Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Macska tartás - kint vagy bent? fórum

Macska tartás - kint vagy bent? (beszélgetős fórum)


1 2
42. ilcsi18 (válaszként erre: 23. - 4d43eb5ddf)
2019. okt. 27. 08:35
2 cicánk van,kizárólag csak a lakásban. Takarítani kell és ennyi!
41. ilcsi18 (válaszként erre: 28. - Sirga)
2019. okt. 27. 08:33
Él még a szomszédod!? Én biztos kinyírtam volna ha ezt látom!! Üzenem neki, hogy egy rohadék féreg és dögöljön meg!
40. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 39. - L.luiselotte)
2019. jún. 21. 10:46

Sajnos a sok intoleráns ember miatt és a növekvő forgalom miatt is egyre inkább bentre szorulnak.

Mert mégsem olyanok mint a kutyák hogy hacsak nincs kerítés hiba, kiszöknek.

Bár volt olyan kutyám minden alkalmat megragadott hogy elszökjön. És mindig sikerült neki sajnos.

Macskát akkor is nehéz keritesen belül tartani.

39. l.luiselotte (válaszként erre: 28. - Sirga)
2019. jún. 21. 09:29
megszokják ám a bentlételt. Az én cicám akiről a 17 hsz-ben írta, igazi kis knti házi macska volt , a nagy forgalom és az őt ért sérülések veszekedések miatt nem engedjük ki. Ma szabadnapom van, esze ágában sincs kikéretőzni, itt sündörög körülöttem, igaz hogy ma már evett 4x. Szemmelláthatólag nincs hiánynérzete,
38. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 28. - Sirga)
2019. jún. 20. 21:00
Jézusom mekkora.... Hogy tehet bárki ilyet egy állattal? Szörnyű.
37. ab65a971c2 (válaszként erre: 28. - Sirga)
2019. jún. 20. 20:41
Senki semmit nem tesz ezügyben??? Nem vonjátok kérdőre? Nem lehet feljelenteni?
2019. jún. 20. 19:41
mármint irtóval,meg még a döglött egértől is sivalkodom.
35. ab61752c45 (válaszként erre: 27. - 184481d874)
2019. jún. 20. 19:15
én nem szeretem az állatokat,de sosem bántanám.kivéve az egér,szúnyog,légy.
2019. jún. 20. 18:19

Masodszomszed, és ma nyitotta ki a száját egy közösségi oldalon. Nagyot néztem mert persze naponta látom köszön de sosem mondta mi a gondja. Igazi gerinctelen az ilyen aki nem szemtől szemben mondja a problémáját hanem kiirja inkább. De magát minősítette.

Jelenleg nincs cicám de ha lesz is akkor se fogom bezárni miatta

33. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 30. - 184481d874)
2019. jún. 20. 18:18

Csak volt sajnos. Jelenleg nincs macskám de hamarosan lesz.

Igazat adok neked. És igazából mindenkinek van egy kis igaza, azért is írtam hagyjuk mert ez amolyan meddő vita hiszen mindenki a saját szemszögéből nézi a témát.

32. ab65a971c2 (válaszként erre: 28. - Sirga)
2019. jún. 20. 18:16
Él még a szomszédod?
31. bnedora (válaszként erre: 19. - Rosszcsillag)
2019. jún. 20. 18:14
Első mondatodat egyből megcáfolom. Ivartalanított cica (nálam a nőstény is) szokott jelölgetni, csak nem olyan erős a szaga. Az ivartalanított cica is csatangol, max. lehet, hogy nem olyan messzire, mint a nem ivartalanított.
30. 184481d874 (válaszként erre: 3. - 4d43eb5ddf)
2019. jún. 20. 18:11
Ezek szerint a tied kinti macska vagy kinti-benti,ez azt jelenti ,hogy családi házban élsz,az nyilván más.Egy állatot nem lehet megkötni vagy eltiltani ,hogy a külvilággal ne legyen kapcsolata.Gondolom azzal van a legtöbb gond,hogy "hivja a természet" akár lány cica vagy fiú cica.Ha ivartalanitod,bizonyos értelemben kevesebb az igényük arra,de akkor is elkóborolhatnak,hisz sok emóció éri őket.Tudom,hisz én is érzékelem,mert az én kis panellcicám is szeret például az erkélyen üldögélni és nézelődni.Persze vigyázzni kell rá,mert minden után ugrik ami él és mozog.Azonkivül tudomásul kell venni,hogy az állat az állat.Ne várjon senki "emberi" gondolkodást tőlük,bármilyen okosak is.Ahogy mi panellcica tartók vállalunk sok kellemetlenséget úgy gondolom a kinti -benti cicával is vannak problémák,ami szintén bosszankodásra ad okot.Ez van.
2019. jún. 20. 18:04
Csakis kint
28. Sirga (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2019. jún. 20. 18:03

Hasonló a helyzet: második szomszédunk még dicsekedett is a "hőstetteivel": zsákba csalogatta a cicákat, és addig verte a zsákot a garázs betonjához, míg mozgott ... Hányingerem van tőle! Hurkokat raktak ki, stb. Neki sose volt se kutyája, se macskája.

Nekem 2 ivartalanított kandúrom van: szívem szerint bent tartanám őket, de az börtön lenne nekik, így kijárnak. Távolról sem "fogyóeszközök": családtagok. Ezért, ha félve is, kiengedem őket. Tudom, hogy a szabadságvágyó lelküknek nincs határ. Ha betonfalat építünk, átásnak alatta. :)

2019. jún. 20. 17:59
Akik panellban vagy bérházban élnek,azoknak miért is nem lehet kisállatuk?Akiknek családi házuk van kiengedik a macskájukat,kutyájukat és kész.Nem kell annyit törődniük velük,mint azok akik egy lakásban élnek együtt velük.Azok akik igy élnek a természetet viszik be a kis lakásukba és sok egyedülálló tart állatot akiknek az életük fontos része az állatuk,családtaguk,mint egy gyermek,gondoskodnak róluk ,szeretik és azok is szeretik őt.Nem kell elitélni igy az állatot,mert ők CSAK magukat adják,ragaszkodást,szeretet és hálásak minden pillanatért ,mint ahogy a gazdák is azok irányukban.Én nem adnám oda semennyi kincsért a cicámat.kb.2 hónapja tanuja voltam az állatorvosi rendelőben egy középkorú úr szivettépő zokogásának,aki siratta macskáját ,aki vele élt hosszú évek óta,de az beteg lett és el kellett altatni.Sohasem felejtem el a férfi arcát amikor kivitte ölében a cicát.
2019. jún. 20. 17:46
Egy macskának, ha kint van, nincs kerítés. Ez a legnagyobb hülye mondás. Ha felmászik a fára, átugrik máshova. Ez a dolga. Mi van ha verebet fog? A verebet is ketrecbe kell tenni? Lakásba nem tartanék macskát, sem a macska pisiszag miatt, sem utánuk takarítani a szőrt, meg a hülye kajákat kirakni. Egy lusta dög a macska a lakásban.
2019. jún. 20. 16:47
kint
24. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2019. jún. 20. 16:47
Állatorvos létére hogy mondhat ilyet?? Kiakasztó
23. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 19. - Rosszcsillag)
2019. jún. 20. 16:41
Azért ha tőlem kérdezed mert én nem szeretem ha mindenhol macskaszőr van! Ennyi az egész. 😊
22. csgybzs (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2019. jún. 20. 16:09
Miért nem ivartalaníttatod?
2019. jún. 20. 15:57

az én macskám 4 éves ivaros kandúr. A város egyik legforgalmasabb utcájában lakunk és nagyon féltem, mert a kis fiatal macska szinte megvadul a kinti levegőn, kiszalad a főútra, ha hivjuk, nem jön be. Napközben dolgozunk, ezért úgy döntöttünk - sok sérülése balesete után hogy benti szobacica lesz, de van két ablak, amin szúnyogháló van,és nyitva van, ott napozhat, szaglászhatja a kinti ilaltokat. 9 hónap alatt megszokta, ugy látom hogy boldog kiegyensulyozott cica,melegszik alszik hűsöl, szóval mindene megvan.


Néha bánt hogy saját érdekében megfosztom a jó levegőtől, inkább mi sem megyünk ki, ha nem muszáj, de így sokkal nyugodtabb az élet, a macskán sem látszikl hogy depis lenne.

20. csgybzs (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
2019. jún. 20. 15:43
Dehogynem lehet, és nem, nem ketrecre gondoltam.
2019. jún. 20. 15:37

Egyébként a cica miért csak az előszobába mehet be? Ha ivartalanítva van, mint ahogy a kérdező írta akkor a fiúk sem jelölgetnek és ha ki akar menni kimegy, az ivartalan cica nem jár be kilométereket.

Nekem 2 ivartalan cicám volt, egy ex- kandúr és egy ex- nőstény. A kandúr megöregedett, megbetegedett így el kellett altatni, a nőstény kinti- benti cica.

Most odajár hozzánk egy ivaros kandúr, már egy éve azt hiszi, hogy nálunk lakik. Ivartalanítani fogom és ő is kinti- benti cica lesz.

Sztem nem az a lényege, hogy NEM ÉRHETI BAJ. Inkább valami olyasmi, hogy tegyünk meg mindent azért, hogy ne érje baj...

18. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2019. jún. 20. 15:23
Az a kerítés ugye ketrec akar lenni? Nem nagyon lehet a macskát kerítésen belül tartani másképp.
2019. jún. 20. 15:23
Nálunk (mint kiderült) a szomszéd gyilkolászta a cicákat. Pedig neki is volt kutyája, macskája. Igaz, amelyik nem tetszett neki, azokat elvitte messzire és kidobta. Nem akarom minősíteni az ilyen embereket, mert kitiltanak. Akkor voltam boldog, amikor lakásban tartottam a cicákat. Sajnos, a cicáknak ez viszont nem boldogság. A cicák messzire szeretnek elmenni, a területüket jelzik. Nálunk minden cica ivartalanítva van/volt, de még így is jelöltek. Féltve engedem ki őket a lakásból, mert annyi veszély fenyegeti őket. Voltam olyan állatorvosnál, aki azt mondta "fogyóeszköz". Köszönöm szépen ezt a megjegyzést. Sokan vagyunk, akik azért tartanak állatot, mert szeretik őket, kötődnek hozzájuk, és képesek vagyunk sok pénzt áldozni rájuk. Másoknak viszont nem számít az érzelem, nem értik ezt meg.
2019. jún. 20. 13:41

Vegulis hagyjuk az egészet.

Én már elengedem, nem foglalkozom vele.

2019. jún. 20. 13:06
A mi cicáink ugyanúgy vannak kint is mint bent.
14. csgybzs (válaszként erre: 12. - 4d43eb5ddf)
2019. jún. 20. 13:03

Egyik sem felelős állattartás.

Ha nem lenne fogyóeszköz gondoskodnál róla, hogy ne tudjon elmenni. Nem egy nagy összeg a kerítés tetejét bukó hálóval megcsinálni és nincs gond. Egyszerűbb a szomszédra mutogatni, akit jogosan zavar, hogy átjár a macskád. Ahogy téged is jogosan zavar, ahogy ő tartja őket. Látod mennyivel egyszerűbb lenne, ha mindenki megoldaná?? Ő is rakhatna a kerítése aljára dróthálót, hogy ne tudjon a kutya kiharapni. Ezek nem százezres tételek, csak kis utánajárás kéne hozzá. Állatot tartani meg nem kötelező. Aki nem tudja megoldani amit meg kell, az ne tartson. Nem kötelező.

13. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 11. - Ab65a971c2)
2019. jún. 20. 12:54

Itt lakik 2 házra sajnos.

Nekem ne irkalgasson semmit.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook