Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsések, segítsetek! fórum

Kontaktlencsések, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. ápr. 9. 17:30
Csak gyakorlat kérdése, és bárhol bármikor képes leszel rá tükör nélkül is :)
38. fogtunder_ (válaszként erre: 35. - A25519fea2)
2010. ápr. 9. 17:28
Lehet, hogy nem pont középen tartod, ha a pereme ér előbb a szemedhez akkor könnyen kifordul. Nagyon finoman érintsd a szemedhez, és akkor szinte magától bemegy, rásimul a szemre.
37. biboca89 (válaszként erre: 35. - A25519fea2)
2010. ápr. 9. 16:33

Ha már rátetted a szemedre, akkor egy pár másodpercig tartsd rajta az ujjadat, hogy rendesen rátapadjon. Ne kapd el hirtelen az ujjad.


Én vasárnap megyek vizsgálatra... már alig várom :)

36. bettiletti (válaszként erre: 35. - A25519fea2)
2010. ápr. 9. 15:50

nekem ilyen sosem volt!

próbáld határozottabban, és az egész felületét egyszerre tedd rá, határozottan!

a helyes oldal...hm...ne legyen peremszerűsége, olyan legyen, mint egy mély tál.

2010. ápr. 9. 15:40
Na kissé már jobb a tegnapihoz képest, bár úgy érzem még elég messze vagyok a céltól... valaki meg tudná mondani, hogy az miért van, hogy amikor tenném a lencsét be, a szememhez érve kifordul? Igazából néztem képeket a helyes lencseállásról, de nem tudom eldönteni magamtól hogy mikor áll jól.. próbáltam mindkét oldalával betenni, az oldalra nézős technikával, de amikor középre nézek, mindig kifordul! :((
2010. ápr. 9. 12:28

Nekem is az volt a baj az elején, hogy mindig pislogtam, amikor közelítettem a szememhez.

Most már úgy teszem be, hogy nem pontosan középre a pupilla elé, hanem kicsit oldalra (a látótéren kívül). És ha bent van, egy pillanat alatt a helyére csúsztatom.


Kivételnél a mutató ujjamat ráteszem a lencsére és oldalra húzom, ott két ujjal kicsit összecsípem és már kint is van.


Biztos menni fog, ne add fel.

Az elején nekem sem ment, volt, hogy 2 órát ültem a tükör előtt és már bőgtem (amitől még nehezebb volt), de azóta kb. 2 másodperc alatt berakom tükör nélkül.

33. a25519fea2 (válaszként erre: 31. - Gigi13)
2010. ápr. 9. 08:13
bár csak a kiszedésnél járnék, egyenlőre be sem tudom tenni :S :((
32. a25519fea2 (válaszként erre: 30. - Bettiletti)
2010. ápr. 9. 08:12
köszönöm, írok neked privátot:)
31. Gigi13
2010. ápr. 8. 22:32

sziasztok! én 12 éves korom óta vagyok kontaktlencsés, de ez tök mindegy taléán,mert mindenkinek meg van a saját módszere, hogy hogyan használja.. Én nagyon szeretem,igénylem a műkönnyet, a legjobb (de mivel olcsó,ezért ezt nem szokták reklámozni) a patikában kevert műkönny. Orvos is felírhatja, recepttel a legolcsóbb, hűtőben kell tartani a kis üvegeket és szépen lassan felhasználgatni.. Ez aztán semmi irritációtnem okoz, a legnyugtatóbb hatású az én folyadék igénylő szemeimnek..

És a szemeim, 18 évi hordás után, gyönyörűek.. Na mindegy, ez az én szokásom..., de tudom ajánlani szeretettel..hátha már ez is segít.

kiszedés.. szerintem ne tükör előtt, próbáld csak úgy, spontán kiszedni, előtte műkönnyezd be a szemed, hogy jobban csússzon.A száraz lencse nem akar lejönni, ez okozhat irritációt is,meg a hülye kontaktlencse levek is.. Rá kell jönnöd,melyiket szereti a szemed.. a levek közül.. Ja, és megnyugtatásul: 18 évnyi hordás után is néha percekig keresem a szememben a lencsét, ilyen van, van hogy egészen felcsúszik, ilyesmi...

Gyakorlat teszi a...

:-)))

2010. ápr. 8. 22:00

Szia!


Kitartás.

Nekem 1.-re 2 órámba telt a tükör előtt ülve, mire kiszedtem a 2 lencsét, már 5 éve volt.

Csodás dolog, imádom, és néha ennyi idő után is bénázok és nem 2 mp hanem 10 perc kiszedni, de megéri. Nagyon szeretem. Szintén lágy.

Rá kell koncentrálni, és picit erősebbet rányomni az ujjhegyeid, és mintha össze akarnád csippenteni.

Betenni...nyisd ki a szemed egy jó nagy pislantás után. Az egyik kezeddel (jobbkezes vagyok és a ballal csinálom ezt -->) a szempillasorodnál fogva 2 ujjal picit rányomod a pillákat a szemöldökre, ezzel kitartva a szemhájat. Uyge közben már a másik kezed mutató ujján a lencse. A jobb kezed középső ujjával kb a szemgödör aljánál, vagy picit alatta lehúzod a bőrt, nem kell nagyon. Egyszerűen nagy levegő, és ráteszed a szemgolyódra a lencsét, vársz egy pillanatot, és szép lassan rácsukod a szemed, közben elengeded, és kész is. Lassan kinyitod, pislogsz párat lassan, és kész. Fontos, hogy ahogy biztos tanultad is, jó felé legyen kifordítva a lencse, úgy a jó, ha egy mély tálhoz hasonló, és nincs picit visszahajló perem (mert akkor ki van fordulva és valóban durva rossz érzés és meg sem marad a szemben).

Erre rá kell szánni az időt az elején, mindig alaposan átfolyatni a lencsén a löttyöt, pici szöszszál, stb. is tud ilyen erős irritációt okozni.

Illetve lehet az is, hogy a folyadékkal van gond. Én az Opti Free-t ajánlom, ezt használom, egyszer vettem másmilyet, mert elfogyott és csak olyan volt, de viszketett, égett tőle a szemem.


Remélem segítettem, ha tudok még, írj nyugodtan, privit is akár...

29. Panni58 (válaszként erre: 28. - A25519fea2)
2010. ápr. 8. 20:18

és látod, neki is sikerült! :)


ő kosarazik, és már nagyon zavarta a szemüveg játék közben, ha meg nem volt rajta, nem látott... :)

28. a25519fea2 (válaszként erre: 27. - Panni58)
2010. ápr. 8. 19:44
jól esett a hsz-ed, köszi:) mintha magamat látnám az akkori fiadban :D
2010. ápr. 8. 19:37

Próbálkozz bátran,menni fog!

Nekem mindkét gyerekem lencsés. A fiamnak 16 évesen azt mondta a dr, hogy soha nem lehet lencsés, annyira fél a szeméhez érni, de azért kapott próbalencsét. Első nap sírás, rívás hiszti, mert először nem tudta betenni (könnye ömlött, szem vörös lett), majd amikor végre sikerült, este nem tudta kivenni. Itt a neten találtunk anno egy fórumot, ahol sok segítőkész ember szurkolásával és tanácsaival 3 óra alatt sikerült az egyik, de a másik már csak fél óra volt! :) Ő már 7 éve lencsés.

A lányomnak szerencséje volt, őt egy optikában megtanították, volt orvos, és másfél órát gyakoroltak. ki-be. nem mondom, hogy egyedül rögtön ment neki itthon, de könnyebben.

Mindenkinek más a technikája, itt már sokan nagyon jó tanácsokat írtak. Van aki óvatosan összecsippenti, és úgy veszi ki, de van, aki félrehúzza, és így sikerül. Ezt magadnak kell kitapasztalnod. Feltenni meg csak úgy lehet, ha a másik kezed két ujjával elég nagyra nyitod a szemedet, az enyémek is felfelé szoktak nézni közben kicsit, így amikor újra lenéz, szépen a helyére csúszik.

De ne add fel semmiképpen! Ha az én reménytelennek ítélt gyerekemnek sikerült, neked is biztos sikerülni fog!

26. a25519fea2 (válaszként erre: 22. - Dorottya84)
2010. ápr. 8. 19:32
köszi:)
25. a25519fea2 (válaszként erre: 24. - Sleepi)
2010. ápr. 8. 19:31
vettem műkönny-et, napközben nagyon jó volt, de amikor próbálkoztam a kiszedéssel, nem volt jobb semmivel. Igazából nem érdekelne a dolog ennyire, ha nem kerül volna 30 ezrembe:S Így sajnos nagyon is aggaszt.
24. Sleepi
2010. ápr. 8. 19:23

Szerintem akár hetekig is...

Nekem eleinte barátom szedte ki a szememből, mert a végén már nem mertem hozzányúlni. :) Nem mondhatnám, hogy örült neki. :) Nagyon béna voltam, de mostmár megy...

Mielőtt kiszedném, mindig cseppentek rá szemcseppet is, h. jobban csússzon. Nem minden szemcsepp jó kontaktlencséhez, de a legtöbb igen. Olyankor meg, ha jobb szememből szedem ki, akkor mereven jobbra nézek, és a lencsét picit jobbra, picit lefelé húzom. Mikor érzed, h. nem látsz, akkor kimozdult. Ilyenkor ne pislogj, mert visszaugrik. Kapj elő egy tükröt és halászd ki. :)

Tükör előtt még mindig nem tenném be, én nem bírom végignézni, ahogy belenyúlok. :S :S

23. a25519fea2 (válaszként erre: 20. - Sleepi)
2010. ápr. 8. 19:13
igen, ma már hanyagolom, holnap megint nekiesek, aztán hátha összejön.. egyébként mennyi ideig érdemes próbálkozni? (mármint napok, hetek..)
2010. ápr. 8. 19:13
sorry leginkább a kép miatt kűldtem a linket mert így kéne tartani a lencsét az újjbegyen
21. a25519fea2 (válaszként erre: 18. - Dorottya84)
2010. ápr. 8. 19:11
hmm, jó is lenne a szemműtét, de esélytelen ilyen anyagiak mellett, egyenlőre :)
20. Sleepi
2010. ápr. 8. 19:10

Először várd meg, amíg megnyugszik a szemed, ma már ne próbáld betenni, mivel irritált a szemed, nem fog menni.

Nekem elég érzékeny mindenre a szemem, így az is hosszú ideig tartott, mire be tudtam tenni gond nélkül a lencsét.

Már leírtam egy hasonló fórumban is: nekem az vált be, h. hátrahajtom a fejem, mereven felfelé nézek, a lencsét pedig alulról teszem rá a szememre.

2010. ápr. 8. 19:09

Nekem is volt már kontaktlencsém, és most újból szeretnék!!!

Kicsit én is tartok tőle... hogy vajon menni fog-e... De egyszer már sikerült megtanulnom és használtam...

SIKERÜLNI FOG! Hozzá kell szokni a technikájához. Rá kell érezni!

2010. ápr. 8. 19:09
2010. ápr. 8. 19:07
Nem hinném, hogy fordítva tettem be, már addig sem sikerül eljutnom sajnos, hogy rendesen ki tudjam feszíteni a szememet. Ahogy közelítek, egyből lecsukom. A kezemet én is lerázogattam, nem töröltem.
2010. ápr. 8. 19:05
köszönöm a pozitív válaszokat, kedvesek vagytok :) nagyon remélem igazatok lesz... a tavalyi optikus azt mondta, alkalmatlan vagyok rá ezek szerint, ha ennyire irtózom tőle. Viszont nagyon fényérzékeny a szemem, nagy szükségem lenne rá. Ezért éreztem átverésnek a szemzsibbasztásos módszert, mert most nem tudom, tényleg alkalmatlan vagyok e, vagy mi van velem...
2010. ápr. 8. 19:04

sziasztok! Nekem is cilinderes a szemem, de ez nem okozott gondot. Nekem nagyon jó minőségű lencsém van, és fél évre egy tizesbe kerül, szóval nem megerőltető...A berakásnál eleinte kb mindenkinek gondja van, hisz szokatlan hogy a szemedben turkálsz. Eleinte nálam is ez a "taknyom-nyálam egybefolyik" szituáció volt, de próbálkoztam, és rájöttem,nekem, hogyan kényelmes berakni. Én pl nagyobbacska körömmel már nem tudom kivenni...Visszatérve a témára, lehet az a gond, hogy fordítva próbálod betenni. Értem ezalatt, hogy a lencse rácuppanik az ujjadra mikor rárakod. Ez nem jó, akkor tudod a jó "oldalán" betenni, ha az ujjadra helyezve megmarad ilyen hold alakú, vagy szemgolyó alakú, hisz a karimája így tud kényelmesen rásimulni a szemgolyódra. A másik gond az szokott még lenni, hogy porszem kerül a lencsére az ujjadról. Na az megint borzasztó sz*r tud lenni. Én mindig kezet mosok előtte, és nem törlöm meg a kezem, elkezdem rázogatni,hogy magától megszáradjon.

Nem tudom mennyit segítettem, de nekem ez a tapasztalatom.:)A hülyén fogalmazott mondatokért bocsi:). Kitartást!

2010. ápr. 8. 19:03
jujj nekem a csípés gondolatától már borsódzik a hátam:D félek, hogy belekapok a szemembe, hiába 0mm-esek a körmeim
13. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 7. - A25519fea2)
2010. ápr. 8. 19:02

NE erre gondolj.

Pozitívan gondolj rá, hogy sikerül és most berakod, és bent is van.

Nem megy, ha arra gondolsz, hogy nem fog menni.

Tipp: előszörre keress egy profi lencsést, ő pikkpakk berakja neked.

Aztán te jössz!!!

Hajrá, kezd el és csináld meg.

Megtudod te is, mi is így kezdtük egyszer mint te.

Azóta fél pillanat és ki-be rakom, még tükör sem kell hozzá.

12. Dorottya84 (válaszként erre: 8. - Marilyn Monroe)
2010. ápr. 8. 19:02
látod én is elcsípem de tesóm meg lehúzza,bár ha csípi valaki ahhoz nagyobb figylem óvatosság kell mert könnyebben elszakad
11. kedike
2010. ápr. 8. 19:01

Én 10 éves korom óta, vagyis 20 éve hordok kontaklencsét, de tavaly mikor a kemény lencséről át akartak erőltetni lágy lencsére, képtelen voltam betenni és kivenni. Egy hónapig küszködtem vele, de feladtam, mert állandóan bedagadt a szemem a sok erőltetéstől. Így visszatértem a keményre.

Sajna nekem is speciális kell, ami egy évre 60-65ezer ft a két szememre, ezért szeretném hordani is, ha ennyit elkérnek érte.

10. a25519fea2 (válaszként erre: 4. - Marjann)
2010. ápr. 8. 19:01
óh bárcsak nekem is fél óra lenne:D első próbálkozásom sikertelen egy óra volt, és nagyon elvette a kedvemet :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook