Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintem a macska, kutya lehet kinti is, nem hiszek a csak... fórum

Szerintem a macska, kutya lehet kinti is, nem hiszek a csak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

21. pteri (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2022. máj. 1. 21:38
Nekünk kinti macskànk van. Egyszerű utcakoktél. Mindig eszembe jut, hogy gyerekkoromban az àllatorvos azt mondta egy gazdinak, hogy a kinti cica fogyóeszköz, törődjön bele, vagy tartsa bent. És tényleg. Eddig a leghosszabb ideig a mostani cirmosunk bírta. 3 éve lakik nàlunk.
2022. máj. 1. 19:42

Kutyának még jó is, ha kint lehet tartani. Persze ha nincs kert vagy olyan fajta, akkor jobb neki bent. És a kinti kutyát is be lehet hozni néha, ha extrém helyzet van (pl. mínusz 30 fok, vagy petárdázás).

Macskát viszont csak bent tartanék. Régebben nem gondoltam rá, de mióta olvasom hozzáértő állatvédőknél, hogy a macska a vadászösztönéből kifolyólag gyilkolja a madarakat, amik amúgy is egyre kevesebben vannak, ráadásul fölöslegesen öli őket, mert van mit ennie - szóval azóta a benti macskatartást pártolom.

2022. máj. 1. 14:55
Azok a fajták, amelyek kizárólag szoba kedvencnek lettek kitenyésztve, természetes, hogy jobban érzi magát odabent. De az eredeti, ősi fajták jobban érzik magukat, ha nincsenek korlátozva mozgásukban.
2022. máj. 1. 11:58

Függ attól milyen kutyáról vagy macskáról van szó. Annak idején, mikor dédnagyszüleimnek kutyájuk, macskájuk volt, azokat kint tartották az udvaron. Igaz azok egyszerű házi macskák és templomtéri keverék kutyák voltak, általában nagyobb testűek.

Ma már sok a divatból tartott kutya, ami az udvaron éjszaka meghalna a félelemtől, vagy elvinné a bagoly.

A macskáknál szintén ez a helyzet, a nemesebb fajták nem hiszem, hogy sokáig húznák, ha az udvari életre lennének kárhoztatva.

17. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 1. 11:27

Gyerekkoromban nem is hallottam olyanról, hogy állatot bent tartani.

Abban egyet értek, hogy hidegben, esőben, bármilyen cudar időben kint hagyni állatkínzás.

De ha jó idő van, de valaki csak bent tart egy állatot, azt is annak tartom….

Laktam olyan lakásban ahol kettővel felettünk mindig egyedül sírt otthon a kutya. Ezt sem nevezném felelős állattartásnak.

16. New(l)
2022. máj. 1. 11:22

Épp tegnap állapítottam meg, hogy azért ez így ideális, a macskák napközben kint bohóckodnak, este meg kéreckednek be puhulni rajtunk :). Nekünk van egy külön kis kőházunk, ott alszanak a kis fekhelyeiken, van macskaajtó, így eldönthetik, mikor merre mennének. Sokszor próbáltuk, hogy bent maradnak velünk, de ők ilyen szempontból klasszikus macsik, éjszaka szeretnek kolbászolni. Mivel híresen "jó" alvó vagyok, néha lepacsizunk éjszaka az ablakban. :D

Viszont egyik ismerősömék brit rövidszőrűje egyenesen menekül be a kertből a házba, a sétáltatást is nagy pofavágások közepette tűri. 😅

15. Sirga
2022. máj. 1. 09:06
Nálunk a cicák kinti-bentiek. Örülnék, ha nem mennének ki, de miután egyszer megízlelték, nem lehet őket folyamatosan bent tartani. :( (Az egyik perzsa küllemű - végképp nem kintre való.) A kutyusunk kinti: fajtája és termete miatt dőreség lenne bent tartani.
14. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 1. 07:10
Szerintem meg csalàdtag és bent a helye. Macskám sosem volt, de multkor olvastam hogy kinti macskák átlagéletkora 2 év, bentinek18-20.
13. supin
2022. máj. 1. 05:46
Kutyának macskának kint a helye.
12. tien (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2022. ápr. 30. 20:57

Na ,ezt csinálja Prézli kutyánk is.

Begyűjt minket ,és vonyít ha valamelyikünk be szeretne menni a házba.

Lehet elkényeztettük?

2022. ápr. 30. 17:07

Mi pár éve bent tartjuk a macskát a nagy forgalom miatt. Néhányszor átvágott bennünket, 2-3-4 napra eltünt.( 7 éves kandur )

Pár hónapja vettünk macskahámot, nagy zöld udvarunk van, naponta 2-3 órát kint vagyunk vele legeltetni, sétáltatni,családi összefogással. De a Picike azt szereti legjobban, ha mindenki vele van, egyszerre az udvaron is.Ma is pl dühbegurult, amikor a fiam egy jó órányi kintlétel után bement a házba, és velem maradt kettesben.

Különben jót tesz a ki ntlétel, egészségesen elfárad, az étvágya is jobb.

2022. ápr. 30. 16:28

Meg hozzajon, hogy hol is van a lakhely. Valahol en sem engednem ki a macskam.

(Kutyat azert nem vallanek, mert nem akarnak minding kimenni setalni.)

9. c85d1d200b (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 30. 16:25

A cicaknak a termeszete nagyon mas. Es valtozik is. Szerintem a legjobb, ha ki-bemehetnek, de ez azzal jar, hogy az ejjel kozepen, hajnalban dorombolnek akar tobbszor is. Nem mondom, hogy nem akartam meg ezert agyoncspni oket, de ok az en bebikeim voltak.

A kutyakat meg szerintem akkor is ki kell vinni naponta, ha van kert. Nalunk igy mukodik. Csak a kis hulye bulldog-keverek van letiltva egy ideje, hogy a vizslaval menjen, mert a rossz izuletei miatt hazara docog. Menne o, csak nem birja.

2022. ápr. 30. 13:32
Anyu kutyát szeretett volna befogadni, nézegette a menhelyen meghirdettt kutyusokat.Meglepő, hogy egy csomószor ragaszkodik a csak benti tartáshoz a szervezet akkor is, ha tanyáról, utcáról került oda a kutya, vagyis egyértelműen kint élt.Ha egy szobakutyaként tartott kedvencnek meghal a gazdája, akkor megértem, hogy az új gazdinak is csak benti tartásra adják oda.Na de túlzásba már ne essünk, hogy minden kisebb testű kutya csakis lakásban tartható.
2022. ápr. 30. 13:30
Sajnos igen, történnek balesetek, sajnálom is nagyon. De most épp olyan igazi vadászó cicánk van, hogy nem tudjuk bent tartani. Télen, hideg időben, este bent van, jelentkezik is az ajtóban, ablakban. De ha jobban érzi magát a virágágyásba feküdni, vagy játszani a szomszéd cicával akkor nem zárhatom be. Ő olyan tanyasi kiscica, anyja a szalmával közt nevelte, ilyen cicát nem lehet csak házba bezárva tartani. De volt ellenkezője is, volt olyan cicám aki csak benti volt, nem nagyon akart kint lenni, vadászni sem. Csak egy alkalommal kitévedt véletlenül a hóba, és megfázott. Nem gondoltuk hogy aki csak benti cica nem fogja bírni egy kicsit sem a kinti sétát. Én nem ítélem el azt aki ragaszkodik a csak benti tartáshoz, csak elgondolkodom hogy pl egy pásztor, juhász kutyával hogy lehet ezt megtenni, akkor ezek szerint a fajták jellemei kezdenek elveszni. Köszönöm a hozzászólásokat
6. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 30. 13:03

Szerintem is. Nálunk is imádnak kint hesszelni a cicusok jó időben. Az udvart igyekeztünk úgy kialakítani, hogy ne tudjanak udvaron kívülre menni.

Éjszakára még így sem mehetnek ki.

Minden igyekezetünk ellenére volt 1-2 cicánk aki kijátszotta a rendszert és kijutott, sajnos olyan cica is volt akit így el is ütöttek.

5. tien
2022. ápr. 30. 12:42

Most lett egy kiskutyánk.

Nagyon mostoha körülmények között telt el a négy hónapja(akkor került hozzánk)

Doktor bácsi /oltás stb.

Hatalmas kertünk van ,szeret szaglászni ,rohangálni.

Éjjelre mindig behoztuk,most már talán a házikójában aludhat kinnt .

2022. ápr. 30. 11:23
Nincs ezzel semmi baj. a miénk benti, de nagyon vágyik kifelé, csak féltjük, hogy elveszik, elüti vmi, bántja egy másik cica, kutya, ezért vettönk neki pórázt, majd úgy visszük ki legelni.
3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 30. 10:37
Igazad van.
2022. ápr. 30. 10:26
Teljesen igazad van. Egyesek már átesnek a ló túlsó oldalára.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook