Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékeny lettem... fórum

Lisztérzékeny lettem... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
396. barai (válaszként erre: 393. - Bdioda)
2012. ápr. 18. 11:53
Szia! Én is kérem a receptet!!!!:)
395. manyika72 (válaszként erre: 389. - Skinnysanity)
2012. ápr. 17. 21:09

szia!nekem a rántáshoz habaráshoz a rizsliszt jött be!!!!

én kukorica lisztet a reálba veszem neet food -os zöld zacsiba van és rá van irva hogy gluténérzékenyek is használhatják!!! ebből sütöttem piskotát én a galuskát is ebből csinálom zöldség és gulyáslevesekbe ugy mint lisztel csinálnám!!!! de a mesternek van külön galuskatésztája !nekem a lisztekből a glutenix alfa-mix,scar, és beiker meg abarbara jött be!!!!

ki kell tapasztalnod hogy neked mi izlik!!!!

394. marel2
2012. ápr. 17. 21:09
Gratulálok és várom a receptet! Egy fényképet is feltehetnél hozzá. :)
393. bdioda
2012. ápr. 17. 10:24

sziasztok! képzeljétek, a hétvégén életem legszebb tortáját készítettem el az öcsém szülinapjára, gluténmentesen! büszke vagyok magamra :)

tejszínes áfonyatorta volt (ez volt a kérése)

ha érdekel benneteket, majd felrakom a receptet.

mindenkinek jó egészséget!


ui.: én imádom a rizstésztát (ha lehet én is diétás boltban szerzem be), jobban szeretem, mint a kukoricás gluténmenteset - az rémes.

392. marel2
2012. ápr. 16. 21:38

Ha sima kinai rizs vagy üvegtészta akkor nem ajánlom! Ha TAC-ban vagy Alternél vagy Diéta ABC-ben veszed, akkor biztonságos ők ugyanis bekérik a papírját. (és kérjétek is az üzletben és nézzétek is meg! )

Nem tudom, hogy emlékeztek-e a közelmúltban a Józsa tészta botrányára. A gyártó simán ráírta, hogy GM, közben az alapanyagok nem voltak biztonságosak, nem volt papírjuk, a gyártás körülményei sem feletek meg. Szóval jóval a határérték felett volt a tészta glutén tartalma. Az ismeretlen termékektől tartózkodni kell, jó ha a gluténérzékeny biztonságos gyártó biztonságos termékét használja csak.

2012. ápr. 16. 13:10
Ti szoktatok rizstésztát és üvegtésztát enni? Most vettem üvegtésztát, nem ír benne gluténos összetevőt, bár az sincs ráírva, hogy gluténmentes lenne. Az ilyenekkel be lehet próbálkozni?
390. barai (válaszként erre: 385. - Skinnysanity)
2012. ápr. 16. 11:48
Schar lisztjét használom, galuskának is, ha nincs a Mester család levesbetétje.
2012. ápr. 16. 11:39
Köszönöm a válaszokat. :) Azt hiszem el fogok tölteni egy kis időt liszt kereséssel.
388. Kohanoor (válaszként erre: 386. - Marel2)
2012. ápr. 16. 10:48
Ha ránátáshoz nem is, habaráshoz jó. Főleg, ha hirtelen nincs más a kéznél.
2012. ápr. 16. 08:16
Mi a Mester Kft. galuska porát használjuk erre, de a Mantler is jó, ahogy Marel írja. :)
386. marel2 (válaszként erre: 385. - Skinnysanity)
2012. ápr. 16. 07:45

Szia!

A kukorica liszttel sajnos nem oldható meg ez a dolog. Galuskát a Fe-mini-ből, az új Free-Fromból, esetleg Mantlerből vagy más hasonló lisztekből tudsz csinálni. Kinek mi izlik!

Rántást esetleg pirírott (nem úgy pirul mint a liszt) rizsliszttel tudsz csinálni, de nálam az vált be, hogy kukorica keményítő+rizsliszt.Ezzel sürítem a főzelékeket, szószokat.

A kukorica liszt alapból sajnos NEM gluténmentes, csak a Táplálék Allergia Centrumokban vásároltat vedd meg, az biztonságosabb.

Kukorica liszttel piskótát tudsz sütni, akár sósan is, de írod, hogy nem vonzanak a sütik. Én a kuk. lisztet még húsok rántásához használom, másra nem igazán jó.

2012. ápr. 16. 00:02

Sziasztok!

Kezdőnek számítok és olyan kérdésem lenne, hogy kukoricaliszttel meg lehet oldani a rántást? Meg galuska és hasonló egyszerű dolgok? Süti és kenyér nálam nem játszik szerepet, nem csinálok és nem is eszem. A többi megoldható kukoricaliszttel? Köszönöm.

2012. ápr. 10. 09:50
Nem keveredhetett otthon sima liszttel? Mert nekem is volt már ilyen, de én valószínűleg nem voltam lég elővigyázatos. Ha biztos vagy magadba, akkor viszont nem tudom, hol lehetne kivizsgáltatni. A lisztérzékeny honlapon talán találsz valamit.
383. Chaby
2012. ápr. 10. 09:35

Segitsetek legyszives!

Vasaroltam az egyik multinal glutenmentes kenyerlisztet. A gondom az, hogy ugy erzem, ez becsapas volt, mert elojottek a tuneteim tole. Hova lehet bekuldneni bevizsgalasra? Segitsegeteket elore is koszi!

Chaby

2012. ápr. 8. 10:42
MINDENKINEK KELLEMES HUSVÉTI ÜNNEPEKET KIVÁNOK!
381. manyika72 (válaszként erre: 380. - Kohanoor)
2012. ápr. 8. 10:41

A szomszédba a kiscsaj a schart eszi csak meg!

A boltba meg a mesterék bácskai kenyerét dicsérik!

én sütöm mert nekem ez vált be!!!

2012. ápr. 7. 13:01

A bőrömön én is sok javulást vettem észre. De a paleo nem menne, a tejtermékek miatt, egyszerűen imádom! :-) A többit lényegében én is tartom.

Gm kenyérről vannak tapasztalataitok? Nem itthon sütős, hanem bolti. Sokan mondják, hogy ehetetlen. Tényleg? Mert egyel bepróbálkoznék, csak nem tudom, melyikkel.

379. manyika72 (válaszként erre: 374. - Melon83)
2012. ápr. 6. 20:08

Ma voltam a féléves vérvételen és minden eredményem jo!!!

Kitartást neked!!!

378. a5d5caf7e1 (válaszként erre: 364. - Melon83)
2012. ápr. 6. 13:12

A paleolit eletmodra tertem at nehany honapja, es mar minden laborertekem helyreallt!

Nincs se hasmenes, se kiutesek, nem korpas a hajam, gyonyoru a borom!

Lefogytam eddig 22 kg-t!

Hajra nektek is!

2012. ápr. 6. 09:44
A barbara keverékkel próbálkoztam. Receptet meg a no saltyról néztem, sajna már nem tudom, melyik volt. Majd még ráveszem magam a kísérletezésre, egy pár hét múlva.
376. marel2
2012. ápr. 5. 20:24
Bilyen lisztet használsz kelt tésztához? És milyen receptet?
375. Kohanoor (válaszként erre: 373. - Marel2)
2012. ápr. 4. 19:34

Sör nélkül nyáron? Bele se merek gondolni. Most fröccsözök. Ha kell magamnak főzök, de én tuti sörözök. :-) Úgyis szeretek az ilyenekkel babrálni.

Ja, tegnap megpróbáltam Barbara lisztből a piskótát, hát nagyon jól sikerült. OIyet fogok többet is sütni. A kekszek mennek rizsliszttel, egyedül a kelt tésztákkal nincsen sikerélményem. :-(

374. Melon83
2012. ápr. 4. 17:30

Sziasztok!!

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Remélem hamar alakul nekem is, majd beszámolok.

373. marel2
2012. ápr. 4. 12:08

Manyika72!

A koronita sajnos nem jó! Bár kukoricából készül de nem szavatolják a gluténmentességét. Ami a TAC-ban van az a tuti, de drága is!

Kohanoor! Javaslom térj át más italra :))))

Minden pezsgő, minden bor, minden égetett szeszes ital jó! Csak a sör nem! :(((

372. manyika72 (válaszként erre: 367. - Kohanoor)
2012. ápr. 4. 11:46

van kukorica sör coronito a neve van a sparba!

Meg a tac boltokba!Ezeknek a nevét nem tudom!

371. manyika72 (válaszként erre: 364. - Melon83)
2012. ápr. 4. 11:44
2-3 nap után javulás volt aztán elkeztem hizni is .mindenkinel más kitartást kivánok!
370. marel2 (válaszként erre: 369. - Kohanoor)
2012. ápr. 4. 10:49

Inkább főzz kölesből vagy kukoricából :))))) de ne kérdezd, hogy hogy kell mert nem tudom :))))

Mi is "karácsonyi ajándéknak" vettük anno.

2012. ápr. 4. 10:33
Úristen! Lehet indulok inkább csalánt gyűjteni! :-D
368. marel2 (válaszként erre: 367. - Kohanoor)
2012. ápr. 4. 10:25

Kohanoor!

Lehet kapni GM sört a Táplálék Allergia Centrumokban, és egyéb GM terméket árusító helyen. Sajnos az ára horror, anno mikor még mi vettünk pár éve akkor 450 Ft volt, de mostanában mintha a 600 körüli ár lenne a jellemző! De létezik!!!!

2012. ápr. 4. 09:52
Lehet másnak hülyeség ami nekem a legjobban hiányzik az a sör. :-) Nem tudtok gm sörről, ami nem házi. Láttam már én csalán meg nem tudom milyen sört házilag készíteni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook