Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Macska tartás - kint vagy bent? fórum

Macska tartás - kint vagy bent? (beszélgetős fórum)


1 2
12. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2019. jún. 20. 12:53

Hozzám nem de az utcán már osszefutottam vele! És a kerítés alatt is folyton kiharap.

Szerinted melyik a nem megfelelő allattartás?

Más macskája is kijar, sőt hozzám is átjár, ide is tojik volt hogy megette az én macskám kajáját és még a nyitott ablakon is beugrott... Akkor nyirjam ki én is azt a macskát?

A törvény kimondja úgy kell tartani egy állatot hogy jól érezze magát. Nem fogom a pici előszobába zsufolni és nem fogom a fákat kivagni meg 3 méteres sima fém kerítést csinálni hogy ne menjen el.

Akinek nem tetszik oldja meg ne tojjon oda (van biztonságos macska riasztó dolgok, növények stb)

Nem vagyok úgy hogy járulékos veszteség a cicákkal nálunk csaladtag de nem fogom házban tartani mert egyesek úgy gondolják

11. ab65a971c2 (válaszként erre: 9. - 4d43eb5ddf)
2019. jún. 20. 12:44
Rosszul tetted.
10. csgybzs (válaszként erre: 8. - 4d43eb5ddf)
2019. jún. 20. 12:44

A törvény telken belülre vonatkozik, nem lakásra.

De igen lehet, megfelelő kerítéssel, csak erre mindenki sajnálja a pénzt, mert a macska úgyis "fogyóeszköz", majd lesz másik.


A kérdésre nem válaszoltál. A szomszéd kutyája átjár hozzád??

9. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 5. - Ab65a971c2)
2019. jún. 20. 12:43
Hát nagyon ott voltam hogy megkérdezzem de inkább tiltottam és nem is fogok neki köszönni. Amúgy szívesen odairtam volna esetleg én meg a kutyajabol csináljak papucsot amiért kiharap a keritesen kívülre?
8. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2019. jún. 20. 12:42

Na ne viccelj, macskát nem tudsz telken belül tartani ha kinti cica. És egy törvény sincs arra hogy kötelező lenne lakásban tartani ez biztos!

Ez vonatkozik kutyákra!

2019. jún. 20. 12:41
Ha bent tartod őket, börtönben élnek. Kint nem biztonságos. :(
6. csgybzs (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. jún. 20. 12:40

Neked nem való macska. Magyarországon törvény mondja ki, hogy a gazda az állatot köteles telken belül tartani. Ha kinti macskát akarsz tartani, oldd meg, hogy ne menjen kerítésen kívülre. Egyébként benti tartás, vagy ne tarts egyáltalán.

A hátamon felállt a szőr, az "elütötte az autó, eltűnt, stb..." dolgoktól. Minek fogadnál akkor örökbe?


A szomszédod kutyája randalírozik a te kertedben?

5. ab65a971c2 (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. jún. 20. 12:35
A helyedben megkérdeztem volna tőle, ha már fenyegetőzik, hogy ő tűntette el a macskáidat?
2019. jún. 20. 12:26
Egyepkent igazat adok. Nálam nem szaporodtak sosem vagy eltűntek, vagy autó ütötte el, vagy nem tudom hova lettek így mindig örökbe fogadtam.
3. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 2. - 184481d874)
2019. jún. 20. 12:25

Ha ivartalan nem fog átmenni 2 házzal odébb wc-zni?

Mert itt az a probléma hogy átjár(t)

2019. jún. 20. 12:17
Ha azt akarod ,hogy ne "szaporodjon" ivartalanitsd.Egyébként az én cicám panellcica és hál.istennek jól van,13 éves.Élénk ,érdeklődő és ragaszkodik a családhoz.De aki családi házban él az ne kényszeritse a cicusát a házba ,ivartalanitsa és ennyi.A cica igazi felfedező,könyörtelenség lenne "helyhez kötni".Ez persze s.k.vélemény.Üdv.
2019. jún. 20. 12:13

Sziasztok.


Van aki benti cicust tart van aki kinti van akinek ki-be jár a lakásból.

Több okból nem tart valaki lakásban macskát vagy csak estére engedi be stb

Szerintem mindenki maga dönti el hogy szeretné kedvencét tartani.


Nekünk kiskorában előszobában volt a cica, de mivel pici a hely és én a többi helyiségbe nem akartam engedni végül kinti cica lett.

Sokszor eltűntek ok nélkül. Persze van hogy baleset, elviszi valaki stb. De azért többségében mindig hazajottek tehát nem volt gond.

Ma megkaptam egy közösségi oldalon ha megint macskát akarok foglalkozzak vele mert ha megint wc-nek nézi az illető ajtaját akkor kesztyűt csinál belőle!

(már nincs macskám de gondoltam örökbefogadok egyet)

Hozzánk is jár másik macska, ide is idewczik mégse akarom kinyirni!

Lehet a többi macskámat ez az alak bántotta?


Mi a véleményetek?

Mégis mit csináljak egy kinti macskával? Kossek rá pelenkát?


Nem fogom a házban tartani mert xy-nak nem tetszik valami! (Amigy neki kutyája van)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook