Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy nem problémamentes terhesség története (folytatás) fórum

Egy nem problémamentes terhesség története (folytatás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy nem problémamentes terhesség története (folytatás)

28. vvicus (válaszként erre: 26. - Lendvai mihály)
2011. márc. 17. 21:39
Írtam Neked. :-)
27. vvicus (válaszként erre: 25. - Sly001)
2011. márc. 17. 21:39

Köszönöm szépen! :-)

Nagyon elszomorító a történeted. Sok olyat hallok, hogy felelőtlenek az orvosok. Szerencsére az én dokim nagyon alapos volt, és komolyan vette a dolgokat.

Remélem, Kisfiad kitűnő egészségnek örvend!

Én is jó egészséget kívánok!

2011. márc. 15. 04:57

vvicuska


Figyike. Írj nekem a lemika@t-online. hu-ra, átküldenék egy linket, csak írd meg azt is, hogyan találtalak meg. Gratulálok a babához. Na, én itt a férjem nevén vagyok bent, olyan hülye voltam akkor a számítógéphez, hogy azt hittem, azt kell beírni, hogy kinek a nevén van net. De megpróbálom betenni ide a linket. A következő babával ne legyen gond, ne kelljen ezt a cirkuszt így ilyen félelemmel végigcsinálni. Hosszú utat jártam be, én már tudom. És azt is, hogy hogyan tudtam volna megelőzni. Nagyon bánt, de ezt a tapasztalatot megosztanám veled. Nem engedi be a gép. Írj egy email, és átküldöm, hogy tudd, ez miért volt így.Üdv: Kata

25. Sly001
2011. márc. 9. 23:27

Szia!Gratulálok a kislányodhoz!Én 2004-ben, 29. hétre szültem a kisfiamat,a terhességi toxémia legsúlyosabb formája,a Hellp-szindroma miatt.Többször szóltam a fogadott orvosomnak és a védőnőnek,hogy rosszul vagyok,gyakran vérzett az orrom,fájt a hátam,a gyomrom,magas vérnyomást mértem,szerintük ez természetes dolog a terhesség alatt,és hogy már ne hízzak tovább(közben csak vizes voltam,és szinte semmit nem ettem)...

Az életünket annak köszönhetem,hogy bevitettem magam a kórházba!

Ott egy külön történet volt,hogy először bent sem akartak fogni,majd 3 napig még egy vérképet sem nézek,csak kezelgettek vérnyomáscsökkentőkkel.

Amikor végre hajlandóak voltak kivizsgálni,már nagyon nagy volt a baj,két óra múlva már császároztak is...még a tüdőérlelő beadására sem volt idő.

Beszélhetnénk a magyar szülészeti ellátásról!

Teljesen olyan volt a helyzet,mintha még ebben a nagy megyei kórházban nem találkoztak volna ilyen szülészeti szövődménnyel...

Ha érdekel esetleg a részletes történetünk,a naplóm legelején elolvashatod.

A szerencse fiai vagyunk mi is és a gyermekeink is,hogy még itt vagyunk,ilyen előzmények után!

Jó egészséget kívánok nektek!!!

2011. márc. 9. 23:25

10kg víz, ennyi volt, igen...

Éreztem, hogy nagyon nehéz minden, de a végén általában az.

A 2010 novemberi babát várók fórum volt, mivel én is novemberre voltam kiírva.

23. vvicus (válaszként erre: 22. - Strangangel)
2011. márc. 9. 23:12

Na ez sem semmi, fürödj le előtte?! :-O Ezt a tahóságot. És a 10kg víz, atya ég! :-O


Ne haragudj, nem emlékszem, milyen fórumon beszéltünk már... :-)

22. strangangel (válaszként erre: 21. - Vvicus)
2011. márc. 9. 23:08

Jól vagyunk, igen.

Csak nem tudtam felkészülni, hogy igen, akkor most jön a baba, gyorsan történt.

Vizesedtem jó ideje, pénteken vettek vért, vizeletet, sima kontroll.

Emelkedett fehérjém volt, mit mondtak a laborba?

Máskor zuhanyozzak fürdés előtt.

Nos...alap, hogy zuhanyzom, akkor már a betegség jele volt a fehérje emelkedés, ellenben engem jól megaláztak.

Megcsinálhattam volna a balhét utólag, de hagytam.

Aztán hétfőn kórházi kontroll, megmérték a vérnyomásom, magas, benyomták a lábszáramat, nem jó, súly...+10kg az előző hetihez képest.

10kg-t híztam összesen, majd erre jött ez az extra 10, víz volt mind.

Rögtön bent fogtak, 36 hetes voltam.

Próbálkoztak gyógyszerrel, vizeletet gyűjtöttem, nem javult, így 36 hét 5 napon császár lett, Görögországban, a férjem görög, akkor ott éltünk.

Tehát, igen, hirtelen jött....

21. vvicus (válaszként erre: 17. - Strangangel)
2011. márc. 9. 22:42
Veletek is minden rendben? Hirtelen alakult ki Nálad a preeklampszia?
20. vvicus (válaszként erre: 14. - Ritmus)
2011. márc. 9. 22:41

De, nagyon sokat aludt, én is féltem, hogy a gyógyszerek miatt, de azt mondta mindenki, normális az ennyi alvás. Mai napig nagyon jó alvó, de amikor ébren van, jó a kedélye, nem álmatag. Sajnálom a szívgondokat. :-( Nagyon komoly? Bár, ez talán buta kérdés...


Amikor a 26. héten kerültem be, akkor azt mondták a dokik, a 36. hét a cél, de aztán meg már arról volt szó, hogy két kiló fölé kéne mindenféleképpen kerülnie a kicsinek, akkor már tuti nem lesz semmi gond. És valóban, 24 szem gyógyszernél már tehetetlenül álltak a helyzet előtt, bár én komolyan azt hittem, tudnak még mihez nyúlni. :-)

19. vvicus (válaszként erre: 10. - Fairy_dt)
2011. márc. 9. 22:36
Már a császár másnapján kérdeztem a dokimtól, mikor jöhet a következő, ő meg csak mosolygott és csodálkozott. :-)
18. vvicus (válaszként erre: 7. - Vranicska)
2011. márc. 9. 22:35

Hát ne is mondd, az az egy nap a mai napig nagyon mélyen él az emlékezetemben. Olyanokat mondtak, hogy "na mi van, már nem tudják mivel kezelni a toxémiát?" meg hogy "hány éves a maga orvosa?". Pedig akkor nem is rólam volt szó, le is lett írva a zárómra, hogy azért küldtek át, mert nincs működő PIC-ük, és ha sürgős császármetszést kell elvégezni, jó lenne, ha olyan helyen lennék, ahol van PIC is. De nem volt képes felfogni. :-(


És amikor az ottani "zárómra" nekem kellett diktálni a gyógyszereket, de a rám nehezedő nyomás miatt nem jutott az egyiknek a neve az eszembe, tök bunkó módon megkérdezte, mi a foglalkozásom, és amikor mondtam neki, rávágta, hogy sejtette, hogy nem egészségügyben dolgozok.


De pont azért nem akartam kórház nevet írni, mert bunkó orvosok bárhol előfordulnak, meg aki nekem nem szimpatikus, másnak még lehet az.

2011. márc. 9. 21:55

Szia, most ugrott be a baba nevéről, hogy mi anno beszélgettünk is a fórumon, én is októberben szültem, 16-án, preclempsiám lett,3 héttel a normális dátumtól eltérve.

Görögországból írtam anno a fórumra.

Örülök, hogy jól vagytok!!!!

Gratulálok!!!

2011. márc. 9. 21:28
gyönyörű a kislányod és nagyon megrendítő a történet és valahol minta mindenütt lennének ilyen kórházak:(
2011. márc. 9. 20:03
Nsagyon ügyesek voltatok! Gratulálok a kislányodhoz, és jó egészséget mindkettőtöknek! :)
14. Ritmus
2011. márc. 9. 16:43

Már én is nagyon vártam a folytatást :) Szinte mesébe illő, h ennyi ideig tudták húzni az állapotod! Tudod én is tox. voltam a 30. héttől feküldtem benn, de az én állapotom mindig csak rosszabbodott. A baba mindig fejlődött, és már 11 szem gyogyinál azt mondták, h "a baba még jól van, maga már nem", és műtöttek. Igaz, biztosan számított a hetek száma is, mi a betöltött 35. héten szültünk, de a kislányom ekkora méretekkel jött világra, mint a tiéd :)

Borzasztó volt olvasni, h mekkora különbség van 2 kórház között.... és boldogság, h semmi baja nem lett Hangának :) A te kislányod nem aludt állandóan az elején? Én eddig a sok vérnyomáscsökkentőre fogtam, és nálunk sajna van szívfejlődési rendellenesség is... (persze h mitől, azt senki nem kommentálta)

2011. márc. 9. 12:59
Gondoltam a szívem mélyén h jó fog sikerülni a történeted vége tiszta szívből örülök neki h Te és a Kislányod teljesen egészségesek vagytok,mi is 1hetet töltöttünk az intenzív osztályon(fertőzés miatt).Gratulálok a kisasszonyhoz:)legyetek nagyon boldogok és ami nagyon fontos az egészség.
2011. márc. 9. 12:31

Gratulálok!

Örülök nagyon, hogy mindketten egészségesek vagytok!!! :-)

2011. márc. 9. 11:40
Még egyszer gratulálok a gyönyörű kislánykádhoz!:)
2011. márc. 9. 11:38
Na végre! mondtam magamnak, és azonnal el is kezdtem olvasni ... azért nagyon jó, hogy 32 hétig kihúztátok... és ami a legjobban tetszik, hogy már a kistestvéren is gondolkozol. Talpraesett egy nőci vagy:) További jó egészséget és minden jót nektek.
2011. márc. 9. 11:32

Jaaaj, de jó :-)

Örülök, hogy a végén minden jóra fordult!!!

Már nagyon vártam ám a folytatást...


Minden jót Nektek, és főleg jó egészséget!


Viki

2011. márc. 9. 11:24
Gratulálok és sok sikert a kistesóhoz! Gyönyörű kislányod lett! Nagyon ügyesek voltatok!!!
2011. márc. 9. 11:07

Nagynon édes a kislányod és szép nevet választotál neki!!

Amiket leirtál a "másik kórházról" mélyen felháborító!!!!

Örülök, hogy végül minden jol alakult veletek! Kívánom ha lesz Kistesó vele semi gondod nem legyen!!!

Sok boldogságot!

2011. márc. 9. 10:53
Annyira jó, hogy végül ilyen jól alakult, és büszke lehetsz magatokra, hogy ilyen ügyesen vészeltétek át a nehéz napokat!
2011. márc. 9. 10:49
Nagyon édes kislány!Gratulálok!
4. de4b589afa (válaszként erre: 3. - Vvicus)
2011. márc. 9. 10:33
Gyönyörű kisbaba!:-)Jó, hogy végül minden jól alakult!
3. vvicus (válaszként erre: 2. - De4b589afa)
2011. márc. 9. 10:22
Köszönöm. A víz tényleg kevesebb volt, és egy jó darabig kisebb is volt a kicsi, de aztán egyszer csak úgy elkezdett nőni, hogy csak úgy lestünk. Kb. 3 hét alatt hozta föl magát, aztán amikor megint egyre rosszabb lett az állapotom, már maradt akkorkának. De a lényeg, hogy teljesen egészségesen született.
2011. márc. 9. 10:15

Gratulálok a Kislányodhoz! Néhol felismertem a mi történetünket is, csak nálam nem volt magas vérnyomás. Állították, a baba kicsi, és a víz is kevés.

Jó egészséget kívánok nektek!!!

2011. márc. 9. 10:08
Ahogy a címben is utalok rá, ez a cikk egy folytatás. A küzdelmemről szól a terhességi toxémiával, elégtelen szívműködéssel, és az aggodalmaimról, melyeket át kellett éljek, vajon egészségesen fog-e megszületni a várva várt kislányom.

Ugrás a teljes írásra: Egy nem problémamentes terhesség története (folytatás)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook