Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » LCCI szaknyelvi nyelvvizsga fórum

LCCI szaknyelvi nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2013. febr. 12. 20:26
Debrecenben szóbelizett valaki? Melyenek a vizsgáztatók?
2013. febr. 11. 21:48

Kis segítség az írásbelihez:


200 mintamondat hivatalos angol levelekhez

[link]

2013. febr. 9. 16:36

Sziasztok! Én ma voltam szóbelizni. Egy kis segítség azoknak, akik majd a jövöben mennek vizsgázni.

A szóbeli vizsga úgy kezdődik hogy beszélned kell magadról(iskolák,végzettségek,nyelvek,munkahely)-ebből érdemes jól felkészülni, ezután tesznek fel néhány általános kérdést.

2.rész: a kihúzott szituációról beszélned kell, majd ezután tesznek fel néhány kérdést a témával kapcsolatban. A mai vizsgán az alábbi témakörök voltak: on-line shopping, international trade, education in Hungary.

3.rész: Szituáció: az egyik az on-line shopping mellett kellett érvelni, a másik pedig hogy egy cég képviselője/igazgatója vagy és a helyi főiskola igazgatójával szeretnél beszélni, azzal kapcsolatban hogy szeretnél alkalmazmi gyakorlatra néhány diákot(sales,logisztika) és ezzel kapcsolatban milyen elvárásaid vannak,illetve mit tudnál biztosítani a diákoknak.

334. kingooo
2013. febr. 7. 22:17
8-án megyek :-), elírtam!!
333. ree25
2013. febr. 7. 19:24
Tapasztalat az utóbbi egy évben :-( :-) memo letter list. Az első feladatnál lehet ugyan választani, de a memo mindig benne volt :-) és az talán nem is olyan nehéz .... nekem a list okoz komoly gondot, na meg a nyelvtan :-( Egész kerek mondatokat a letter-nél várnak, használni kell mindenképpen a szenvedőt. Én formai dolgokon buktam el legutóbb, pl nem hagytam ki sort a levél tagolásánál, levontak pontot, hogy nem jól tagoltam :-( majd holnap figyelek. Formailag figyelni kell dátumra, címzésre, megszólításra, aláírásra, fejlécre. Ezek mind pontlevonós hibák. Bevezetés pár mondat röviden, tömören. Utána minden instrukcióra figyelni, hogy mind benne legyen (tök jól tudom ám elméletben) végén elköszönni, feedbacket kérni ilyesmik. Hirtelen ennyi.
332. Manci22
2013. febr. 7. 07:35

sziasztok,

én is holnap megyek írásbelizni Pesten. Nekem az a bajom, hogy néha nem tudom hogy fogjak hozzá. mi az ami neki fontos, vagy nekem az és a megoldás csak nem is melíti. :( az article-el meg tök hadilábon állok. A könyvben a notice, és a leaflet olyan egyszerű, ezek voltak a kedvenceim, de mot kaptam régi vizsgasorokat, és néha hozzá sem tudok szagolni. Lássatok el jó tanácsal, ha ott vagyok mire is figyeljek?

331. ree25
2013. febr. 7. 05:57
hogy érdet, hogy te február 9-én mész írásbelizni? hát annak nem egyszerre kéne lennie az egész országban? vagy mi? mert én 8-ára kaptam meg a levelet. Amúgy a szóbeliben egyetértek veled, tényleg inkább az a lényeg, hogy az ember beszéljen többé kevésbé folyamatosan és valahogyan köthető legyen a témához. Én sajnos rendszeresen a magnón bukom el a dolgot. NA de majd holnap :-)
330. kingooo
2013. febr. 6. 21:17

Sziasztok!! Novemberben szóbeliztem Szolnokon, kihúztam egy tételt (olimpia, foci vb szervezés), fogalmam nem volt róla. Összeszedtem magam és beszéltem mindenről( mit sportoltam, miért fontos a sport, a kisfiam is sportoló lesz stb:), amikor kérdeztek próbáltam rá válaszolni. Ennyi, mindig csak egyszerű mondatok, semmi magolt szöveg,szakszó(nem is készültem ebből), sikerült!!!!

Febr 9 megyek írásbelire, na ahhoz nem fűzök sok reményt, az már konkrétabb dolog. Egyszerűnek tűnik, de amikor egy listet kell írni, ááááááá, azután hátralapozok a HOw to passba és persze ott a frappáns megoldás, mindig más.

2013. febr. 4. 10:23

Sziasztok!


Én áprilisban megyek nyelvvizsgázni! Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy akinek megvannak a szóbeli tételek, kérem küldje el nekem a grapefruit20@freemail.hu címre!


Segítségeteket előre is köszönöm!

2013. jan. 29. 15:42

Sziasztok! Már harmadszorra futok neki a szóbelinek és egyszerűen nem akar sikerülni. Már teljesen elkeseredtem. Megvannak esetleg valakinek a kidolgozott tételek mert az nagyon sokat segítene?:(

Itt az e-mail címem: hennnus@citromail.hu

Előre is nagyon köszönöm!

Szép Napot!

2013. jan. 28. 08:36

én is nagyon megköszönném ha küldene nekem valaki szóbeli tételeket!előre is köszönöm.

marianna0525@freemail.hu

326. Vivyke
2013. jan. 24. 10:44

Szóbelihez nekem is jól jönne valami! már most megyek 3x:(


vivikebaba@hotmail.com

2013. jan. 22. 16:13
A szóbeli kidolgozott dolgokra én is igényt tartanék. :)
2013. jan. 22. 14:11

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne menni nyelvvizsgázni, és tőlem kért anyagot. Sajnálatos módon én amint kézhez kaptam a nyelvvizsgámat, azonnal töröltem is az anyagokat az életemből.:D Az írásbelis könyvet letöltöttem ncore-ról, de kellene a szóbelis is.

Akinek megvan esetleg a kidolgozott szóbeli tételsor, el tudná nekem küldeni? e-mail: gu.szabina@gmail.com

Köszönöm előre is!

2013. jan. 19. 17:26

ne vegyétek meg a könyvet!

a how to pass english for business teljes egészében fent van az ncore-on bescannelt formában!

322. Vivyke (válaszként erre: 318. - Secret4)
2013. jan. 17. 11:58
Hol voltal vizsgazni?
321. Belial
2013. jan. 15. 12:03

Itt egyébként bele lehet olvasni a könyvbe, de kinyomtatni nem lehet...hátha érdekel valakit:


[link]

320. Belial
2013. jan. 15. 10:59

Hahó!

Akinek van eladó könyve az LCCI angol szakmai középfokhoz az írjon nekem légyszi!

Köszi!

319. boldogliz (válaszként erre: 318. - Secret4)
2013. jan. 11. 14:53
Ez engem is érdekelne.
318. secret4
2013. jan. 10. 22:15
Sziasztok! Aki volt mostanság írásbelizni, meg tudná írni, hogy mik voltak a ;List' feladat témái? Köszönöm!
317. secret4 (válaszként erre: 316. - Kelrac)
2013. jan. 10. 22:14
Ez vidéken volt, de tapasztaltam, hogy pofára megy sajnos és pénzre. Én még nem adom fel, de más városba megyek legközelebb szóbelizni.
316. Kelrac (válaszként erre: 291. - Secret4)
2013. jan. 8. 21:46
Engem is vizsgáztatott a vezető. Sejtem, hogy kire gondolsz, főleg, ha Bp-en vizsgáztál. Nem tudom, hogy mennyire etikus vagy se. Igazából három sikertelen szóbeli után én bucsút intettem az egész LCCI-nak. Egyszerűen hiába tanulok, járok tanárhoz, a büdős életbe se fognak átengedni. Pofára megy és ismerettségre.
315. Kelrac (válaszként erre: 292. - Vivyke)
2013. jan. 8. 21:42
Én úgyanígy voltam, de 3 alkalommal. Ez eléggé gyanús szerintem.
314. debbyke
2013. jan. 8. 13:32
Jah, a teljesség igénye nélkül....
313. debbyke
2013. jan. 8. 12:55

Már páran kérték tőlem a tavalyi szóbeliken szereplő tételek címét és a szituációkat, ezért berakom ide, és innen bárki magáévá teheti.

Én magam kérdezősködéssel, kemény munkával szedegettem össze, és szeretettel adom közre.

Gyanítom azért, hogy ez évente azért változik, de azért látható a követelmény:


1. Business tourism, szituáció: Elutazol egy szállodába, és másnap meetinget tartasz. Beszéld meg a szálloda alkalmazottjával, mire van szükséged. Ha vége relaxálni is szeretnél.


2.On-line shopping előnyei, stb. szituáció:Meggyőzni a főnököt az on-line shopping előnyeiről


3. Érvek a különböző szállítási módokról (előnyök/hátrányok) ill. a gyalogos a kerékpáros, az autós és a tömegközlekedés előnyei hátrányai Szituáció:Győzd meg a főnöködet az autós közlekedés hátrányairól


4. Credit/debit card, biztonsági előírások, veszélyek/előnyök, miért jobb mint a kp., Mo.-n melyik az elterjedtebb, a kártya vagy a kp., kell-e a gyerekeknek oktatni a használatát Szituáció: Banki ügyfél kártyát akar csináltatni a lányának, aki az USA-ba megy dolgozni. Előny hátrány, ajánlom-e, vagy nem, mit kell tenni ha elvész


5. Paperless office Szituáció: az irodában meg akarják szüntetni a papír alapú katalógusokat, elavult, drága, stb.


6. Jó menedzser ismérvei Szituáció: Focirajongóként jelentkezel egy sportboltba, de nincs vezetői tapasztalatod.


7. Magyarországi iskolarendszer: sulitípusok, egyenruhák, korhatárok, vizsgák.


8. Major sport event in Hungary: pl. hogyan kell megszervezni egy sporteseményt- szálloda, stadion, szponzor szervezés


9. Facebook (Communication and Media témakör)- közösségi portálok, előnyök, hátrányok


10. Transport- gyorsvasút Kínában és Franciaországban- miért fejlettebb a vasúthálózat mint M.o-n.


11. Nyaralási szokások Magyarországon, külföld vagy belföld- miért? Szituáció: Győzd meg a főnöködet egy szállodában, hogy adjon kedvezményt a munkanélkülieknek.

2013. jan. 6. 17:52
Áprilisban szeretnék menni nyelvvizsgázni, de csak írásbelizni. A szóbelitől még nagyon messze állok.
311. boldogliz (válaszként erre: 304. - Charliee85)
2013. jan. 6. 17:38
Hol találok neten kidoglozott feladatokat az irásbelihez? Mert én csak a feladatsort találtam meg, de akidolgozást hozzá nem.
2013. jan. 5. 18:03

Sziasztok!


Szükségem lenne két szóbeli tételre, a vasúttal, vasúti közlekedéssel kapcsolatos, illetve a Facebook(közösségi oldalak)kidolgozott tételekre.


Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki tudna segíteni!

309. Easylover (válaszként erre: 308. - Ree25)
2013. jan. 5. 15:42
A HOw to pass könyv be van scennelve, esetleg ha szükséged van rá e-mailben elküldöm, de csak pénzért, mivel én is megvásároltam.
308. ree25
2012. dec. 31. 10:57
köszi, gaziból nekem pont az írásbelivel vannak komoly gondjaim :-(
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook