnak fel a Malév gépek... de más légitársaság gépei jönnek mennek?
30. Pahet a vadász (válaszként erre: 29. - ChrisTai)
2012. febr. 3. 10:12

én sem értem... mindenhol mást írnak...

nézem a híreket, de újat nem láttam még..

29. ChrisTai (válaszként erre: 25. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 10:04
de ez nem vonatkozik az áltfoglalásokra, csak a február 29 utániakra, nem? mert ha nem, akkor elbeszél egymás mellett a 2, az egyik átfoglalást ir, a másik meg hogy vedd meg azt reklamálj utána
2012. febr. 3. 10:03
Na sikerült beszélnem az utazási irodával.Hál istenek minket ez nem érint.
2012. febr. 3. 10:02
Mi szerencsére semmit, mert nem foglaltunk mégsem... hála a páromnak, aki azt mondta, még nézzünk szét máshol is.
2012. febr. 3. 10:00

Ki mennyit bukott?

Én 70000 ft.

2012. febr. 3. 09:57

Azok az utasok, akik külföldön rekedtek úgy juthatnak Budapestre, ha másik légitársaságnál vesznek jegyet a visszaútra hivatkozva a Malév leállásra. Általában a légitársaságok kedvezményes jegyeket szoktak ilyen helyzetekben ajánlani - mondta. A számlát pedig itthon kell benyújtaniuk - mondta Limburger Lóránt.


A légitársaság utasait az ügyfélszolgálati munkatársak (az alábbi telefonszámon: Magyarországról: 06-40-21-21-21, Külföldről: +36-802-11-11) tájékoztatják arról, hogyan utazhatnak el célállomásukra, illetve milyen lehetőségeik vannak a kártalanításra.

2012. febr. 3. 09:56

zizi! :


A kormányrendelet nem szól arról, hogy mi a helyzet a jegyárak visszatérítésével. Ha azt csak a három napon belül utazni akarókra kívánja kiterjeszteni, az uniós rendelettel és a hazai szabályozással is ellentétes lenne, hiszen akár a negyedik napra, akár négy hónappal későbbre szól a jegy, a kifizetés már megtörtént, ellenszolgáltatás azonban nincs és nem is lesz. A KÖFE álláspontja az, hogy egyértelműen visszajár minden utasnak a jegy ára attól függetlenül, hogy milyen időpontra vásárolta, és az uniós rendeletben meghatározottak szerinti jogok is megilletik őket az abban foglalt feltételek fennállása esetén. Az egyesület vállalja, hogy a hozzá forduló fogyasztók jogainak érvényesítése érdekében fellép

2012. febr. 3. 09:55

mégsem kamu...

"A Malév rendkívüli vagyonfelügyelője hamarosan bejelenti a csoportos létszámleépítést, csak az operatív működéshez szükséges létszámot tartják meg, a többieket elbocsátják, a létszám azonban ma még nem ismert - ismertette a rendkívüli vagyonfelügyelő. Limburger Lóránt, a cég megbízott vezérigazgatója hozzátette, hogy az elbocsátás nem érinti a leánycégeket. Az anyavállalat munkavállalói a januári béreket megkapják."

2012. febr. 3. 09:48
én is email-re gondoltam, hát reméljük igy is lesz
2012. febr. 3. 09:38

gondolom e-mail nem?

De valahol olvastam most nemrég, hogy kirakták a dolgozókat...bár lehet h ez csak kamu, nem tudom... de ha nem lesz munkaerő bent, akkor valóban nehezen fognak ennyi embert értesíteni..

2012. febr. 3. 09:37
a másik szerencsém, hogy már március 24-re is megvan a jegyem... kerestem a malévot (én zakkant) ugy egy hónapja a foglalásomkor, de nem találtam malévos ajánlatot ami nekem megfelelt volna. hál istennek.
19. ChrisTai (válaszként erre: 18. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 09:34
nem, csak azt találtam, hogy akiknek február 29-ig van foglalt jegyük, akik már elutaztak, azoknak átfoglalják. ebben az esetben szerencsés vagyok, mert február 20-án megyek haza. viszont ha márciusban akarnék hazamenni, akkor már nem lenne remény semmi ilyenre. viszont sok kérdés merül fel bennem, pl, hogy hogyan fognak tájékoztatni az átfoglalásomról
18. Pahet a vadász (válaszként erre: 17. - ChrisTai)
2012. febr. 3. 09:32
neked mondtak ott kint valami infót? vagy még semmi?
2012. febr. 3. 09:30
én most jelenleg külfönldön ragadtam, és nem tudom hogy mi lesz. persze hogy nem vicces, de ha most én letargiába esek, attól sem lesz jobb senkinek
16. andi6020 (válaszként erre: 14. - 31c1daa9fa)
2012. febr. 3. 09:28
Ez az. Nem én raktam ki a :D jelet. Nem is értem...
2012. febr. 3. 09:27

Szia

Csatlakozom.

Valahogy nem lehet Bécsben felhasználni a jegyet?

Jó lenne ha kitalálnának valamit.

2012. febr. 3. 09:26
Ebben a vicces? Elég szomorú ez. :(
2012. febr. 3. 09:25
vicces, tényleg
2012. febr. 3. 09:24
Sziasztok. Én is egy hoppon maradt utas vagyok, várom sorstársaimat. :D
11. zizi.82. (válaszként erre: 10. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 08:56
ok
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook