Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van köztetek olyan aki valószínűleg lemondja a balatoni nyaralást a fertőzésveszély miatt? fórum

Van köztetek olyan aki valószínűleg lemondja a balatoni nyaralást a fertőzésveszély miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. trapiti (válaszként erre: 61. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 5. 20:13

Ezt bóknak veszem :)


Bár ez már nem a Balaton témakör de én vállalom, a magyar egészségüggyel, a munkakörülményekkel és az egész kilátástalansággal tele volt a hócipőm. A munkámat szetetem ezért szívesen fogom csinálni máshol ahol jobban érzem magam és Norvégia jó hely :) Örülj nyugodtan hogy eljöttem, én is örülök :)

61. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2014. júl. 5. 20:04

Itt a lényeg! : Szívesen fogog egy norvég kórházban!


Hát ezért jó, hogy elmentél a 3,14csába!


Én senkivel haragban nem vagyok, itt is csak rád vagyok allergiás.



Fejezzük be, ennyi.

60. trapiti (válaszként erre: 59. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 5. 19:56

Igy van, most is nagyon jól érezzük magunkat, végre van időm a családomra. Aztán amikor én is dolgozni fogok még konnyebb lesz és szívesen is fogok egy norvég kórházban dolgozni.

Nem vagyok kíváncsi a szuper életedre meg körülményeidre. Lehet hogy több jutott az anyagi javakból neked, de tele vagy haraggal és gyűlölettel. Nem cserélnék veled akármilyen gazdag vagy és látogatóba sem mennék akkor sem ha hívnál. Nekem nagyon megfelel a saját életem, nem irigylem másét. Ha valami nem tetszik akkor teszek érte hogy változon. Ennyi, nyugodtan mérgelődhetsz tovább, a haragod csak neked árt, nekem nem :)

59. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 58. - Trapiti)
2014. júl. 5. 19:38

És képzeld el , milyen jó lesz, ha még te is dolgozol!


Ha te tudnád, mi hogy élünk,s mikor, hova jártunk, járunk, szeretném látni az arcodat!.........Vagy lehet, hogy mégsem.


Meghívtalak volna, ha érdemes lennél rá.

De nem szeretem a nagyképű embereket! :(

58. trapiti (válaszként erre: 57. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 5. 19:32

Jó is, igazad van. Bár a Balaton gyerekkorom óta része az életemnek és minden évben összegyűjtöttem eddig a nyaralásra valót. Külföldre nem jártunk de 2-3 hét a Balatonon jutott minden évben még akkor is ha az előtte meg utána hetekig minden másnap ügyeltem mert a havi 10-12 ügyeletnek a szabadság mellett is meg kellett lenni.

És igen, most sokkal konnyebben élünk, és szivesen jöttünk haza nyaralni. Lehet hogy ez neked fáj, vagy sárgulsz az irigységtől, de ettől mi még jól érezzük magunkat.


Azt csak mellékesen mondom, hogy mi legalább Magyarországon költjük el a külföldön megkeresett pénzt sok magyarral ellentétben aki inkabb megy a horvát tengerpartra mint a Balatonra.

57. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2014. júl. 5. 19:21
De jó némely orvosnak! Míg itthon gürizett, nyaralásra se futotta, most pedig Norvégiából jön a Balatonra nyaralni.
56. trapiti (válaszként erre: 55. - Alidamolnar)
2014. júl. 5. 18:29
Arácson lakunk de Csopakra járunk strandolni. Ma is jó volt :)
55. alidamolnar (válaszként erre: 54. - Trapiti)
2014. júl. 5. 11:33

Ezek jó hírek:)

További jó nyaralást!

Amúgy melyik részen vagytok?

2014. júl. 4. 21:25
Jelentem itt vagyunk, jól vagyunk, a víz gyönyörű és tiszta. Döglött halat és szarfelhőt nem láttunk. A helyiek és az ősrégi nyaralótulajdonosok akiket gyerekkorom óta ismerek mind strandolnak és mind egészségesek. Jól tettem hogy nekik hittem meg a józan észnek és nem a hisztériának. Nincs tömeg, bár a jó helyeken ugyanúgy van vendég. Szerintem senkinek nem kell otthon maradnia, nincs rá semmi ok.
2014. jún. 30. 11:35
Több mint egy hete voltak a megbetegedések, amik 1-2 nap alatt lezajlottak. Egy jó masszív calici fertőzés nem 1-2 nap hanem 1-2 hét alatt gyógyul. A 21-i eseményeken csámcsog azóta a sajtó, újabb esetekről nincs hír. Megy a hisztéria meg a pánikkeltès miközben akik ott vannak semmi ilyesmiről nem számolnak be. A calici vírus túlélése vízben egyébként néhány óra maximum úgyhogy már emiatt sem terjedhet hetekig a vízzel. Emberek szeklettel szennyezett kezéről annál inkább, de ez bárhol lehet nemcsak a Balatonnál. Jelenleg nincsen járvány a Balatonon, miden ott elő vagy ott nyaraló családtagunk, barátunk és ismerosünk egészséges.
52. emagdi (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2014. jún. 30. 11:15

ez csak azt bizonyítja, hogy az idei nem egyedi eset:) csak most nem lehetett eltussolni, annyi embert érintett a verseny miatt.


de nyilván te is láttad-hallottad az idei híreket is, ha mégsem, gugliban válogathatsz hogy melyik hírportálon szeretnél olvasni róla:)

51. trapiti (válaszként erre: 50. - Kriszta10.)
2014. jún. 30. 10:11
Ez egy 2008-as cikk...
2014. jún. 30. 09:21

[link]

A calici vírus széklettel is terjed...

Összeszedhették a vízben, a táborban stb...

49. kriszta10. (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2014. jún. 30. 09:15

Én csak annyit mondanék, hogy a gyerekeink táborozni voltak hó közepén, és 50-ből 40 fertőzötten, kiszáradva, a 400 km-es utat végighányva jött haza. Ez Fonyódon történt, szerencsére az én gyerekem üdülőjében, Berényben nem volt semmi ilyen.

Amikor hazajöttek, a tv-ben az átúszásról tudósítottak, Füredről, hogy ott is tömeges megbetegedés volt az úszók között!!

2014. jún. 29. 21:02

Na ez azért magáért beszél!


[link]

47. trapiti (válaszként erre: 46. - Emagdi)
2014. jún. 28. 21:38
Azért azt nehezen lehetne eltitkolni ha tömeges megbetegedések lennének... sok ismerősünk, barátunk van lent, semmi bajuk.
46. emagdi (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2014. jún. 28. 21:03

persze, nem mondom, hogy a medencés strandok olyan tiszták. van ott is biztos mindenféle.


a balatonban ez lehet, hogy egyedi eset volt, lehet, hogy nem. csak most visszhangot kapott, mert nagy rendezvény volt, és sokan megbetegedtek. (megjegyzem a rendezvény utáni napokban ezt is erősen tagadták, hogy ááá, kizárt hogy ott bármi fertőzés lett volna, mert ellenőrzés volt stb... aztán mégis).


azt mondják, hogy már hónapok óta tömegesen pusztulnak a halak bizonyos részeken, ez azért aggasztó.

az a baj, hogy nyilvánosságra nem fogják hozni, ha baj van, akkor sem, mert ezzel nagyon sok ember munkáját, megélhetését vennék el (szállodások, büfések, trafikosok, mindenki, aki az ottani vendéglátásban érdekelt).

45. trapiti (válaszként erre: 44. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 28. 19:08
?
44. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 33. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 28. 19:06

De csak azért, mert nincs mit lemondanom.

Már látom, jó döntés volt kihagyni, hadd legyen művésznő nyugodtan. Egyedül.

43. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. jún. 28. 19:03
:(((
42. trapiti (válaszként erre: 40. - Emagdi)
2014. jún. 28. 19:00

Pontosan ma egy hete történt a dolog. Ha a Balaton vize tartósan és kiterjedten fertőzött lenne, és nemcsak egy helyi esetről lett volna szó, akkor már több ezer ember lenne kórházban, hiszen azóta is sokan strandolnak ott.

Ennyi erővel semmilyen vízbe nem lehet belemenni az otthoni kádat kivéve (a strandra sem, mert ott aztán garantáltan szinte mindenki a vízbe pisil, és calici-t is ugyanúgy lehet kapni ha valaki belerottyant a medencébe, az egyebekről nem is beszélve).

2014. jún. 28. 18:16

Még mindig vacilálok.

Lehet elmegyünk és fürdőzés helyett programokat csinálunk, amire tavaly a strandolás miatt nem volt idő.

Talán átmegyünk Tihanyba is...

Még van 1 hónap addig, mindenesetre figyelem a híreket és a fórumokat is olvasgatom, főleg az érdekel aki mégis elment miről számol be.

40. emagdi (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. jún. 28. 18:10

nem olvastad ma a híreket? minden ezzel volt tele, hogy megvan a felelős a fertőzésért (vitorlások wc-jének tóba ürítése -->szrfolt úszott-úszik a víz felszínén)... mondjuk a halak már régebb óta döglenek, szóval azért más gond is lehet ott :S


az oké, hogy a természetes vizek öntisztulók, de azért van egy határ, amennyit "fel tudnak dolgozni", úgy tűnik idén már túltermelés volt a sz@rból :))

39. trapiti (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2014. jún. 28. 17:47

"szarfelhő"?????

Szerintem akinek nincs kedve, nyugodtan menjen strandra mások vizeletében fürdeni, legalább kevesebben leszünk a Balatonon :)

38. kicsimanóci (válaszként erre: 36. - 743f1ea321)
2014. jún. 28. 17:29
Mármint a bomba? Fonyódhoz közel.
37. kicsimanóci (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2014. jún. 28. 17:28
Pont erre gondoltam én is.
2014. jún. 28. 17:15
Ejhaj. A balaton melyik részén volt ez? Melyik városhoz közel?
35. emagdi
2014. jún. 28. 17:11

akinek még nem ment el a kedve a sz@rfelhőben úszástól: ma bombát is találtak a balatonban :D :D


idén nincs túl jó marketingje a tónak :)

2014. jún. 28. 17:01

Olvastátok?


[link]


Mi augusztus közepén mennénk:(

2014. jún. 27. 19:43
Én nem mondom le. Semmiképp!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook