Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? fórum

Kötelezhetnek rá hogy bent altassam a gyerekem az óvodában, különben nem kapja meg az ebédjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
169. 4c1a787e8f (válaszként erre: 168. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 17. 11:27

Igen, aki nem csinálta, nem tudja, milyen az a "kényelmes" otthonlét. Amíg itthon voltam, állítom többet gályáztam, mint most meló+családdal... Mert így gyerekek intézményben, OTT ESZNEK, ember is. Nem mindennapi gond a főzés, vásárlás, csak hétvégi. Meg így senki sem szól be, ha kések szülőiről, vagy valami nem klappol annyira. "Hiszen dolgozik szegény." Amíg meg otthon voltam, addig meg mindent tőlem vártak el, meg még a gyereket is hazaadták, ha csak lehetett, "hiszen otthon vagyok". Meg talán akkor magunktól is többet várunk el, és szégyeljük magunkat, ha fél órára leülnénk pihenni..


Egyvalamit nem szabad: bárki véleménye alapján hagyni, hogy kizökkentsenek minket a nekünk jó kerékvágásból... De ezért meg kell harcolni, óvónénivel, férjjel, családdal, szomszédokkal.. Ez van.

2012. dec. 15. 06:41
Csak h misskét kiismerjétek,engem fikáz,mert 3 gyermekem van es főállású anyuka vagyok,aki otthon ül,mert nem képes dolgozni és várja a postást! Ez ő!
167. Bártfai Andrea (válaszként erre: 166. - 4c1a787e8f)
2012. nov. 22. 19:58
DDD...
166. 4c1a787e8f (válaszként erre: 165. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 22. 13:48
Na azért, hogy engem is megdicsérsz, ezt akartam hallani..:))))
165. Bártfai Andrea (válaszként erre: 164. - 4c1a787e8f)
2012. nov. 21. 18:51

Hát előtted is le kalappal a 3 gyerek miatt. Amikor én fiatal voltam, emberi módon éltünk, értem ezalatt: volt lakás, munkahely, nyaralás, - én is szültem volna többet, ha nem mondja az orvos, hogy mind farfekvéses lenne... Na de hát megvan a 3 unoka és így is boldogok vagyunk.

Nagyon nehéz lehet egyedül gyerekeket nevelni.

Jó egészsséget és erőt kívánok hozzájuk!

164. 4c1a787e8f (válaszként erre: 163. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 20. 19:31

Én is pont ezekre a dolgokra gondoltam. Istennek képzelik magukat a dolgok pontos ismerete nélkül, és még buták is..


Magam is három gyereket nevelek, köztük egy sérültet. Arra írtam, amit eredetileg írtam, hogy nálunk meg nem akarták engedni a gyereket óvodába, meg haza akarták adni ebéd után, mert gyes-en voltam. Persze, amikor csak tudtam úgy osztottam a napomat, hogy miél többet legyek velük, de nekem nincs kocsim, nagyok a távolságok, és gyakorlatilag egyedül nevelem őket.. Hát én meg nem akartam minden délben felkelteni az újszülött gyereket, két kilómétert gyalogolni az oviig, majd délután a suliig megint ugyanennyit.. Meg amúgy dolgoztam is sokszor, csak ezt ugye gyed mellett nem veri nagy dobra az ember.. Meg nyáron is vittem volna néha egy-egy hetet, ha nem is végig. Mert sajna sehol sem voltunk, úgy gondoltam, néha jót tenne neki, ha játszhatna a többivel.. De nem, mert akkor én szar anya vagyok, mert nem akarok vele lenni.. Persze, ahol van apuka, legalább estefelé, meg a bevásárlás annyiból áll, hogy beszórjuk a kocsi hátuljába, ott nyilván más a helyzet... De nálunk nem ez van. Holott valójában ők nem akartak vele foglalkozni..


Csak erre írtam, hogy ez az általánosabb verzió, nem az, hogy nem engedik el..


Azóta hálistennek felvették a kicsit bölcsibe, én dolgozom, és a gyerek is máshová jár...


Az az óvónő nem normális, akiről írtál, nem szívesen találkoznék ilyennel.. Mert ha rossz napom van talán olyat tettem volna, amit megbánok..

163. Bártfai Andrea (válaszként erre: 161. - 4c1a787e8f)
2012. nov. 20. 19:21

Bocsi, ha megbántottalak, - nem szándékos volt, - és az óvónőkkel sincs semmi bajom, de minden tiszteletem azé az asszonyé, aki ma, ebben a sz@r világban és légkörben 3 gyereket vállal!

És ha valami jár neki, attól nem foszthatja meg senki!

Azért elmondom Neked, hogy az én legkisebb unokám hogy járt: varrtam neki egy huszáröltönyt, a férjem faragott falemezből lovat, kardot (amit hímzett tokban a derekára kötöttünk), így vitték az ovis farsangra.

Az óvónő kérdezte: "Hát neked mid van?" Az unokám nagy büszkén mondta: "Huszár vagyok! Kardom van!" - és előhúzta. "Na, erre semmi szükség!" mondta az óvónő és ketté törte a kardot! A gyerek végig bőgte az egész estét, a többiek vígasztalták. A szülők visszajelzése az volt, hogy a gyerekek nem érezték jól magukat, elment a kedvük.

Persze a férjem készített egy másik kardot, nem volt probléma, - ki akartam csapni a balhét, de a lányom azt mondta, hogy félévet ki kell bírnia a srácnak, mert ez a 48 éves óvónő irigy rá, főleg mióta letette a második tanári diplomáját.

Sok szülő panaszkodott, hogy milyen durván beszél a gyerekekkel, - hát kiderült, hogy se férje, se gyereke. Az ilyen embernek nem lett volna szabad ilyen hivatást választani, az tuti. És milyen jogon merte ketté törni másnak a munkáját?! Nagyon kevés választott el attól a lépéstől, hogy bemenjek a polgármesteri hivatalba, - de mivel a lányom abban a kerületben tanárnő, akceptáltam a kérését... Bár mai napig sem tudtam megemészteni!

162. 4c1a787e8f (válaszként erre: 159. - A0c1361e44)
2012. nov. 20. 18:31
Igen, azt cseszegetik sokszor, aki normálisabb, finomabb lelkű. Azon élik ki a dolgaikat. Ahol meg igazi baj van, azoknak a fenekét se merik megszagolni, nem mernek lépni..
161. 4c1a787e8f (válaszként erre: 160. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 20. 18:28

Több éve hoxázom, olvastalak már máshol is, máskor is, ezt a fórumot is. Nincs veled semmi bajom, de máshol is elég hamar és határozott véleményed van, (ami persze nem baj), csak most beleláttál a tényleg ártatlan hozzászólásomba olyat is, ami tényleg kicsit sem volt benne, pont azok közé tartozom, akit csesztettek eleget az oviban, másnak nem kívánom.


Ez meg már engem zavar, már csak azért is, mert az utánunk következő meg már úgy ír, mintha én állítottam valamit, amit eszem ágában se volt. Már csak azért sem, mert ha netán tényleg valami baj lenne fórumindító családjával, az engem maximum segítségre sarkallna, nem csesztetésre.

160. Bártfai Andrea (válaszként erre: 157. - 4c1a787e8f)
2012. nov. 20. 17:07

Nem tudom, miből alakítottad ki, hogy én "mindig mindenkit támadok".

Ha később kapcsolódsz egy fórumba, vissza kéne olvasnod és csak akkor bíráskodni mások felett.

Én valóban kinyilvánítottam azon véleményemet, hogy pocsék dolog egy gyermeket éheztetni!

Egyáltalán nem támadtam mindig és mindenkit.

Azt is megjegyezhettem, hogy "vacak háttér"-ről szó sem volt. Arról volt szó, hogy nem kapott egy kicsi gyerek enni, mert az édesanyja nem altatta ott ebéd után. Az már eszébe sem jutott senkinek, hogy honnan tudta az óvónő, hogy a gyereket ebéd után elviszik! És milyen ebéd után? Amit nem kapott meg?

Ugyan már!

159. a0c1361e44 (válaszként erre: 158. - 4c1a787e8f)
2012. nov. 20. 12:38

És én sem a fórumindítóra gondoltam, ugyan is én azt tapasztalom, hogy az óvónők inkább homokba dugják a fejüket, ha észre is vesznek valami gondot, akkor azt sem jelentik, mert nem akarnak belefolyni semmibe.


Egy barátnőm is beleesett egy ilyen szituációba: feltűnt neki, hogy ez egyik kislány állandóan kék-zöld és nagyon sovány és látta a lakótelepen, hogy az anyja legtöbbször részegen tántorog, majd a szomszédok is megerősítették abban, hogy az anya inkább piát vesz, tehát a kislány nem eszik rendese és sűrűn meg is veri, ha panaszkodik, hogy és egyébként is.

Így egy óvoda látogatás vagy mi alkalmából elmondta ezt a gyámhatóság munkatársainak (lehet nem pontosan jegyeztem meg, azaz nem biztos, hogy gyámhatóság volt) és ezt megtudta az óvodavezető. A barátnőmet nagyon leteremtették, hogy miért avatkozik bele olyanba, amihez semmi köze és ki is rúgták...

158. 4c1a787e8f (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2012. nov. 20. 12:09
Bennem ez tényleg nem merült föl, hogy itt a kiíróval lenne valami gond.. Vagy esetleg a többiekkel van, vagy csak valami "helyi kiskirályt" játszik az ovi.. Sokszor érzik úgy, hogy ők mindent megtehetnek, ezt meg nem kell hagyni, akár a hazaküldős, akár a haza-nem-eresztős szitu van..
157. 4c1a787e8f (válaszként erre: 153. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 20. 12:07

Jaj ne támadjál már mindig mindenkit. Eszembe se jutott, hogy ő ilyen lenne, csak leírtam, hogy általában fordítva szokott lenni..


Egyébként messze van ez a gyámhatóságtól. A suliban van nálunk az, hogy nagyobb az aránya a .... -nak. Egyszerűen megmondták a szülőknek, (nekem is), hogy itt erősen javasolt a napközi, és foglalkoznak is velük délután sokat.. Egy gyerek nem napközis összvissz.. Pedig "jogilag" nem tehetik meg, de a jó tanulók szülei is örülnek, meg a hátrányosabbak is.. Nem kell mindenhez gyámhatóság, hogy egy szituációt alakítsanak..


Ettől függetlenül a fóruminditó ovijában valami nagyon el van kottázva, ez nyilvánvaló..

156. trapiti (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2012. nov. 20. 07:17

Ha annyira rossz lenne a háttér és az óvoda a gyerek érdekét nézné, akkor nem kekeckednének, hanem próbálnának minden megadni a gyerekeknek amíg ott vannak, és nem elvenni kellene tőlük az ebédet...

Nálunk akiről tudják, hogy kevés jut otthon enni, annak inkább többet adnak, mintsem hogy mindenféle mondvacsinált ürüggyel ne kapjon ebédet.

155. a0c1361e44 (válaszként erre: 152. - 4c1a787e8f)
2012. nov. 20. 06:30

Igen, én is ezt tapasztaltam. A legjobban azt szerették volna, ha minden nap ebéd után hazaviszem a gyereket és persze nem csak én, hanem mindenki, mert ez esetben mehettek volna ők is haza.


Én is csak valami rossz háttérre tudok gondolni.

2012. nov. 20. 05:21
Most nekem úgy tűnik, hogy nem vagy "kedvence" az óvodának... Nálunk könyörögnek, hogy aki tudja, vigye haza a gyereket ebéd után. Az uzsit megkapjuk kézbe. Persze gondold át: Otthon biztos azt eszi a gyermek, amit Te főzöl. És az a legfinomabb. Lehet, hogy nem is eszi meg az ételt az oviban.
153. Bártfai Andrea (válaszként erre: 152. - 4c1a787e8f)
2012. nov. 18. 20:14

Nincs olyan, hogy "vacak" családi háttér miatt! Az már gyámhatósági téma lenne, és elvennék a gyerket az anyától.

Itt azonban erről szó sincs! Jó anyuka, aki egyedül neveli a 3 gyerekét, egyet még szoptat.

Két közeli ismerős hölgy is volt így: a férj nem akarta a harmadik gyereket és egyszerűen lelépett. Sőt az egyik meg is mondta, ha megszüli a felesége az újabb kis jövevényt, ő veszi a sátorfáját...

2012. nov. 18. 19:41

Pedig általában fordítva szokott lenni, ahol csak valamilyen ürüggyel haza tudják tessékelni a gyereket, ott haza is tessékelik, nemhogy bentalvásra köteleznék...

Mi ütött ezekbe?

Ilyet csak valami nagyon vacak családi háttérnél tudok elképzelni, hogy "nem engedik haza" a gyereket.

151. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2012. nov. 18. 19:30
Biztos, h nincs ilyen jogszabály, különben senki nem vihetné haza ebéd után, pedig nálunk a 30-ból kb. 15 gyerek alszik csak ott. Életemben nem hallottam még ilyet!!
150. Bártfai Andrea (válaszként erre: 148. - 861021szilvi)
2012. nov. 17. 19:26

Persze! Már az a törvény is dugába dőlt, hogy idős otthonokba csak olyanok kerülhetnek, akik napi 4 órás ellátásra szorulnak! Mert mi történt?! Szerencsétlen ápolónők úgy meg lettek hajtva, mint Singer varrógépei, és a mozgáskorlátozottak nagy része ágyban töltötte a napot, mert nem tudták mindegyiket felöltöztetni és kitologatni a parkba.

Már nem is akarok ezzel a témával foglalkozni, mert csak felhúzom magam és olyant írok, ami radír alá kerül!

149. dream_post (válaszként erre: 148. - 861021szilvi)
2012. nov. 17. 07:36

Szia!

Nekem nincs ovis korú gyerekem (még csak fél éves),és végigolvastam a fórumot...és látom az utolsó írásod hogy nincs és nem is lesz ilyen szabály,úgyhogy ha beszól akkor lépj a szájába!

Egyszerűen borzalmas amiket itt olvastam,nagyon szomorú hogy a gyerekektől lopnak!

Tanulságos hozzászólásokat olvastam,most már tudom mi az amire figyeljek majd ha az ovihoz jutunk...komolyan nem tudtam hogy ilyen egyáltalán van!Pffff


Sok szerencsét kívánok a továbbiakban!Remélem minden rendben lesz! :)

2012. nov. 17. 07:06
Tegnap addig kutakodtam hogy megtaláltam a Magyar Ovodák Egyesületének telefonszámát és fel is hívtam őket.Közölte velem a hölgy hogy ilyen jogszabály nincs és nem is lesz,2014-től be akarják vezetni hogy aki fizeti a gyereke ebédjét annak a gyerekének kötelező napi 4 órát tölteni az oviba akinek pedig ingyen jár az ebéd annak 6 órát,de ez ellen is tiltakozik az egyesület úgyhogy az is lehet hogy nem lesz ebből sem semmi.De arra hogy ebéd után benn altassam a gyerekem különben nem kap ebédet ilyen nincs.ÉS SOHA NEM IS LESZ!!!
147. a0c1361e44 (válaszként erre: 144. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 16. 21:36
Erre már nem akartam reagálni, de én is így gondolom.
146. stokimagdi (válaszként erre: 145. - Bártfai Andrea)
2012. nov. 16. 21:33
Ez így igaz !
145. Bártfai Andrea (válaszként erre: 141. - 861021szilvi)
2012. nov. 16. 19:11

Szilvikém!


Megérdekilődtem egy kompetens személynél, s a következő választ kaptam: a vezető óvónőnek havonta, név szerint kell leadni a létszámot és ennek alapján igényelni az ételt és a tisztaságcsomagot. Ha valamelyik szülő akadályoztatva van és nem viszi egy darabig oviba a gyereket, azt 3 nappal előtte jeleznie kell és az étkezést az óvónő lemondja. Ha megbetegszik a gyerek, úgyszintén az óvónő mondja le az étkezést.

Mivel Te nem mondtad le a gyermeked ételét, annak ott kell lennie. Ha nincs ott, akkor megették, lenyúlták, vagy az ördög tudja!

Nagy fokú lelketlenség, hogy kicsi gyermekednek nem adtak enni! Mindenesetre az ételt adagolva, főre adják, - sőt pár kanállal többet, hátha valamelyik gyerek repetázik. Ami étel marad, azt biztos hazaviszik, - ezt lehetetlen ellenőrizni, - úgyszintén a maradékot sem, amit a kicsik a tányérjukon hagynak.

Az étel ott van, ha ott alszik a gyerek, ha nem!

144. Bártfai Andrea (válaszként erre: 107. - Csillag***)
2012. nov. 16. 18:47

Engem ugyan nem kell eltartani!!!!! 40 évig fizettem a nyugdíjjárulékot, - ha meg nincs ott, akkor ellopták!!!!


Ha úgy akartad kifejezni, hogy nincs, aki kitermelje, akkor azt aláírom, - de engem nem ti tartotok el! Ez hétszentség!

143. Timicicaanyuka (válaszként erre: 142. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 12:01
Így van. Mi is ingyen ettünk az oviban és amikor elhoztam a gyerekeket ebéd után, akkor szépen becsomagolva odaadták az uzsonnát.
142. a0c1361e44 (válaszként erre: 141. - 861021szilvi)
2012. nov. 16. 10:58

Azt gondolom, hogy kár ennyit ugrálni a témán! Nem létezhet olyan jogszabály, ami arra ad lehetőséget, hogy az amúgy ingyen ételt olyan feltételhez köti, hogy ott kell aludni vagy sem.

Az ingyen étkezésre megkaptad a lehetőséget, így neked az bármilyen körülmények között jár. Ha ott alszik a gyerek, ha nem. És már mondta más is, napi háromszori étkezést fizet az állam az ovinak, így a gyerekeidnek ennyi jár, mert nem azért fizeti az állam a te gyerekeid ételét, hogy Marika néni gyerekei jól lakjanak, hanem azért, hogy a tieid egyenek. Rendes adagok járnak és becsomagolva az uzsonna, ha akkor már a gyerek nincs ott.

2012. nov. 16. 10:20
Oké.Én ezt értem hogy lehet hogy van valami ilyen jogszabály változás,de akkor arról az óvónőknek is tudniuk kellene ugyebár és volt a forumhoz óvónő hozásszólás is aki azt írta hogy ilyen nincs,meg 2 évvel ezelőtt ugyan ezt a szöveget hallottam aztán mégis bent ebédelhetett a gyerekem.Azért kíváncsi leszek ha nem engedik hogy benn ebédeljenek a lányok hogy hány szülő áll majd ott az ovoda előtt fél egykor arra várva hogy a gyereke megebédeljen és vigye haza.Nekem is azt mondta a vezető ovonő hogy jövő szeptemberbe lép hatályba ez a jogszabály és kötve hiszem hogy erről más ovodába dolgozó ovonők ne tudnának márpedig a hozzászóló ovonők nem tudnak ilyenről.Akkor hogy is van ez???
140. Pillangó. (válaszként erre: 139. - Pillangó.)
2012. nov. 16. 10:12
Ja és hozzáfűzve még annyit,hogy lehetett volna kérvényezni az ott ebédelést az igazgatónál,de én nem is akartam már,hogy ott egyen,így elhozom ebéd előtt,amikor vége a tanóráknak és még sok más szülő is így tesz.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook