Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés kutyával fórum

Költözés kutyával (beszélgetős fórum)


3. 6839e5f61e (válaszként erre: 1. - 79e4e6154d)
2011. jún. 22. 20:17
szia! ha alakásba félsz egyedül hagyni akkor az jó módszer h kimész alakásból először pl 2 percre, ha elkezd ugatni rászólsz h nem szabad, ezt addig csináld amíg csendbe nem marad, akkor jutalmazd meg, utána 10 perce hagyd egyedül ugyan ilyen szabályokkal és 10 nap alatt ha gyakorolsz vele szerintem menni fog :)
2. Brad
2011. jún. 22. 19:45

Szerintem érdemes első nap többször is levinni, mondjuk 6 alkalommal. Menjetek játszótér környékére, álljatok ott, vagy játszatok, hogy a kutya megszokja a hangzavart. Minden egyes pozitív dolgot jutalmazz! Ez fontos! A kutya a pozitívból és a negatívból tanul. Negatív lehet az, ha nem jutalmazod, vagy azt mondod nagyon határozottan, hogy NEM. Esetleg még azt is meg lehet vele tanítani, hogy amikor otthon vagytok és ugat, Te hangosan rászólsz, hogy NEM, abbahagyja, vársz egy picit, majd jutalom. Ezt így ezerszer meg kell csinálni, hogy rögzüljön. Idővel a kutyus is hozzászokik a hangokhoz... Az utolsó napra már csak 2 séta maradjon. (gondolom dolgozol majd és reggel meg este mentek majd le)

Remélem segíthettem...

2011. jún. 22. 19:27

Sziasztok!

Van egy 1,5 éves bichonom, akivel néhány nap múlva költözünk:S... Eléggé félek, mert most kertesben lakunk, és hiába szobakutya, nagyon sokat van a kertben is.Most ugye közvetlen szomszédunk nincsen, minden hangra ugat. Egy újépítésű lakóparkba költözünk, ahol rengeteg gyerek van, akik egész nap sikítoznak, játszanak, és lesznek szomszédok is. Az első 10 nap otthon leszek vele, hogy valahogyan beleszoktassam a helyzetbe. Van valakinek tippje ezzel kapcsolatban? Hogyan kezdjem, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook