Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » LCCI szaknyelvi nyelvvizsga fórum

LCCI szaknyelvi nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2012. dec. 28. 20:06
Az irásbelihez és a hallás utáni feladatokban, De a how to pass könyv is megvan, az csak az irásbelire megy rá.
306. ree25
2012. dec. 28. 19:41
Ez a könyv az írásbelihez segítség? vagy az a how to pass ?
2012. dec. 28. 18:59
LCCI English for Business Level 2 Testbuilder Könyvet megvettem, és betudom scenneltetni, valaki igényt tartana rá? Max 2000 Ft-ért?
2012. dec. 23. 22:34

Én az írásbeli vizsgához nagyon tudom ajánlani a neten fellelhető kidolgozott vizsgasorokat. A how to pass english for business könyv is lényeges, főleg a szóhasználatok és az idegen szavak miatt, de szerintem a vizsgasorok jobban rávezetnek, hogy mit is kérnek pontosan a vizsgán

pl a 3. feladatot, a list-et szerintem teljesen máshogy csinálja a könyv és a kidolgozott vizsga. a könyvben csak kiírja felsorolásszerűen a lényeget, sokszor ugyanazokkal a szavakkal, de a vizsgán azt kérik a feladatnál, hogy saját szavaiddal foglald össze a lényeget

egyébként az írásbelihez a nyelvsuliban is egyedül a how to pass könyvet ajánlották, hogy az teljesen elég a felkészüléshez, na meg a vizsgasorok


szóbelihez szerintem inkább csak olvasgassátok a témaköröket, és tanuljátok a szavakat. bemagolni teljesen felesleges az anyagot, mert vizsgán az lesz a lényeg, hogy mennyire tudsz beszélni, és mennyire érted meg, hogy mit kérdeznek. még ha általánosságban is beszélsz a témáról, nem teljesen üzletileg, a lényeg, hogy folyamatosan. és díjjazzák, ha néha beleviszel egy-egy szakszót


a magnóhoz pedig tényleg az a legjobb, ha angol hanggal és angol felirattal nézitek a filmeket, így tudtok figyelni a kiejtésre, valamint a szóhasználatokra

egyébként a magnónál nagyon kell figyelni, mert nagyon gyorsan pörög, szerintem. egyszerűen alig van időd behúzni a helyes választ, mert már jön a következő szituáció

ezeket is mindenképp érdemes nyomatni a magnó gyakorlásához:

[link]


nekem ezek lennének a tapasztalataim, remélem tudtam kicsit segíteni

303. debbyke (válaszként erre: 298. - Johnny.english)
2012. dec. 21. 08:46

Azt azért megsúgom, hogy a Testbuilder nem éri meg az árát. Az egyetlen jó és hasznos dolog benne a hanganyag, ami viszont csak 2 vizsgányi, és sokkal könnyebb mint a valódi vizsga hanganyaga. Max. arra jó, hogy lásd a pontos menetét a magnóhallgatásnak. Mi 5 ezerért vettük meg a tanárommal, de marhára csalódottak voltunk....

Az írásbelire a layoutok vannak benne, de az a Ho to pass-ben is gyönyörűen megvan, én inkább azt javaslom.

Jó felkészülést mindenkinek!

302. debbyke (válaszként erre: 301. - Gizmo1)
2012. dec. 20. 20:30

Külön van a kettő. A How to pass, amiben a layout-ok vannak, és a kifejezések gyüjteménye, ami egy doc, privát gyüjtemény. Én elég módszeresen tanultam a vizsgára, tanárhoz jártam, és heti 6 órát beszéltetett, konkrétan a tételekről, 3 hónapig. Mégis épphogy sikerült, mert először zavarban voltam, és a nő aki vizsgáztatott azt hitte, hogy nem megy a dolog, és elkezdett nyomulni, ami nagyon idegesítő volt abban a szituációban. De azért sikerült, 65%-os lett.

Szívesen átküldöm a szóbeli tételeket, de gyanítom, hogy új év- új tételek várhatóak februárra. Írd meg az emailcímedet privátba.

301. gizmo1 (válaszként erre: 300. - Debbyke)
2012. dec. 20. 19:45
a how to pass konyvnel melyikre gondolsz ami hasznos kifejezesek gyujtemenye. Mennyit keszultel a vizsgara? atkuldened a szobeli tetel cimeket?Nagyon megkoszonnem.
300. debbyke (válaszként erre: 297. - Johnny.english)
2012. dec. 20. 19:27

Az írásbelin az első feladatban 3 közül lehet választani: nekünk novemberben volt egy memo, egy report, és a 3.-ra sajnos nem emlékszem. A 2. az mindig levél, általában válaszlevél írása, nekünk egy raklamációra kellett megfelelni. A 3. leggyakrabban List szokott lenni, egy adott szöveg, általában cikk alapján kell megírni, de a nyáron pl- egyszer volt article is. Érdemes mindet átnézni, sok pontot adnak ha megfelelő a formátum. (How to pass for business english könyv)

A szóbelire valóban nem a tételek megfelelő bemagolása a fontos. Nekem van egy gyüjteményem az idén előforduló szóbeli tételekből, általában szituációval együtt, de csak a címek. Novemberben amikor vizsgáztam végigkérdeztem akit csak tudtam, és az általam összegyüjtött szóbeli tételeket húzta mindenki. Valamint megvan a How to pass könyv is, és a szóbelihez és írásbelihez is hasznos kifejezések gyűjteménye, amivel lehet "villogni".

299. gizmo1
2012. dec. 19. 22:44

Nekem megvan a testbuilder2 konyv! En is most szeretnek vizsgazni igaz en megosztottam az ido rovidsege miatt! Aki szeretne a Testbuilder konyvet szivesen megosztom joval beszerzesi ar alatt! Kerlek irj a gizmoanglia@hotmail.com

email cimre.

2012. dec. 19. 13:23

A tesbuilder-ben én is érdekelt lennék, legjobb lenne 2-3 an beruházni egybe közösen és digitális formában megosztani egymást közt.

[link]

A tejes árat sokallom mivel vizsga után nem sok hasznát venni, viszont ha 3an vennénk az már csak 2k.

ha találunk használtat az mégjobb.

Ennyit szerintem megérne h nagyobb magabiztossággal induljunk neki a vizsgának.

2012. dec. 19. 13:17

Köszönöm szépen a válaszokat!

pontosan ilyenekre gondoltam. Osztom norvu véleményét, szerintem is hasztalanan teljesen kidolgozott esszé formájú tételeket megtanulni, úgyis arra fogják terelni a beszélgetés menetét amerre épp kedvük van.

Véleményem szerint érdemesebb inkább un. mind-map jellegű tételeket csinálni.

vázlatpontokban összeszedni a lehetséges kérdéseket, amik szóba jöhetnek a témával kapcsolatban /saját tapasztalat, min változtatnál, hogyan, napi aktualitások stb../ és azokhoz írni érveket, ellenérveket, gondolatokat, pofás kis szófordulatokat.

Egyrészt ezért is kértem a pontos kérdéseket hogy új ötleteket merítsek, másrészt meg korábban úgy hallottam valahol h előfordult h teljes egészében ismétlődtek tételek, a szóbelin.

Ill. azt is hogy valamelyik gyakrabban valamelyik kevésbé. pl. a leggyakoribbak a fizetési módszerek meg a állásra jelentkezés/jó munkahely ismérvei.


Az írásbelire vonatkozó kérdésem: ha jól tudom, az első részben 3 közül lehet választani, másodikban biztosan levél és a harmadik valahol azt hallottam h biztosan memo, de ezt eddig semmilyen hivatalos forrás nem erősítette meg .

296. norvu
2012. dec. 18. 17:36
Én egyébként az javaslom mindenkinek, aki még nem volt vizsgázni, hogy ne azon idegeskedjen, hogy minden témakörét kidolgozzon és a sylabusban lévő témákat bevágja, mert sokat segít, de nem azt fogod kihúzni, amit ott látsz. Én és még sokan mások, akikkel beszéltem, abszolút azt tapasztaltuk, hogy persze van köze a témához, de a kérdések, amik rajta lesznek a lapon, az annyira tág, hogy nem tudsz rá felkészülni. Azt gyakorold, hogy miként tudsz egy általad kitalált témáról hirtelen beszélni. Az ott egy beszélgetés lesz, ami ott alakul ki, nem tudod előre megtervezni, bemagolni és ott előadni. Minden témához tanulj meg minél több szakszót, amit biztosan be tudsz majd dobni a témával kapcsolatban, az a leghasznosabb.
295. norvu
2012. dec. 18. 17:26
Én azt szeretném kérdezni, ha minden igaz van valami könyv ami a magnót gyakoroltatja (talán testbuilder). Ha ez valakinek megvan és eladó, engem érdekelne, vagy ha esetleg megvan elektronikusan, vagy be tud scannelni pár oldalt, nekem az is nagy segítség lenne, mert a magnó szerintem nagyon nehéz.
294. norvu
2012. dec. 18. 17:23
Én a novemberi nyelvvizsgán voltam. A business turizmust húztam. A kérdések arra vonatkoztak, hogy mit értünk business turizmus alatt, mi jellemző rá. Pl.: drága szállodák, repülővel való utazás, mert az idő szempont, milyen plusz igények merülnek fel szállás választáskor. Pl.: konferencia terem, projektor, természetesen az internet kapcsolat. Mi a különbség a nyaralás és az üzleti utazás között. A szituáció pedig az volt, hogy most érkeztem meg a szállodába és meg kell beszélnem a recepcióssal, hogy minden költséget vezessen fel a számlára. Másnap reggel szeretnék egy meetinget szervezni és szükségem van a konferencia teremre, internetre, projektorra. Szeretném estére igénybe venni a szaunát, megoldható-e? Nem volt nehéz, kedvesek voltak, én úgy éreztem jól is ment, de ők valószínűleg nem így érezték, mert megbuktam. :(
293. debbyke
2012. dec. 17. 13:56
Nekem szóbelin a Pay with plastic volt a téma, és a bankkártyák előnyeiről, hátrányairól kellett beszélnem. Hol használom, mit tennék ha elveszteném, kell-e fizetnem díjat a használatáért stb. Rendesek voltak, gyorsan pörgették, alig volt időm beszélni, csak kérdeztek-feleltem és már vége is volt. Érdemes a bevezetésbe, amikor magadról beszélsz becsempészni néhány igeidőt és nyelvtani "inyencséget", hogy rögtön tudják kivel van dolguk. :) A szituáció az volt, hogy bankalkalmazott vagy, és a vizsgáztató bankkártyát szeretne a lányának, aki Amerikába megy dolgozni (vagy tanulni, nem emlékszem), ismertetni kellett amit érdemes tudni a kártyákról, és ennyi. Szolnokon voltam
292. Vivyke
2012. dec. 17. 09:46
És az, hogy mind a 2 alkalommal pontosan ugyan annyi pontot adjanak, amikor 2 tök különböző téma volt... :@
291. secret4
2012. dec. 14. 23:43

Sziasztok!


Tudna nekem abban segíteni valaki, hogy szabályos-e, hogy kétszer is ugyanaz a vizsgáztató vizsgáztatott, s a másodiknál lepontozott, kevesebbet adott mint az elsőnél s sajnos tudom, hogy ennél a sulinál szimpátia alapján dönt az ürge. :((


Illetve nem törvénybe ütköző az , hogy a nyelviskola vezetője vizsgáztat? Etikus? Szabályos?

2012. dec. 14. 23:09

A e-amil címemet elfelejtettem írni..

fitymatyas@yahoo.com


Az még segítség lenne ha leírnák azok akik az utóbbi időben vizsgáztak, hogy mi volt a szóbelin..

mik voltak a kérdések/alkérdések/szituációk


előre is köszönjük!

2012. dec. 14. 17:39

Sziasztok!

Én a februári komplex középfokú vizsgára készülök.

Ha valaki hasonló cipőben jár és volna kedve összedolgozni, együtt készülni. Az kölcsönösen segítené, mindkettőnk(többünk) munkáját.

Sokan kértek tételeket, többen kaptak is..

Én is megköszönném a segítséget!

288. ree25
2012. dec. 13. 19:40

köszi,


én még nem kaptam email sem :-( pont mint amúltkor. Szombathelyen vizsgáztam. Talán holnap?

287. debbyke (válaszként erre: 286. - Ree25)
2012. dec. 13. 19:12
Nekem e-mailben küldték az eredményt tegnap este. Én Szolnokon voltam.
286. ree25
2012. dec. 12. 17:57
Sziasztok, az LCCI oldala szerint ma van eredmény, de én nem tudom a neten megnézni, mert azt írja, hogy afunkció nem elérhető :-( valamit rosszul csinálok ?
285. timike986 (válaszként erre: 284. - Gizmo1)
2012. dec. 10. 08:30
Szia! Írj erre a címre: resszertimi@juropnet.hu
284. gizmo1
2012. dec. 9. 18:46
Szobeli tetelt esetleg kuldene valaki?Termeszetesen fizetnek erte.
283. charliee85 (válaszként erre: 282. - Ree25)
2012. dec. 6. 20:09
elvileg a vizsgától számított egy hónap, vagyis elvileg december 17-én küldik e-mailben
282. ree25
2012. dec. 5. 20:48
Sziasztok, tud valaki arról, hogy a novemberi vizsgának mikor várható eredménye?
2012. nov. 25. 18:56
Sziasztok! Valaki küldene nekem LCCI nyelvvizsgához szükséges anyagokat? Irásbelire és szóbelire egyaránt. Nagyon szépen kérem, valaki.
280. Pagica (válaszként erre: 279. - Aneetha)
2012. nov. 13. 23:19
Szia! Igen sajna komplexet, Te?
279. Aneetha (válaszként erre: 264. - Pagica)
2012. nov. 13. 16:53
Szia! Igen én is megyek szombaton Debrecenben, tán 17 fő lesz összesen! Nem sok! Komplexet csinálod?
2012. nov. 13. 01:07
Sziasztok..Még Mindig nem kaptam senkitől szóbeli tételeket.és hétvégén vizsgázom..munka mellett elég necces nekem, nem tudnátok nekem elküldeni?Nagyon szépen megköszönném..
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook