Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hány évig tanultátok a nyelvet mielőtt közép- illetve felsőfokú nyelvvizsgát tettetek? Szerintetek létezik olyan, hogy nyelvérzék? fórum

Ti hány évig tanultátok a nyelvet mielőtt közép- illetve felsőfokú nyelvvizsgát tettetek? Szerintetek létezik olyan, hogy nyelvérzék? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2014. ápr. 16. 15:21
Sziasztok. Fiam most 11-es, most tette le a középfokú komplex vizsgát. Bme. Tanulni gyakorlatilag semmit nem tanult, és félévi bizonyitványában angolból kettes volt. Most is 1,92 az angol jegyei átlaga. Általános iskolában is max alsóban volt 4-es 5-ös jegye, felsőben az é végi jegye 3-as volt szinte mindig. A vizsgára októberből március elejéig heti 1,5 órában készült fel, külön tanárral. De pl házifeladatot soha nem csinált. Így lett neki 70 %-os eredménye. A titok : önmagát adta, laza volt, poénkodott a szóbelin. Arra a kérdésre, hogy mi a kedvenc kajája. Válaszolt, Megkérdezték tőle, hogyan készül, mire ezt felelte. Ezt még magyarul sem tudom, anya főzi. Neki szerintem a nyelvérzéke zseniális. Magánvélemény, de szerintem a Upc is sokat segített, hisz kicsi korában a Cartoon Network nem volt még szinkronizálva, ezért angol nyelven nézte a meséket.
2014. ápr. 10. 09:18
Érettségi előtt nyelvvizsgáztam középszintű németből, előtte 15 évig tanultam ovis koromtól.
2014. ápr. 10. 07:08
letezik.
2014. ápr. 8. 07:54
..de vmelyik nap azt hallottam a tvben,hogy a magyarnyelvnek nincs testvérnyelve (v. mi)ezért nekünk (magyaroknak)nehezebb megtanulni az idegen nyelveket.
2014. ápr. 8. 07:50
igen
2014. ápr. 8. 07:49

egész életembe tanulhatom....ha magyarul sem értek...

tapasztaltam,mikor külföldön voltam,hogy a többiek(magyarok)(meg itthon is)hiába nem tudták pl az angolt,akkor is jobban értették amit nekik mondtak.

Nálam sokszor van,hogy tudom a szavak jelentését,de nem tudok belőle értelmes mondatot faragni.:(((

2014. ápr. 8. 05:39
nana,hogy letezik.ki konnyebben,ki meg nehezebben tud megtanulni egy nyelvet!
2014. márc. 29. 19:04

Vivvv, abban egyetértek, hogy adott esetben ragad az emberre és tankönyv sem kell hozzá, mert csak kialakul. Beszélgetésnél motivál, hogy meg akarod érteni a másikat. Ez tök jó, de nyelvvizsgához kell a tanár, nem elég felütni egy random könyvet. Osztálytársam 2-es volt angolból egész gimi alatt, most meg már 6 éve kint él és dolgozik Angliában.

A nyelvelsajátítás meg szerintem nem nyelvérzék kérdése. Egyéni képességek függvénye, de olyan nincs, hogy valaki képtelen nyelvet tanulni, mert nincs nyelvérzéke.

2014. márc. 29. 18:59
Szerintem nincs olyan, hogy nyelvérzék. Akarat, szorgalom vagy kényszer kérdése, hogy elsajátítasz-e egy nyelvet. De legfőképp egy nagyon jó tanár kell hozzá. Csak nevetni tudok azokon, akik azt mondják, hogy csak ki kell nyitni a könyvet és meg kell tanulni. Baromság! Kell egy tanár, aki nagyon erős alapokat ad nyelvtanból, tudja hogyan trenírozzon, hogy mihamarabb legyen alapszókincsed. Nálam úgy volt angolnál, hogy káosz volt az egész, majd kb 4,5 hónap intenzív tanulás után kezdtem ráérezni a nyelv logikájára, mert akkorra verte belém a tanár a nyelvtani alapokat és szókincset. A 9. hónap után éreztem azt, hogy mostmár tudok önállóan is fejlődni tanár nélkül.
63. Vivvv (válaszként erre: 62. - Vivvv)
2014. márc. 29. 17:54
10 év sem elég* - elírtam.
62. Vivvv
2014. márc. 29. 17:52

Én nem nyyelvvizsgáztam, mert nem volt rá szükségem eddig, de a németet kb. 11 évig tanultam (most pontosan nem tudnám megmondani), spanyolul kb. 7 éve beszélgetek majdnem napi szinten (ezt igazából nem tanultam aktívan, csak kialakult), angolul pedig nagyon - nagyon rövidke ideig tanultam többször is.


Ezek alapján az utolsó kérdésedre válaszolnék: Szerintem létezik nyelvérzék. :) Időre sem nagyon lehet belőni hogy ki mikor áll készen. Van, aki 2 év alatt feltornázza magát középszintre, van akinek 1 év sem elég. :) Én az angolt és a németet tanultam "rendesen" könyvekből, szabályokkal, a spanyolt nem és mégis utóbbit beszélem a legjobban. :)

2014. márc. 29. 17:44

Német: 9 évig tanultam általános iskola második osztálytól gimi második osztály végéig, majd 1 hónap nyelvtanfolyam után elsőre sikerült a TELC középfokú nyelvvizsga. Mára már sajnos elfelejtettem a nyelvet.


Angol: négy évig tanultam a gimnáziumban, de semmit sem ért. Szókincsem sem volt és a nyelvtant sem értettem. Öt év kihagyás után mentem el egy magántanárhoz, aki az "ájemjúár" szintjéről indult velem. 9 hónappal később letettem a TELC középfokú nyelvvizsgát. Ebben a 9 hónapban volt 3 olyan hónap, amikor egyáltalán nem jártam hozzá. Gyakorlatilag 6 hónapig jártam hozzá heti 3 X 1,5 órát.

2012. febr. 19. 00:04

német: 9 hónap, nulláról indulva, heti 20 németórával kozépfok

angol: jóval kevesebb óra (kb 4/hét 2 évig, 2/hét 2évig, egy nyelvtanfolyam talán 4 hónapig kb. 4 óra/hét plusz nagyon sok magánszorgalom) kozépfok, 2. idegen nyelvként

mostanra németbol felsofoku, angolból felsofokunak megfelelo nyelvvizsgám van, de ehhez tobb év kell, viszont kozepfokig viszonylag gyorsan el lehet jutni

hozzatenném, hogy nincs nyelvérzékem, de szerintem nem is azon múlik, hanem sok tanulás és kiváncsiság kell, valamint nem szabad fennakadni a szabályokon és kivételeken, úgy kell elfogadni és megtanulni, ahogy van

ha valamennyire mar beszelsz, hasznald a nyelvet es tanulj tovabb, ha megerteted magad, probald szebben megfogalmazni, ha megerted a hiradot, probalkozz a valosagsokkal- meglatod erdekes...

2012. febr. 18. 22:52

német közép: 11 év tanulás után (általános, szakközép, a fősulin 0-nak mondható)


angol közép: 1 év után

2012. febr. 18. 22:47
Nyelvérzék létezik:)
57. Muraja (válaszként erre: 54. - Netti1980)
2012. febr. 11. 16:55

Hat igen evel talkosztam sok esteben , engem mindenki anno elitelt hogy a gramatikat nem szerettem utaltam.

Nagy A - 4 perm közepebe tettem egy könyvet es olvastam . Tanar eszre vette es kezdett kerdezni mi - mitt jelent ez nekem soha nem volt probelma .

Beszelni , konverzalni nem okozott soha sem nehezseget de a gramatika az tragedia volt.

Most itt a parom magolni szeretne a szamara uj orszag nyelvet. Borzalmasan irital ! gramatikai fundamentalista lett belöle . Csak ha bisztos hogy tutti korekt a kifejeze gramatikailag akkor meri kimondani. Sokszor nevetseges menyire bizonytalan pedig csak az a baj hogy rossz vegeröl keszte.

Nekem maig a gramatika nem hianyzik mivel ha hibat is csinalok van anyira önbizalmam hogy elni tudjak vele. sokszor itt a forumokon is leszolnak a magya irasomert. De könyörgöm 13 eves voltam amikor mrgszerettem a magyar irodalmat es a beszedet azota is fejlödesben vagyok . Amig elunk addig tanulunk .

Ugy hogy csak fel a fejel es kicsit több önbizalmat es az ugy nevezett termeszetes kivancsisagot az angol fele . Lehet minnapi eletben talalni rengeteg hasznos pillantot hogy tanuljun es bövitcsuk az uj nyelveket.

2012. febr. 11. 16:14

Sziasztok!

Felsőfokú angol nyelvvizsgához (ECL) lehet valahol hanganyagot találni? (A magnóhallgatós modulra gondoltam, gyakorlásképpen.)

2011. márc. 12. 12:32
Vatkenájdubicikli...
2011. febr. 16. 07:59

Én sok évig tanultam németet, írásban még el is voltam vele valamennyire, de nem tudtam kommunikálni. Egyszerűen az élő beszédet nem értettem.

Teljesen 0-ról kezdtem szept. közepén angolt tanulni család, gyerek stb. mellett és jan. elején sikerült az alapfok C. Tudom ez még semmi de nekem ez is nagy teljesítmény. Neklem nem a nyelvtannal vannak problémáim hanem az élő beszéd megértésével és a szavakkal. Egyszerűen nagyon nehezen maradnak meg a szavak.

53. marques (válaszként erre: 52. - Anka71)
2011. jan. 29. 21:49

Az idegen nyelv elsajátítása külön tehetséget igényel, és tény, hogy vannak akiknek ez sokkal könyebben megy.

A férjem 5 nyelven beszél anyanyelvi szinten, és minden gond nélkül váltogatja őket egyik percről a másikra.

52. Anka71
2011. jan. 15. 13:20

Biztos, hogy van olyan, hogy nyelvérzék, a 14 éves lányomnak megvan a középfokú angol (egyedül neki az osztályban).

Férjem lánya viszont egy alapfokút nem tud letenni (se németből, se angolból), 30 évesen még ezért nem kapta meg a diplomáját. (pedig a főiskolája csak alapfokot kér.)

2011. jan. 15. 07:11

12 évig tanultam németet, 6 év kihagyás után egy hónap alatt készültem fel a középfokúra. a szóbeeli elsőre az irásbeli másodjára sikerült.

Angolt kocsmában kezdtem el tanulni (ragad rám minden, mint a piszok) és egy erős alapfokú szintet elértem. Most kezdek tanulni tanárral is. Augusztusban középfokú nyelvvizsga. Szerintem van olyan, hogy nyelvérzék, mert pl. a tesóm nem tud idegennyelvet tanulni, én meg már a harmadikat kezdem (észt). A legnagyobb gondom nekem, hogy lusta vagyok. Az angolt mindennap használom, vannak ismerőseim, akik sokkal jobban tudnak angolul, de nem merik használni.

50. Macha (válaszként erre: 32. - Pocokfarok)
2011. jan. 14. 23:19
Nem magyarázod el sehogy, ezt meg neki kell beseggelnie:))) Ahogy nekünk egy másik nyelv ragozását. Én magyar mint idegen nyelv speces voltam az egyetemen, elég sokat tanítottam is így, és őszintén szólva, csak az segít, ha minél többet hallja, használja. Akárcsak más nyelveknél is:) De mondjuk én sem irigylem azokat, akik a mi nyelvünk (meg)tanulására adják a fejüket:) Van, amibe tényleg beletörik a bicska... (kivéve Giannié és Cooky-é, mert ők a szememben nyelvzsenik...)
49. e5fa223b38 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2011. jan. 14. 19:05

én angolul beszélek és még németül egy kicsit.

az angol nekem is könnyebb volt

2011. jan. 14. 17:51
5 év után,megyek most német középfoku nyelvvizsgára
47. BogRea (válaszként erre: 43. - Csicsi25)
2011. jan. 14. 17:29
én is tanultam még oroszt a suliban, jól is ment, és szerettem is nagyon. egy ideje a hobbimmal kapcsolatos orosz fórumokat bújom. rövid idő alatt rengeteg minden előjött, pár hét után már alig kellett szótáraznom.
46. BogRea (válaszként erre: 44. - Belluka)
2011. jan. 14. 17:27
hát ennek a ritmus érzékes, jó hallásos elméletnek ellentmond a keresztfiam. botlábú, botfülű, de folyékonyan beszél angolul és spanyolul, az egyetemen japán szakra járt, sőt ösztöndíjjal 1 évet egy japán egyetemen tanulta a nyelvet.
2011. jan. 14. 17:11
20 év :D
2011. jan. 14. 17:11

Sztem igen is van nyelvérzék. Figyeljétek meg, ha valakinek van ritmus érzéke, jó zenei hallása, az sokkal könnyebben tanul meg egy idegen nyelvet. Na és akkor is ha minél fiatalabb korban kezdi. Az aki ovodás, kis iskolás korában tanult meg jól egy idegen nyelvet, hiába nem használja évekig, aránylag könnyen előjönnek a tanultak később is.

Ezt a rokonságból tapasztaltam. De felnőtt fejjel tanultakat símán el lehet felejteni, ha nem használod, szintén a rokonságból tapasztaltam.

Bezzeg én, már évek óta próbálkozom és még egy igazán rendes alapfokig sem jutok el, olvasni megy, beszélek is alapszinten, de egyszerűen nem értem mit mondanak.

43. Csicsi25 (válaszként erre: 32. - Pocokfarok)
2011. jan. 14. 16:39
Mi még oroszt tanultunk suliban, akkoriban kötelező nyelv volt. Nagyon szerettem általánosban! Gimiben is könnyebben ment, mint a német, abból is érettségiztem. Igaz, hogy a betűk miatt nehezebb, de a nyelvtannal nem volt sok gondom, pedig a német nyelvtan az idegeimre ment (és nem a fejembe :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook