Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyós probléma a terhesség alatt fórum

Anyós probléma a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2
56. Panna07 (válaszként erre: 55. - Dreamerlady)
2023. júl. 8. 08:14
Kitartás, majd te is rendbe jössz!
55. Dreamerlady (válaszként erre: 52. - Panna07)
2023. júl. 7. 20:11

Nagyon jó a barátkozás, így már korán sok pozitív élmény fogja érni őket. ❤️


Hát tartottam tőle, hogy a szoptatás kavarja meg a hormonkat. Szuper, hogy már rendben vagy. 😊

2023. júl. 7. 09:29
Elhiszem, hogy jól esne. De ha nem így tesz, nem tudsz mit csinálni. Kár is ezen bosszankodnod. Ez egy nagyon fontos lecke az életről. Ahogy anyává válsz, egyre több olyan lesz, hogy te elvársz valakitől valamit, amit ő nem hajlandó megtenni. Valamint egyre többször fognak mások tőled elvárni olyan dolgokat, amit viszont te nem tudsz vagy nem akarsz majd megtenni. Az életben csak magadra van befolyásod. Minél többet foglalkozol azzal, hogy másnak mit kellene tennie, annál frusztráltabb leszel. Foglalkozz csak magaddal, és a gyermekeddel. Teremtsd meg magatoknak az ideális környezetet. A többiek meg le vannak ejtve.
2023. júl. 7. 08:30
Köszönöm, hogy írtál. Nem látogatja sűrűbben, de ezt a "más állapotot", ami múlandó, méghozzá nagyon gyorsan, már csak pár hét van hátra a várandósságból, egy "hogy vagy? hogy érzed magad?" tényleg jól tudna esni, ha már tudom, hogy a lányához rendszeresen jár.
52. Panna07 (válaszként erre: 51. - Dreamerlady)
2023. júl. 7. 07:29

Igen, nagyon jó, hogy ilyen barátkozós, és nem fél.

Az állatorvosunk szerint a macskák a gyerek 3 éves kora után nem félnek, addig a kurjongatás és a szertelen mozgásuk miatt fél a többség.

Csak az idő segített, szoptatás után kellett pár hónap.

2023. júl. 6. 22:58

Köszönöm, nagy szerencsém van vele. 🥰🥰


Nagyon édes lehet a pici lány. Jó, hogy ilyen vidám és barátkozós, olyan jó ezt látni, nem igaz? ❤️ A kutyus nálunk is nagy kedvenc. Meg a galambok. Drukkolok, hogy a cica megbarátkozzon a kislányoddal. Talán csak még egy kis idő kell neki.


Neked is vacakoltak a hormonjaid? Sajnálom. 🙁 Megkérdezhetem, hogy mi segített helyre állítani? Én most az egészségesebb étkezésben bízom, hogy az segíteni fog. 😊

50. Panna07 (válaszként erre: 49. - Dreamerlady)
2023. júl. 6. 22:36

Örülök, hogy ilyen vidám és kiegyensúlyozott a kisfiad, biztos szerető közeg veszi körül. 😊 Nem semmi, hogy már repült is. A hormonjaim visszarendeződéséhez nekem is idő kellett, majd biztos jobb lesz, meglátod. De átérzem.

Igen, szalad az idő, kislányom nő, mint a gomba. Ő is nagyon mosolygós, jókedvű gyerkőc, szeret ismerkedni, lelkesen integet. Nagyon szereti az állatokat, kedvence a kutyus, de csak macskánk van, ő meg nem nagyon akar vele barátkozni.

49. Dreamerlady (válaszként erre: 48. - Panna07)
2023. júl. 6. 21:34

Köszi, kedves vagy! 🥰 Jól érzem magam lelkileg, imádom a kisfiamat, annyira aranyos és még humora van. Bárhova megyünk, folyton mosolyog a nőkre és a gyerekekre, nagyon kedvesek vele viszonzásképpen. Nemrég voltunk vele Athénban, nagyon jól érezte magát ő is, mi is.


Fizikailag azt hiszem a hormonjaim kicsit rendetlenkednek, de már rajta vagyok a megoldáson. 😅 Most elkezdtünk egészségesebben étkezni. 😊


Te hogy vagy, mesélj? És hogy van a kis tündérkéd? Hihetetlen, hogy már másfél éves, rohan az idő. 😊

48. Panna07 (válaszként erre: 47. - Dreamerlady)
2023. júl. 6. 20:02
Nagyon jó gondolatok! 😊 Hogy vagytok, mi újság veletek?
2023. júl. 6. 17:18

Szia, sajnálom a helyzetet. Én meg tudom érteni, hogy vágynál egy kis törődésre. Minden embernek alapvető igénye a másokhoz való kapcsolódás. Hát még a férj családjához.


Azt hiszem az ember nagyon érzékeny várandósan, főleg első babánál. És várna valami kedvességet a másik Nőtől, hiszen ő is szült, ismeri a várandósság során lejátszódó érzelmeket, és idősebb, bölcsebb nő. Sajnálom, de úgy látom ennek ellenére, csak nagyon kevés idősebb nő EQ-ja fejlett ennyire, hogy ezt megadja a menyének, és ahogy beszélgetek sok anyával, úgy látom, ez egy magyar társadalmi jelenség.


A férjemnek két gyermeke van az előző kapcsolatából. Nyáron az anyósom nagyon sokat van velük, illetve mi visszük még a maradék szünet nagy részét. Suli időben is sokat vannak velünk. Évek óta gondoskodom róluk, szellemileg is nagyon sokat foglalkozom velük. Anyós mindig oda volt ezért. Mivel a gyerekek szülei elváltak, az egész család kompenzál. Folyamatosan ajándékokat kapnak anyóstól, nyáron le se írom mennyit költenek rájuk. Nagyon sokat.


Ugyanez a nő, aki mindig oda volt értem, mert férjem helyett is sokszor én gondoskodtam az unokákról, egyszer nem kérdezte meg a szülésem után, hogy én hogy vagyok. A méregdrága kelengyébe ezer forintot nem adott bele, közben a két nagy unokának kötegekben álltak a 10-20 ezer forintok egy-egy dobozban. Tudom, mert láttam és nagyon örültek a gyerekek, hogy a nagyi gyűjt nekik.


Mi a levetett játékokat kapjuk, de olyan állapotban, hogy hagyjuk is. Volt, amit ki kellett dobni, mert nem lehetett használni. Volt, hogy ígért mindenfélét, például, hogy vegyük meg az új kompakt babakocsit, majd ő kifizet nekünk. Tudta az árát, sokba került. Aztán mégis adott bele 10 ezer forintot.


Most a két naggyal van nyáron, így hozzánk nem nagyon jön. Nálunk a családban nem léptek túl a váláson, így a volt asszony kapja a támogatást.


És itt jön a lényeg. Láthatod, hogy ennek feldolgozása még nálam is csak folyamatban van. De mást nem tehetek, mint, hogy elfogadom. Abból kell főzni, ami van.


Ha javasolhatom, támaszkodj lelkileg olyanokra, akik szeretnek. Biztosan sok nőnek fontos vagy, anyukádnak, barátnőnek, távoli rokonnak. Építs magad köré egy lelki védőhálót, ha lehet tapasztaltabb nőkből. Akiket a gyermekágy alatt felhívhatsz egy kis beszélgetésre. Esetleg meglátogatnak, megölelnek, visznek egy jó ebédet. 😊Nagyon fontos, hogy az elején szerető női energiák vegyenek körbe. Anyóssal meg azon kívül, hogy eljössz ide a fórumra kiírni magadból, vagy elmondod egy barátnődnek, ne foglalkozz. Nem mindenkiben fejlett az EQ és az empátia. De ez legyen az ő problémája. Te töltekezz a téged szerető emberekből. Hidd el, nagyon boldog leszel így is a babával, és igazából csak ez számít. Egy anya olyan lelki energiákra és erőre tesz szert, amiről korábban csak álmodott.


És még valami. Nekem idősebb es bölcsebb nők azt mondták, ha nem ad valaki magától, “vedd el”. Bárhogy is áll hozzád az anyósod, nyilván a lánya az igazi kötelék. De ettől te még kérheted, hogy időnként menjen es vigyázzon a gyerekedre. Ne félj kérni. Végül a lényeg úgyis az lesz, hogy a gyerekednek lesz még egy nagyija, te pedig tudsz egy kicsit pihenni. 😊

46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Sirga)
2023. júl. 6. 15:41

Nálunk hasonló volt a helyzet.

Engem nem zavart. A gyerekeket magunknak szültem, nem anyóséknek.

A férjemnek rosszul esett, hogy az öccsét jobban szerették, sokkal-sokkal jobban támogatták, erre is azt mondtam neki: Így, vagy úgy felneveltek, amijük van ők szerezték, majd mi is megszerezzük amire szükségünk van.

Nem szabad ebbe nagyon belesavanyodni. Az új család örüljön a sajátjának, a szülőket meg hagyjuk élni a maguk életét.

Lehetséges majd a mostani szülőknek sem fog a gyermekük választottja tetszeni.

45. Banános Zselé (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2023. júl. 6. 14:35
nem, de elolvastam a fórumbeírásokat, és én ezt szűrtem le
2023. júl. 6. 14:33
A ti családotokban az a szokás, hogy a menyt/vőt az anyuka személyesen, heti többször keresi? Mert lehet félreértés tárgya, ha mások a családi szokások. A te anyukád gyakran látogatja a férjedet? Ha van testvéred, az ő párjával is ugyanannyira tartja a kapcsolatot, mint a saját gyerekeivel?
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Sirga)
2023. júl. 6. 14:05
Köszönöm Neked és sajnálom amit átéltél.
42. Sirga (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. júl. 6. 13:42

Fiam ezt úgy fogalmazta meg: A lánya gyereke biztosan az unokája.

Amúgy nálunk is hasonló volt: sógornőm fél évvel szült később, mint én. Náluk 2 lány van, nálunk 2 fiú és 1 lány. Anyósomnak viszont van egy agyonimádott lánya 2 mintaszerű unokával, és van egy fia, aki csak akkor jut eszébe, ha segíteni kell. Soha 1 percig nem vigyáztak a gyerekeimre, soha nem ajánlkoztak - sógornőmére rendszeresen. Persze, más kérdés, hogy sógornőm egy képmutató, anyagias alak: nekem már elmondta, hogy tisztázni kéne, ki mit örököl majd a szülei halála után ... Mivel nekem sose volt bizalmas anyóssal a kapcsolatom, természetesen nem mondtam tovább - amúgy is a megtestesült gonosznak tart, akkor ezután? el se hinné -, de bántja a csőröm. A nagyanyai örökségből - anyóssal közösen - már kiforgatták a páromat. Most megteszi ezt a szülővel is ... :/

Szóval, kedves FI, együttérzek Veled. Kitartás! Jó egészséget a babának! :)

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Panna07)
2023. júl. 6. 13:42
Köszönöm, hogy írtál. Látom hogy teljesen megértetted amit írtam. Picit megnyugtat hogy hogy nem látom rosszul a dolgokat és más is hasonlóan érezne a helyemben.
40. Panna07 (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 6. 13:39
Persze, az jó, hogy nem zargatja anyós a fórumindítót mindenféle hülyeséggel, nem szól bele a dolgaiba, de én megértem őt, mert van még pár a szint a “2 hete hozzá sem szólt” és a beledumálás közt. Nyilván a saját lánya fontosabb neki, ez érthető, de attól még egyszer egy héten megkérdezhetné a menyét, hogy hogy érzi magát. Attól, hogy rendszeresen beszél a fiával, és tőle megtudja, hogy mi van a születendő babával, attól még jól esne a fórumindítónak, ha közvetlenül őt kérdezne egyszer-egyszer. De a problémák mindig a kommunikáció hiánya miatt vannak, mert ilyet nem lehet megkérdezni a másoktól, hogy miért nem keresel néha, mert csak konfliktus, sértődés lesz belőle.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 6. 13:38
Köszönöm a hozzászólásod!
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Gesz)
2023. júl. 6. 13:37
Köszönöm hogy írtál! Ebben igazad lehet.
37. gesz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 6. 13:25

"Sógornőmmel abszolút nem tartjuk a kapcsolatot, ez már régebben megromlott, de anyósom áradozik nekem, hogy milyen jó a lányával a kapcsolata"


Nem lehet, hogy valójában ez az érzés munkál benned?

36. andi6020 (válaszként erre: 33. - Banános Zselé)
2023. júl. 6. 13:19
Te ott élsz velük?
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 6. 11:34

Hidd el, nagyon sokan irigykedve olvassák a soraid, hogy nem ad állandó tanácsokat, mit tegyél, egyél stb.

Mivel a fia gyermeke is lesz a babátok, szeretni fogja, lehet éppen egy túlbuzgó anyósa volt, vagy a lányának van van olyan anyósa, amilyenné ő nem szeretne válni.

Hogy ennek utánajárj, mert zavar, tetesd fel a kérdést a férjeddel felé, hogy mi a gondja?

Legjobb út az egyenes, és lehet csak ennyiről van szó tényleg, hogy nem akar megzavarni a babavárásod alatt felesleges kérdésekkel. Nem írtad, hogy veszélyeztetett terhes lennél, nem lihegi túl a dolgokat.

Várd boldogan a babát, ami aggaszt, vagy örömöt okoz, beszéld meg az édesanyáddal.

2023. júl. 6. 09:47
de úgy látszik nektek és a környezetetekben szuper anyósok vannnak
2023. júl. 6. 09:46
de anyós meg szóvá tette hogy két hete nem is beszéltek, pedig ő nem szólt hozzá
2023. júl. 6. 09:42
meg az a normális ha házastársunk szüleivel kijövünk
31. Banános Zselé (válaszként erre: 30. - Ervina)
2023. júl. 6. 09:41
mert rokon
30. Ervina
2023. júl. 6. 09:36
ÉS miért fáj ez neked, hogy nem foglalkozik veled?
29. Bichi (válaszként erre: 26. - Bluemoon55)
2023. júl. 6. 09:02
Attól, hogy szereti a fia választottját, attól nem lesz a lánya. Én is szeretem a fiam választottját, de sosem fogja elérni a saját gyerek szintjét, ahogy a fórumindító írja is, hogy a fiával rendszeresen beszél/találkozik, gondolom mindent meg is tud a terhességről... Ettől még érdekelheti a születendő gyerek, és gondolom, ha megszületik pont úgy fogja szeretni...
28. Charlize (válaszként erre: 27. - Banános Zselé)
2023. júl. 6. 06:43

Ez nem olvastam sehol. Hol írta FI?


Azt olvastam, hogy a szemére veti, hogy 2 hete nem látta, aztán áradozik, hogy megjavult a lányával a kapcsolata.

Az előbbit szokták megjegyezni, de nem szemrehányásból, az utóbbinak meg megértem, hogy nagyon örül.


Szegény nagymama jelölt, lehet, hogy egyszerű lélek. Túl sok a boldogság most 2 unokával. Én nem hibáztatnám egyelőre.

27. Banános Zselé (válaszként erre: 25. - Charlize)
2023. júl. 5. 22:35
de itt arról van szó, hogy egyáltalán nem foglalkozik a mennyével, annyira se hogy szia
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook