Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Malév helyzet, így foglalj nyaralást, lehet, hogy itthon maradsz.. fórum

Malév helyzet, így foglalj nyaralást, lehet, hogy itthon maradsz.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. febr. 9. 07:50

A Malév csődje után számos légitársaság csapott le a potenciális forgalomra, a legnagyobb kapacitással az Ryanair ajánlotta fel a segítségét. Az ír cég hatalmas lendülettel 31 új járatot és 2000 új munkahelyet ígért, szinte azonnal elkezdte árulni a jegyeit, holott az újbóli budapesti megjelenésről még meg sem állapodtak a Budapest Airporttal.


Az ír fapados szerdán már úgy hirdette jegyeit honlapján, hogy Budapest T2, vagyis 2-es terminál – igaz, megjegyezte: „Minden útvonal a Budapest Airport és a Ryanair megállapodásának függvénye –, holott annak díjai jóval magasabbak az 1-esénél. Márpedig az ír cég közismerten igyekszik ezen spórolni, 2008-ban is a túl magas reptéri díjak miatt hagyta itt Ferihegyet. Mindenesetre minden jel arra utal, hogy a társaság erőteljes rohamot indított Ferihegy bevételére, ennek érdekében azt is bevállalta, hogy adók és illetékek nélküli jegyárakat közöl – holott ezt már 2007-ben uniós szintű szabályozásban tiltotta meg alkotott az Európai Parlament.


Az ír fapados nyomulását azonban nemcsak ezért kell fenntartással kezelni, mondja Pető György légügyi szakértő, az easyJet volt regionális igazgatója, a Budapest Airport volt kommunikációs vezetője. Egyrészt nevetségesnek nevezte azokat a terveket, hogy két éven belüli 31 városba indít Budapestről járatot. Szerinte egyrészt különösebb piackutatások nélkül is kétséges, hogy például a göteborgi fiatalok kedvenc bulihelyszínévé hirtelen a magyar főváros válna. A magyar piac alacsony vonzerejét szerinte jól érzékelteti, hogy a másik nagy fapados, az easyJet ingerküszöbét nemigen lépte át a Malév-csőd (ellentmond viszont ennek, hogy a WizzAirét igen).

69. 03e8385f6c (válaszként erre: 68. - A14deb9047)
2012. febr. 9. 07:37

Nem megszüntetik, hanem felszámolják, mert fizetésképtelen.


A büntetést az EU szabta ki a tiltott állami támogatás miatta, de ez nem rendhagyó mert 12 tagállammal szemben is eljárt a Tanács, a görögök is napi 20 ezer eurós büntit kaptak.


Úgyhogy a lóvé az Unió malacperselyében landol, bár itt pár naiv politikus bízik benne, hogy nem kell kifizetni - ki kell, ha nem így akkor úgy, hogy a felszámolás során bejelentett hitelezői igényhez hozzácsapják.


Mellékesen, ez az adófizetők pénze és ezért volt paprikás az EU a Malév pénzelése miatt.

2012. febr. 8. 15:24

1. Kiknek van hasznuk abból, hogy megszüntették?

2. Kinek a pénztárcájába kerül a büntetés???

2012. febr. 8. 15:05

"Tanulságos magyar történet, és itt most sajnos tényleg a "magyaron" a hangsúly. Melyik országban történik még ilyen? Én, aki tévéműsoraimban állandóan a békét, békülést, kompromisszumot próbáltam hirdetni a magyar politikai elit magatartásával kapcsolatban, gyomorgörcsöt kapok a Malév 100 milliárd forintos megbüntetésétől, akarom mondani, a magyar adófizetők pénzének ilyen értelmetlen, buta elherdálásától.

Olvasom a beszámolókat, de egyetlen, szerintem nagyon fontos összefüggésről sajnos nem esik szó. Amiből pedig pont a lényeget értenénk meg!

Az még csak-csak kiderül a hírekből, hogy a MALÉV elleni eljárást a WizAir kezdeményezte 2010 decemberében, a második Orbán kormány újabb piacellenes támogatása ellen tiltakozva (2010 szeptemberében 5,7 milliárd forint összegű tőkeemelés, a 2010 májusa és szeptembere között 14,9 milliárd forint összegű állami kölcsön). Viszont a WizAir tulajdonképpen magyar légitársaság -mielőtt elfelejtenénk. Váradi József alapította, aki anno a Malév vezérigazgatója volt, de 2003-ban a "politika" kirúgta. Pedig volt víziója, elképzelése, hogy miként is lehetne remek magyar légitársaságot csinálni. Miután durva stílusban kihajították, elment Lengyelországba, vitte a Malévtől a benne, az ő víziójában hívő magyar munkatársakat, akik fél évig fizetés nélkül, ingyen dolgoztak neki. Mára megcsinálták ezek a magyar emberek, akikre itthon nem volt szükség, Kelet-Európa legnagyobb fapados magán légitársaságát. Szerintem az utasok többsége azt se tudja a WizAir név alapján, hogy kik is állnak a cég mögött. Több repülőjük van ma már mint a Malévnak. Ami közben amatőr irányítással továbbra is csak nyelte az állami pénzt (akarom mondani a mi pénzünket) de 7 év türelem után elegük lett. Mármint Váradinak és társainak. A piactagadó, nem fair játékból! Elmentek hát Brüsszelbe és most még ezt a 100 milliárdot is a nyakunkba kaptuk. Vajon mit érezzünk ezt a hírt hallva? Hányszor fog ez még megismétlődni? Hány ilyen történetről fogunk még olvasni? És levonja Magyarországon bárki is a következtetéseket? Mert a hivatalos kormányközleményből sajnos nem ez derül ki. Íme az is, zárásként:


"A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) tudomásul veszi a brüsszeli döntést. Közleményük szerint erre a helyzetre több forgatókönyvvel is készültek, amelyekről várhatóan a január 16-ai kormányülésen tárgyalnak majd. Mint írták, változatlanul kiemelt cél, hogy "Budapest-központú nemzeti légitársaság működjön Magyarországon". A Malév számára nem jelent azonnali fizetési kötelezettséget az Európai Unió határozata, így napi működését nem befolyásolja - közölte a Malév Zrt."


Frei Tamás weboldala

66. globus
2012. febr. 7. 20:15
2012. febr. 7. 15:01
sziasztok. tegnap hivott a cég akiknél foglaltam a jegyemet, és mondták hogy hazafelé átraktak egy lufthansa gépre. szóval ez jóra fordult. már csak a márciusi utamra leszek kiváncsi
64. Pahet a vadász (válaszként erre: 50. - 00a194caf9)
2012. febr. 7. 13:09
Nos? Mi lett? Megírod? Tényleg érdekel..
63. ChrisTai (válaszként erre: 62. - Veronika27)
2012. febr. 6. 14:49
Cask az a baj h én külföldön vagyok már és háromszor szállok át mire hazajutok és frankfurtbol lenne a malév budapestre. Sajnos nem tudom megkérni a repulot h légyszi szallj már le máshol, mert ott vár a kegyelemgép. Ez van.. Szóval én engem nem érint jó annak akinek jó az is
62. Veronika27 (válaszként erre: 59. - ChrisTai)
2012. febr. 6. 13:45

Annak örülj, ami van...


[link]

61. Fiatal nő (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2012. febr. 6. 12:38
Ezeknek a többségét fel fogja szippantani a Ryanair, a Wizz és a Smartwings...
2012. febr. 6. 12:37
Már hónapok óta tudni lehetett, hogy a Malév csődölni fog. Aki vett jegyet, annak nem tűnt fel? :)))
59. ChrisTai (válaszként erre: 58. - Veronika27)
2012. febr. 5. 18:14
Nagyszerű. Kár hogy tök más reptéren száll le
2012. febr. 5. 15:17
Jön a Ryanair, olcsó jegyeivel.
2012. febr. 3. 12:05

"Péntek délelőtt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér B terminálján a személyzeti kijáratnál a Malév munkatársai sorra hagyják el az épületet személyes csomagjaikkal, ruháikkal. Egyikük az MTI-nek azt mondta: "mindenki menti az értékeit, amíg menthető. Nem tudjuk, mi lesz, elvisszük a ruháinkat". Távozásukat azzal indokolták, nem tudni, mikor jön a vagyonkezelő lezárni az épületet.

"

56. ChrisTai (válaszként erre: 55. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 11:35
azt hittem az utasoknak mondanak köszönetet de ez is jó
2012. febr. 3. 11:14

lehet h nem szabad belinkelni más oldalt, de ez tényleg szomorú...



[link]

54. michelle.r (válaszként erre: 26. - Zizi.82.)
2012. febr. 3. 11:06
Ennek a többszörösét. De mindez semmi ahhoz képest, kb. háromezer munkanélküli lesz holnaptól és ahhoz, amit ez jelent :(
53. Pahet a vadász (válaszként erre: 51. - ChrisTai)
2012. febr. 3. 11:05

az jóóó hosszú út lesz neked :)

Megkérdezhetem mit csinálsz Kínában?

52. Pahet a vadász (válaszként erre: 50. - 00a194caf9)
2012. febr. 3. 11:04
oké, sztem sokunkat érdekel majd a fejlemény!
51. ChrisTai (válaszként erre: 49. - Zsuzska1979)
2012. febr. 3. 11:04
jó lenne, de nekem pl sajnos nem jó. én kinából megyek frankfurtig, és ott kéne átszállnom a pesti gépre. viszont a wizzair-nek másik reptéren vannak a gépei :(
50. 00a194caf9 (válaszként erre: 45. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 10:59

Persze, megírom.

Ma lesz gyűlés náluk délután. Gondolom, ott majd többet megtudnak talán.

2012. febr. 3. 10:58

Szerintem ez elég jó, legalábbis a semminél jobb:


"A Wizz Air a bajba jutott Malév utasok segítségére siet

A Wizz Air, Közép-Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága a mai napon bejelentette, hogy speciális, csökkentett árú jegyeket ajánl fel 14 járatára, azoknak az utasoknak, akik a Malév működésének felfüggesztése miatt nem tudnak Budapestről, illetve Budapestre utazni.

Azok az utasok, akik a 2012. február 3. és március 24. közötti időszakra érvényes Malév jeggyel rendelkeznek, mindössze 9900 Ft-os egységáron vásárolhatnak repülőjegyet (egy útra, foglalási díjjal és adókkal) a Wizz Air ügyfélszolgálatán, a +36 1 358 6565-ös telefonszámon. Jegyeket a rendelkezésre álló helyek függvényében tud biztosítani a légitársaság azoknak az utasoknak, akik 2012. február 13-án 24:00 óráig foglalják át jegyüket.

Az átfoglalás feltételei:

A telefonközpontot hívó utasnak rendelkeznie kell a már megvásárolt, Malév elektronikus jegy számával ahhoz, hogy átfoglalhassa a jegyét. A repülés napján, az utasfelvételnél pedig be kell mutatnia a kinyomtatott elektronikus Malév jegyet és a Wizz Air kinyomtatott visszaigazolását.

A kedvezményes repülőjegy nem tartalmazza az olyan opcionális szolgáltatások díját, mint a feladott poggyász, az elsőbbségi beszállás, stb. Érdemes a poggyász méretével és súlyával kapcsolatos szabályzatról előzetesen tájékozódni a wizzair.hu oldalon."

48. 5239d91094 (válaszként erre: 47. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 10:56
nem veszik föl:(
47. Pahet a vadász (válaszként erre: 46. - 5239d91094)
2012. febr. 3. 10:54
alább van egy telefonszám... sztem próbáld hívni.. bár lehet h tömegnyomor lesz a vonalon...
2012. febr. 3. 10:53

Március 31-re van jegyem, nem tudom mit csináljak... vegyek újat, vagy bízzak a csodában, hogy addig rendezödik minden?

A kártérítés hogyan zajlik?

45. Pahet a vadász (válaszként erre: 44. - 00a194caf9)
2012. febr. 3. 10:34

nyilván mindenkinek a maga baja...

megírod majd mi lett papádékkal? Malévvel?

44. 00a194caf9 (válaszként erre: 43. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 10:31

Nincsen.

Ó, a ti gondotok is elég nagy.

Olvastam, hogy van, aki ma délben utazott volna nyaralni...

Kifizette a repjegyet, a szállást, mindent... Szabit vett ki. Őket sem irigylem. Szörnyű érzés lehet.

43. Pahet a vadász (válaszként erre: 41. - 00a194caf9)
2012. febr. 3. 10:25

Már bánom, hogy ezt a címet adtam a fórumnak... és amivel kezdtem :( Valóban a Mi problémánk a lehető legkisebb...

Remélem, hogy a papádéknak még ha valami halvány pozitív dolgot is, de mondanak hamarosan, mert a hiábavaló, tehetetlen várakozásnál rosszabb nincs!

42. 00a194caf9 (válaszként erre: 39. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 10:23
Sajnos még azt sem tudják, hogy kapnak-e egyáltalán fizetést.
41. 00a194caf9 (válaszként erre: 39. - Pahet a vadász)
2012. febr. 3. 10:22

Semmit nem lehet tudni.

Ma mindenki bement dolgozni, de egyelőre senki nem tud semmit.

Apukám a gépeket készítette elő az indulásra, az ő részlege szó szerint bent ül, és várja az ítéletet - munka nélkül... Mert dolgozni már nem tudnak mit.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook