Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » LCCI szaknyelvi nyelvvizsga fórum

LCCI szaknyelvi nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2012. okt. 8. 20:16

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy nincs-e vkinek eladó könyve erre a nyelvvizsgára LCCI Business Level 2 testbuilder azt hiszem ez a címe.

email címem: sun-shine@freemail.hu

Előre is köszönöm :)

246. szabiinaa (válaszként erre: 245. - Aneetha)
2012. okt. 8. 19:52
Te hol vizsgáztál? Nekünk (szegediek) még mindig semmi, és lassan komoly mindfuck következik!
245. Aneetha
2012. okt. 8. 18:52

Sziasztok! Én már reggel megkaptam az írásbeli eredményét..sajnos nem jött össze!

Viszont most szóbelire készülök, átküldené nekem is vki a kidolgozott tételeket? Nagyon megköszönném!!

busanitaa@gmail.com

2012. okt. 8. 16:59
Szeptemberi vizsgázók! Van már valakinek eredménye? Elvileg ma kéne, de még sehol semmi.. :/
243. ree25
2012. okt. 4. 19:52
Sziasztok, szeptemberben a magnó milyen volt? írásbelin mik voltak? megint list volt meg article?
2012. okt. 4. 11:35
Sziasztok! Engem is érdekelne szóbeli tételsor a nyelvvizsgára, ha valaki lenne olyan kedves és elküldené nekem azt nagyon megköszönném!! :) chboglarka@gmail.com
241. Vivyke
2012. okt. 4. 11:09
Mikor lesz mar eredmeny????:O
240. debbyke (válaszként erre: 239. - Humbolt)
2012. okt. 4. 10:08
Köszönöm szépen! :)
239. Humbolt (válaszként erre: 238. - Debbyke)
2012. okt. 3. 19:31
Igen! Karrier tételt húztam, melyben ki kellett térni a juttatásokra, job-satisfaction, multinál miért érdemes dolgozni, mit gondolok a munkahelyváltásokról stb.. Szituációs feladatban én voltam a HR-es, call-centerbe jött egy pályázó, őt kellett interjúvolni. Nagyon rendesek voltak, meg elég jól feküdt ez a tétel.
238. debbyke (válaszként erre: 237. - Humbolt)
2012. okt. 3. 19:16
Szeptemberben voltál? Mi volt a szóbelin? (sokaknak segít az infó)
237. Humbolt
2012. okt. 3. 13:25
Eredményhirdetésről van valakinek információja?
236. sasfi (válaszként erre: 235. - Kkkj)
2012. szept. 28. 23:38

Sziasztok!


Olvasva a kommenteket biztos tudtok segíteni az LCCI Business Level 2 vizsgára való felkészülésben. A linkekre rámentem, s találtam sok hanganyagot, de jó lenne még egy kis segítség az írásbeli részhez is. Olvastam, h direkt vannak ilyen tankönyvek, de anyagilag nem állok a helyzet magaslatán. Van rá két évem, h megcsináljam ezt a viszgát.


Köszönöm a segítséget előre is!


Üdv:


sasfi

235. kkkj
2012. szept. 27. 15:06
Az előbb említett német oldalon az infopacks részben található - a vizsga leírása mellett - egy teljes feladatsor mintamegoldásokkal.
234. kkkj
2012. szept. 27. 14:56

Letölthető régebbi feladatlapokat találhattok az LCCI németországi honlapján:

[link]

Persze model answers nélkül - de gyakorlásra nagyon jó.

2012. szept. 27. 12:21

Itt is lesz majd rengeteg feladat, párbeszédes is, feleletválasztós is

[link]

232. debbyke
2012. szept. 26. 15:24

Magnóhallgatáshoz nagyon jó anyag. Ma kaptam valakitől innen, gondoltam másokat is érdekel:

[link]

2012. szept. 24. 12:17

Sziasztok!


Nincs valakinek a How to Pass English for Business könyvön kívül valamilyen más felkészítő anyaga az írásbeli vizsgához?

Neten találtam 2-3 vizsgasort, de semmi többet, sajnos...


A minta vizsgasorokkal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy valaki megoldotta azokat? kicsit eltérnek a válaszadási formulák a könyvben megszokottól. melyik alapján kell inkább csinálni a vizsgán a feladatokat? inkább a könyv alapján, ugye?

köszönöm a segítséget!

230. happiness428 (válaszként erre: 227. - Debbyke)
2012. szept. 19. 16:20

Szia!


Nekem megvan az LCCI English for Business Level 2 Testbuilder c. könyv CD-vel együtt, a júniusi vizsgához vettem meg. Új állapotban van az elején lévő pár kihúzós támadástól eltekintve. Már nincs rá szükségem, így eladóvá vált.


Ha érdekel (vagy mást érdekli) írj (írjon) privát üzenetet. Nekem sokat segített a felkészülésben.

229. prka
2012. szept. 17. 21:22

Sziasztok!

Nekem is el tudnátok küldeni a szóbeli anyag linkjét, vagy a teljes anyagot? Előre is köszönöm.

ponyiczkireka@citromail.hu

228. mona1620 (válaszként erre: 215. - Kira88)
2012. szept. 12. 20:37
Milyen áron árulod a tételeket???? :)
227. debbyke
2012. szept. 10. 11:14

Megvan valakinek az LCCI English for Business Level 2 Testbuilder c. könyv?

Köszi!

226. ree25
2012. szept. 9. 20:19
Sziasztok, kérdésem, hogy a magnó most is gyilkos volt?
225. Vivyke
2012. szept. 8. 14:07

2012.09.08-i vizsga:

Memo, report meg talán article volt a harmadik.

Levél: válaszolni kína srácnak, hogy nincs jelenleg állás a departmentnél, csak máshol, meg küldje el a frissített adatait.

List volt az utolsó feladat.

224. fzoe89
2012. szept. 7. 12:42
El tudná valaki nekem is küldeni a szóbeli tételek linkjét? Vagy magát az anyagot? Nagyon szépen köszönöm. :) (fzoe89@hotmail.com)
223. Pika83
2012. szept. 6. 10:16
Nagyon köszönöm :-)
222. Pika83
2012. szept. 5. 15:32

Szia, sajnos vissza dobta a levelemet ez az email cím. Tudsz esetleg másikat adni?


Köszönettel: Timi

221. debbyke
2012. szept. 3. 19:38

Elfelejtettem megadni a cikk íróját: R&85.

:) Így korrekt. :)

220. debbyke
2012. szept. 3. 19:35

Nekem a leghasznosabb az a "cikk" volt, amit itt olvastam ezen a fórumon. Újaknak, hogy ne kelljen visszakeresgélni bemásolom ide. Nem én írtam, de köszönet érte a szerzőnek, nagyon hasznos:


"Írásommal szeretnék segíteni mindazoknak, akik LCCI (angol, középfokú) szakmai nyelvvizsga előtt állnak. Ami ennek a nyelvvizsgának az előnye, hogy a többivel szemben kevésbé szakmai, inkább általános, hétköznapibb üzleti szaknyelvvizsga. Nem kell kereslet-kínálat és hasonlóan mély, szakmai dolgokra számítani. Szeretném leszögezni, hogy jelen véleményem kizárólag a nyíregyházi ILS nyelviskola által szervezett LCCI nyelvvizsgára vonatkozik.

Kezdjük talán a szóbeli legnehezebb részével a magnós résszel. 30 kérdés(30 perc alatt). Az első tíz rövid szövegből áll, válaszlehetőségként elhangzik 3 vagy 4 válaszlehetőség és ki kell választani a legmegfelelőbbet. A fennmaradó 20 kérdés hasonló, főként telefonos párbeszédből álló szöveg. 4 válaszlehetőség van, azonban a különbség az első 10 kérdéshez képest, hogy ezek a válaszlehetőségek rajta vannak a vizsgalapon, ergo vizuálisabb. Ami szívás: Egyszer lehet meghallgatni a magnósat, és a kérdések 10 másodpercenként követik egymást, ami eléggé megnehezíti azt, hogy ennyi idő alatt a kérdést is felfogd és a 4 válaszlehetőség közül kiválaszd a legmegfelelőbbet. Amit javaslok: A magnó meghallgatása előtt mindenki kap 5 percet, hogy a kérdéseket elolvassa és memorizálja valamelyest. Érdemes ceruzával a kulcsszavakat aláhúzni, hogy tudd mire is kell főként koncentrálni. Mindenféleképpen figyelj a személyekre. Hogy mire is gondolok. Nő/Ffi párbeszéd. Ha tudod, hogy a kérdés pl. a ffi-re utal és az ő beszédéből fogod megtudni a választ, akkor hallgatás közben próbáld meg kizárni valamelyest a nő szövegét és koncentrálj a ffi-ra mivel a választ a kérdésre onnan fogod megtudni. A magnós részt egy az egyben úgy/ hasonló szinten kell elképzelni, mint ahogy azt az LCCI English for Business Level 2 Testbuilder c. könyv taglalja. (Listening test).

Szóbeli: Két lapot húzol. Az egyik maga a téma, a másik pedig a hozzátartozó szituáció. 5 perc felkészülési idő van rá, jegyzetelni nem lehet. Zavaró tényező, hogy a szóbelit diktafonra veszik fel és úgy érzed egy riport alanya vagy. Próbálj mindent kizárni és csak a vizsgáztatóra koncentrálni. Tudom, könnyű mondani. 2 vizsgáztató van bent, de te csak az egyikkel fogsz kommunikálni, a másik csak megfigyelő. A tételeket ne úgy képzeljétek el, hogy pl. Közlekedés és akkor erről kell beszélni. . . A legtöbb tétel részekre van osztva, ezen belül is kiemel egyet és csak arról kell beszélni. Pl. a közlekedési témán belül a vasúthálózat. Ezen belül is ad támpontokat, hogy miről kell beszélni. Vasúthálózat fejlesztés, japán, kínai gyorsvonat, stb. A vizsga maga egy általános résszel kezdődik „Inroduce yourself!” Itt hagynak beszélni, ki vagy, honnan, mit csinálsz, mi a végzettséged, jövőbeni tervek. Fokozatosan térnek át az adott témára, főként a te véleményedre kíváncsiak. Előnyök, hátrányok. Ügyelj arra, hogy mindig beszélj és indokold meg a válaszaidat, hogy miért gondolod azt amit. Ez nagyon fontos. Szóval próbálj meg úgy fogalmazni, hogy a válaszaid alapján tudjon a vizsgáztató további kérdéseket vagy éppen témát feltenni, megemlíteni. Ha nem értessz valamit, nyugodtan kérdezz vissza. A szituáció mindig az adott témához kapcsolódó. A leggyakrabban előforduló szóbeli témák: közlekedés, szolgáltatások, oktatás (egyetemi, középiskolai), kereskedelem (online shopping), állás, munka, karrier, menedzsment, eladók (milyen egy jó eladó, jellemzés), telefon, közösségi oldalak (facebook), debit/credit card. Bankkártya és a banki szolgáltatások. Ne ijedj meg, nem kell mély szakmai dolgokra gondolni. Bankos téma: Fizethetsz készpénzzel, bankkártyával is. Ezek előnyei, hátrányai. A készpénzt könnyen elhagyhatod, a bankkártyás fizetés helyettesíti a készpénzest, tudsz vele vásárolni. Van hitelkártya, ezzel is lehet vásárolni, de itt nem a saját pénzed használod, hanem a bankét és ezt kamatokkal vissza kell fizetni. Aztán milyen szolgáltatásokat nyújt egy bank: hitelt ad, számlát vezet, internetes banki szolgáltatás (előnye, hogy otthonról is tudsz utalni, és figyelemmel kísérni az egyenleged), biztosítást ad, befektetési lehetőségek, pénzt tudsz váltani, tanácsot ad. A bank minden hónapban számlakivonatot küld az egyenlegedről, melyért számlavezetési díjat számít fel, stb. Azért írtam le pont ezt a témát, mert ez a legszakmaibb a tételek közül, de még is inkább hétköznapibb. Szóval ilyen mélységre gondolj kb. Senki sem fogja tőled megkérdezni a Marketing mix elemeit, mint egyes szakmai nyelvvizsgákon.

A szituációk többségében egy adott szerv alkalmazottjaként egy felmerülő problémát kell megoldanod. Pl. banki alkalmazottként a hitelnyitásról kell tájékoztatást adni, vagy állásinterjún részt venni, panaszkezelés, eladóként a vevőt tájékoztatni, stb.

Felhívnám mindenki figyelmét arra, hogy ezen témák, szituációk rendszeresen ismétlődnek a vizsgákon csak egy kicsit módosítva.

Összességében azt kell, hogy mondjam a szóbelin (20 perc) nem szivatnak, nem megy pofára, segítőkészek. Legalábbis Nyíregyházán. A magnós már egy kicsit elgondolkodtató. Bár elvileg szkenner javítja a londoni központban, de a gyanú felmerült, hogy nem biztos, hogy a valós képet mutatja az eredmény akár pozitív, akár negatív irányban nézve.

Írásbeli: 2, 5 óra áll rendelkezésre, mely soknak tűnik elsőre, de hidd el, nem az. 3 feladat van. Az első feladatban 3 téma van, melyből 1-et kell csak megcsinálni, a választás rád van bízva, hogy melyiket választod. A lehetőségek közt ott van: memo, article, report, leaflet, notice. A memo általában mindig van. Végülis itt elég lenne csak a memo-ra rállni, hiszen az mindig van. Szóval ha nem akarsz kínlódni a többi téma gyakorlásával, tanulásával állj rá a memora.

A második feladat levélírás. Pl. panasz levélre válaszolni kell. A harmadik feladatban két dolog fordulhat elő list vagy e-mail. Itt nincs választási lehetőség, vagy ez vagy az. A list is elég gyakran fordul elő, szóval nem árt ráfeküdni, nem is beszélve arról, hogy szerintem az egyik legnehezebb feladat.

Összegzés: Mint minden nyelvvizsga típusnak, az LCCI-nak is vannak előnyei és hátrányai is, azonban összehasonlítva a többi típussal még mindig ez tűnik a „legkönnyebben” megvalósíthatónak. Azonban azt is szeretném hangsúlyozni, hogy egyáltalán nem könnyű megcsinálni. Sok gyakorlás és tanulás szükséges hozzá. Kitartást kívánok minden vizsgázónak."

219. Kira88
2012. szept. 3. 14:31

Talán hasznos lehet nektek:


[link]

218. Gini91 (válaszként erre: 217. - Debbyke)
2012. szept. 2. 20:43

Köszönöm a segítséget !!!

Nagy drukk mindenkinek! (:

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook