Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Létezik külön macska illetve kutya bolha? fórum

Létezik külön macska illetve kutya bolha? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 28. 12:05

Hazaviheti a gazdi is a bolhákat. Ruhán, cipőn, táskán stb...

Sőt a múltkor mikor kaját vásároltam a kutyának, hallottam, hogy egy csajszi mesélte az eladónak, hogy panel lakásban lakik, a harmadik emeleten és az ablakpárkányán ott mászott egy kullancs.

2014. aug. 28. 11:37
Van egy macskánk, évek óta velünk él. eddig nem volt bolhás. Most, a nyár elején hozzánk került egy kutya, ő sem volt bolhás. Bérházban lakunk, a macska nem jár ki. A kutyának volt/van bolhairtó nyakőrve, és fürdettük is. Most megjelentek rajta bolhák. Viszont a macskán is. Ha van kétféle bolha, macska és kutya is, akkor hogy lehet, hogy most, egyszerre lett mindkét állat bolhás? A macska nem jár ki, tehát csak a kutya szedhette őssze séta kőzben. Viszont ha kétféle bolha van, hogy hozta haza a kutya a macskabolhát a macskába?
15. 18e79e1970 (válaszként erre: 6. - 116212323c)
2013. okt. 15. 15:26
Ecettel moss fel! Volt, hogy nálunk is bent maradt a kutyából egy-kettő, pedig fürdeve, és bolhairtózva van. Jól felporszívóztam és felmostam ecettel.
2013. okt. 15. 15:22
Igen. A macska bolha átmehet a kutyaba, de fordítva nem. Én így tudom
2012. dec. 16. 09:21

Én úgy tudom, hogy létezik kutya és cica bolha is.

Olvasd el ezt a linket, sok mindent megtudsz belőle.

[link]

2012. dec. 15. 21:59

Nekem van kutyám, nagy :)

de mindig veszem a cseppeket tavasszal adom és folyamatosan használom a nyakörvet és a helyét is rendszeresen fújom és takarítom...az állatorvos sose látott benne bolhát :)

11. molly74 (válaszként erre: 10. - 116212323c)
2012. dec. 15. 21:57
Van olyan cica amelyik semmilyen módon nem jelzi,hogy bolhás.Én kutya cicakozmetikus vagyok én is láttam már párat.:)Sokszor volt hogy ezer bolha volt a kutyában,de a gazdi teljesen meg volt lepődve amikor mondtam neki.
2012. dec. 15. 21:53

igen tutira az, felismerem a bolhát, de a legjellegzetesebb vonása hogy ugrik, de sikerült el is kapnom...

Öcsém szerint egy bolha se volt benne, egy ágyba aludt vele...kinti cica, bolhaírtó nyakörv meg minden védelem nélkül...biztos bolha mentes maradt...

férfiak

9. molly74 (válaszként erre: 7. - 116212323c)
2012. dec. 15. 21:51
Szerintem működni fog,ha ezek bolhák biztosan.
8. molly74 (válaszként erre: 6. - 116212323c)
2012. dec. 15. 21:49
Sajnálom,szörnyű lehet.Szerintem hívj fel egy élősködő irtó céget és kérj tanácsot.A jó hír,hogy lassan eltűnnek ha nincs állat a házban.Szegényke,komolyan bolhás lehet,azért a cicát is sajnálom.
2012. dec. 15. 21:47

elvileg a spray azt írta hogy a szabad szemmel nem látható petéket és lárvákat is megöli

elég erőset kértem

2012. dec. 15. 21:46

hát az öcsém macskája...de szegény miután megvettem neki a cseppeket el is tünt, hiába kerestük, viszont úgy néz ki a bolhákat itt hagyta

tele van a lábam csípésekkel

és eddig vagy 8bolhát kaptam el...

ma 2flakon bolhaírtót permeteztem el

és még fogok is

ez nem állapot, nekem gyerekeim vannak...

2012. dec. 15. 21:44

Igaz,hogy a lakás sarkaiban,réseiben rakja le a petéit,de csak úgy marad életben ha kikelés után visszaugrik a kutyára vagy macskára és annak a véréből élősködik.

Bolhás valamelyik kutya vagy macska nálatok?

2012. dec. 15. 21:40
komoly hogy van külön macska meg kutya bolha??? nem tudom elhinni...
2012. dec. 15. 21:40
na igen de a lakásba befészkelhet és akkor így megtud élni emberen nem?
2012. dec. 15. 21:38
Létezik,de egyik sem megy át emberre.Csak ha már kb. ezren vannak akkor átugorhatnak rád megcsípnek és vissza.Az emberen nem tud megélni. Viszont a kutyabolha átmegy macskára és fordítva.
2012. dec. 15. 21:26

a kérdés talán más számára nevetséges is lehet de engem mindig abba neveltek hogy a kutya bolha nem jön át az emberre csak a macskáé...

érdekelne mi igaz ebből?

szerintem semmi, de jó volna ha ezt más is alátámasztaná

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook