Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan oldottátok meg a kutya kinti tartását, ha a kert egyik oldala nyitott a szomszéd felé? fórum

Hogyan oldottátok meg a kutya kinti tartását, ha a kert egyik oldala nyitott a szomszéd felé? (tudásbázis kérdés)


21. pteri
2022. máj. 9. 21:52
Nekünk eddig csak szabadulóművész kutyàink voltak, úgyhogy a kerítéseink folyamatosan, erősödnek, magasodnak. És így is képes megoldani, ha szökni akar. Volt, amelyik szétràgta a szomszéd kutya segítségével, volt amelyik megmàszta, a mostaniak alààsnak a kerítésalapnak. Tehàt kutyabiztos kerítés nélkül kutyàt kint tartani csak kennelben lehet, azt meg nem mindegyik tűri.
20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Napsugár8)
2022. máj. 9. 16:48
Mivel főszabályként kerítést nem kötelező építeni, így annak megépítését (a hatósági kötelezés esetét kivéve) bármelyik ingatlantulajdonos elvégeztetheti.
19. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Icuska538)
2022. máj. 9. 16:38

Akkor ezek szerint rosszul tudom. A lényeg, hogy szabályozva van, vita esetén melyik kerítés kihez tartozik.

Az biztos, hogy nem kötném meg a kutyámat csak azért, mert a szomszéd nem tartja rendben azt a kerítést, ami egyébként az ő dolga lenne. Szóval a mondandómnak ez lett volna lényege, de köszi, hogy szóltál. :)

18. andi6020 (válaszként erre: 16. - Icuska538)
2022. máj. 9. 16:08

Az utcáról nézve a jobb oldali kerítés elvileg a telektulajé.

Meg persze az utcafront, és a hátsó kerítés fele.


Azt amit ír, hogy "előtte levő szomszéd telek felőli kerítés", ezt értelmezni sem tudom. Mi az, hogy előtte?

17. Icuska538 (válaszként erre: 16. - Icuska538)
2022. máj. 9. 15:46
Szerintem úgy van hogy ahol a házad hátoldala van az a tied kerités.
16. Icuska538 (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2022. máj. 9. 15:42
Már bocs de fordítva!
15. andi6020 (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2022. máj. 9. 15:38

Azt hogy kell értelmezni, hogy a hátsó szomszéd felőli kerítés a hátsó szomszéd feladata?


Ez szerint kindenki mutogathat hátrafelé. Hisz mindenki hátsó szomszéd attól függően, hogy honnan nézzük.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Sirga)
2022. máj. 9. 15:34

Elég nagy udvarunk volt, a tacskó bőven elbóklászott benne egész nap. A kerítés nélküli kertbe csak akkor mehetett, ha valami miatt mi magunk is ott voltunk.

Útálta, ha vizes lesz a lába, ezért leginkább ő is csak a csapáson közlekedett, mert ugye a veteményt locsoltuk. Csak olyan feledkezett meg róla, ha macskát látott. Azt bizony meg kellett kergetni. ?)

13. Sirga
2022. máj. 9. 14:52
Kinti kutyánk van. Van neki egy elkerített rész az udvaron. Ennyi. (Télen nem probléma, ha szaladgál a kertben, ilyenkor azonban tudna kárt tenni, így csak a kennelben mozoghat szabadon.) Mielőtt bárki nekem ugrana: a sétáltatás napi program, természetesen. ;)
12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. máj. 9. 14:01
Bocsi: kutya tulajdonosok = kutya tartók, kutya barátok!
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. máj. 9. 13:48

Tudomásom szerint az építésügyi hatóság vagy önkormányzat, bíróság stb. csak akkor vizsgálja, hogy melyik oldalon hiányzik a kerítés, ha annak hiánya a szomszédok között peres ügyet vált ki. Amennyiben a szomszédokat ez nem zavarja, senki nem fogja vizsgálni.


Ahol én laktam kertes házban, ott is hiányzott a hátsó szomszéd felé a kerítés, de nem tették szóvá, hogy a mi tacsink átjárt az ő kertjükbe is... ha ebből gondot csináltak volna, az ő kerítésük hiányzott, nem a mienk.

Mi attól nem kötöztük volna vezetőszárnyra a tacskónkat, mert ő lusta a saját kerítését rendben tartani. Mert mi, mint kutya tulajdonosok, így néztük a dolgokat.

10. 55Judit (válaszként erre: 5. - Libikóka)
2022. máj. 9. 11:26

Igen. Aki állatot tart, kötelessége gondoskodni arról, hogy az otthon maradjon. Tévedés ha valaki azt hiszi, hogy ha rossz a szomszéd kerítése, vele kell megjavíttatni. Senkit nem lehet kötelezni kerítés építésre. Az én építési oldalamon ha rossz a kerítés vagy nincs, az engedélyemmel a szomszéd is megcsinálhatja ha akarja. De nem kötelező telekhatáron lévő kerítéssel otthon tartani az állatot. Saját telken bárhogy megoldható ez.


Nehogy azt kelljen már figyelnem, mikor visz a házhoz a szomszédom gyöngytyúkot és fogjak hozzá behálózni a telkemet hogy át ne repüljön! Az ő kötelessége otthon tartani azt.


Ezt nem neked szólt Libikóka, csak ennek kapcsán írtam a szomszédjogból egy szeletkét a saját szavaimmal.

2022. máj. 9. 11:12
Kerítés vagy kennel.
8. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 08:51
Sehogy. Oldd meg az elkerítést....
2022. máj. 9. 08:20

Attól függ, melyik szomszéd felé?

Tudomásom szerint mindenki az előtte levő szomszéd telek felőli kerítésért felelős. Annak megléte, állapota az ő feladata, felelőssége.

A hátsó szomszéd felőli kerítés a hátsó szomszéd feladata.

Ha a hátsó kerítés hiányzik, és a hátsó szomszédnak nem tetszik, hogy a kutyád átjár, csináltassa meg a telekhatárt jelző kerítést.

Az első szomszéd felőli kerítés megépítése a te dolgod. Ha oda jár át a kutyád, joggal tiltakozik a szomszédod.

6. mimy63 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 07:32
Villanypásztor.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 06:59
Keríts le neki egy területet,sok opciód nincs.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 06:45

Ha a kerítés nem opció, csinálnék egy nagy kennelt.

Bár én nem vinnék kutyát kerítés nélküli telekre, és nem is tartanék kutyát csak kinti tartással. Mondjuk nyilván a benti kutyát is kiengedem, tehát kell valami kerítés. Futószáras láncon sosem tartanék kutyát. Ennyire önző nem lehet senki.

3. bulikázós (válaszként erre: 2. - Andita1)
2022. máj. 9. 06:37
Jajj, ne!
2. andita1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 06:23

Két almafa közé (15 m) kihúzott fémsodrony kb 1,5 méter magasan. Erre akasztva a póráz. Tud futni, lefeküdni napra és árnyékba is.

De remélem nem állandóan ezen tartanád szerencsétlent. A miénk benti kutya, ha a tiétek kinti akkor kerítést kell építeni.

2022. máj. 9. 05:46
Hogyan oldottátok meg a kutya kinti tartását, ha a kert egyik oldala nyitott a szomszéd felé?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook