Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Maca Vibe kapszula. Szedi valaki? Tapasztalatok? fórum

Maca Vibe kapszula. Szedi valaki? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


124. Rana33 (válaszként erre: 121. - Dudika76)
2009. jan. 30. 19:34

Dudika!

Akkor először is kezdem a biztatással: van egy ismerősöm, akinek a férjének olyan alacsony volt a kiskatonaszáma (5 millió alatt, de már nem emlékszem, hogy pontosan mennyi), hogy azt mondták nekik, inszemre sem elég, csak lombikra. Bele is törődtek, hogy lombik lesz, de azért a srác elkezdett szedni Macát meg Ginsenget meg vitaminokat. És pár hónap múlva (minimum 3 hónap kell a változáshoz) 40 (!!!) millió lett, és nemsokára születik a babájuk inszemből! Szóval tudom, hogy elkeserítőnek hangzik az az 1 millió, de én már sokat olvastam a témában, és van, aki ennek is nagyon de nagyon örülne!!! Van olyan, akinek 1-2 darab spermakezdeményt tudnak csak kinyerni herebiopsziával (sebészileg kimetszenek egy darabot a heréből, max 1x vagy 2x lehet megcsinálni), de van, akinek egyáltalán nem termelődik spermája és még a biopszia sem segít!!! Szóval annak kell örülni, ami van, ezt már régen megtanultam (nap!!Az 1 millió az fejleszthető! Itt a "recept", mire kell figyelni:

A párod ha dohányzik, vagy rendszeresen iszik (töményt) szokjon le (napi egy pohár vörösbor nem árt, sőt még hasznos is). Étrend és életmódváltás nem árt: ha sokat ül és sok zsírosat eszik, ezen változtatni kell: rendszeres torna, mozgás vagy séta (ha túlsúlyos, fogyjon, amennyit csak tud, de nem koplalással!), sok gyümölcs, zöldség és rostdús táplálkozás, sok sovány hús és tejtermék (azaz fehérje!!)! Persze ez rád is vonatkozik. Heti max két-három tojás és napi egy kanál méz (az én férjemnek én bio propoliszos mézet vettem, ebből eszik napi egy kávéskanállal, így nagyon sokáig tart. De jó a pempős méz is vagy a méhpempő kapszula). Sok antioxidánst kell fogyasztani (friss gyümölcsök, 100%-os gyümölcslevek, zöldségek). Tilos a sok ülés (főleg fűtött autóülésen!!), a forró fürdő (helyette gyors langyos zuhany), a szűk farmer, a gyógyszerek (hacsak nem muszáj szedni) és természetesen a stressz!!! Amiből csak pénztárcátok és lehetőségeitek engedi, bio élelmiszert vegyetek és egyetek, mert ez is sokat számít (minél kevesebb kemikália jusson a párod szervezetébe)!


Vitaminok és tabletták (a férjem ezeket szedi):

Maca Vibe, Ginseng (kapszulában lehet kapni drogériákban, kínai termék, én a fehér dobozosat veszem, mert azt lehet szedni magas vérnyomásúaknak is), spirulina tabletta (algatabletta, nagyon magas fehérjetartalommal, bár ez most elfogyott), napi 1000 mg C-vitamin (az oxidatív sérüléstől óvja a spermát), Koenzim Q10 (60 mg: a spermiumok mozgékonyságát és számát is javítja), szelén 100 microgramm (Selenorból egy szem), halolaj-kapszula (omega3 zsírsavakkal), E-vitamin 100-200 mg (a szabadgyökök káros hatását védi ki), kalcium (a spermiumok spontán mozgását segíti), folsav, cink (60 mg, ez a spermiumok minőségén, számán és mozgékonyságán is javít!), L-karnitin (3 g, ez a spermiumok mozgékonyságán segít), B-vitamin komplex (B12: növeli a spermaszámot) és Magne B6. Ezeknek a nagy részét én is szedem. A férjem mindig mondja is, hogy éhen nem tudnánk halni, annyi tablettát eszünk. :) Állítólag a Clostylbegyt tablettának is nagyon jó hatása van a spermiumképzésre, de erről nincs tapasztalatunk, és amúgy is orvossal kell felíratni. Vannak olyan tabletták, amik ezeket a vitaminokat tartalmazzák egy kapszulában, de nagyon drágák (kb 10 ezer ft egy havi adag), úgyhogy mi nem vettünk belőle. De megírom a nevüket majd neked, ha gondolod. Ezeket én válogattam össze a férjem számára, hogy mindenből a megfelelő mennyiséget kapja, mert vigyázni kell, nehogy túladagold a zsírban oldódó vitaminokat.

Hát ennyi "röviden". Ha tudsz angolul, itt találod ezeknek az infoknak a nagy részét: [link]

Meg fogsz lepődni, hogy milyen nagy javulást fogtok tapasztalni (én nem hittem el, hogy ennyit számítanak a vitaminok), persze csak akkor, ha szervi baj nem áll a háttérben, de azok nagy részén is lehet sebészileg segíteni.

Egyébként ha netán maradna ez az egy milliós szám, az is elég lombihoz, tehát lehet saját babátok is, amiről sokan csak álmodoznak.

Mi most a debreceni Kaáliba járunk. Mindenki nagyon kedves és aranyos, de megelégedve akkor leszünk, ha terhesen jövök el onnan! ;) Lombikból 5-öt támogat a TB, de sajnos a gyógyszereket nem 100%-ban, így (hogy csak a gyógyszereket kell fizetni) vitaminok nélkül kb. 60-250 ezer egy lombik (attól függ, milyen módszerrel stimulálnak és hogy mennyire könnyen vagy stimulálható). De én a helyedben nem gondolkoznék még a lombikban, bár látom, te se vagy már mai csirke (egy év korkülönbség van köztünk), de minimum 3-4 hónapot én még adnék ezeknek a vitaminoknak és életmódváltásnak. És akkor az adott spermaszámmal lehet menni tovább. Ha neked semmi bajod nincs, akkor inszemmel vagy akár spontán is lehet babátok.

Mi spontán most lesz nemsokára 4 éve, hogy próbálkozunk, tavaly május óta pedig lombikkal és inszemekkel. Most lesz /van a 2. lombikunk, már szúrom a stimus gyógyszereket! Úgy indultunk a dolognak, hogy velem minden oké, csak kevés a sperma, erre most az a helyzet, hogy a sperma okés, nálam meg mindenféle apró-cseprő bajt (kicsit magas inzulinrezisztencia, trombofília-hajlam, pajzsmirigy) találtak, de önmagában egyik sem olyan súlyos, hogy emiatt nem lehetne spontán babánk. Szóval ki tudja, lehet hogy más baj van, vagy egyszerűen nincs semmi, csak nem jön össze. De majd most!! ;)

És ti mióta próbálkoztok? (Bocs,már lehet, hogy írtad) Veled minden okés? Kivizsgáltattad magad??


Bocs, hogy hosszú voltam, és Dadianyának még csak most fogok válaszolni!

123. Dudika76 (válaszként erre: 122. - Dadianya)
2009. jan. 29. 13:46

Szió.

Sajnálattal olvastam soraid!!Az viszont nagyon jo ha 1,5hétig dolgoztok,nekem is ezt mondta a doki mikor láttam hüvelyin h érek...de minimum egy hétig tényleg kell akkor.Mitől nem mensizel?Fura...Szerintem nem fog hülyének nézni..és nehohy méhen kivüli legyen ( azt nem mutattja ki a teszt...)Én ugy tudom! Nem elkeseriteni,megijeszteni akarlak ..De menj el dokihoz mindenképp!!

írj mindenképp mi van veled!

UI: Köszönöm a biztatást.

2009. jan. 28. 13:42

Szia Rana,szia mindenkinek aki itt van!


Eddig sajnos sikertelenek voltak a próbálkozások:-(((Decemberben megjött 12-én.24-én voltam uh-on,azt mondta a doki,hogy 3-4 db 11-12 mm-es petikék vannak(12.napon)szerinte ebből nem lesz semmi,nem érnek be.DE!!Most az van,hogy mi a párommal azért nem adtuk fel,azokon a bizonyos napokon minden nap 1,5 hétig "dolgoztunk" az ügyön.És most 12-re vártam a mensit,akkor kellett volna megjönnie,de a mai napig semmi.Ha 12-től számolom,akkor már 16.napja késik.Ennyit még soha nem szokott.A 12.nap csináltam egy tesztet,de az negatív lett:-(

Úgyhogy most nemtudom mi van,mit csináljak.Várjak vagy menjek el a dokihoz????Fogalmam sincs.De mi van ha hülyének néz?Mert ő azt mondta azokból a tüszőkből nem lesz semmi.Dehát akkor miért késik,miért nem jön meg?

Szerinted mit csináljak?


Egyébként ha megjön,akkor felírta az utolsó adag clostit,megemelte 2-szer 2-re,ha az se válik be,akkor már csak a lombik marad.


Veled mi van,még nektek se sikerült?


Dudika!

Neked is sok sikert kívánok.

121. Dudika76 (válaszként erre: 120. - Rana33)
2009. jan. 28. 11:39

Szia Rena.

Hát nekünk sokal rosszabb a helyzet...1millója van :( abbol sem mind jo nekünk igy százalékot nem mondtak...De szinte meddő....

Köszönöm hogy írtál nekem, ha még megírnád hogy milyen vitaminokat szedett megköszönném.

Hová jártok most? meg vagytok elégedve? Anyailag mennyiben van egy lombik? Nagyon szorítok nektek!Mióta is próbálkoztok? És veled mi a baj ?

120. Rana33 (válaszként erre: 119. - Dudika76)
2009. jan. 27. 20:59

Szia Dudika! Nekünk segített!!! Férjemnek 2007-ben spermaszáma 16 millió volt, benne 50% mozgó. Diagnózis: oligozoospermia. Pont egy év múlva 35 millió spermából 70% mozgott!!! Diagnózis: Normozoospermia!!! :))) Úgyhogy mostmár tudjuk, hogy nem miatta nincs még gyerekünk, hanem miattam (most futunk neki a 2. lombiknak)! Mondjuk ő a Maca mellett sok vitamint is szedett, állítólag ezek is szükségesek a jó spermaképhez. A párodnak milyen éretékei voltak????


Dadianya, veled mi van??

2009. jan. 26. 19:21

Helló lányok !! December óta nem ír ide senki??? Végig olvastam mindent!! Nagyon kiváncsi lennék mi történt veletek csajok!! Nálunk az a probléma h a páromnál eléggé rossz lett a spermája....Vaklakinek segitett a Maca vibe??

Remélem jöttök még erre...és jóó hirekkel...

118. dadianya (válaszként erre: 116. - Rana33)
2008. dec. 5. 10:23

Szia!


Szívből sajnálom,hogy nem sikerült:-((


Voltam uh-on,az egyikben van peteérés,azt mondta a doki,hogy most rajtunk a sor,dolgoni kell a babón.

Hát megvolt,most a várakozás van,elvileg 15-én kell megjönnie(remélem nem jön meg)és majd utána meglátjuk,hogy van e pocaklakó.


Tegnap nagyon rosszul voltam,reggel fogmosásnál olyan hányingerem volt,hogy csak na,ebédfőzéskor undorodtam ahogy főtt a kaja,le kellett picit feküdnöm mert nem bírtam.Este hánytam is.Hát nemtudom,majd kiderül.Lehet,hogy csak egy gyomorrontás volt.

117. 10d89b51ea (válaszként erre: 116. - Rana33)
2008. dec. 4. 21:56
Szia Rana! priviben válaszoltam.
116. Rana33
2008. dec. 4. 13:26

Sziasztok!


Sajnos ez az inszem sem sikerült. :((

Dadianya, mi van veled???

Babus???

2008. nov. 21. 16:18

Szia Rana,szia mindenkinek!


Szorítok,hogy sikerüljön:-))


Hát én most ott tartok,hogy megvolt a hsg,ma veszem be az utolsó clostyt,27-én kell mennem uh-ra hogy van e peteérés.Hát kíváncsian nézek elébe ennek a hónapnak:-)Nem bánnám ha összejönne.


Sok sikert mindenkinek!!!!

114. Rana33 (válaszként erre: 113. - 10d89b51ea)
2008. nov. 20. 10:59

Babus, ja hát igen, ott meg van szabva, mert ott az inszem is államilag támogatott... Én is Debrecenbe járok, de én a Kaáliba. Itt nem támogatott az inszem, viszont TÉNYLEG azt csinálunk, amit akarunk. Most pl SPONTÁN ciklusos inszemünk volt!!! Pénteken látott egy szép nagy tüszőt a doki (talán írtam, hogy borzalmas hormonértékeket mértek, nos, valószínűleg tévesen!), és visszahívott keddre, hogy megnézi, hogy megrepedt-e vagy mi lett vele (féltem, hogy ciszta), meg hogy hajrá hétvége. De mondom nem lehetne, hogy inkább hétfőn jövök, és ha nem régen repedt meg, akkor meginszeminál, ha meg régebben mont egy nap, akkor meg nem? De, azt mondja, lehet. Na hétfőn vissza is mentem, nagyon frissen repedt meg a tüsző, úgyhogy hívtam a férjem, és megcsinálták az inszemet. Az esély majdnem a 0-val egyenlő, de csak majdnem, és már ez is valami! :) Így ráadásul nem cs.szi szét a sok hormon a szervezetemet, és mégiscsak nagyobb az esély, mint spontán prütykölni. Szóval most ezt találtam ki, hogy spontán inszemezgetünk, amíg kedvünk (és pénzünk) van, aztán meg rögtön lombikra megyünk (nem kell várni 3 hónapot) ha meguntuk. :)

Ki az orvosod amúgy? Bár már lehet, hogy írtad.


Na többiek ti is írjatok! (Lehet hogy azért nem írnak, mert nagyon offolgatunk itt, Babus??????)

113. 10d89b51ea (válaszként erre: 112. - Rana33)
2008. nov. 17. 09:07
Szia Rana!! sziasztok csajok!! Én Debrecenbe járok a Meddőségi szakrendelőbe. nem bánnám ha már én is a lombiknál tartanék.
112. Rana33
2008. nov. 16. 22:47
Mondjuk ez érdekes, tudod, mi lombikkal kezdtünk, aztán most inszemmel próbálkoztunk, és nagyon fontolgatjuk a lombikot megint, mi igazából "azt csinálunk, amit akarunk". Sőt, szerintem a doki jobban is örül a lombiknak, mert így több pénzt kap az intézete... Hova jársz, hogy ennyire meg van szabva minden???
2008. nov. 14. 11:38
Szia Rana!! sztem az inszem szart sem ér. Olyan beavatkozás legalábbis nálam, mint halottnak a csók. csak azt nem tudom megérteni, hogy ha az orvos látja, hogy nincs értelme, mi a francért nem javasolja már a lombikot?? decemberben megcsinálok mégegyet, utána már csak a lombikra szeretnék továbbmenni. én biztos, hogy nem csinálom végig a 6 inszemet, az még a harmadikon kivül + 3 hónap. az sok várakozás nekem a semmiért.
110. Rana33 (válaszként erre: 109. - 10d89b51ea)
2008. nov. 14. 11:16

Babus! Sajnálom, hogy neked sem sikerült. Én is lombikkal szeretnék továbbmenni, mert egyelőre az inszemes stimu totál tönkrevágta a hormonrendszeremet. Úgyhogy meg kellene várni, hogy az rendbejöjjön, aztán lombik, nem tudom, mikor. Talán januárban...


Dadianya! A HSG-s hónapot ki kell hagyni a babaprojectből a besugárzás miatt, de gondolom ezt mondta neked is az orvos. Aztán sokan szoktak teherbe esni a rákövetkező 2-3 hónapban. Drukkolok!!!

109. 10d89b51ea (válaszként erre: 107. - Rana33)
2008. nov. 6. 12:50
Szia Rana!! Fel a fejjel én is ugy vagyok mint te. nekem sem sikerült a 2.ik inszem. hiába voltak szép nagy tüszők, meg 50.mill. sperma, szart sem ért. mennünk kell tovább. egy hónapot én kihagyok, majd decemberben megyek legközelebb. még egyet megcsinálok, ha nem fog sikerülni az sem, megmondom az orvosnak, hogy most már ideje lenni javasolni a lombikot, mivel az inszem egy szart sem ér nekem.
108. dadianya (válaszként erre: 107. - Rana33)
2008. nov. 6. 12:43

Szia!


Őszintén sajnálom,de tudod,nem szabad feladni!Sok sikert kívánok és türelmet,ne keseredj el.


Annyira nem volt vészes,nagyon rendes volt a dokim,mindent mondott,hogy mit csinál,és óvatos volt.Utána meg is dícsért,hogy nagyon jól viseltem,meg az aszisztensnő is azt mondta,hogy nagyon stamp kis nő vagyok.Ez nagyon jól esett.Kérdezte utána a doki,hogy fájt e,mondtam neki,hogy sokkal rosszabbra számítottam.Igen véreztem utána.még másnap is egy kicsit,de nem voltak görcseim,semmi.Már aznap este haza is engedett a dokim.Rendes volt,mert előtte azt mondta csak másnap reggel lehet hazamenni.

A következő lépés nálam,felírta újra a clostit,majd a köv.menses 3.napjától kell szedni,majd a 12.napon ultrahang,hogy van e peteérés.Aztán majd meglátjuk.

Általában hsg.után mennyivel szoktak teherbe esni?

107. Rana33 (válaszként erre: 106. - Dadianya)
2008. nov. 5. 17:53

Szia Dadianya!

Örülök, hogy átjárható vagy! Nagyon kellemetlen volt a vizsgálat, vagy csak kicsit? Te véreztél utána????

Sajnos nekünk nem sikerült az inszem, pedig úgy éreztem, jók az esélyeink (3 petesejtre jutott 14 millió kiskatona). És sajnos most sem mehetünk a következőre, mert valamiért teljesen felborult a hormonháztartásom: az LH és pajzsmirigy hormonjaim a második ciklusnapon ijesztően magasak lettek. :(((( Szóval most várakozunk, meg újabb kivizsgálások elé nézek, és imádkozom, hogy a következő ciklusra normalizálódjanak az értékeim. :(((

Neked mi a következő lépés????

106. dadianya (válaszként erre: 84. - Rana33)
2008. nov. 4. 18:13

Rana 33!

Szia.Átestem a hsg-n,nagyon féltem tőle,de nem fájt,inkább kellemetlen volt.Átjárható most mind a 2 petevezetékem.

Veled mi újság,jól vagy?

105. 10d89b51ea (válaszként erre: 104. - Rana33)
2008. okt. 18. 11:04
Szia Rana!! hát ezzel én is ugyanugy vagyok mint te!!!
104. Rana33
2008. okt. 18. 10:23
Hát feladni biztos nem fogom, mximum néha meginog az optimizmusom! :)))
103. 10d89b51ea (válaszként erre: 102. - Rana33)
2008. okt. 17. 19:14
Rana!! Nem adjuk fel!!!!!! Erősnek kell lennünk!!
102. Rana33
2008. okt. 17. 18:57

Babus! Ez egy hosszú történet. Én a Kaáliba úgy mentem, hogy csak az alap vizsgálatok voltak meg (rákszűrés, Chlamydya, HIV, hepatitis), gondoltam minden mást (pl átjárhatósági) szépen sorra vesznek majd. Hát nem így lett, hanem mondta a doki, hogy most ne sz@rakodjunk az átjárhatóságival, hanem próbáljuk meg a lombikot. Ha majd már ott sír a kisbaba az egyik szobában, akkor ráérünk az átjárhatóságira. ÍGy belevágtunk, de nem sikerült. Aztán megcsináltattam a HSG-t, ott átjárhatónak bizonyultam, így most az inszem jön. Ha majd nem sikerül, jöhet megint a lombik (de remélem, sikerül). Hát ennyi röviden.

Dr Sápy a magánnőgyógyászom amúgy, nagyon szeretem! :)))

101. 10d89b51ea (válaszként erre: 99. - Rana33)
2008. okt. 17. 12:15
Szia Rana! miért a lombikkal kezdtétek meg? Tudomásom szerint először van az inszem,ha esetleg nem sikerülne,/ ezt lehet 6-szor csinálni/ utána jöhet a lombik. Nálad miért forditva csinálták? Igen Debrecenbe a Meddőségibe járok. Konkrét orvosom nincs, aki éppen ott található a rendelőben, az szokott megvizsgálni. Szerintem mindegyik orvos jó ott, én nem panaszkodom. Dr.Sápy Tamás/ nekem ő csinálta az első inszemet/. a másodikat, hogy ki fogja csinálni? azt még nem tudom. Egyébként vizsgált már Dr.Török Péter is. ő is jó doki.
100. Rana33 (válaszként erre: 93. - Katka83)
2008. okt. 17. 11:59

Katka! A Multi Maca az azt hiszem Forever-es termék, a Maca Vibe az meg más gyártó. De mindkettőnek ugyanaz a hatóanyaga (az a perui gyökér vagy mi).


Na akkor jól összejöttünk itt mi így inszemesek! :)))

99. Rana33 (válaszként erre: 89. - 10d89b51ea)
2008. okt. 17. 11:57

Babus! Nekem hétfőn lesz az inszem! Ez az első. Volt már egy lombikom is, de az nem sikerült. :((((


Debrecenben a Meddőségibe jársz?? Ki az orvosod? Én a Kaáliba, szintén Db-be! ;)))

98. 10d89b51ea (válaszként erre: 97. - Katka83)
2008. okt. 16. 22:01
Én Debrecenbe járok. remélem a gratula nem fog elmaradni. Tapolcán jó orvosok vannak? Debrecenben szerintem nagyon jók. Amugy én nyíregyházi vagyok, és bizony már 37 éves. nekem ha esetleg ez sem sikerülne, nekivágok a lombiknak. tudod a korom miatt nem lehet sokáig huzni halasztani, mert az idő sajnos nem áll meg.
97. Katka83 (válaszként erre: 96. - 10d89b51ea)
2008. okt. 16. 21:47

Tapolcára járok.És Te?


Remélem nem csak együtt izgulhatunk,hanem gratulálhatunk egymásnak!

96. 10d89b51ea (válaszként erre: 95. - Katka83)
2008. okt. 16. 21:43
IGEEEEEEEEEEEEN! EZ SZERINTEM IS JÓ JEL! Neked hol csinálják? melyik városban? Olyan jó lesz, együtt fogunk izgulni az eredményen!!!
95. Katka83 (válaszként erre: 94. - 10d89b51ea)
2008. okt. 16. 21:37
Ha jól számoltam egy időben lesz az inszemünk,lehet ez jó jel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook