Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


81054. Borian (válaszként erre: 81045. - Zitoka)
2021. márc. 17. 11:03

Ismerős lánya járt Ausztriába BSC-re. A képzés ingyen volt, de koleszba nem került be, 2-3 lány bérelt egy lakás. Mivel igényes leányzók voltak, nagyon sokba került a bérleti díj is, meg a kinti "háztartás" felszerelése is. Az étkezés és öltözködés is drága egy igényes ifjú hölgynek euróban fizetve.

Utána Barcelonában végezte az MSC-t, az fizetős volt, két lányzó bérelt egy albit, mivel az a turisták egyik célpontja, a fantáziádra bízom, milyen drága volt. A kaja viszont ott olcsóbb volt és a fast fashion otthona is, ezért az öltözködés is olcsóbb volt.:-)


Én nem terhelném a gyereket azzal, hogy hitellel indítsa az életét, itthon mindig lesz ágya és ennivalója, amíg csak kell. :-) Szerencsére Budapesten is sok jó felsőoktatási intézmény van, én arra edzem őket, hogy inkább itt tanuljanak tovább.

81053. virgilius (válaszként erre: 81050. - Chelsey)
2021. márc. 17. 11:03
off: Jegyzet szinte semmi, minden online van - legalábbis nálunk. Ez számomra igen meglepő volt.
81052. szamoca75
2021. márc. 17. 11:02
Érdi VMG kirakta a nyolcadikosokét.
81051. Greenolive
2021. márc. 17. 11:01
Érdi VMG is kirakta.
81050. Chelsey (válaszként erre: 81045. - Zitoka)
2021. márc. 17. 10:58

Na, ha így számolod, akkor nem kerül többe.


A többség - azt hiszem - hajlamos a gyereket elszállásolni, illetve ellátni, ugyanúgy, mint középsulis korában. Az ő megközelítésükből, ha marad helyben a gyerek, akkor nulla a plusz költség azzal, hogy gimi helyett egyetemre jár. Nyilván vannak jegyzet, meg egyéb dolgok, de nem olyan jelentős.

81049. Besti (válaszként erre: 81046. - Favola69)
2021. márc. 17. 10:55

Mi agglomerációból járunk / fogunk bejárni a “hídon túlra”

Ez reggel kb 40 perc délután 50-55 p( ritkábbak a járatok)


Nem okoz gondot. Kiszelőztetett fejjel, séta után ér haza. Ez így nagyon jó... a kicsit nem tudom meddig fog tudni sportolni , majd az élet hozza!

81048. Bandika19
2021. márc. 17. 10:54

Sziasztok!

Ezen a fórumon belül tudok keresni valahogy kulcsszavakra pl. sulira?

Köszi

Bandika

81047. Chelsey (válaszként erre: 81040. - Turbónyuszi)
2021. márc. 17. 10:52

Miért szeretnél kevésbé bekerülni egy olyan suliba, ahol a gyerek kevesebb pontot kapott, mint egy másikban? Az, hogy az egyikben kevesebbet kapott, az pusztán azt jelenti, hogy volt sok olyan gyerek, akiknek a produkciója éppen jobban tetszett a bizottságnak. Attól még simán bekerülhet abba a suliba, mert lehet, hogy a szuper produkciókkal máshová jelentkeznek első helyre.


Próbálom megérteni, hogy miért gondoljátok azt, hogy ha tudjátok a számokat, akkor tudni fogjátok, hogy melyiket akarjátok jobban.

81046. Favola69 (válaszként erre: 80931. - Theseus)
2021. márc. 17. 10:51

Ha mi sem mennénk hídon túlra, akkor csak a Major maradna. A többihez többet kell utazni.

Nálatok mennyi fér bele az utazásba.

Én a max. 30-35 percet tartom elfogadhatónak a nyolcadikosomnak. Versenysport mellett nem fér több bele.

Ti hogy gondoljátok?

81045. zitoka (válaszként erre: 81028. - Chelsey)
2021. márc. 17. 10:50

Akkor a mi példánk: kevesebbe kerül a szállás díja, mint itthon egy albérlet, amit biztos, hogy fizetnünk kellene, mert kolit nem kapna, viszont kitenném a szűrét, mert mamahotelt sem játszunk.

A tandíj teljes összegét diákhitellel fedezi, ami a mi zsebünket nem terheli.

A kiköltözés annyi volt, hogy vettünk egy bazi nagy bőröndöt az Ázsia Centerben, és azt megpakolva, feladott poggyászként a Wizzair kivitte, a gyerekkel együtt. 2 kg túlsúly volt rajta.

A megélhetését (kaja és egyéb fogyasztási cikkek) adott összegből kell megoldania, ami nem több, mint amit itthon költenénk rá. ( Apja gyönyörűen és hidegvérrel kiszámolta.)

Emellett első perctől dolgozik (fordításokat végez), azt arra költi, amire akarja ( feltételezem, hogy a hétvégi közös konyhai ivászatokba száll be, mert más buli lehetőség ugye nincs most.)

Emellett,mivel élelmes gyerek - kijátszva a “szegény kelet-európai”kártyát- a college vissza nem térítendő szociális ösztöndíjára is pályázott, és megkapta. Nem nagy összeg, de a kéthetente igényelhető ingyenes karanténcsomaggal kiegészítve (ahhoz nem kell rászorulónak lenni, mindenkinek jár a campuson), ami alapélelmiszereket tartalmaz, egész jól elvan a gyerek.

Ez a Brexit miatt az idén kezdőknél már nyilván nem így lesz, de ránk még a régi rendszer érvényes, egészen a tanulmányok befejezéséig.

81044. acquaco
2021. márc. 17. 10:47
Sziasztok! A Petőfi Gimnáziumról (I. ker.) van valakinek tapasztalata? Főleg a nyelvtanítás érdekel, NYEK-es osztályt jelöltünk meg...
81043. eleonóra123 (válaszként erre: 81042. - Eleonóra123)
2021. márc. 17. 10:47

És ez?

[link]

2021. márc. 17. 10:46

Ez volt már?

[link]

81041. levia (válaszként erre: 81038. - Levia)
2021. márc. 17. 10:42

A gimnáziumba járók 94%-a gimnáziumba szeretett volna bekerülni, több mint háromnegyedüknek (76%) sikerült is bekerülnie abba a gimnáziumba, amit első helyen jelölt meg, s nyolctizedük (80%) azon a tagozaton tanul, amin leginkább szeretett volna.

Eredményeink azt mutatják, hogy a gimnazistákat leginkább az intézmény

befolyásolja a döntéshozatalban (40%), míg a szakgimnazisták (23%) és a

szakközépiskolások (21%) esetében nem ez tűnik a legmeghatározóbb szempontnak.

A szakgimnazisták és a szakközépiskolások nagyrésze (41, illetve 48%-a) előbb azt dönti el, hogy mit, milyen képzésen szeretne továbbtanulni, s ehhez választ intézményt.

A gimnazisták körében a képzés jó híre, elismertsége (35%) és az általános iskolai

tanulmányi eredmények sokkal erősebben befolyásolják a képzésválasztást (29%),

mint a szakképzésbe került tanulók esetében. Ezen felül még jelentős érvként jelenik

meg esetükben a család ajánlása (25%) és az is, hogy az adott képzés irányába szeretnének továbbtanulni (26%). A gimnáziumba felvetteknél a munkaerőpiaci

érvényesülés (jó kereset, könnyű elhelyezkedés) sokkal kevésbé esik latba a képzésről szóló döntés során, mint ami a szakképzésben részt vevők esetében látható.

A tanulók számára a jövőbeli munkával kapcsolatos legfontosabb (és egyben

általános) elvárás, hogy sok pénzt keressenek majd vele. Ez az elvárás a

szakközépiskolások esetében kimagasló (70%), de a szakgimnazisták (57%) és a gimnazisták (51%) esetében is igen jelentős. A pénzen kívül a gimnazisták körében erőteljesen megjelenik az is, hogy szeresse a majdan választott munkáját (50%), és a jövőbeli munka érdekességét, változatosságát fontosnak tartók aránya is jelentősnek mondható (37%).

81040. turbónyuszi (válaszként erre: 81039. - Chelsey)
2021. márc. 17. 10:42

Konrkétan szerintem ez sérti a szülők és a tanulók tájékoztatáshoz való jogát. Nem kérhetnének hamarabb döntést a sorrendben, mint ahogy az eredményeket megtudnánk.

Amúgy nagyon jó a felvételi rendszer, nagyon szeretem.

81039. Chelsey (válaszként erre: 81036. - Erzsi06)
2021. márc. 17. 10:39
Ebben teljesen igazat adok. A legjobb lenne minél hamarabb tudni a felvételi pontokat és azt is, hogy kb. hol helyezkedik el a gyerek a mezőnyben. Ugyanakkor ennek nem kellene semmit változtasson a sulik sorrendjén. De tudom, hogy ennek van egy hatalmas érzelmi töltete, meg az egész folyamat tud nagyon frusztráló lenni és kívülről sokkal könnyebb megszakérteni. Majd jövőre én leszek totál kiakadva a molyolós sulik miatt, már rögtön az írásbeli után két nappal, mert nem igaz, hogy azokat hetekig kell javítgatni :D
81038. levia
2021. márc. 17. 10:37

Középiskolás tanulók iskola- és pályaválasztási motivációi 2020/1

Kutatásunk célja a tanulók és szüleik legfontosabb pálya- és iskolaválasztási motivációinak vizsgálata, az iskolatípus (gimnázium, szakgimnázium, szakközépiskola), azon belül is a konkrét középiskola kiválasztását befolyásoló egyéni, családi, iskolai és társadalmi tényezők feltárása.

[link]

2021. márc. 17. 10:34

Berzsenyi mai hír:


Ideiglenes felvételi jegyzék várható időpontja

2021.03.17

Tájékoztatás


Tisztelt Szülők, kedves Felvételiző diákok!


Az ideiglenes felvételi jegyzék a Covid 19 járvány miatt megtartott pótszóbeli felvételi napot követően, várhatóan 2021. március 22-én kerül fel a honlapunkra.


Köszönjük szíves türelmüket!

81036. erzsi06 (válaszként erre: 81033. - Chelsey)
2021. márc. 17. 10:31
Nyilván. De azért nem mindegy, hogy reményteli várakozással vagy teljes bizonytalanságban.
81035. szilkszilky (válaszként erre: 81029. - Erzsi06)
2021. márc. 17. 10:31

Ez azért furcsa, mert nekünk tegnap azt mondta az igazgató, hogy úgy lesz, mint tavaly, nem kell aláírni, nem kell küldeni, csak elektronikusan feltölteni. Persze erről még nem látok sehol hivatalos megerősítést...

Jó lenne tudni mi az igazság.

81034. levia
2021. márc. 17. 10:31

Általános iskolások pályaválasztása 2020

A tanulmány a pályaválasztás előtt álló, nyolcadik osztályos általános iskolás tanulók továbbtanulással, szakma- és pályaválasztással kapcsolatos terveit, céljait, valamint szüleik ehhez kapcsolódóan felmerülő tanácsait, szándékait vizsgálja. Az eredmények a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2020-as országos pályaorientációs vizsgálatán alapulnak.


A pályaorientációs vizsgálat adatfelvételének keretében 10 163 nyolcadik osztályos tanuló töltötte ki a kérdőívet.

[link]

81033. Chelsey (válaszként erre: 81029. - Erzsi06)
2021. márc. 17. 10:26

A VöMG kiírta, hogy 19-ig kiteszik :)

De úgyis azt írjátok előre, amelyiket a legjobban szeretnétek!

81032. erzsi06 (válaszként erre: 81030. - Levia)
2021. márc. 17. 10:26
Igen, így teszünk. Nincs más választásunk.
81031. turbónyuszi (válaszként erre: 81029. - Erzsi06)
2021. márc. 17. 10:23

Hát mi lenne, ha sokan írnánk az OH-nak, hogy legyenek szívesek hosszabbítsák meg a módosítási határidőt mondjuk 26-ig.

Amúgy nem tudsz mást csinálni, mint itt információt gyűjtesz és a vágyálom sorrendet hagyod bent. Én is ideges vagyok, de hát majd dönt a szofver. Király lesz.

81030. levia (válaszként erre: 81029. - Erzsi06)
2021. márc. 17. 10:22
Tedd/hagy aszerinti sorrendben a sulikat, amire vágyik a gyerek. Ennyi. A többit megoldja az algoritmus.
81029. erzsi06 (válaszként erre: 81006. - Turbónyuszi)
2021. márc. 17. 10:19

Én is az idegösszeomlás szélén vagyok. Az ofő kéri a sorrendet legkésőbb 22-ig, mert nekik 25-ig el kell juttatniuk a papírokat, és még előtte alá is kell írni...

De a Vörösmarty sem rakta még ki, a Teleki is csak 22-re ígéri, a László meg 22-e estére. Jól kiszúrtak velünk. Ez most teljes vakrepülés.

81028. Chelsey (válaszként erre: 81024. - Zitoka)
2021. márc. 17. 10:14
Inkább, mint az iskola sikerét. Hacsak nem munka mellett tanul valaki már rögtön az elejétől külföldön (ami ritka), akkor azért általában többe kerül, mintha egy helyi egyetemre járna. Már eleve a kiköltözés húzósabb általában. Aztán sokakat elbizonytalanít a távolság, a nyelv és az, hogy úgy általában minden sokkal másabb, mint amikor csak simán átmegy valaki gimiből egyetemre itthon.
81027. turbónyuszi (válaszként erre: 81022. - D75107af9b)
2021. márc. 17. 10:13
Köszönöm szépen. A honlapon lévő nyílt nap, stb. filmeket megnéztem, abszolút szimpatikus gyerekek járnak oda, ez jött le, hogy nagyon normális hely. Nekünk messze van, de mi átmegyünk a hídon egy gyerekbarát suliért (sőt a munkahelyemre is). Tényleg oda 8-ra kell beérni?
81026. szilkszilky (válaszként erre: 80953. - VeTspKa)
2021. márc. 17. 10:09

Én itt tanultam és működik.

Tehát Word-öt nyitsz, abban kinyitod a PDF-t, akkor átkonvertálja. Majd ezt átmásolod az Excelbe és voila tudsz vele dolgozni.

81025. manimantra (válaszként erre: 81006. - Turbónyuszi)
2021. márc. 17. 10:08
Az Egyetemi Katolikusba járnak a barátnőm fiai és imádják, így pontos

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook