Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Korkülönbség fórum

Korkülönbség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
943. Shanyee
2009. jan. 1. 22:23

B.Ú.É.K. Mindenkinek!


Én egy 18 éves fiú vagyok,és egy elég érdekes kérdéssel fordulnék ide.

Az interneten egy játékban megismertem egy hölgyet,aki 38 éves,és időközben jobban megismertük egymást,de én többet kezdek érezni iránta.És nem tudom,hogy ő is érez-e többet irántam,mert beszélgetéseinkkor sokszor elhangzik a megszokott puszi helyett az,hogy csók.

Nagyon rossz érzés,hogy többet érzek iránta,mint barátságot,de mégis idősebb.

Mit tehetnék?

Válaszukat előre is köszönöm! Sanyi

2009. jan. 1. 09:14
B.Ú.É.K.!
941. Fiatal nő (válaszként erre: 938. - Dbe3645082)
2008. dec. 29. 18:06

Értem. :-) (márhogy presszó)

Szerintem egyébként a szüleidben még az előző kapcsolatod "motoszkál", hogy egy idősebb pasi elég csúnyán átvágott, s azt gondolják, most sem lesz ez másként... Nem lehet, hogy ez is benne van a pakliban? :-)

Én sem gyűjtögetem a barátnőimet. Egy kezemen meg tudom számolni ezt is, mennyi van. :-) (+ fiúbarátok) Mondjuk tény, hogy én inkább a fiúkkal jövök ki jobban. Őket őszintébb barátoknak tartom. :-)

Gimiben a mi osztályunkban nem volt egyetlen kollégista sem. :-) Csodálkoztak is a tanárok... :-)

Az én szüleimmel meg szerintem az a legnagyobb baj úgymond, hogy nekik meg túl későn jöttem. Kései gyerkőc voltam, így vaskalapos szülőket is kaptam. :-( Érdekesség, hogy az én szüleim, meg a párom szülei egyidősek. A köztünk lévő 14 év korkülönbség ellenére. A kedvesem tehát korai gyermek volt. A szülei sokkal lazábbak is, az enyémekhez képest legalábbis. :-)

Ó, nálunk ilyen szóba sem jöhet, hogy Ő itt aludjon. Mondjuk szegény nem is nagyon tudna hol, bár ha nagyon akarnánk, megoldható lenne, de ennek az ötlete fel sem merült. Az viszont igen, hogy én ott nála... Itt van például mindjárt a Szilveszter. Anya hallani sem akar ottalvásról. A párom holnap jön át és próbál hatni rá. Remélem sikerül. :-) Ez csak azért "vicces", mert a párommal voltunk már együtt Villányban, Horvátországban, Londonban, meg több helyen, ahol együtt aludtunk. Akkor most mitől van itthon így besz*rva..? Nem értem. :-)

Engem a párom tág családja is szeret szerencsére. Legalábbis nem tűnt fel, hogy nem volnék túl szimpatikus... Vagy csak remek színészek. X-) Mondjuk a párom nagyija pont a minap mondta nekem, hogy az eddigi barátnők közül engem szeret a legjobban. :-) Meg hogy jobb is, hogy az előző elhúzott tőlük... (ja, mert az én párom előző barátnője pár hónapig ott lakott velük) Hogy pontosan miért, azt sajna nem tudom, pedig nagyon kíváncsi vagyok. :-)

940. Fiatal nő (válaszként erre: 939. - Dbe3645082)
2008. dec. 29. 17:56

Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor a szülők nem szörnyetegek általában, de sajnos, vannak, akik azok. Szerencsére én nem ismerek ilyeneket, de léteznek. Nem általános, de akad belőlük, hidd el. :-(

Én is baromi érzékeny lélek vagyok, mindenen képes vagyok elpityeredni. Az én szüleim (főleg apa) például belémnevelte a kisebbségi komplexust. Folyton azt hallottam itthon, hogy Te hülye barom állat, meg ennél cifrábbakat. Ha nem 5-öst hoztam haza, már szidva voltam, természetesen kiabálós stílusban, plusz a fejemhez lett vágva, hogy még gimnáziumba sem vesznek fel, mehetek a szalag mellé pakolni, meg szakmunkásképzőbe. Ehhez társult még némi "testi sértés" is. Apa például előszeretettel lökdöste erősen a fejemet előre (tarkónál). Néha be voltam szarva, hogy na, most fogok egy remeket lebénulni gerincre. Meg voltak más dolgok is, szóval ha valaki érzékeny, akkor az én vagyok. De próbálok túllépni. Persze a kimondott szavak megmaradnak mélyen belül, de tudom, hogy csak úgy tudok felülkerekedni, ha "nem foglalkozom vele" és megpróbálkozom a fül mellett való elengedéssel.

Én is érettebben gondolkozom a kortársaimnál, de mondott nekem egyszer valaki egy olyat, hogy ezt én majd egyszer "kinövöm". És ebben van valami. Egyszer ez az előrébb járás (érettség) beéri az életkort, és onnantól kezdve "mi is normálisak leszünk". :-)

939. dbe3645082 (válaszként erre: 937. - Fiatal nő)
2008. dec. 29. 16:56

Most hogy ezt a hozzászólásod olvastam,gondoltam írok még valamit!Szerintem nem szörnyeteg egy szülő se, mert, egy szülőre se mondhatunk ilyet hisz ha ők nem alkottak volna minket nem lennénk,de azért nem mindenki az a stílusú ember aki el tudja engedni a füle mellett a sértegetést és a bántást!És azoknak az embereknek nem olyan könnyű ám feldolgozni a bántásokat!Az hogy túl fiatal...szerintem mindenkinek magának kell érezni hogy mennyire fiatal hozzá!Hisz ő is írta hogy a gondolkodása idősebb a társainál...ezt azért írom hisz én is sokkal komolyabbnak érzem a gondolkodásom a velem egyidősekénél:)Lelkileg pedig elég érzékeny vagyok..nem igazán tudom elengedni a fülem mellett!


Ui:Én is nagyon megértelek ,nem vagy egy könnyű helyzetbe!És én is azt javaslom hogy előbb-utóbb valld be még ha csak apródonként is de próbáld meg!!!Pl:próbálj anyuddal beszélgetni azokról a lányokról akiknek idősebb a párjuk,csak hogy tudd hogy, hogy is áll hozzá!!Hátha segít!

Hangsúlyoznám csak az én véleményem!!!!!

938. dbe3645082 (válaszként erre: 936. - Fiatal nő)
2008. dec. 29. 16:30

Nem tudom mennyire fogalmazok két értelműen,de nehogy valaki azt gondolja most hogy valami rossz cigifüstös kocsmáról beszélek,inkább akkor úgy mondanám hogy presszó.Még lehet hogy ez se a legjobb szó rá!Meg nem jártam oda se túl sokáig pár hónap!Ahogy szakítottam a mostani párom előtt levő pasival utána kezdtem el barátnőmmel és a barátjával(már férje)eljárkálni dumálni meg szórakozni!Az a pasi kb 10 évvel volt idősebb nálam,vagyis ott is volt elég korkülönbség!De ezek szerint nem elég,hisz még őt is elég gyerekesnek tartottam!De szerintem volt is rá okom,ugyanis kiderült hogy egyszerre 4 nője volt köztük én is!De nem is akarom túlságosan mesélgetni hisz az a múlt és örülök hogy vége!

Én is azt vallom, hogy attól,hogy megtaláljuk a párunkat még a barátságnak nem kell megszakadni,de nem is mindenkivel szakadt meg!Meg én azt gondolom hogy akivel egy ilyen dolog miatt megszakad a kapcsolat az nem is igazi barátnő!!Mondjuk nem is gyűjtögetem azért a barátnőket hogy azt mondhassam hogy van barátnőm!Én szeretnék inkább olyan barátnőket akiket akár mikor megkereshetek akkor is segít...tudhatom hogy számíthatok rá!

A gimiről csak annyit hogy nálunk teljesen kettészakadt az osztály,voltak helyiek és koleszosok,és mivel a koleszosok elég jó kis csoportot alkottak, nem igazán szimpatizáltak senkivel...megvolt a csapatuk!!De mi helyiek azért tök jól elvoltunk!

Én se szerettem volna teljesen elszakadni a családomtól,hisz anyával nagyon jó a kapcsolatom, meg a tesómat is nagyon szeretem!Apával pici koromtól kezdve voltak feszültségeim,túl korán születtem neki nem volt még eléggé felkészülve...túl fiatal volt hozzám!!:)De persze őt is szeretem mint apát!Csak tudod,elég nehéz ám azt kibírni hogy mikor itt aludt a párom és apa meg éjszakás volt és reggel mikor felkeltünk anya avval fogad hogy menjen már haza a párom mert apa azt mondta hogy nem szeretné itt látni mikor hazaér!Meg ha 8 órakkor még nem voltunk fenn akkor már ment a cirkusz,holott a párom elötte nap éjszakás volt! Meg tudod annyi próbléma és veszekedés volt, állandóan szidták vagyis inkább apa, csupa idegroncs voltam!Már pszihiátriára is el akart vinni anya..Amúgy a párom az anyukájával él hisz beteg az anyukája és nem hagyhatja magára úgy hogy elköltözik!Én is kijövök a párom szűk családjával,vagyis az anyukájával, a tesójával meg a sógornőmmel és imádom a pici lányukat is!Ott inkább az anyukájának a testvérei olyan furák,nem igazán veszik komolyan a kapcsolatunkat!(Az apukája már nem él vele azért nem!)Az anyukájával rengeteget szoktunk beszélgetni,meg teljesen úgy kezel mint ha a család része lennék!Napközben itthon vagyok (mert most januárig nincs munkám) így itthon megfőzök, takarítok mindent megcsinálok és délután vagy estefelé megyek hozzájuk így aztán nem sok mit használok náluk!Meg az anyukája tényleg családtagként kezel,máskor ő mondta hogy költözzek nyugodtan oda ő örülne neki!/Csak mellékelten írom hogy a párom előző barátnőjét kidobta otthonról az anyukája mikor még együtt volt a párommal és az is ott lakott a pároméknál!/ ……

937. Fiatal nő (válaszként erre: 934. - 118c087da4)
2008. dec. 29. 14:14

Szia! Neked is B.Ú.É.K.! :-) Először is megértelek, mert a szerelem nem ismer (kor)határokat! :-)

Megértelek a félelmeddel is. Velem is nagyon hasonló szitu volt, annyi különbséggel, hogy anyám egy idő után kitalálta, hogy ki az. És nekemtámadt, hogy nem vagyok normális, stb. stb. Egészen eddig a pontig tök nyugodt voltam, hogy na, majd elhozom szépen, bemutatom, miegymás. De mikor anya kiverte a balhét, nagyon beijedtem és elég sokáig nem mertem elhozni. 2,5 hónap után mertem csak Őt bemutatni a szüleimnek. Azt az érzést nem kívánom senkinek, nagyon féltem. De szerencsére a szüleim vissza tudták fogni magukat és jófejek voltak előtte. Aztán később anya meg természetesen mondta nekem a magáét. Sikerült is "bogarat tennie" a fülembe, és emiatt sokáig kellemetlenül éreztem magam és tipródtam. Abban nem kételkedtem, hogy szeretem Őt. És ez segített végülis túl az egészen...

Én azt javaslom, előbb-utóbb valld be Őt. Próba szerencse. De az fontos, hogy a párod álljon melletted. Ha tényleg szeret, ki kell állnia melletted. Ha beijed a szülőktől, akkor nem is számítasz neki igazán. De szerintem tuti fontos vagy neki. ;-)

Viszont azt nem árt mérlegelni, ha már így felvetetted a különköltözést, hogy még nagyon fiatal vagy. Nem tudom, tanulsz-e valahol vagy dolgozol..? Csak mert ha összeköltöztök, szerintem úgy illik, hogy közösen állni a költségeket. (ha mégis menekülőre fognád)

De nem kell ennyire előre szaladni, csak nem olyan szörnyetegek a szüleid, hogy "kitagadjanak". :-)

A sérelmeket el kell engedni a füled mellett. Tudom, hogy nehéz, hogy nagyon fáj. Én is túlestem/túlesek rajta. Az kell, hogy belássák, hogy ez a Te életed. Gondolom nem csinálsz semmi hülyeséget, fel tudod mérni a helyzetedet reálisan. Mindenesetre sok sikert kívánok!

936. Fiatal nő (válaszként erre: 933. - Dbe3645082)
2008. dec. 29. 14:02

Hát én még a kocsmaszerűségeket is kerültem. Az életembe először végzős gimnazista koromban (ha jól rémlik) kezdtem el kicsit kimozdulni otthonról, de csak ha hívtak. És nem kocsmába, hanem kávézóba. És ott sem több emberrel mentem, csak eggyel-eggyel. Azok is jóval idősebbek voltak nálam. X-) Ez így megtetszett, és a mai napig jól esik beülni olykor egy teára vagy forrócsokira egy kedves ismerőssel. Maximum kettővel. X-) Nem szeretem, ha sokan vannak velem, mert akkor mindig kizárom magam. Nem tudok kétfelé szakadni. Nekem ez nem megy. :-)

Az én életemből a flörtölés is kimaradt. Nem is hiányzott/hiányzik. Ismerkedés volt fiúkkal (fiúkkal, á, inkább férfiakkal), nem sokkal, egy kezemen meg tudom számolni, de egy találkozónál egyik sem tartott tovább.

Ha jobban (??) alakulnak a dolgaim, akkor lehetett volna egy 12 évvel idősebb párom, mert eléggé megvolt köztünk az összhang, csak jött egy hülye harmincas (+ féltékeny) liba és jól keresztbetett. Elmondott engem mindennek a hátam mögött, az a hülye meg el is hitte. Akkora papucs volt, hogy akkora lábméret már nem is létezik. X-) Ebből a szempontból viszont nagyon örülök neki, hogy nem lett semmi a dologból...

Én IMÁDTAM a gimit. Még az osztálytársakkal is kijöttem, bár különösebben nem szerettem őket. Ha Ők odajöttek és akartak valamit, egész jól elvoltam a többséggel, de én nem léptem oda senkihez, hogy na, most beszélgessünk, vagy ilyesmi... Azért persze voltak az osztályban, akiket utáltam, de azért megadtam a tiszteletet. :-)

Én azt vallom, hogy attól, hogy az ember megtalálja a párját, attól még ne dobja el a barátait, mert a szerelem előbb-utóbb úgyis "elmúlik", de a barátság az örök. Igyekszem is ápolni a kapcsolatot a barátaimmal, de nem könnyű, mert elfoglaltak vagyunk. :-( Ha máshogy nem is, levélben mindig tartjuk a kapcsolatot. Különben is, én írásban vagyok "verhetetlen", szóban meg egy "baszkakukk", akarom mondani, egy kis Kuka, amolyan hallgatag emberke. :-)

Hát, én nem akarok ilyet csinálni... Nem alszom itthon (folyamatosan)... Nem mintha nem lenne jó a páromnál, de mivel Ő dolgozik, meg minden, pofátlanságnak tartom a részemről, hogy odaköltözzek, meg fogyasszam az Ő dolgait, ha nem muszáj. (Jó, a szülőknek sem feltétlenül kötelessége már ennyi idősen eltartani, de egy embernek mégis csak a szülei a szülei...) Ráadásul a párom egy 1,5 szobás lakásban él a nagypapájával, nagymamájával és a teknősével. :-)

Sajnálom, hogy így viselkednek a szüleid. Pláne ennyi idő után. Talán azt várják, hogy nekik legyen igazuk és legyen már vége. Mondjuk az én szüleim sem örülnek ennek a kapcsolatnak, de rájöttek, hogy inkább csendben maradnak, nem szólnak bele (bár anya azért van, hogy nem állja meg). De azért (csak velem) éreztetik. Főleg anyukám. Ő folyton a rózsaszín ködöt emlegeti, hogy majd az úgyis elmúlik és majd látom, hogy hülye voltam. Ami érdekes, hogy sosem volt rózsaszín köd. De tényleg. Talán túl józan is voltam/vagyok ebben a kapcsolatban. Tökéletesen tisztában vagyok mindennel. Csak az a "baj", hogy szeretem... :-)

Ami még idegesít, hogy anya olykor mondja, hogy "az apád lehetne". Ilyenkor nézek furán. 14 év korkülönbséggel?! Ez már abnormális. Márhogy anyámnál. :-)

Egyébként a párom szülei/családja engem nagyon szeret. És tényleg úgy kezelnek, mintha családtag lennék, stb. És az én szüleim meg máshogy látják a világot... Sokszor mondják is, hogy minek járok annyit a páromhoz, biztos a pokolba kívánnak, meg rühellnek már, meg minden... :-( Pedig erről szó sincs. Ők tényleg családtagként kezelnek.

Az én szüleim meg erre képtelenek. Például ha itt van a párom... Ha kicsit tovább marad (mondjuk ez SAJNA ritka, de előfordul szerencsére :-)), akkor Ők már tök idegesek, mert hogy "nem csinálhatnak semmit, amit szoktak". Ilyenkor kérdem magamtól, de miért??! Hiszen a párom családja ha ott vagyok, akkor is ugyanúgy teszi a dolgát, nem ülnek vigyázba, stb... Ezt azt hiszem, sosem fogom megérteni. :-(

2008. dec. 29. 12:17
Légyszives segítsetek.Köszönöm.
2008. dec. 29. 12:15
Sziasztok!Először is szeretnék mindenkinek nagyon boldog új évet kívánni!Én még új vagyok errefelé.Elolvastam 1-2 beírást és nagyon örülök,hogy más is van hasonló helyzetben,ezért a véleményetekre és jó tanácsokra lennék kíváncsi.A párom és köztem meglehetősen nagy korkülönbség van:23 év.Én 19 éves vagyok,de sokkal érettebb gondolkodású.Semmi apakomplexusom nincs,sőt régebben el sem tudtam volna ilyen kapcsolatot képzelni,de mégis belészerettem!Nagyon szeretem őt,engem lényegében nem is érdekel(ne) a korkülönbség,de vannak olyan tényezők,amik miatt nagyon el vagyok keseredve.Nem az ismeretlen emberek érdekes pillantásai az utcán,mert az nagyon hidegen hagy,hanem a szüleim.Szóval 5,5 hónapja vagyunk együtt.Mindenben jól megvagyunk,úgy gondolom.A probléma az,hogy itthon félek elmondani őt.Azt tudják,hogy van vkim,de a korát nem.Nagyon rossz helyzet ez nekem.Anyukám mindig kiabál velem,bármit teszek is,az neki soha sem jó.Úgy kezel,mint egy felelőtlen tinit.Az előző 2 barátom elfogadta(ott csak 3-4 év korkülönbség volt),de tudom,hogy ha őt megtudná,nagyon mérges lenne,vagy hozzám sem szólna.Így is rengeteget veszekszünk,gyakran a fejemhez vágja,hogy szedjem a cuccom és menjek el itthonról.Nagyon fájnak ezek a szavak!Sajnos anyum a legkisebb dolgon is eszméletlenül képes felhúzni magát.Éppen ez az oka,hogy nem akarom,hogy megtudja őt,mert úgyis csak bántaná,az is lehet,hogy még személyesen is,ha ő jelen van.Azt pedig nem akarom,hogy nyíltan kezdjék el bántani a szüleim őt.Apukámnak pedig mindig az a véleménye,mint anyukámnak.Így már tudom előre miket mondanának.Mit csináljak?Sokat sírok,stresszelek a helyzet miatt.Küzdeni szeretnék érte,de legszívesebben tényleg elköltöznék már itthonról a folyamatos veszekedés és kiabálás miatt.Már nagyon nehezen viselem.Nem akarom a"Szégyen a futás,de hasznos"elvet alkalmazni,de szeretnék nyugalmat tőlük,úgy gondolom így sokkal boldogabb lennék!Nem szeretnék a szüleimmel rosszban lenni,
933. dbe3645082 (válaszként erre: 932. - Fiatal nő)
2008. dec. 28. 19:41
A bulizást nálam se úgy kell érteni hogy eljártam discoba vagy ilyen nagyobb szórakozóhelyekre hanem volt egy osztálytársam meg annak a barátai akivel eljártunk az egyik közeli kocsmaszerűségbe ahová azért nem csak az idős alkoholisták járnak,és ott dumáltunk szórakoztunk,jóba voltunk a pultosokkal és velük bulizgattunk!De mikor én összejöttem a párommal,sokat vágták azt is a fejemhez hogy még nem éltem ki magam,nem buliztam,nem szórakozta!Pedig nekem amennyit el jártam szórakozni,pörögni,bulizni az elég volt hogy megismerjem hogy nekem erre nincs szükségem!Meg nagy sláger volt hogy nem kellene leragadni az elsőnél...holott nekem azok a kis flörtök amik elötte voltak épp elegek voltak!Én azért viszonylag jól kijöttem a osztálytársaimmal, mondjuk a gimit utáltam és az ottani osztálytársaim nagyrészét is!De voltak barátnőim!De ma már nem igazán vannak mert a barátnőim is megtalálták párjukat egy van akinek szintén van párja velük aránylag jól elvagyunk!Szülői téren nálunk nem a legjobb a helyzet,hisz kezdetektől fogva nem igazán szerették!Inkább apa,anyával nem lett volna baj csak ő nagyon befojásolható és persze apa mindig csak szidta anya meg hozzá idomult!Így aztán voltak elég nagy veszekedéseink!Nem rég volt egy nagyobb vita is!Mondjuk anya már azért elfogadta meg nem is mond semmi rosszat!Főleg mióta megvolt a veszekedés és nem alszok otthon!Ugyanis a nagy veszekedés óta nem alszok otthon csak napközbe megyek haza!Nálunk a rokonság is igen fura!Apa rokonsága se mutatja ki túlzott szeretetét,pedig nem is ismerik nem tudom hogy ítélkezhetnek olyan emberről akit nem is ismernek!De a párom családjába is vannak különös emberek akik nem igazán veszik komolyan a mi kapcsolatunkat pedig bő négy év után már nem hiszem hogy futó kaland!De akik meg ismernek bennünket azokkal meg tök jól kijövünk!Nekem nagyon fáj igazából amit apa csinál,hogy nem fogadja el!Már meg is mondta a szemembe hogy soha nem is fogja elfogadni!De én azért reménykedek!Irigylem azokat a párokat kiknél a szülők úgy kezelik a gyermekük párját is mint ha családtag lenne!Annyi mindent tudnék még írni...
932. Fiatal nő (válaszként erre: 931. - Dbe3645082)
2008. dec. 28. 18:45

Nahát, ez tényleg jó... :-) Márhogy sokban stimmelünk. :-)

A 15 éves éretlenség alatt én azt értettem, hogy a kortársaimnál érettebb voltam ugyan, de magamban nem voltam elég érett. Úgy értem, egy kapcsolathoz. Legbelül éreztem, hogy nem tudom, hogy működik ez az egész, nem voltam biztos, hogy tudok én-e olyat és annyit és úgy nyújtani, ahogy kellene. Fejben természetesen nagyon okosnak hittem magam szerelem terén, de aztán később rájöttem, hogy az életben nem így működnek a dolgok. Persze másoknak tudtam tanácsokat adni, remek tanácsokat, csak a saját életemet nem igazán tudtam "helyretenni". Szó szerint féltem, hogy csalódás leszek, s inkább úgy döntöttem, hogy maradok így, amíg még "érek".

Én látod, nem jártam bulizni. Soha. Én színházba jártam/járok, olvastam/olvasok, ilyesmi. A suli volt az első.

Nekem meg már a suliban is megvolt az a kép a korombeli fiúkról (lányokról is), hogy mennyire éretlenek, mennyire nem érzem jól magam a társaságukban, stb.

Gimnáziumban is például szinte mindig a tanáraimmal "lógtam", Ők voltak inkább az igazi barátaim, az osztálytársaim meg egyáltalán nem. (Talán egy lány volt a kivétel.)

Nálunk szülői téren jobb a helyzet, mint volt, de csak abból a szempontból, hogy anyuék inkább már magukba folytják a dolgokat és nem vágnak rögtön minden bántó megjegyzést a fejemhez. Pontosabban inkább anya. Anno egyfolytában a páromat szidta, stb. Apa hallgatott. Most kicsit fordult a helyzet, anya "csendben tűr", s most apa tesz néhol egy-egy megjegyzést.

De érdekes módon csak Ők állnak így hozzá. A rokonságból mindenki más, aki megismerte, nagyon szimpatikusnak találta.

Plusz a szüleim még nem is tudják, hogy a menyasszonya vagyok már lassan 4 hónapja. Majd márciusban tervezzük bevallani, mert akkor megint megyünk együtt Londonba, és majd azt mondjuk, hogy ott kért meg. (Bár állítólag megint megkér. :-)) Akkor már közel 1,5 éve leszünk együtt. Bevallom, félek, mi lesz. De előbb-utóbb túl kell esni ezen.

Mondjuk már szóbakerült itthon is az esküvő, persze nem konkrétan vele. A baj az, hogy anya és a nagynéném is nagyon házasságellenes lett. Rossz dolognak tartják. Nekem meg pont, hogy fontos... Nehéz ügy. :-)

931. dbe3645082 (válaszként erre: 930. - Fiatal nő)
2008. dec. 28. 18:30
Képzeld, nálunk is 14 a korkülönbség (plusz még pár hónap) és még a koraink is hasonlítanak!Én 20 és fél:) éves vagyok!Annyi hogy mi régebb óta vagyunk együtt!Olvastam egy régebbi hozzászólásod amivel mondjuk nem igazén értek egyet!Ott a 15 éves éretlenségről írtál!Én 16 éves voltam mikor összejöttünk,és már akkor is jóval érettebb a kortársaimnál.Elötte járkáltam el bulizni pörögni,csalódtam is rendesen a velem egyidősekbe meg a nálam pár évvel idősebbekben...Mondjuk én akkor is és most is olyan gyerekesnek és komolytalannak tartom a velem egykorú fiúkat...De persze tisztelet a kivételnek mert én is ismerek olyan fiúkat akik velem egyidősek és tök aranyosak és nem gyerekesek,de valahogy nem tudom velük elképzelni az életem!!A párommal pedig teljesen jól kijövünk szeretjük egymást és boldogok vagyunk!A szülői tiltás ellenére is!Nálam nagyon ellenezték az egészet!De mostanra anya már nagyjából elfogadta de apum az nem akarja!Nagyon nehéz és rossz érzés!Nem tudom nálatok mi a helyzet?Elfogadták?Ha vannak olyan fiatalok akiknél szintén nagyobb a korkülönbség írja már le hogy náluk a szülők mit szóltak!!!Azért mondom hogy fiatalok mert ha már 30 éves az ember akkor már azért csak nem olyan rossz a helyzet!Vagy nem tudom!:)
930. Fiatal nő (válaszként erre: 929. - Dbe3645082)
2008. dec. 28. 16:41

Szia!


Tényleg? Nem mesélnéd el Te is nekem/nekünk, a Te történetedet..? :-)

2008. dec. 28. 14:16

Örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot,hisz én is ilyen szerelembe élek!Úgy látom a Fiatal nő nevű hozzászóval kicsit hasonló a történetünk!

Nagyon örülök neki hogy amennyire bele-bele olvastam eddig a fórumba elég pozitívak a hozzáállások!Tök jó!Sajnos én eddig elég sok negatív hozzáállást láttam,hallottam!:)

928. e2b5f0504e (válaszként erre: 927. - Futótűz)
2008. dec. 28. 13:38
Hát, mivel nem vágytál senkire, terád ezt nem is lehet vonatkoztatni :) De a lényeg, hogy megtaláltad Ő-t :)
927. futótűz (válaszként erre: 926. - E2b5f0504e)
2008. dec. 28. 11:12

Ebben számomra az a fura, hogy én el sem tudtam képzelni(pláne nem vágytam arra), hogy egy tőlem jóval idősebb férfi lesz az életem szerelme. Igazából nem is vágytam senkire. Rémes házasság után egyedül neveltem a gyerekeimet több mint egy évtizedig. Senkire nem vágytam, nem volt idálom, még a gondolatát is elutasítottam hogy valaki közel férkőzzön hozzám.

Esetemben tehát megdőlt a koncepció, másikat meg nem tudok felállítani:)

2008. dec. 28. 10:18
Teljesen igazatok vanabban, amit leirtatok - én is ugy gondolo, hogy a "nagy Ő"-t nem valamiféle kritériumok alapján találjuk meg, hanem egyszerüen megérezzük, hogy ő az. Viszont, amiket leirtam a koral kapcsolatban, hogy nekem ez fontos, szerintem abbol adódik, hogy az én nagy Ő-m biztosan idősebb tőlem annyival, amenyni éppen nekem kell, mivel pont ezért kell nekem anyni idős pasi...egyszer olvastam a nagy Ő-ről egy elmélkedést, amiben szerepelt az is, hogy "éppen olyan, amilyenre vágysz, hiszen nem véletlenül vágysz pont olyanra." Ez a mondat engem nagyon megfogott.Szoval, én ugy gonodlom, hogy mindenkinek annyi korkülönbség az ideális, amibe az ő nagy Ő-je pont beletartozik...
925. Fiatal nő (válaszként erre: 924. - Futótűz)
2008. dec. 28. 09:46
Ez is teljesen igaz.
924. futótűz (válaszként erre: 923. - Fiatal nő)
2008. dec. 28. 09:23

Nem, azt hiszem nem kell több.

Valahogy látja az ember a párját külső szemlélőként, ahogy mások láthatják. Nem megvakulunk olyankor és bődületesen jóképűnek látjuk a szerelmünket...a szemünk nem csal. A lelkünk látja benne a gyönyörűt, amitől Ő az, aki kell.

Az igazán fontos tulajdonságokat nem kívül hordja az ember. A külső egy adottság, azon jelentősen változtatni nem lehet. El kell fogadni és együtt elni vele. A szellemi és lelki tulajdonságok az igazán fontosak egy gazdag kapcsolatban.

923. Fiatal nő (válaszként erre: 922. - Futótűz)
2008. dec. 28. 08:38

Teljesen igazad van!!!

Nekem korábban például a sötétbarna hajú, sötét szemű jött be, a párom meg kék szemű, s ugya barna a haja, de az a kicsit világosabb árnyalat (mondjuk mindegy, mert őszül, de sebaj, nagyon jól áll neki :-)).

Plusz a párom nem is az a szívtipró, de kit érdekel?! :-) Aranyos, jópofa, szeret... Kell ennél több?! :-)

2008. dec. 28. 08:15

Hűha!Úgy tűnik, én rosszul csináltam valamit.

Soha nem ment nekem a válogatás. Ilyen magas, olyan színű legyen a haja, ennyi/annyi éves legyen.

Az ilyen elvárások alapján történő "párválasztás" szerintem valamiféle kompromisszum és mint olyan, nem feltétlenül tartós.

Azt gondolom, ha megtalálja az ember a párját, azt nem a szemével, a lelkével látja. Ott pedig nem számít semmi, amit számokkal ki lehet fejezni.

Talán rosszul gondolom....

921. Fiatal nő (válaszként erre: 920. - E2b5f0504e)
2008. dec. 27. 18:38
:-)
2008. dec. 27. 14:12
Szerintem a 14 év sem olyan sok, én is inkább választanék egy 14 évvel idősebbet mint olyat aki csal 2-vel idősebb... Mivel egy idősebb pasin már tényleg látszik hogy "férfi" - tudom hogy ez izlés kérdése, hogy kinek mi a férfias, de nekem ilyen az izlésem :-)
919. Fiatal nő (válaszként erre: 918. - E2b5f0504e)
2008. dec. 27. 13:32
Bennem is volt/van egy ilyesmi. Hogy úgy minimum 10 év körül kell nekem a korkülönbség. Bár nem tartom kizártnak, hogyha nem jöttem volna össze a 14 évvel idősebb párommal, akkor nem lett volna egy olyan az életemben aki pl. csak egy évvel idősebb nálam. Mert ha véletlenül megismerünk valakit, aki hozzám hasonlóan "koravén", akkor esetleg. :-) Nekem a gondolkodása és az esze a legfontosabb. :-))
2008. dec. 27. 13:26
Nekem mindig is a kicsit idősebb pasik tetszettek, ugy értem kb. 8-10 évvel idősebbek, ez szerintem egyáltalán nem olyan sok, én személy szerint nem tudnék járni velem egykorú pasival, sőt még csak pár évvel idősebbel sem. Nem tudom miért van igy, de nekem ilyen az izlésem :) Ugyhogy szerintem teljesen egyénfüggő, hogy kinek mi a sok, van aki már 5 évvel idősebbel sem tudna,nekem meg a 8-10 év az ideális... :)))
2008. dec. 23. 00:30
Hát nem vagy annyira fiatal de ezt csak te érzed hogy mit szeretnél vagy hogy mire érzed magad elég érettnek:)
2008. dec. 23. 00:26
19 :)
2008. dec. 23. 00:24
Miért te hány éves vagy? Nem muszáj megmondanod ha nem akarod.
2008. dec. 23. 00:12
hat az en koromban nem hinnem hogy egyutt tudnek lenni tobb mint 6 evvel idosebb pasival. de majd kesobb (amikor mar idosebb leszek) johet a tobbi is. most viszont meg nem erzem eleg erettnek magam ahhoz hogy sokkal idosebbel kavarjak.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook