Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsések, segítsetek! fórum

Kontaktlencsések, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. Oneday (válaszként erre: 98. - Letti99)
2020. okt. 20. 11:26
Akkor szerintem nem lehet korrigálni lencsével. Ez alapján nekem úgy tűnik :(
98. Letti99 (válaszként erre: 96. - Oneday)
2020. okt. 20. 11:11
Szia! Szemüveggel szuperül látok! A jobb szememben tiszta képet adott a lencse, de a balban háromféle lencse próbája után is csak rosszabb adatot mutatott a gép, én meg még homályosabban láttam. )-:
97. Oneday (válaszként erre: 96. - Oneday)
2020. okt. 16. 08:52
Van = nem
96. Oneday (válaszként erre: 95. - Letti99)
2020. okt. 16. 08:51

Ez tényleg elég speciálisan hangzik. A jobb szemed van ilyen? Azon jó volt a lencse?

Maga amúgy a cilinder valami olyasmit jelent, hogy nem gömbölyű a szem, hanem henger alakú. De akkor itt még speciálisabb a helyzet. Ha ez ilyen félig egyedi dolog, nem hiszem, hogy lencsében van mindenre korrekció.

Szemüveggel ezt a hibát lehet korrigálni?

95. Letti99 (válaszként erre: 94. - Oneday)
2020. okt. 15. 15:35
Köszönöm a választ! Állítólag speckó az esetem: dioptriám nincs, csak cilinderem van, és kiderült, hogy a bal szemem görbülete nem "fent" görbül, hanem "alul" (nem értem), és ezt kontaktlencse nem tudja korrigálni - állítólag. Járt már így valaki??
94. Oneday (válaszként erre: 93. - Letti99)
2020. szept. 22. 22:40

Szia. Nem igazán értem. Cilinderes kontaktlencsét próbáltál és az nem volt jó?


Nekem is cilinderes a szemem, anno én is próbáltam két hónapig kontaktlencsét, de nekem színes volt, abból pedig elvileg nem létezik cilinderes, így nem volt megfelelő. Sokszor nekem is homályos volt, illetve az a zavaró érzésem volt, hogy ott van a szememen valami. Hogy ez az okozta, hogy nem volt cilinderes (viszont dioptriás igen), vagy egyszerűen a szemem nem bírja a lencséket, nem tudom.

Nem lehet, hogy a méret vagy görbület nem jó? (amennyiben cilinderes lencsét próbáltál)

2020. szept. 16. 16:41
Kedves Sorstársak! Szeretnék érdeklődni, hogy valaki hasonló cipőben járt-e: szeretnék kontaktlencsés lenni (régóta szemüveges vagyok), de mivel cilinderes a szemem, a kontaktlencse nem hoz éles képet se távolra, se a monitorra. Egyszerűen homályos. Menjek más optikába, és ott próbáljak másféle lencsét vagy ez tényleg így van, hogy a cilinderes szeműeket nem tudja "élessé" tenni a kontaktlencse.
92. Guruljka (válaszként erre: 91. - Oneday)
2020. jan. 8. 01:04
Nincs erre szakosodott szakember?
91. Oneday
2020. jan. 7. 23:02

Sziasztok! Bár nem új a fórum, de hátha valaki olvassa.

Freshlook dioptriás színes lencsét rendeltem, viszont betéve az elején picit szúrt, illetve enyhén homályos (helyesen tettem be, nem fordítva). Maga a dioptria jónak tűnik, mert élesebben látok távolra, mint nélküle.

Anno évekkel ezelőtt már próbálkoztam színes lencsével, 2 különböző márka, de ott is tapasztaltam hasonlót legalább az egyiknel, bár nem hordtam folyamatosan.

Kérdésem, hogy ez az elején normális jelenség - e, vagy a lencse átmérője nagy és így ezt nem nagyon tudom majd használni? A görbület megegyezik a szememével, így gondolom nem az a probléma.

Ha jól emlékszem, ennek a márkának az átmérője nagyobb, mint az Air Optixé.

(már bánom, hogy nem jártam utána a próbalencsének)

Köszönöm!

90. Apple pie (válaszként erre: 89. - Butterfly0113)
2019. febr. 13. 07:19
Kérdezz!
2019. febr. 9. 21:28
Sziasztok. Ez az oldal él még? Lenne pár kérdésem!
2011. dec. 4. 16:12

Sziasztok!

Eladó egy doboznyi (6 db) iWear Dr Basic kontaktlencse (Ofotért saját márkája) -1.5-ös, 8.7-es görbületű és 14.5-ös átmérőjű! Nekem nem jó a görbület. Akit érdekel, írjon priviben, vagy ha tud olyat, aki ilyet használ, akkor szóljon neki. Köszönöm!!!

87. timycat (válaszként erre: 86. - Ear)
2011. júl. 20. 15:32
menni fog az! én rengeteget bénáztam az elején, most meg kb 5-5mp a lencsebehelyezés, illetve kivétel
86. timycat (válaszként erre: 86. - Ear)
2011. júl. 20. 15:30

szia! én legutóbb az elencse oldalról rendeltem; maximálisan elégedett vagyok velük; lencse és folyadék kijött 12ezerből, míg eddig az optikában majdnem a lencsém került ennyibe. Szavatossági ideje 2015ig van, tehát még csak nem is "porosodott" valahol. Ja és 3 munkanapon belül házhoz hozta a futár, utánvéttel fizettem.

Szóval szerintem csak bátran rendelj netről!

85. felleg82 (válaszként erre: 86. - Ear)
2011. júl. 19. 08:50

Hát igen előbb kellett volna.

De gyakorolni kell és menni fog.

Eleinte én is sokat bénáztam.De ma már fel se tűnik,hogy használom.

Reggelente kb fél percet vesz igénybe,hogy berakjam őket!:)

84. felleg82 (válaszként erre: 83. - Timycat)
2011. jún. 11. 08:57

Szia!

Allergiám az van!

Lehet ,hogy ettől lenne?

83. timycat (válaszként erre: 82. - Felleg82)
2011. jún. 4. 11:10

Szerintem menj szemészhez és kérj másik fajta lencsét. Vagy nem lehet, hogy kezdődő allergiád van?


Én úgy jártam, hogy megszűnt a korábbi lencsém, pedig azt imádtam, akár napi 20 órát használhattam, hónapokig (tudom egészségtelen és hülye voltam) aztán mivel nem gyártják többet kaptam másik márkájút, hát az horror volt úgy a 4-5. óra után az első héttől kezdve, pedig méretben megegyezett a korábbival (asszem clariti volt) Visszamentem a szemészhez, mondtam hogy nem jó, szó szerint úgy kell levakarni a szememről kivételnél és akkor kaptam másikat J&J-t, korábban is ezt a márkát használtam csak más fajtát; ez most bevált.

2011. jún. 4. 10:53

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy nyáron mindenkinek nagyon ki szokott száradni a szeme.

Mert az új kontaktlencsével már 2 hét múlva nem túl jól láttok.Sűrűn kell kivenni.

Mi rá a megoldás?

2010. aug. 29. 07:34

Sziasztok!

Megválnék 2-2 doboz k.lencsétől!

-7,50 és -8,00 Dioptriásak!

Akinek ilyen szeme van,írjon és megegyezünk! (ár alatt)

Üdv.!

80. a25519fea2 (válaszként erre: 79. - Nikike1988)
2010. aug. 13. 18:15

szerintem nem pici, amikro először megláttam, elszörnyedtem, milyen nagy:D

egyébként már teljesen rendben megy a berakás, most fog elfogyni az első adagom. ha visszaolvasol, láthatod, én is mennyit szenvedtem vele, de ma már olyan rutinszerű, mint a zuhanyzás, reggeli készítés, stb...:)

79. Nikike1988 (válaszként erre: 78. - Panni58)
2010. júl. 8. 16:33

lehet:)

nem tudom:)

nehéz így belegondolni:S

olyan kis pici egy lencse.

Biztos csak gyakorlás kérdése az egész.


(Ez nem ide tartozik de:gyönyörű a kutyád.Ezt muszáj volt megemlítenem:DDD)Nekem is labradorom van és imádom ezt a fajtát)

78. Panni58 (válaszként erre: 77. - Nikike1988)
2010. júl. 8. 16:17
Nem kell látnod, csak érezned. Biztos menne. :)
2010. júl. 8. 16:05

sziasztok

+5 az egyik és +5.5ös a másik szemem tehát elég vaksi vagyok:(

Szerintetek így is tudnék használni lencsét?

Nagyon sokszor megfordult már a fejemben viszont félek is tőle..Félek hogy nem látnám amikor berakom vagy kiveszem szóval ...:(

76. Pocy88
2010. jún. 27. 22:46
?
75. Pocy88
2010. jún. 27. 22:36

Sziasztok!

Sürgősen szükségem lenne segítségre!

Tegnap egyszerűen nem bírtam kivenni a lencsémet. Szó szerint rágyógyult a szememre. Hajnali 1-től 3-ig kínoztam magam, majd 3 körül barátnőmnek sikerült kiszednie. Természetesen totál begyulladt a szemem. Vérvörös volt hajnalban, aztán erős fejfájásra ébredtem és mostanra nagyjából lehúzódott a vér, de még mindig szörnyen fáj. Szemészet nálunk csak szerdán van. Mit tegyek?

2010. máj. 24. 22:15
én is gazdasági megfontolásból szeretnék váltani elsősorban...hisz a napi lencse teljesen kényelmes olyan szempontból hogy nem kell tisztítani, tárolni stb. Viszont ugyanannyi pénzért nem mindegy , hogy mennyit kap az ember. Ugyanakkor én is úgy vagyok vele hogy ha bármi probléma felmerül, pl. megsérül akkor az tényleg nagy pech már egy havi cserélésű lencsénél is.
2010. máj. 24. 21:44

Szia!

Én csak havit használtam eddig és nekem bevált,bár nálam eddig csak 1x szakadt el de nem szoktam minden nap úgy ahogy mutatták letiszítani......max csak akkor mikor már nagyon szöszös.......

talán a havi lencse olcsóbb vagy inkább jobban jösz ki belőle anyagilag mint pl. a napi lencsénél..........én évesbe is gondolkodtam de ha elhagyom vagy elszakad akkor az elég nagy peh.

2010. máj. 24. 19:45

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni. . . Én most alkalmi lencsét használok, szó szerint csak alkalmanként. Kb. 10 évvel ezelőtt használtam utoljára lencsét, akkor havi hordásút viseltem, de mindig néhány nap vagy max 2 hét után tönkrementek. Volt olyan ami effektív kiszakadt. :( Most viszont gondoltam hogy lecserélném az alkalmi lencsémet vagy 2 hetes vagy havi cserélésű lencsére, de félek hogy megint a tisztítás miatt úgy fogok járni mint anno. Nektek mi a véleményetek?

Egyébként a cserélés gyakoriságát leszámítva van valami különbség a havi és a 2 hetes lencsék között?

Köszi a segítséget! :)

71. whiterussian (válaszként erre: 31. - Gigi13)
2010. ápr. 19. 18:27
De jó ötletet adtál! Eszembe sem jutott, hogy patikai műkönnyt vegyek. Amir szoktam venni pár ml-es, az kb 2000 Ft, csak az szokott a baj lenni, hogy akárhogy is figyelek, a cseppentő része hozzáér a szempillámhoz, így az a szempillaspiráltól bepiszkolódik és ha jól tudom ilyenkor az már nem steril és nem is lehetne használni :( Így igen gyakran kidobom, aélkül hog alig fogyott volna belőle..a patikaiért nem fájna annyira a szívem.
70. a25519fea2 (válaszként erre: 69. - A25519fea2)
2010. ápr. 19. 18:03

ma rendrakás közben megtaláltam:d

holnap megyek vissza a dokihoz a lencsékért, akkor megkérdezem, mit hogy kell

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook