Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik-de hol legyen? Vélemények a meddőségi intézményekről.. fórum

Lombik-de hol legyen? Vélemények a meddőségi intézményekről.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
29. miciona (válaszként erre: 26. - Krisz5)
2009. szept. 12. 18:03

Krisz!

Ez nagy döntés! Ha sikerül a baba örékké áldani fogod a dokid nevét akárhol is dolgozik!!!!

Én írok a Babanetre a Dévai Intézetes topikba. Csak kérdezd meg ott a lányokat, hogy ajánlják-e az intézetet. Ott van külön Forgách , BMC, Kaális topik is, aztán dönts!

Én nem mennék senki máshoz az tuti! De ezt mondhatja más is más dokira.Esetleg megnézheted a honlapjukat van egy kisfilm is, ha szimpi válaszd őt.

28. Lyana (válaszként erre: 27. - Miciona)
2009. szept. 12. 17:59
Nem tudom. Nekem ezt a kaáliba mondták. Meg azt is hogyha a házidoki nem adna beutalót akkor szóljak és ők adnak, hogy ingyenes legyen minden.
27. miciona (válaszként erre: 13. - Lyana)
2009. szept. 12. 17:57

Szia!

Mindenképpen ingyenes a Mária utcában az AIDS, ha lombikhoz kell, de min. 2 hét mire megjön az eredmény. Most voltunk ismételni, mert a tavalyi papírom lejárt. Viszont a Hepa fizetős , kettőtöknek 3000 Ft

26. krisz5 (válaszként erre: 20. - Miciona)
2009. szept. 12. 17:55

Akkor azt mondod jobb a Dévai?Váltsunk?

Nekem meg arról mondtak rosszakat.Hát én

nem tudom kire halgassak.Mindenki mást mond.

A Szent Jánost még nagyon ajánlották nekünk.

Arról nem tudsz semmit?

25. Lyana (válaszként erre: 22. - Melone13)
2009. szept. 12. 17:55
3 db vérvizsgálatot kell megcsináltatni az ántsznél. Mindegyik 3 000 forint. az fejenként 9000.- kettőtöknek 18000. Minden forint számít, mert elég drágák még tb támogatással is a gyógyszerek. engem már felvilágosítottak.
24. melone13 (válaszként erre: 23. - Miciona)
2009. szept. 12. 17:54
Értem, így már más:))
23. miciona (válaszként erre: 12. - Melone13)
2009. szept. 12. 17:54
Nem csak a várólista miatt, van a családban Dévais baba. :)))
22. melone13 (válaszként erre: 21. - Lyana)
2009. szept. 12. 17:53
Hát igen, ugye ezek elenyésző összegeknek tűnnek a sokaságban, d eha meg lehet menteni, hát meg is fogjuk!
21. Lyana
2009. szept. 12. 17:51
Úgyhogy jó tanács. Menj el a házi dokihoz és mond neki hogy lombik programhoz kell az ántsz-nél megcsináltatni a hepatitsz és aids tesztet, mert úgy ingyenes egyébként 3 000 forint.
20. miciona (válaszként erre: 11. - Krisz5)
2009. szept. 12. 17:50

Igazából a részleteket nem tudom. A dokijában megbízott, de neki nem volt aszisztált Hatcting sem, pedig a kora miatt már kellett volna. A Dévaiban van méhszonda, ami megmutatja, hol a méhfundusa, ami a legjobb megtapadási hely, és oda teszik az embriokat stb.

Ezek ilyen apró részletek ,de mikor már nem az első lombik minden fontos lehet.

19. melone13 (válaszként erre: 16. - Lyana)
2009. szept. 12. 17:50
Hú ez jó!Akkor megy a drukknektek.
18. Lyana (válaszként erre: 15. - Melone13)
2009. szept. 12. 17:50
Igen. ciklustól függően indulhatunk is. persze tényező hogy hogyan reagálok a stimu injekcióra. Én az is befolyásoló tényező hogy mikor indul a ciklusom, mert decemberben van két hét leállás a kaáliba.
2009. szept. 12. 17:49
ÚŰristen, most olvastam a forgách-os fórumon, hogy 1 lombik kezelés 350ezer.Lehet ez?Nagyon soknak tűnik.
16. Lyana (válaszként erre: 15. - Melone13)
2009. szept. 12. 17:49
Na igen. Szegeden van egy doktornő és egy doktor. Mi a férfi orvost választottuk. Mint utóbb kiderült, jól tettük mert az én nődokimmal évfolyam társak voltak és jó barátságban vannak a mai napig..............
15. melone13 (válaszként erre: 13. - Lyana)
2009. szept. 12. 17:47

Szia!

Szóval ha ezeket nov.18ig elintézitek, kkor aár indulhattok is a stimuval a ciklustól függően?

Ez jól hangzik!

Mármint hoy halad a dolog, nem kell hónapokat várni.

14. krisz5 (válaszként erre: 13. - Lyana)
2009. szept. 12. 17:46
Írtam neked privit
13. Lyana
2009. szept. 12. 17:44

Szia. Nálunk a helyzet a következő:

Nekem volt hormonprofil vizsgálat és uh. Ott minden rendben van.

Apánál: minimális spermaszám

Andrológus szakvéleménye: csak lombik programmal lehet kisbabánk.

Kaptunk tőle beutalót a kaáli intézetbe.

Be is jelentkeztünk. november 18-ra kaptunk időpontot. 13000 forint a konzultációs díj. Kaptunk papírt hogy mit kell vinni:

Nekem: hormonprofil, hüvelykenet eredmény, rákszűrés eredménye, hepatitisz, aids teszt

apának: spermatogram, hormonprofil, adis és hepatitisz, valamint sperma bakterológiai eredmény

A hepatitisz és az aids teszten kívül minden meg van. Ezekre a kaáliba azt mondták hogy kérjük a háziorvostól beutalót és mondjuk hogy a kaáliba kell mert akkor ingyenes és az ántsz megcsinálja.

Nekem el kell mennem belgyógyászatra, ekg és vérvétel ezek az altatáshoz kellenek. azt mondták hogy ezeket mind csináljuk meg és akkor már nem fognak vizsgálgatni minket.

12. melone13 (válaszként erre: 10. - Miciona)
2009. szept. 12. 17:42

Oké, köszike.

És a várólista miatt mentetek kizárólag másik intézménybe?

Igen pont azt néztem, keresek fórumot róla.A dévairól csak jóat hallottam, de kcsit visszart, hogy több órákat kell várni egy egy vizsgálatnál(legalábbis sok helyen ovastam), és ha át kell menni a nyírőbe , az nekünk innen feljárva már nagyon sok plusz költség.

És akkor ha jól értelmezem, most még kezelés alatt álltok?

11. krisz5 (válaszként erre: 7. - Miciona)
2009. szept. 12. 17:40

Mit jelent az hogy nem mindent úgy csináltak

mint nálunk?De normálisak voltak vele a dokik?

10. miciona (válaszként erre: 9. - Melone13)
2009. szept. 12. 17:36

Volt spermaszám gond, emiatt kellett andrológushoz is menni, az + költség. Nálam hormon problémák vannak.

A Forgách hozzánk kb. 10 perc, sőt a lányaival egy suliba is jártam. Viszont van várólista.

A Babaneten van Forgách Intézetes topik is, ha őket választod olvasgass bele, ott megismerheted a dokikat is a lányok írásaiból.

9. melone13 (válaszként erre: 8. - Miciona)
2009. szept. 12. 17:09

Hú, ez jó kis tömör de benne a lényeg!

Nos BMC-t azonal kizárnám a lehetőségek közül, egy ismerősömet enyhén szólva is túlstimulálták(össz.48tüsző 1 ciklus alatt), aztán pedig vissaültettek 4embrikét. Itt véleményem szerint extra nagy ockázatot bevállalnak, ezt inkább kihagynám.

Nos a többi szóba jöhet.Megnéztem, hozzánk a Forgách van legközelebb.

Tehát a konziért és az alap vizsgálatokért ígyis úgyis fizetek.Az viszont jó, ha a házidoki is kírhat vizsgálatot, ez nekünk nagy segítség lenne, mert nem mindegy, hogy hányszor kell felutaznom Pestre.

Akkor szép lassan szűkül a körünk:))

Megkérdezhete, nálatok mi volt a probléma, és most hol tartotok?

8. miciona (válaszként erre: 6. - Melone13)
2009. szept. 12. 15:39

melone,

Pesten sokan választják a BMC-t (János Kórház)

Minden vizsgálatot szinte megcsinálhatsz ott Tb alapon, parkolás nem jó, tömegnyomor Moszkva tértől villamossal nincs messze.

Magán Intézetek Pesten : Kaáli, Forgách, Dévai.

Itt a konzultációnál kell fizetni, hálapénz nincs.

A vizsgálatokat neked kell intézni.Elmondom a Dévaiban hogy van: első konzultáció 10 ropi. Egy Uh benne van, általános labort, egk, vércsopi nekem a háziorvos kiírta. AIDS, hepatitis, neked és a párodnak a Mária utcában össz. 3000Ft. Tüdőszűrésem volt egy éven belüli. Hormon vizsgálatokért első alkalommal fizetni kellett, most már a Nyírővel van szerződésben és ingyenes. Párodnak spermavétel 10000. Rákszűrést ő 10000-ért csinálja, de elfogadja a saját tb alapút is.

Lehet, hogy vmit kihagytam. Szerintem ez nem vészes összeg. Aztán ,ha elindul a lombik minden ingyenes. Persze a gyógyszereket mindenhol neked kell fizetni, az brulisan drága, egyéntől függ kinek milyen és mennyi kell ez 100.000-200.000 között lehet. Dévai előtt lehet parkolni, Forgách Erzsébeten van ott sincs parkoló zóna.

7. miciona (válaszként erre: 5. - Krisz5)
2009. szept. 12. 15:24

krisz,

nekem egy bnőm nővére járt ide. Nem mindent úgy csináltak , mint nálunk, végül az 5. próbálkozás hozta meg a babát.Ez persze nem jelent semmit.

2009. szept. 12. 13:59

Köszönöm lányok!

Igazatok van ,nem írtam hol lakom.Lajosmizsén, tehát nekünk Pest vagy Szeged jöhet szóba távolság szerint!

Lányok köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan reagáltatok.

És ezekben az intézményekben elvégeznem minden vizsgálatot, vagy több helyre is kell esetenként menni?

A vizsgálatokat is támogatja a tb, vagy azokért külön kell fizetni?

egközelíthetőség, parkolás lehetőség?

Ne haragudjatok, de csak úgy tornyosulnak a kérdések bennem...

2009. szept. 12. 13:57

Ez engem is érdekelne,mert mi is most kezdjük

a lombikozást.Mi Pestre a Baross utcába járunk.

A Semelweisbe.Tud valaki valamit erről az

intézményről?

2009. szept. 12. 13:42

Szia!

nem írtad, hol laksz! Nem egy utolsó szempont ez sem, mivel a stimuláció alatt sűrűn kell bejárnod az Intézetbe, és ha dolgozol is mellette, akkor nem járhatsz Szegedre Sopronból nap, mint nap.

Én a Dévai Intézetbe járok Bp.-re

A doki nagyon alapos, 20 éves tapasztalattal, nála tanult egy csomó meddőségi szaktekintély. Az Intézetben a személyzet nagyon emberi , nagyon kedves, nincs várólista, viszont cserébe lehet, hogy órákat kell várni nem biztos, hogy bejutsz a megadott időben. Ez azért van, mert ő csinálja a műtétet, a konzultációt is, és ha beesik egy kismama, hogy vérzik, akkor ő az első.

3. 8d41d7537c (válaszként erre: 1. - Melone13)
2009. szept. 12. 13:05

Én Pécset ajánlom.

Írtam privit....

2009. szept. 12. 13:03

Szia.

Én a Kaáli intézetet tudom neked nagyon ajánlani!

Nézd meg a honlapjukat.

Sajnos mi a beültetésig nem jutottunk el,de a családban már két baba is ott fogant akik szépek és egészségesek.

Mindemellett az intézet dolgozói kedvesek,segítőkészek!Tényleg csak ajánlani tudom őket.

2009. szept. 12. 12:53

Sziasztok.Most tudtuk meg a napokban, csak lombik program árán eshetek iztonságosan teherbe.

De tanácstalan vagyok, melyik intézményt válasszuk.

o-lyan fórumozók hozzászólásait várom, akik már részt vettek, részt vesznek lombik, vagy iszeminációs kezelésben, és van véleményük, tapasztalatuk, tanácsuk az egyes intézmények tekintetében.

Minden érdekel, a higiéniától, a doktorok, nővérek kedvességén át, a vizsgálatok, gyógyszerek árai, minden...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook