Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes házból lakásba költözés fórum

Kertes házból lakásba költözés (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. szept. 13. 15:48
FI, engem érdekelne, hogy most hogyan állsz a dologgal, vagy foglalkoztál-e vele. Írd meg nekünk, ha van kedved/időd. :)
2021. szept. 13. 15:33

Ha jól értelmezem, akkor nem a Te fejedből pattant ki az ötlet, a családod próbál rávenni, hogy költözz.

Szerintem akkor még ne költözz.

Legfeljebb figyeld magad, hogy tényleg szívesen mész ki a kertbe, vagy csak "muszájból".

A közösség máshol is meglesz, ha társasházba mész, ott is lesznek olyan szomszédaid, akiket kedvelsz.

A tárgyak? Azokat amúgy is selejtezni kellene, ha nagyon össze vannak gyűlve.

Én is hasonló helyzetben vagyok most, talán jövőre fog megvalósulni a ház eladása, de már az idén nyáron elkezdtem megszabadulni a felesleges tárgyaktól és elmondhatom, jól esett! Olyan tárgyaktól szabadultam meg, amiket akkor sem sajnálnék, ha ebben a házban maradnék. Elhűlve nézek szét én is mindig, hogy te jó ég, hogy fogok én innen majd elmenni, hogy viszem magammal ezt a sok lomot. Hát sehogy!

Szóval szerintem a lelkednek is jót tenne egy alapos lomtalanítás. És közben a gondolat is érlelődik. Nézegess lakásokat, mit mennyiért kapnál, meg tudsz-e vele barátkozni...

81. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 12. 07:57
Ezt nem tudni. Mindegyiknek van előnye, hátránya. A kerti cuccokat eladhatod a házzal együtt. Ha erkélyes, teraszos lakásba költözöl ki tudsz ülni. Mindent meglehet szokni. Hallottam már olyat is, hogy menekültek a kertes házból mert csak a gond van vele. Egész évre ad munkát, kifűteni, a kert sokaknak macera, stb. A társas kényelmes, meleg, van minden másra idő, stb. Azt döntsd el, neked mi a fontos.
80. Borian
2021. szept. 12. 07:40
Mi is laktunk földszinten, é gyakran fáztam, igaz, előtte nyolcadikon éltünk dél-nyugati ablakokkal, télen-nyáron minimum 28 fok volt a lakásban.
79. VendrinerPiroska (válaszként erre: 71. - Globus)
2021. szept. 12. 00:27

Az jó, ha sikerül kimozdítani. Viszont az én anyukám, mint a legtöbb idős a környéken, nem nagyon mert kimozdulni az első hullám idején, és azóta is sokkal kevesebbet hajlandó kijárkálni. Ilyen gondja nincs annak, akinek saját kertje van.


@Timycat: panelben hideg a földszint. Én több ilyen albiban laktam főiskola alatt. Az egyik különösen hideg volt. Nem voltam akkor még papucsos, de ott kellett. Persze vannak jobb lakótelepek, ahol valamennyivel jobban fűtenek, vagy jobb a szigetelés.

78. Sz123
2021. szept. 11. 23:52
Én nem mennék panelbe. Ott nőttem fel, és tény, hogy van előnye is: óvoda, iskola, bolt, posta stb.minden max 5 perc séta, viszont olyan szinten nincs élettered... Minden áthallatszik, van 60m2-d és kifújt. Nézhetsz tévét vagy netezhetsz. A kertes ház ezerszer jobb, még ha sokszor kényelmetlenebb, mint a panel (fűtés, ház körüli munkák stb.)
77. cilabogyó (válaszként erre: 75. - Timycat)
2021. szept. 11. 17:23
Mi panelban laktunk, ott a földszint hideg volt.
76. Napsugár8 (válaszként erre: 74. - Cilabogyó)
2021. szept. 11. 16:15

Nálunk is a földszint nagyon hideg. És az általad elmondottak mellett, a folyosókon még fűtés sincs, és sokszor csak úgy tódul be a hideg. Arról nem beszélve, hogy a folyosók végén van ablak, ha valaki sarkig kinyitja (mert éppen a lakását a folyosóra szellőzteti), és persze úgy marad...

De nekem pl. volt olyan bérelt lakás irodának, hogy a lakás alatti pince ablakot a tulaj télen-nyáron nyitva tartotta, sokszor majdnem lefagyott a lábunk...

75. timycat (válaszként erre: 74. - Cilabogyó)
2021. szept. 11. 16:04

Milyen típusú ház ahol a földszint hideg?


Én eddig kétszer laktam lakásban, mindkétszer földszinten. Egyszer konkrétan földszint volt, 2 lépcső vitt a lépcsőházba és onnan nyílt a lakás, a lakás alatt volt kamra, de lent sosem jártam. Egy másiknál úgy volt "földszint", hogy garázs volt a lakás alatt. Mindkettő lakás kifejezetten alacsony rezsijű, meleg lakás volt, egyedi, radiátoros vagy radiátoros+padlófűtéssel, újépítésű vagy modernizált téglaépítésű, jól szigetelt házakban.

2021. szept. 11. 15:53
Az erkély nagyon fontos. Nekünk is volt, nagyon hasznos volt. Ott száradt a ruha, virágok, de ki is lehetett ülni. Második emeleten laktunk, az pont ideális volt. A földszinti lakások hidegek voltak. Nagyon sokat nyílik a bejárati ajtó, ráadásul, ha valaki költözött, vagy vásárolt valami nagyobb dolgot, ki is támasztották és sokáig jött a hideg.
73. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 20:29

1 erkélyes lakásban akkorákat lehet kuckózni, meg a lakásoknál nagyobb a nyüzsi, ha meg arra vágyna az ember, de lehet idegenekkel bratyizgatni.


Az erkélyen maradna minimális kertészkedés.

Egyedül viszont nagy cumi a költözés.


Mondjuk az nem lenne jó, ha munka után konzerválódnál a lakásban. :D

Jó a szabadban lenni, kapirgálni. Ha van állat, barátok az jobban kimozdít.

Sztem mérd fel az ingatlanokat, az a legreálisabb első lépés, hogy egyáltalán mit kapsz a házért, és te mit kaphatnál a pénzedért. Lehet, hogy olyan lakást, hogy egyből megjön a kedved, de az is, hogy csak felújítandó fér bele, amibe meg nem szeretnél belevágni.

72. Napsugár8 (válaszként erre: 71. - Globus)
2021. szept. 10. 18:28
Én is azt írtam, hogy kizárólag liftes házban. Az I-II. emeletet javasoltam, ez az én véleményem. Természetes, hogy a közös költség terhére javítják a liftet, ha szükséges, de a házban élők meg is fizetik azt. Nem értem, hogy mi a gond? Én nem látok semmi problémát.
71. globus (válaszként erre: 70. - Napsugár8)
2021. szept. 10. 18:03

Nénikém 9. emeleten lakik. Alagsorig lifttel 0 lépcső, egyből kint van az utcai járdán.

Nyilván ha nem jó a lift, akkor túl magas, de a liftet megjavítják átlag fél óra alatt, telefonhívásra azonnal jönnek. Ezért is van közös költség...

70. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 08:09

Pedig a friss levegő mindenkinek kell!

De ilyen egészségi gondok mellett biztos, hogy (legalább télen) kényelmesebb egy társasház. Nem kell havat söpörni, nem kell az épület állagát javítgatni...


De akkor is kizárólag liftes házban, hogy ne kelljen idősebb korodban sem! lépcsőzni.

Földszinti lakást nem mondok, mert az leginkább hideg, mert alattuk általában pince van. Legjobb az I-II. emelet, de lépcsőzni az sem álom.

69. 55Judit (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 07:59
Mindig arra gondolj, hogy a guruló kő nem mohosodik. Szerencsére van miért megmozdulj. Talán ha nincs kedved, akkor is. És ez jó. :)
68. 55Judit (válaszként erre: 45. - Globus)
2021. szept. 10. 07:56
Eszembe jutott már! Fúr, farag, ajtótcsapkod, ordibál, éjszaka álmatlanul rója a kilómétereket klumpában. 😜
2021. szept. 10. 07:44

Sziasztok! Nagyon jókat írtatok.


30-as éveim elején járok, párkapcsolat és gyerek nélkül. A gerincem csavarozva van sérv miatt. A napi 9 óra munka mellett nincs időm kiülni. Egyébként tényleg nem nagy a kert, és nem eszi a gaz, szívesen nézegetem a virágaim, szedem a paradicsomom, az uborkát, meg a körtét. Sok tuja van, rózsa 3 tő, meg évelők. Ezek vannak.


Ha bele gondolok, én hajlamos vagyok a kuckózásra. Ha lakásban laknék, friss levegőre kb sosem mennék. Jelenleg is csak a kerti munka miatt megyek ki.

66. Napsugár8 (válaszként erre: 59. - Bless the child)
2021. szept. 10. 07:17
Fő a békesség, ezért inkább nem szólok egy szót sem. (= nem csak engem zavar, szóljon neki az a másik!) :))
65. VendrinerPiroska (válaszként erre: 41. - Unom)
2021. szept. 9. 21:06

Ha sohasem vonzott, akkor miért hiányozna?😄


Én nem bánnék egy kisebb kertet, mert 1000+nm-es a nyaralónkhoz tartozó telek, és az nekem gondozni túl sok. Nagyon hiányoznak a fáim, meg a kint ücsörgés, meg napozás.

Bár a kertnél még jobban motiválna a költözésre, hogy ne kelljen állandóan hallgatnom az összes szomszédot: az üvöltő tv-ket, a csattogó liftet, a folyosón rohangáló kölyköket és az állandó furkálást, és persze az is jó lenne, ha én is akkor csinálhatnék a lakásomban, amit akarok, és akkor, amikor akarom.

64. unom (válaszként erre: 63. - Gabbbicica)
2021. szept. 9. 20:23

Itt vegyes a társaság, cserélődnek is.

Van kisgyerekes is, nyugďijasok is.

Vannak konfliktusok, de az alapszabályokat mindenki betartja.

Pl. mosás hétköznap 8, hétvégén 9 után. Akadhatnak kivételes esetek, de az belefér.

63. gabbbicica (válaszként erre: 51. - Unom)
2021. szept. 9. 20:19

Anyaek 70es evekben epult tegla 4 emeletesben laknak.


Most epp macskások laknak felettuk, eloszor nem ertettem, mit hallok a nagyszobában, mondta anya, h a macskak jatszanak fent, meg ugralnak le a szekrenyekrol 😯😯


Egy szerencsetlen kapcsolatom utan muszaj volt par honapra haza koltoznom, az alattuk lako csaj minden szombaton hatalmas bulit rendezett, full reszegen cigiztek es uvoltoztek kint az erkelyen, illetve extrem hangosan szexelt a pasijaval a buli utan 😂😂😂😂


Szoval szerintem nagyban fugg a lakoktol az egesz. Mert gyerekkoromban 60-70-es hazasparok, nenik, bacsik lakták a házat, es egy nehany kisgyerekes. Csend volt, nyugalom.


Aztan ahogy elkezdtek meghalni, alberlokre, fiatalabbakra cserelodott a tarsasag es mindennaposak lettek a konfliktusok is.

62. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 20:19

Mérd fel az igényeidet, képességeidet.


Ha bennem felmerülne a lakásba költözés igénye, akkor egy jó infrastruktúrájú, modern, hangszigeteléssel is ellátott, kevés lakásos társasházban vennék egy földszinti, kis terasszal, kertkapcsolattal rendelkező lakást.

Persze ezek általában drágábbak, de ha megengedheted magadnak, akkor mindenképp.

61. timycat (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2021. szept. 9. 20:15

Nem csak vékony a fal, maga a szerkezet viszi a hangot, hisz szigetelés nélküli ürgek futnak a házban a lakások között. Én 2 éve vettem egy panellakást, előtte nem volt tapasztalatom velük. Felújításkor erősen rácsodálkoztam 1-2 megoldásra. De a bérlőim szeretik, a lakóközösség normális, a ház karban van tartva és ez a lényeg. Ez nagyon sokat számít.


Én anno tizenéve rácsodálkoztam az Ytongra is, ami elméletileg modern vagy akkor az volt. Voltam forgalmas út mellett ytongból épült, egyébként kinézetre luxi házban, de eskü olyan érzésem volt mintha a szabad ég alatt az út mellett sátoroztam volna le. Fura volt, mindenhonnan jött a zaj. Szólt hozzám a vendéglátóm és a házban nem tudtam eldönteni honnan jön a hang, mindenfelől jött. Rövid időn belül el is adták.

60. Bless the child (válaszként erre: 59. - Bless the child)
2021. szept. 9. 20:10
Ja, ez nem opció.
59. Bless the child (válaszként erre: 56. - Napsugár8)
2021. szept. 9. 20:09
Mond neki, vegyen időzíthető mosógépet. Fő a békesség😀
58. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2021. szept. 9. 20:06
Hát igen, az se mindegy, hogy mikor vannak ezek a zajok, mert mondjuk hajnali 3-kor mosni 1 lakásban, sztem nem túl közösségbarát cselekedet.
57. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2021. szept. 9. 20:05

Igen, ezért is írtam, hogy akkor, ha nincsenek átmenő csövek.

Anno erre direkt figyeltem, és általában a panel olcsóbb jóval, mint 1 téglalakás, viszont nem feltétlenül annyival silányabb, csak azok tervezésénél + kivitelezésénél nem kifejezetten a komfortérzet volt az elsődleges szempont... :D

56. Napsugár8 (válaszként erre: 55. - Bless the child)
2021. szept. 9. 20:00
Mert 6-ra jár dolgozni. Előtte még kitereget, mire hazaér, meg is száradnak. Mondja ő.
55. Bless the child (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2021. szept. 9. 19:57
Ki ennyire elvetemült, hogy hajnali 3-kor mos?
54. Napsugár8 (válaszként erre: 52. - Globus)
2021. szept. 9. 19:55
Nem tudom minek nevezzem, amikor hajnal 3 körül felébredek, mert beindította a mosógépet. Majd ebbe a monoton zörejbe szépen belealszok, de fél 5 körül átvált centrizésre, ami aztán megint csak másfajta zörej. A fölöttem lakó 4 után kel, és kezd zuhanyozni, hallani a vízmelegítő zubogását. Persze, amikor én megnyitom a meleg vizes csapot, a többi is hallja. És itt nem a lakóban van a baj, hanem hogy 40 évvel ezelőtt ilyen házakat építettek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook