Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraszülött babát mikor engedik haza? Illetve mikor kérheti ki az anya? fórum

Koraszülött babát mikor engedik haza? Illetve mikor kérheti ki az anya? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 4. 09:59
pénteken hazajöhetnek!!!!!! :D :D :D
23. mafalda (válaszként erre: 21. - Vberni01)
2013. júl. 2. 13:28

Ezt jó hallani:))))


Jó egszséget kívánok nekik!

22. 9e315ae72e (válaszként erre: 21. - Vberni01)
2013. júl. 2. 13:08
Gratulálok :D Hamarosan biztos haza is jöhetnek :))
21. vberni01 (válaszként erre: 16. - 9e315ae72e)
2013. júl. 2. 13:05
Tegnap beszélt a csecsemősökkel, kiadták neki szoptatni, illetve ma már egész nap vele van! :D
20. 17aadc1082 (válaszként erre: 10. - Vberni01)
2013. júl. 1. 18:43

Én is itt szültem az egyik gyerekem, babás szobában voltunk, úgy kellett könyörögni, hogy egyik éjjel mind a négy babát bevegyék éjjelre, hogy legalább egyszer tudjunk nyugiban aludni. (mindig másnak a babája üvöltött)

Igaz, ez lassan 13 éve volt, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam amit írsz. Én is császáros voltam, 5. napon mentünk haza. Ha nincs semmi gáz, már a 4. nap kiadják a babákat.

19. gardengabi (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. júl. 1. 17:19
Ekkora súllyal és értékkel nem számít koraszülöttnek! Én is 36 hétre szültem 1880 gr-mal, 47 centivel, császárral. 6 naposan elérte a 2 kg-ot, és hazajöttünk! Császárral is 5-6 napon belül hazaengedik, ha nincs gond a babával!!!
18. Larix
2013. júl. 1. 16:06

Az én babám időre született, 4630 grammal - végképp nem koraszülött - . Mégis bevitték a koraszülött osztályra, mivel állítólag ferőzést kapott (CRP szint: Amit szinte csak itt néznek) Az én babám nem cukros vizet kapott, hanem 5 napra infúziót kötöttek a fejébe (amit 5x helyeztek át, mivel kimozgott) - hogy ne veszítsen a súlyából. Eljutottam odáig, hogy saját felelőségre haza hozom, de addigra kiadták.

Ált. egy kora baba itt adig van a korán, mintha rendes időre született volna.

2013. júl. 1. 15:45
Ahol én szültem,másik épületben voltak a koraszülött és a beteg babák.Addig tápszert adtak,míg anyuka nem tudott átmenni szoptatni.
16. 9e315ae72e (válaszként erre: 15. - Vberni01)
2013. júl. 1. 15:44
Ha koraszülött is-én úgy tudom-de semmi sem indokolja,hogy inkubátorban legyen,vagyis ugyanott van,ahol a többi csecsemő,akkor úgyanúgy lehet az anyukájával,mint a többi baba. De amiket írtál a kórházról,én már nem csodálkozom semmin..a barátnődnek a sarkára kell állnia kőkeményen-sajnos-és kikérni a babát,hogy szoptathassa! Vérlázító,ami megy,komolyan..persze,senki sem szeret veszekedni meg harcolni szülés után egy kórházi alkalmazottal,de lehet,hogy kellene..
2013. júl. 1. 15:38

nos felhívtam őket. Ők pártolják a szoptatást- telefonban-, az anya igényei szerint lehet a gyerekkel, ha kéri, akkor non-stop, de éjszakára az első 2-3 napban inkább nem hagyják kint, mivel ilyenkor még nincs tej.... blablabla....


szóval igen, más a telefon, és más a tapasztalat.

:(


igazából az érdekelt volna, hogy ha semmi sem indokolja, és hiába "koraszülött", lehet-e az anyával a gyerek?

14. szafaripók (válaszként erre: 13. - Vberni01)
2013. júl. 1. 15:28
Más az, hogy hogy viselkednek a nővérek, és más az, ha van ilyen "hivatalos" besorolása a kórháznak - ezt érdemes megnézni, mert a kórházak szeretik ezt a címet is elnyerni, de azzal kötelezettségis jár!:)
2013. júl. 1. 15:24
nem bababarát... ezt már írják.
12. vberni01 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. júl. 1. 15:24
;)
2013. júl. 1. 15:22

Honlapjukon semmi nincs írva, h bababarát-e a kórház, stb? vagy mi a szülészeten a "házirend", stb?

vagy ezeket telefonon is megérdeklődhetetd, mondd azt, hogy most tervezed a babavállalást, vagy 15 hetes terhes vagy, és kórházat akarsz választani...

10. vberni01 (válaszként erre: 7. - 9e315ae72e)
2013. júl. 1. 15:17

mi a szokás?


:D


Hát pl barátnőm kért egy steril edényt a lefejt tejnek- erre adnak egy koszos, valószínűleg kávémaradékkal beleszáradt poharat, hogy abba fejjen. Nos, ez a szokás.


Nem segítőkészek, és a gyereket egy nap háromszor adják ki.


Úgyhogy jó volna tudni, hogy ha van teje, akkor egész napra is kikérheti, hiába koraszülött. Bár ha jól emlékszem nálunk a kórházba a 36.-hét előtt számított valaki koraszülöttnek... de mindegy.

9. vberni01 (válaszként erre: 6. - Kitrákotty)
2013. júl. 1. 15:15

mert a csecsemősök bunkók, és jó tudni, mik a jogai. Mert persze nekik az a kényelmes, ha megtömik a gyereket cukros vízzel, és hallgat.


Nehogy már rá kelljen néznie, hogy van a gyerek anyukával! Isten őrizz!

8. vberni01 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. júl. 1. 15:14
nyíregyházi jósa andrás
7. 9e315ae72e (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. júl. 1. 15:03
Ha van teje,ráadásul ilyen hamar,már a második napon,akkor a csecsemősök miért tápszerezik a kicsit??A szoptatást szokták előnyben részesíteni,vagy éjszaka,ha a baba nincs az anyukával,odaadják neki a lefejt tejet...kiváncsi lennék,milyen kórház ez,ahol így működnek a dolgok.. Napközben nem lehet vele a kicsi egyáltalán,csak ha hozzák??Én is császáros voltam,de már a 3.-ik napon hazajöhettünk! Napközben a baba velem volt,éjszakára elvitték,hogy tudjunk pihenni,akkor azt a tejet kapta,amit lefejtem.Amíg nem volt tej,csak addig kapott tápszert,de nem sokat,mert gőzerővel szopizott :) A barátnődnek jó babázást kívánok! Megkérdezte egyébként,hogy abban a kórházban mi a szokás? Mert szerintem ha kéri,vele lehet a baba napközben,nem?
6. kitrákotty (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. júl. 1. 14:56

A barátnőd miért nem kérdezi meg a kórházban ezt, esetleg az orvosától?


itt egyszerűbb? :-S

5. iloverunning (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. júl. 1. 14:56
Szerintem ha van teje az anyukának, akkor joga van kérni, hogy ne táplálják mással!!
2013. júl. 1. 14:56
gondolom, anyuka megkapja a tajekoztatast a korhazban; a korulmenyektol fugg; mindenki mas;
2013. júl. 1. 14:55
Kórháztól függ... melyikben vannak?
2013. júl. 1. 14:53

Barátnőm pénteken töltötte a 36. hetet, szombaton szült. A gyerek értékeit nézve tökéletes, 10/10 apgar, 2800 gramm, 47 cm.


Barátnőmnek, hiába császár volt, ma második napja már van teje, 20 ml-t le tudott fejni, de mivel tápszerezik a gyereket- vagy ahogy most hallottam, esetenként cukros vízzel itatják a kicsiket-, nem nagyon akar szopizni.


Mikor mehetnek haza? Itt is a 4 nap szabály van érvényben? Ha tovább kell bent maradniuk, mikor kérheti ki a kicsit, hogy legyen mindig vele, ne tápszerezzék?

2013. júl. 1. 14:52
Koraszülött babát mikor engedik haza? Illetve mikor kérheti ki az anya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook