Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas GOT (64) és GPT érték (172) terhesség alatt. Okozhatja epe probléma? fórum

Magas GOT (64) és GPT érték (172) terhesség alatt. Okozhatja epe probléma? (tudásbázis kérdés)


16. EsztyMorgan (válaszként erre: 15. - Judyt640)
2012. ápr. 26. 18:31

Ez remek ötlet, kösz szépen! Írni is fogok..

Nézegettem azért a neten, hogy mi lehet. Valóban írják a toxémiát, de a vérnyomásom rendben van, nincs ödémám.. szóval remélem nem. De ez a webbeteg jó ötlet, kösz még egyszer!

2012. ápr. 26. 17:29
Szia nemtudom hogy terhesek használhatják e de a máriatövis olaj erre nagyon jo,gyulladáscsökkentö,reggel éhgyomorra egy kiskanál.Sztem is az epédtöl van.Irj itt a neten van sok nödoki meg term gyógyász ök mit mondanak/vebbeteg/.
14. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 26. 17:23
Jövőhéten megyek hozzá is.. ://
13. 982a4ba0ea (válaszként erre: 12. - EsztyMorgan)
2012. ápr. 26. 15:42
Terhesség alatt egészen máshogyan nézik ezeket az enzim értékeket, azaz más betegségre utalhatnak mint általában. Lehet toxémia kezdő tünete is, vagy epepangás, epebaj, ahogy Neked is van! Ne aggódj! A nőgyógyászoddal nem beszéltél?
2012. ápr. 26. 13:01

Egyelőre ennyit találtam:

A nagyon magas – tízszeres – GOT-szint általában akut hepatitisre utal. - Nekem a GOT nem tízszeres.. ez nyugtató. A múltkor sem lett jó ez a két érték, de akkor a védőnő nem mondott rá semmit. Rákérdeztem a + értékre, de azt mondta, ne aggódjak: az epe is okozhatja, amíg nem sárgulok be, vagy a szemgolyóm nem sárga színben pompázik.. Mégis aggódom egy picit, olyan soká lesz még jövőhét. Pech, hogy most jön a hosszú hétvége. Holnap 11-re kell mennem a laborba, a dokinőm meg 11-ig rendel. :(( dupla pech.

11. virus2008 (válaszként erre: 10. - EsztyMorgan)
2012. ápr. 26. 12:55

Nem rémiszteni akarok, nehogy beparázz miattam :)

Nem azért írtam...


Úgyis megismétlik szerintem, meg uh.

Majd dokibácsi megmondja, addig is nyugi....

10. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. ápr. 26. 12:49
Még semmit, mert ma kaptam meg.. volt valami gebasz a laborban és egy hétig kellett várnom, ma meg voltam a vércukros terhelésen, annak az eredménye holnap lesz meg, úgyhogy csak jövőhéten tudom bevinni, mivel naná hogy most jön a hosszú hétvége.. :(( Remélem nem hepatitis.. pláne most.. :(( nekem épp az a baj, hogy sok volt az epém mindig is, ezért is égett fenemód a gyomrom. Tegnap csak szimpla szendvicset ettem vacsorára.. meg egy kis salátát.
9. virus2008 (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2012. ápr. 26. 12:47

Hát akkor csak enzim, hepatitis ,vagy kevés epe termelődik, és a máj talán nem bírja.


Káros kaja nincs :), csak esetleg nem e volt nehéz amit előzőnap ettél, és még dolgozott az epéd, és a májad.


Doki mit mondott?

8. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Virus2008)
2012. ápr. 26. 12:40
A májam egy éve még rendben volt. Gyógyszert nem szedek, csak amit a doki felírt. Olyan kaját nem eszek, gondolom.. bár nem tudom milyen kaja lehet káros. Hormonokat nem szedek a baba miatt.
7. virus2008 (válaszként erre: 6. - Virus2008)
2012. ápr. 26. 12:37

De vírus is lehet akár..


Ki kell vizsgáltatni komolyabban.

6. virus2008 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. ápr. 26. 12:34

Nekem is volt magas értékem, bár én nem voltam terhes.


Igazából máj, és epe probléma, vagy gyógyszer,hormon, kaja


De tőlem a doki megkérdezte, hogy piás vagyok e,hát nem tudtam, hogy röhögjek, vagy elküldjem a picsába :)

5. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 26. 11:38
Az epémmel nekem kb. egy éve vannak problémáim. Kemény diétát írtak elő, le is fogytam 12 kilót, majd terhes lettem - holott előtte az istenért se akart jönni a gólya, de a dokim szerint jót tett a szervezetemnek a mínusz 12 kiló. Tavaly vettek vért, akkor is magas lett ez a két érték, de nem ennyire, mint most. Akkor azt mondta a doktor, hogy az epém miatt mutat magasabb értéket, és idővel meg kell műteni. Idénre terveztük, csak közben jött a baba...
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 26. 11:34
25. hét már lassan. A többi értékem viszonylag jó, bár a vashiány és társaik megvan, egyedül ez a két érték a kirívóan magas.
2012. ápr. 26. 11:12
Szia! Én a terhességem 38. hetében járok. Nekem a GPT és a GOT magas + az ALP-m, 964,igaz a GPT csak 80, a GOT: 56, de folyamatosan emelkedő tendenciát mutat, már be is akartak fektetni a kórházba. Szerencsére más tünetem nincsen, bár a viszketést még ide írom, mert viszketek is elég sokat! Nekem azt mondták azért van ez, mert a baba nyomja az epét és ez okozza a máj enzim értékeinek emelkedését. Nekem csak homok van az epémben. Nekem is voltak görcseim mondjuk még ezekkel is. :( :( A dr. nőm azt mondta ( a nődokim), hogy akár kezdődő toxémia is lehet, ezért hetente járok vérvételre, napi szinten vérnyomásmérés, stb... Hány hetesek vagytok?
2012. ápr. 26. 10:58
Epeköveim vannak, a terhességem elején több görcsöm is volt, és kb. két hete is volt egy kisebb epegörcsöm. Kicsit megijedtem a nagy értéktől, háziorvosom jövőhéten fogad.. :((
2012. ápr. 26. 10:57
Magas GOT (64) és GPT érték (172) terhesség alatt. Okozhatja epe probléma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook