Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » LCCI szaknyelvi nyelvvizsga fórum

LCCI szaknyelvi nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
367. Huba
2013. márc. 15. 13:28

Sziasztok,

nem tudom mit ügyeskedtem, de amikor átküldtem magamnak az anyagokat letöröltem mindent a közösről.

Elnézést a kellemetlenségért.

Visszaküldök mindent.

A feltöltőknek köszönöm szépen az anyagokat.

366. Shanox
2013. márc. 15. 09:59

Kedves knoblochszabina el tudnád küldeni a szituációkat nekem: smacula@citromail.hu

Illetve nem tudom knek ártott a közös gmail, h letörölt mindent.. :S


Én is töltöttem fel anyagot, most hogy belépek, hogy letöltsem, amit mások tettek fel.. egy kongó üresség. Undorító, aki ezt tette..

365. manitam (válaszként erre: 363. - Gizmo1)
2013. márc. 14. 11:11

Nagyon gratulálok!!!! Ügyes vagy!!

Na és te miből készültél a szóbelire? Miket tanultál meg?

364. secret4
2013. márc. 13. 20:28
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy szóbelizett-e már valaki a Katedránál budapesten LCCI-ból? Ha igen milyen tapasztalatai voltak?? :-)
363. gizmo1
2013. márc. 13. 19:05
Sikerult a szobeli vizsgam:))!!
362. gizmo1 (válaszként erre: 354. - Knoblochszabina)
2013. márc. 13. 19:05

Szia


Irasbelire hogyan keszultel es mennyit?Koszonom!!

361. kekmadar01 (válaszként erre: 348. - Pitypangpanka)
2013. márc. 13. 14:33

A gmailre feltöltött szakmai anyagok pénzügy szakmai vagy gazdasági szakmai nyelvvizsga tételei?

Előre is köszi!

360. manitam (válaszként erre: 359. - Knoblochszabina)
2013. márc. 12. 12:24
Nagyon köszönjük!!!
2013. márc. 12. 12:13
Sziasztok! Feltettem az anyagot amiből Én készültem..A sziutációkat is, a múltkori vizsgán ugyanezek a szituk voltak!!Remélem segítettem! Sok sikert nektek!
358. manitam (válaszként erre: 357. - Shanox)
2013. márc. 12. 11:12

Ebből a könyvből van a cd. A megoldások sajnos nincsenek meg nálam, majd megpróbálom elkérni.


[link]

357. Shanox
2013. márc. 12. 10:34

Nekem ezt ajánlották listeninghez:

[link]

356. Shanox
2013. márc. 12. 10:22
A gmailre feltöltött magnónak valahol meg van a megoldása?
355. manitam (válaszként erre: 354. - Knoblochszabina)
2013. márc. 12. 09:59

Sziasztok!


Én nagyon köszönöm az anyagot, cserébe feltöltöttem a listening-hez felkészítő cd-t. Állítólag ilyen a vizsga, de hallgasson bele, aki volt már, hogy tényleg az-e.


knoblochszabina: én megfogadom a tanácsodat, mert a szóbeli anyag így is borzalmasan sok, főleg nekem, akinek még a folyékony beszédet is nagyon gyakorolnia kellene. Kérlek, ha neked megvannak ezek az általad felsoroltak, töltsd fel légyszi, nagyon jól jönne!!

2013. márc. 11. 21:41
Sziasztok!!Egy kis segítség azoknak, akik még most mennek vizsgázni...Évek óta ugyanazok a tételek, úgyhogy hallgassatok Rám, elég ha ezekből felkészültök!!!!Nekem meglett az írásbeli és a szóbeli is..Ha ezeket a tételeket átnézitek, simán meglehet csinálni...Tételek: Debit-Credit kártya összehasonlítása(előnyök. hátrányok), Paperless Office, International trade, Sport Major Event, Multinational company(miért érdemes ezeknél dolgozni), Facebook, online shopping, education, Sales person, Job satisfaction, Közlekedés(előnyök, hátrányok), vasúthálózat( Franci o, Kína)...A múltkor vizsgán is ugyanezek voltak!!!!Mindig ezek vannak!!!Nekem szituációk is vannak, elég sok,és pl abból volt a vizsgán is ami Nekem megvan..Ha gondoljátok azt is elküldöm Nektek!!Néztem a közös emailt amit csináltatok, és ahová anyagokat tettek fel, sztem felesleges azt a sokat betanulni, amúgy se erre mennek rá, hanem hogy ki beszél folyamatosan..és amúgy általános dolgokról kell beszélni...Remélem tudtam segíteni, bármilyen kérdésre szívesen válaszolok!!!
353. Belial
2013. márc. 8. 18:18

Esetleg ha bárkinek lenne még anyaga legyen szives töltse fel erre a címre, segítsünk egymásnak! Köszi!

Tanulásra fel! :D

352. Belial (válaszként erre: 348. - Pitypangpanka)
2013. márc. 8. 18:08
DE JÓ! Nagyon köszi!
351. kingooo
2013. márc. 7. 13:23

Sziasztok!!

Sehol semmi eredmény még a februári nyelvvizsgákról??!!!

350. boldogliz (válaszként erre: 348. - Pitypangpanka)
2013. márc. 7. 10:24
Köszönöm szépen! Én már le is töltöttem, igaz még nem néztem bele, de nagyon szépen köszönöm! :)
2013. márc. 7. 08:29
sziasztok :) szuksegem lenne egy lcci jetset 5 passport to success konyvre,vagy how to pass konyvre . ha van valkinek esetleg szobelire felkeszito , vagy listening ....akarmi kerlek szoljatok .NAGYON FOMTOS LENNE : ) elore is koszonom . email : ildikomed@yahoo.com
2013. márc. 6. 21:48

Sziasztok, látom sokan kértek szóbeli anyagot, csináltam egy gmail-es e-mail címet

felhasználónév: lcci.oral

jelszó: hopetopass

Erre feltöltöttem a szóbeli tételeket kidolgozva, így nem kell mindenkinek egyesével elküldenem.

Lépjetek be töltsétek le és légy szíves ne változtassátok meg a jelszót, hogy más is hozzá férhessen, hisz mindenkinek egy a célja, a sikeres nyelvvizsga.

2013. márc. 5. 16:44
Jelentkezni hogy lehet a vizsgára? Elektronikusan lehet?
346. gizmo1
2013. márc. 4. 18:26

Sziasztok!

Irasbelihez minden jo tanacsot szivesen fogadnek!!!

2013. márc. 2. 09:15

Én is megköszönném a tételeket. Felsőfokú van valakinek? Plusz valakinek nincs meg beszkennelve a How to pass level 3 könyv? Azaz a felsőfokra felkészítő?


szabolcsszilva(kukac)gmail.com

2013. febr. 25. 17:25

Sziasztok!


Én is szívesen fogadnék szóbeli tételeket: Email: lacza.melinda@gmail.com


Előre is köszönöm. :)

2013. febr. 25. 08:12
Fog vki áprilisban DEbrecenben nyelvvizsgázni?
342. manitam
2013. febr. 24. 18:40

Sziasztok!!


Én is szeretnék tételeket kapni: cacti@freemail.hu


Köszi, köszi, köszi, köszi :)

2013. febr. 18. 09:36
Akinek a szóbelivel kapcsolatos tételei megvannak elküldené? Cserébe tudok adni az írásbelire felkészítő könyvet!
340. Shanox
2013. febr. 15. 12:00

Szisztok! Szóbelihez én is szívesen fogadnék anyagot, mert ahhoz még lövésem sincs, hogy hogy fogok felkészülni valaha is: smacula@citromail.hu


Én 2012. novemberben voltam írásbelit tenni, ha jól emlékszek, akkor:


1. a választható lehetőségek : Memo, Article, Report. Természetesen a MEMO-t választottam.

Az alapszituáció a következő: van egy boltunk, ami portugál termékeket forgalmaz. Mivel meglátogatott minket a Manager-ünk, aki rajongója a portugál életvitelnek, ezért nekem elmondta, hogy mik a tapasztalatai. Ezután jött a telefonbeszélgetés részlet, aminek először nagyon megörültem, hogy mennyire egyszerű.. aztán később már kevésbé voltam vidám, amikor rájöttem, hogy nem tartalmaz a szöveg kb. semmit se.

Annyi volt kb, hogy "szia, hogy vagy..., örülök, hogy találkoztam a személyzettel..de jó volt az üzletben..".. blabla ami felhasználható volt, hogy "úgy gondolom, hogy meg kéne változtatni az eladók nevét portugál hangzásúra.., illetve meg kéne tanulniuk a portugál nyelvet alapszinten az eladóknak.." Feladat: Írd meg a személyzetnek a Manager-ünk tanácsait.


2. LETTER

Panaszlevelet kellett írni. Egy hajsütővasat, hajszárítót forgalmazó cég voltunk, és kaptunk ez egyik vásárlótól egy panaszlevelet. Tulajdonképpen a vásárolt hajszárítón keresztül, a honlapunkat a telefonos ügyfélszolgálatot, szóval kb. mindent leszólt. Az volt a lényeg, h leejtette a hajszárítót, ami utána nem üzemelt jól, a honlapon nem tudott újat rendelni, mást kapott mint amit rendelt, a telefonos szolgálat meg nem üzemelt.

A feladatban az volt a nehéz, hogy annyira jó hangzásúan és pont úgy, ahogy mindenkinek eszébe jutna volt megfogalmazva, hogy mit írjunk neki vissza, hogy nagyon nehéz volt eltérni a megadott válaszoktól.


3. LIST

Ez volt a legnehezebb. Egy A/4 lapnyi article volt : Hogyan kell hirdetést írni? témában. Persze kb. egyik szót sem lehetett érteni, tele volt nyelvtani szabályokkal, cikktípusokkal.. stb.

Ami nagyon nehézzé tette, hogy összevisszaság volt az egész az eddigi LCCI-os könyvben lévő listákhoz képest.


Remélem segítettem az írásbelire készülőknek.

Kérlek nekem pedig a szóbeliben segítsetek. :(

339. ree25
2013. febr. 14. 19:24

Sziasztok, ha jól emlékszem, akkor faxon jött egy levél, hogy emberke hűtője elromlott, és a javító emberke nem jött időben. Válaszolni kellett rá, hogy pénteken vagy szombaton viszik az új hűtőt neki, ha nem jó akkor jelezze. Meg kellett kérdezni, hogy milyen színűt szeretne? Le kellett írni, hogy a garancia erre természetsen vonatkozik.

Memo: Egy hölgy, aki partner cégnél dolgozott hosszú ideig nyugdíjba megy, neki szerveznek közösen partit. Írj mindenkinek, hogy a parti ingyenes, mikor lesz, vacsora svédasztalos, plusz egy fő hozható, és egy másik időpontban lesz táncos buli is.

List a harmadik feladat, arról szólt a cikk, hogyan tars rendet az asztalodon, és a papírok között, ezt kellett összeszedni listába.

Ennyi jut eszembe, főleg persze, ha jól fordítottam. :-)

2013. febr. 14. 09:29

Sziasztok!


Tudnátok segíteni, hogy a 2013.02.08-ai lcci írásbeli nyelvvizsgán miről kellett levelet, memot és listát írni?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook