Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinti macska tartásánál mire kell figyelni? fórum

Kinti macska tartásánál mire kell figyelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
113. Ildi (válaszként erre: 112. - Andita1)
2020. szept. 4. 00:52
😘
112. andita1 (válaszként erre: 111. - Ildi)
2020. szept. 4. 00:50
Ezer köszi a választ, remélem hamarosan megoldódik ez a dolog is. 😉
111. Ildi (válaszként erre: 110. - Andita1)
2020. szept. 4. 00:07
Az idő meg a szeretgetés.😘 Amikor lanycica picikent hozzank kerult,hasonloan viselkedett,de rovid idon belul "feloldodott":)
110. andita1 (válaszként erre: 109. - Ildi)
2020. szept. 4. 00:01

Ő is az, csak miniben. 🥰 Imádjuk!


A másik viszont annyira fél, hogy vasárnap óta (akkor érkeztek) alig látjuk, de nyávog és mozog ha a másik dorombol, innen tudjuk hogy még él. Erre van tanács? Vagy csak az idő segít?

109. Ildi (válaszként erre: 108. - Andita1)
2020. szept. 3. 23:53
A kandurcicam pont ilyen:)
108. andita1
2020. szept. 3. 23:51
Én azt hittem hogy a macskák játszani kezdenek a pocisimitől. Nos az egyik kis kedvencünk annyira imádja a hassimogatást hogy arra dorombol és alszik el úgy 5 perc után. Valaki ismer még ilyen cicust, vagy egy ufót kaptunk?🥰🥰🥰
107. Mézes-Krémes (válaszként erre: 106. - Bless the child)
2020. aug. 29. 10:42
Szia! Szerintem mielőbb vidd el őt. Pl. az én macskám tetves volt mikor megkaptuk, és én ezt egyáltalán nem láttam rajta, ott derült ki. Szépen ki lett kezelve. Kap majd kiskönyvet, felveszik a rendszerbe, meg féreghajtani is kell. Benti cicát is rendszeresen kell féreghajtózni. Veszettség ellen valóban felesleges. Hol kapná el, ha bent lesz?
2020. aug. 27. 16:42

Sziasztok! Segítséget kérek. 7 hetes cicus gazdái leszünk, benti cica lesz. Mikor kell elvinni állatorvoshoz? A féreghajtason kívűl mire van még szüksége? Gondolok itt oltásokra, egyebekre. Hajlamosak a laikus gazdikat minden dologra rábeszélni. Olvastam, hogy benti cicusnak felesleges a veszettség elleni. Ez valóban így van?

Köszi a segítséget!

105. Mézes-Krémes (válaszként erre: 100. - Fincsi5)
2020. aug. 27. 15:50

Hát igen, igazad van. Külön egyéniség mindegyik. :) Szerintem gyönyörűek a fajta tiszta macskák (is), de én sem vennék. Annyi kis árva lélek van sorstalanul...


Nálunk a fésülködés sajnos nagyon stresszes, két emberes dolog. Nagyon küzd ellene, egyikünk lefogja másik fésüli. Gyűlöli, teljesen kiborul tőle. De muszáj sajnos, mert olyan a szőre.

104. Mézes-Krémes (válaszként erre: 102. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 15:48
Akkor lehet, hogy a feketék vadabbak? :D
2020. aug. 27. 14:58

Elég ngy kertünk van, és amikor az időm és az időjárás megengdi, kimgyek a Picikével a krtbe, és olvssok napozok vagy vmit csinálok, ő legel, napozik, játszik szaladgál körülöttem. Jó macska, nem lóg meg, 1-2 óra kintlétel után bemegyünk.

A home office alatt szoktunk rá, isteni volt, életem egyik legjobb időszaka.

102. 71ddaa07fa (válaszként erre: 99. - Mézes-Krémes)
2020. aug. 27. 14:54
Anyuéké is fekete, lassan már a vénasszony korba lép. Mióta befogadták a szomszéd kutyát, akinek a gazdája kiment külföldre dolgozni és csak negyedévente jár haza, a macska nem nagyon jár ki a lakásból. Valahogy nem igazán találják a közös hangot a kutyával. Vagy, ha ki is meg előtte nagyon körülnéz, hogy szabad-e a terep számára.
101. töprengő (válaszként erre: 88. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 14:35

Lakásba semmi pénzért nem tartanám. Férjem meg se engedné... ( Lánykám haza hozott kicsiket, kb 15 évvel ezelőtt. mert a kuka mellett landoltak. egy dobozban. szerencsére találtam nekik gazdát ).


Kerti macskák vannak. Olyan mindenki macskája. Mindenhol kapnak ennivalót.

Vadásznak is. Persze nem mindegyik :( Nálunk és a közvetlen szomszédnál is, ha a házikó ajtaja nyitva van, nem mennek be. Leülnek az ajtó elé, és várják a száraz kaját.


Irtó nagyokat hancuróznak, játszanak.

Lakásba már tuti nem lehetne szoktatni őket.

100. fincsi5 (válaszként erre: 87. - Mézes-Krémes)
2020. aug. 27. 14:21

Én is, és eleve nem vennék agyonpapírozott macskát. A macska nekem az igazi házimacska, akit majd én próbálok formálni.


3 éves, már ott tartunk, hogy tudja; még a kávénál tartok, ő már megreggelizett, de tőlem felvágottat kér, ezt a hűtő ütögetésével jelzi.

Délután tudja, és beletörődött, hogy simi és gyurmázás van, majd fésülködés. És ritka, hogy 9:kor kiabálni kelljen a nevét, általában magától bejön olyankor.

99. Mézes-Krémes (válaszként erre: 97. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 13:19

:DDDDD Anyukáddal akkor kezet is foghatnék akár. :D 6 kilós, hatalmas bundás fekete dög a miénk, és pont ilyen önhatalmú. Mondjuk ő ránk köröm nélkül csap, miközben morog és elviharzik. De ha olyan kedve akkor lehet ringatni dédelgetni mint valami babát. :) Viszont ezt szeretem is benne, mert idegenek nem tudják őt megsimogatni se megfogni, mert akkor viszont komolyan karmol/támad.


Pár éve kint voltam az udvaron, az utcában sétált egy nő a 4 év körüli gyerekével. És hergelte a gyereket, hogy de szép cica vigyük haza. Üldözték is, próbálták elkapni. Tudtam, hogy nem fog sikerülni nekik, de konkrétan azért szurkoltam hogy valahogy kapja már el a gyereke... :D Gonosz vagyok, tudom. :D De utána biztos 2x megfontolta volna mikre buzdítja legközelebb. :)

98. New(l) (válaszként erre: 95. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 13:06
Meg amikor lógnak a szúnyoghálón. :D
97. 71ddaa07fa (válaszként erre: 96. - Mézes-Krémes)
2020. aug. 27. 12:17

Ezt a macsekot én azért szerettem, mert nem volt öntörvényű, nem csak akkor lehetett simogatni, mikor ő akarta. Nyugodtan hozzá lehetett nyúlni bármikor, nem karmolt, és nem harapott. Ha megelégelte a simogatást elment.

Anyuék bestiája viszont olyan, hogy, ha kedve van befeküdt mellém az ágyba és dörgölőzött. Egy orával később pedig, ha nyúltam az irányába már járt a farka és csapott felém a mancsával.

96. Mézes-Krémes (válaszként erre: 95. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 12:07

:DDDDD Haha, ezen jót nevettem. :DDD Kis dögök, abban jók hogy jelezzék mit akarnak. :D Télen szeretnek bent lenni az biztos. Esős napok esetén az enyém akár napokat képes bent átheverészni. Nagy hidegben csak egy kb. 15-30 perces egészségügyi körsétát tesz ilyenkor, esőben pedig nem hajlandó kimenni.

A másik az már nagyon öreg, ő inkább bent van. Nyáron jó időben ő is kimegy, de már sokkal inkább bent szeret lenni a kosarában. Az elmúlt 2 évben télen már kimenni s hajlandó, egyáltalán nem. Párszor próbáltam rávenni hogy egy kicsit levegőzzön, de nem akar, az ablakban ül, néz befelé. Alomra jár, nem erőltetjük. Melegedjen csak. :)

95. 71ddaa07fa (válaszként erre: 94. - Mézes-Krémes)
2020. aug. 27. 11:57

Nagymamám macskája pont ilyen volt. Mikor mi nála jártunk és ott aludtunk rendszerint a macskát kiraktuk mert feleségemnek allergiája van sok dologtól, a macska szőre is ilyen.

Persze a macska ezt nem vette jónéven. Nyáron egyszerűen beugrott a nyitott ablakon, ami csak apró nesszel járt.

Télen viszont rendesen verte a mancsával az üveget. Először a frászt hozta ránk, mikor éjnek évadján valami elkezdte verni az ablakot. Persze mikor kinéztem rajta senkit nem láttam az ablak előtt.

94. Mézes-Krémes (válaszként erre: 93. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 11:49

Jézus, akkor is nagyon durva nekem. :S Biztos hogy nem aludnék ott egy ilyen helyen. Ha tényleg tisztaság van meg nincsen büdös akkor biztosan egész álló nap takarít, vagy nem tudom. :D 1-2-3 macska még oké egy lakásban, de efelett á.


Én sem tartanék macskát lakásban, egyet se, de nem a tisztaság miatt, hanem mert nem értek ezzel egyet. Sőt, ha azt vesszük lakásban tartva tisztább dolog mint mondjuk az én esetemben. Mert az enyém ugyan úgy társállatként van kezelve mint egy szoba macska, csak ő jön-megy kedvére, aztán ha elunta akkor bent meg teljes jogú családtag. Ebből következik hogy azért hoz be retket bőven a kanapéra meg ide-oda.

93. 71ddaa07fa (válaszként erre: 90. - Mézes-Krémes)
2020. aug. 27. 11:14

A macskák jól érezték magukat szemmel láthatóan. Mondjuk én csak úgy mertem volna ott aludni nála, ha szkafander és cipő van rajtam, nehogy éjszaka megkóstoljon valamelyikük. :)

A néni egyébként nagy macskabarát, nem egy utcán talált árva, vagy beteg cicát is magához vett, miután megvizsgáltatta az állatorvossal.


Én biztos nem tartanék egy macskát sem panelban 50 négyzetméteres 2 szobás lakásban. De neki ez a becsípődése.


De le a kalappal előtte, mert nincs nála büdös, nagyon tisztán van tartva az összes helyiség.

92. New(l) (válaszként erre: 88. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 10:57
Ez gáz.
91. New(l) (válaszként erre: 84. - Piroska52)
2020. aug. 27. 10:54
Nekünk is Bendegúz volt az egyik cirmosunk. :)
90. Mézes-Krémes (válaszként erre: 88. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 27. 10:41
Jézusom, borzasztó. Kövezz meg, de szerintem ez felér egy állatkínzással. Azon túl meg full igénytelennek is tartom.
89. Mézes-Krémes (válaszként erre: 51. - Piroska52)
2020. aug. 27. 10:39

Az ivaros kandúr messzebbre és több ideig kóborog el, mint egy ivartalan. Nem beszélve az iszonyat balhékról meg verekedéseiről.

Az ivartalant is elüthetik meg az is balhézhat. A miénk is szokott időnként. De közel se annyit mintha menne nőstények után.

88. 71ddaa07fa (válaszként erre: 87. - Mézes-Krémes)
2020. aug. 27. 10:29

Feleségem nagynénjénél, szintén hasonló méretű laksában 10 vagy 12 macska leledzik. Mindez a második emeleten, ahonnan szökni sem tudnak.

Mikor mentem hozzá, csak azt láttam, hogy mindenhol a szemek villognak, mint a Tom és Jerry mesében. :))

87. Mézes-Krémes (válaszként erre: 86. - Fincsi5)
2020. aug. 27. 10:23

Én természetellenes dolognak tartom a kizárólagos lakásban tartást macska esetében. Pont pár hete jártunk valahol a férjemmel. 50 nm-es lakás, egy darab ablakkal, 2 macskával. Mondta az ott lakó, hogy nagyon óvatosan, mert a macskák megállás nélkül szökni próbálnak. Akkor is menekültek volna. Hazafelé beszéltük is, hogy szerencsétlen macskák, én is szökni próbálnék onnan...


De egyénként ez egy iszonyat érzékeny téma, kettő perc alatt tud vérengzős vita kitörni ebből, tapasztalatból mondom. :) A két oldal soha nem érti meg a másikat. Szerintük én pl. felelőtlen állattartó vagyok, sőt kínzó. Mondjuk nálunk egyik macska sem próbál eszeveszett módon menekülni amikor kinyitjuk az ajtót. Boldogok, jól érzik magukat, kiegyensúlyozottak, és semmit nem tesznek tönkre a lakásban. Soha.

86. fincsi5 (válaszként erre: 50. - Lávli*)
2020. aug. 27. 08:17

Nekem ennyit mondtak, nem tudok többet. Még az árat sem tudom.


Van olyan, aki 120 ezerért vett cicát, de azt meg soha ki nem engedik, a lenti wc-ben van neki alom. Én meg azt nem vállalnám.

Bárhogy szeretem.

85. Mézes-Krémes (válaszként erre: 56. - Andita1)
2020. aug. 27. 08:17

Szia! :)


Én a kinti-benti vegyes tartás híve vagyok, minden velejárójával együtt. Ők is társállatok, vágynak a gondoskodásra, a szeretetre. Viszont sokkal öntudatosabbak és önállóbbak mint egy kutya!


Amikor hazaviszed a kölyökcicákat, akkor én mindenképpen kizárólag a lakásban tartanám őket addig, ameddig meg nem szokják azt, hogy az az otthonuk és te meg a gazdájuk vagy. Ez szerintem kb. 1-2 hónap, amíg meg nem erősödnek. Félnék, hogy ellenkező esetben elkószálnak/megijednek.


Én amint hazavittem a macskámat azonnal vittem állatorvoshoz őket. Ilyenkor megnézik az általános állapotot, van-e benne bolha, akármi élősködő, és féreghajtót adnak neki, ilyesmi.


IVARTALANÍTÁS!!!!!! az első lépése annak, hogy felelős és tudatos gazda legyél! A fiú esetében is! Nem cél, hogy éhező kóbor cicákat szaporíts, ugye? A fogamzásgátlót én ártalmas baromságnak tartom, és nem hiszem el hogy olcsóbb lenne éveken át adni és mérgezni vele a macskát, mint egyszer ivartalanítani. Főleg, hogy az ivartalanításnak számos előnye van a rák kapcsán, stb. Egyébként ivartalaníttatni akkor szokás amikor már ivarérettek lettek. Legalábbis mi így csináltuk, mert a doki így mondta.


Mi van még... Féregtelenítés, rendszeresen szükséges. Ez az ő egészségük érdeke, meg a ti egészségetek érdeke is. :) A foresto nyakörv az nekünk iszonyatosan bejött, semmi kullancs és élősködő nincsen a macskákban. Ha beengeded őket, ez is közös érdek. :) Nem vagyok benne biztos, hogy mikortól lehet rájuk adni. Kérdezd meg az állatorvostól. Amúgy nem olcsó a foresto, de ár-érték arányban szerintem a legjobb. Nekünk 7-8 hónapig simán jó.


Alom: Ha bentre is bejárhatnak, akkor én tennék nekik bentre almot. Ahogy hazaviszed őket legyen már alom. Én azt csináltam, hogy megvártam amíg pisilni akart, és amint láttam mi van beleraktam az alomba őket. Aztán nagyon megdicsértem. Onnantól kezdve az alomra ment. :)


Kaja: Persze hogy kell őket etetni, ez nem is kérdés...


Amíg a macska kicsi, addig igen sokat kell foglalkozni/játszani vele, hogy megfelelően kezes legyen, és kialakuljon köztetek a kapcsolat. Az elején fog tönkretenni dolgokat a lakásban. Ez benne van a pakliban, ez egy ilyen történet. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor ne legyen cicád. Később viszont, amikor benő a feje lágya, akkor le fog nyugodni, és a dögönyözésből is kevesebbet fog igényelni. Nálunk legalábbis így alakult, de természet függő is. Miután kijárósak lesznek, így nem hinném hogy a későbbiekben bármi kárt okoznának a lakásban, hiszen kint levezetik a feszkót, és bentre többnyire aludni, enni, meg simiért járnak. És hogy hol a jó neki, kint vagy bent? A legjobb, ha biztosítva van neki hogy jöhessen-mehessen, és majd ő eldönti. Hidd el, határozottan szólnak, ha valamit akarnak. :D

84. Piroska52 (válaszként erre: 83. - Melinda85FLP)
2020. aug. 27. 07:34
Nálunk Bendegúz hozza haza a patkányt megmutatni, megöli,de nem eszi meg, de a vadgalambot is simán levadássza.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook