Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik, hogy 5, illetve 7 hetesen sem látják a babát? fórum

Létezik, hogy 5, illetve 7 hetesen sem látják a babát? (beszélgetős fórum)


2018. febr. 12. 12:46
Méhen kívüli terhesség :'(
2018. febr. 11. 21:00
csajok! nekem 13 mm vastag a nyálkahártyám?kèsik a mensim elég sokat,de azt mondta az orvos hogy nem tudja miokból nem vált le...
8. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2018. febr. 11. 11:05

190 hcg nagyon alacsony. Ha csak egy vv volt eddig, akkor kell csinalni megegyet, h lathato legyen a tendencia. Szerintem (szerencses esetben) ez egy biokemiai terhesseg volt, nem pedig mehen kivuli lesz. Ahhoz még ez a hcg is keves.

Azert nem latnak semmit, mert petezsak is csak 1500 hcg felett latszik. 25 mm ciszta persze hogy konnyen eszreveheto, egy 25 mm -es embrio 9 hetes terhessegben van.

Sajnalom nagyon, remelem a "konnyebbik" ut lesz, nem mehen kivuli.

2018. febr. 11. 11:04
Köszönöm a válaszokat, nekem ehyelöre csak egy vérvétel volt, csütörtökön, legközelebb hétfőn csinálják.
6. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2018. febr. 11. 11:00
A hcg 2 naponta duplazodik az elejen, 1500 felett meg van az 72-96 ora is, igy felesleges naponta nezegetni.
5. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Nadine81)
2018. febr. 11. 10:47
Én úgy emlékszem, hogy naponta nézték a hcg-t, nem 2 naponta de már több mint 6 éve volt ez:)
4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2018. febr. 11. 10:45

Ha A hcg nem növekszik, akkor nem vagy terhes, ha alacsonyabb a hcg de még van, az lehet attól is, hogy ürül. Aztán a megtermèkenyìtés napja nem mindig közvetlenül a szex napja, mert ha épp nem ovuláltál, akkor a spermiumok pár napig még bevárják, ezért ha terhes is vagy, nem biztos, hogy 7 hetes.


Van olyan, hogy nem látszik a baba, pl amikor a méhnyálkahártya jó vastag, nekem is volt ilyen, hogy uh-n nem látszott, 2 különböző doki sem látta, de a teszt pozitív volt. Ezért onnantól addig jártam vèrvételre naponta, amíg ki nem mutatta, hogy a hcg folyamatosan növekszik, vagyis terhes vagyok. Ha nem nøvekedett volna, vagy csökken és még vèrzés is van, akkor ott már nem valószínű a terhesség de mèg egy ideig pozitìv lesz a pisiteszt.


Igaz, nekem akkor egyáltalán nem jött meg és nem pecsèteltem, semmilyen vetélésre utaló dolog nem volt (kicsit kèsőbb pár napig pecsételtem, de megmaradt)


Szóval csalóka ez a dolog.

3. nadine81 (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2018. febr. 11. 10:26
Szia. Velem pont 1 éve történt egy hasonló eset,de én abban a ciklusban progeszteront szedtem a ciklus 16.napjától,majd írom,hogy ez miért befolyásolhatta. Szóval kb a 33.napon halvány pozitívat teszteltem.Még azon a héten fogadott is egy doki,de sajnos ultrahangon nem látott semmit,pedig mondta hogy legalább egy pontot látnia kellene már.Nálam is felvetődött a méhenkívüli gyanúja,így másnap azaz pénteken reggel hcg vérvétel. 500 körüli lett az eredmény és ehhez képest főleg látszódnia kellett volna.Abba kellett hjagynom a progeszteron szedését és hétfőre már barnázni kezdtem és a hcg is már csak 300 körül volt.Aztán meg is jött a mensim,de most már azt mondom,hogy jobb is ha így alakult,minthogy méhen kívülivel műtöttek volna.Nagyon fontos,hogy ilyenkor a hcg-t 2 naponta nézetni kell,ha csökken akkor nincs gond,hamarosan meg fog jönni a mensi,viszont ha tovább növekszik és továbbra sem látható uh-n akkor sajnos keresgélni fogják mert vhol méhen kívül lesz.Nekem állítólag a progeszteron dobta meg a hcg-t,de én inkább ilyen kémiai terhességre tippelek.Ami a teszteket illeti,és ha valóban vetélésed volt,sajnos pár hétig azt még ki fogja mutatni.Nekem is volt már 2 vetélésem,egyet műtéttel fejeztek be,egy magától kitisztult,de belőlem sem ömlött sosem a vér.Ezek után viszont csináltass mindenképpen ciklus 3. és 21.napon hormon vérvételt,plusz egy inzulin és cukor terhelés sem ártana.A cisztát azt hiszem csak 6cm felett műtik,a többi felszívódhat,viszont ha több apró cisztád van akkor meg az már pco gynú,és akkor meg főleg kellene az inzulin terhelés.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2018. febr. 11. 10:07
Sajnos, én is méhenkivülire tippeltem, mielőtt még elolvastam volna. :(
2018. febr. 11. 10:03
December 16-án volt utoljára rendes menstruációm, 20-án voltunk együtt párommal. Január 2-án még negativ volt a tesztem, 18-án 1 percen belül erős pozitív, és azóta is mindig, csináltam vagy 5 tesztet. 20-án erös piros vérzésem volt, felhivtam az orvosom, aki szerint ilyenkor gyakori a spontán vetélés. 2 nap múlva behívott, akkorra mérséklödött a vérzés, babát nem látott, sem hasi sem hüvelyi uh-n. Pecsételö vérzésem volt pár napig, majd pont egy héttel késöbb megint erös piros 2 napig. Azt mondta az orvos, hogy vetélés után még nem állt vissza a hormonháztartásom. Pár nap múlva begörcsöltem, vérzés nem volt, sürgösségi, osztályra fektettek. Uh-n osmét semmi, csak egy 25mm ciszta a jobb petefészekben, orvos szerint elhanyagolható. A tesztek pozitívak még mindig, hcg 190 csak, pedig már 7 hetes lennék. Ez hogy lehet? Holnap kontroll hcg, ismét uh, de eddig csak egy orvosban merült fel, hogy méhen kívüli terhesség is lehet. De ha a cisztát meglátták, akkor a babát miért nem? Tanácstalan vagyok, és sajna az orvosok is. Volt már valakivel ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook