Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsések, segítsetek! fórum

Kontaktlencsések, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. a25519fea2 (válaszként erre: 68. - Panni58)
2010. ápr. 17. 16:21

köszi:)

hát nem lesz tablettázás, mert valahova eltűnt a nagy rendetlenség közepette az asztalomon :) még jó hogy csak 2 volt :)

2010. ápr. 16. 11:18

[link]

Kontaktlencse-ápolófolyadékok

Lágy kontaktlencsék ápolószerei

ebben a részben beszél erről a tablettáról, mi csak azt használjuk, amit írtam, az mindenre jó, nem kell hozzá semmi kiegészítő.

[link] ez más fajta, de itt 4 órát ír, minimum.

67. a25519fea2 (válaszként erre: 66. - Panni58)
2010. ápr. 16. 09:55

[link]

nekem ilyenem van most, de adtak két tablettát is mellé, de sajnos már nem emlékszem mit mondtak, mennyi időre áztassam bele a lencséket

66. Panni58 (válaszként erre: 65. - A25519fea2)
2010. ápr. 15. 20:42
Mi sosem használtunk ilyet, sajnos nem tudom. Az Opti-Free Expresst használjuk folyadékként, és semmi mást.
2010. ápr. 15. 18:39
Valaki esetleg el tudná nekem mondani, hogy a fehérje oldó tablettát hogyan kell használni? Mármint mennyi ideig áztassam benne a lencsét? Egy éjszaka nem lesz sok? :)
64. a25519fea2 (válaszként erre: 62. - Sleepi)
2010. ápr. 15. 12:21
köszi:)
63. a25519fea2 (válaszként erre: 61. - Biboca89)
2010. ápr. 15. 12:21
nah, szerencsére:)
62. Sleepi (válaszként erre: 58. - A25519fea2)
2010. ápr. 14. 15:00
Gratutálok! Na ugye, h. nem vagy reménytelen! :)
2010. ápr. 14. 13:58

Nos, megjártam a szemészetet... megvizsgált a doktornő is mikroszkóppal, de nem látott semmit. Mondta, hogy tetet el nekem egy próba kontaktlencsét abba az optikába, ahol még rendelni szokott... Még ma vissza kell mennem. :D JUPPPÍÍÍÍ :D

Azért a biztonság kedvéért írt fel egy szemcseppet, amit a hétvégéig csepegtetnem kell :). Majd visszatelefonálni neki, hogy bevált-e a lencse... és ha igen, akkor megrendeli nekem a többit :D.

Annyira aranyos a doktornő :)... emlékszik rám... már kiskorom óta hozzá járok... már bánom is, hogy nem őt kerestem fel a lencse miatt... :S

Most már CSAK Ő!

:)

2010. ápr. 12. 20:23

Szerdára kaptam időpontot a szemészetre... Ez a legkorábbi időpont, úgy, hogy mondtam, nagyon fáj a szemem és nem tudok már vele mit csinálni!!! Végül is jobb, mint ha jövőhétre kaptam volna... :S

Na majd beszámolok a részletekről!

:)

59. fogtunder_ (válaszként erre: 58. - A25519fea2)
2010. ápr. 12. 12:54
Gratulálok! Nemsoká nem 20 perc lesz, hanem néhány másodperc :)
2010. ápr. 12. 12:06
Köszönöm nektek még egyszer a segítséget, mára már egész rendben megy a dolog, nem szúr, jól látok, nincs szösz, a két oldalt is meg tudom különböztetni :) Fú, hát ezt nem hittem volna pár napja. 20 perc volt a mai tréning, ezalatt bement mindkettő, na most estéig ki nem szedem, az biztos :D
2010. ápr. 11. 19:10

Sziasztok:)

biboca89 majd írj, mi lett a szemeddel, hátha nem lesz baj.. nekem eddig a legnagyobb gáz a szememmel akkor volt, amikor (ha jól tudom pattanás), árpa nőtt belül, későn vettem észre (még tizenéveim elején a sok igénytelen szemceruzától) és annyira fájt, és duzzadt volt hogy a falat kapartam. Rohantam a dokihoz, aki azt mondta, ha egy hét alatt a kenőcstől nem múlik el, amit adott, akkor műteni kell. Hát besz*rtam nagyon! :S Egy hétig kalózként éltem, és mivel már akkor is szemüveges voltam, elég rettenetes volt a világot egy hétig fél szemmel, -1.75 dioptriával látni, de szerencsére elmúlt. A dokiknak legtöbbször van csodaszerük, szóval próbálj megnyugodni :)

56. biboca89 (válaszként erre: 55. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 11. 18:12
Remélem igazad lesz :)!!!
55. Pikkerpuko (válaszként erre: 54. - Biboca89)
2010. ápr. 11. 18:09
Akkor lehet, hogy már ott volt a szemeden, csak a lencse felrakása miatt érezted, mert az ugye ott "úszik" a szemedben és irritálta. Kapsz rá kenőcsöt és elmúlik, utána megint próbálkozhatsz.
54. biboca89 (válaszként erre: 53. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 11. 17:45

Sajnos ez még az üzletben derült ki... kb 1,5 óra leforgása alatt... :( szóval az új lencsén is volt valami baci? A steril dobozból vettem ki...! :O

Mindenesetre elmegyek szemészetre, hogy nézzék meg mi van a szememen! :(

Remélem semmi komoly...

53. Pikkerpuko (válaszként erre: 52. - Biboca89)
2010. ápr. 11. 17:11
Nekem is volt ilyen panaszom. Valószínű valami baci lehetett a kontaktlencsén, + huzatot kapott a szemem. Egy hónapig nem használtam, azóta nincs semmi baja a szememnek. Alaposan le kell fertőtleníteni, a dobozát meg ki kell főzni. Csak vigyázz ne legyen benne a lencse!
2010. ápr. 11. 16:59

Képzeljétek...

Valami baj van...

Ma voltam lencsét csináltatni... nem is volt semmi baj addig amig 40 perc múlva vissza kellett mennem, hogy jó-e a dioptria stb. Akkor ki is vetették velem a lencsét, hogy sikerül-e minden. De amikor kivettem a lencsét elkezdett szúrni a jobb szemem. :( Pedig a lencse felhelyezése előtt alaposan megvizsgáltak, és nem találtak semmi "rosszat"...

Nézegették, hogy mitől lehet, mi lehet a szememben, mikor mondta a nő, hogy valami "cérna csomó" szerű van a szememen, de nem tudja kivenni... El kell mennem dokihoz, hogy mitől van az ott... :'( Félek, hogy nem lehet lencsém... :'(

Eddig semmi baja nem volt a szememnek, nem szúrt semmi... most meg amióta eljöttem a lencséstől szúr... :(

Mitől lehet???

51. a25519fea2 (válaszként erre: 49. - Felleg82)
2010. ápr. 10. 19:28

[link]


Mi a különbség a lágy és a kemény lencse között és kinek melyik ajánlható?


Alapvetően az alapanyag és a viselési kényelem a különbség. A kemény kontaktlencse, ahogyan a neve is mutatja, merev anyag, nehezebben kezelhető, nem hajlékony, és másképpen viselkedik, mint egy lágy kontaktlencse.a lágy kontaktlencsét magas víztartalom, lágy alapanyag, más fizikai paraméterek jellemzik. Ha lehetőség van rá, akkor mindenképp a lágy kontaktlencsét válasszuk, megszokni is sokkal könnyebb a szemnek ezt a típust, gyorsabban és rövidebb idő alatt alkalmazkodik a szem is hozzá.


Felhelyezése és kivétele is könnyű, finom hajlékony alapanyaga és magas víztartalma ezt is segíti. Az olyan esetekben szoktak kemény kontaktlencsét felírni, mikor például valakinek rendkívül magas cylinder értéke van, vagy egyéb orvosi probléma indokolja a kemény kontaktlencse viselését.

50. Panni58 (válaszként erre: 49. - Felleg82)
2010. ápr. 10. 19:25

Én csak a lágy lencséket ismerem, az, ha a folyadékban van, szinte nem is látszik, nagyon rugalmas, és vékony. Viszont volt, hogy a gyerekem ott hagyta a fürdőben, miután lecserélte, akkor folyadék nélkül kőkeményre száradt. :)

A kemény lencsék szerintem nem egy naposak, vagy 1 hónapig, stb. használhatók, hanem sokkal tovább, legalábbis az árukból ítélve:

[link]

Viszont valószínűleg kényelmetlenebbek, talán nehezebben kezelhetőbbek, de lehet, hogy vannak speciális lencsék is, amik csak kemény lencseként kaphatók. De lehet, hogy nincs igazam.

Biztos lesz itt valaki, aki kemény lencsét használ, az többet tud majd mondani neked.

2010. ápr. 10. 18:45
Sziasztok! Valaki leírná mi a különbség a lágy és kemény lencse között???
48. a25519fea2 (válaszként erre: 47. - Bettiletti)
2010. ápr. 10. 17:46
igen, olyat vettem, ami kifejezetten ehhez jó (ciba vision-ös azt hiszem) hát elég drága volt, de nem szeretném ha lenne valami baj vele. ez 2011 ig jó, szerintem addig el is használom :)
47. bettiletti (válaszként erre: 45. - A25519fea2)
2010. ápr. 10. 16:09

na látod, ha rosszul teszed be, egyből érzed, nem tudod "elrontani", hogy rosszul marad benne...

olyan nincs :)


ügyes vagy, halad ez! :)


a műkönny tényleg hasznos lehet viselés közben, csak arra vigyázz, hogy kifejezetten lágy lencsékhez valót vegyél, kontaktlencsével nem használható bármilyen!

a hátulütője, h nem épp olcsó, és ráadásul csak rövid ideig jó (szavatosság)

46. Panni58 (válaszként erre: 45. - A25519fea2)
2010. ápr. 10. 15:41
menni fog! :)
2010. ápr. 10. 14:36
Na.. a mai nap már jobb. Mindkettőbe be tudtam tenni a lencsét kb 20 perc szenvedés után, kivenni még mindig nem, és a jobb szemembe fordítva tettem be, és nagyon szúrt:D De már ennek is nagyon tudok örülni. Most kicsit pihenek, mert nagyon lefárasztotta a szememet ez a stressz. Na meg a diétámnak sem tesz jót, mert nem tudok enni, ha stresszelek :)
44. a25519fea2 (válaszként erre: 43. - Tipke)
2010. ápr. 10. 14:34
gratulálok én is :)
43. Tipke (válaszként erre: 42. - Bettiletti)
2010. ápr. 9. 20:39
köszi:D Én is örülök magamnak. Utáltam a szemüveget bár nem is nagyon hordtam. De tegnap eléggé berezeltem amikor végig olvastam a hozzászólásokat. S nem hittem volna hogy ennyire könnyen fog menni.
2010. ápr. 9. 20:29
Tipke ügyi :)
41. Tipke
2010. ápr. 9. 20:08
sziasztok. Én ma voltam a lencsémért. Életem első lencséje. Először kb fél óra volt betenni meg kivenni, utána vissza, mindezt még az optikában. Most vettem ki kb fél órája, s kb 10 másodperc volt mindkettő kivétele. Nem hittem volna hogy ilyen könnyen fog menni.:D
2010. ápr. 9. 19:01
Na akkor majd jelentkezem, mára már elfáradtam én, és a szemem is :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook