Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Illik-e levetetni a cipőt a vendégeddel? Illik-e kutyával érkezni vendégségbe? fórum

Illik-e levetetni a cipőt a vendégeddel? Illik-e kutyával érkezni vendégségbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. dec. 30. 03:53
egyiksem illik.
2014. febr. 6. 13:48
Miután unokáink is vannak, és szeretem a szőnyeget, hiszen (öltözteti )a lakást,mindenki lábtörlőnek nézte, használta.Arról nem is beszélve,hogy a gyerekek szeretnek játszani, autózni,építőzni a szőnyegen, illetve mostmár a kövön mert felvettem a szőnyeget.Szóval vendégpapucs, van ,vagy nincs, mindegy.Az inteligens látogató vagy rokon jön befelé, miközben szinte átesik a vendég papucsokon illetve a háziak utcai cipőin. Kérdem én:modortalan, bunkó,....vagyok voltam ha finoman közöltem hogy vannak vendég papucsok?Ráadásul. olyan személy sem tisztel meg hogy az előszobában vegyele a kinti cipőjét akinek a gyerekére vigyázunk.Persze feltételezem hogy saját otthonát nem járja végig a kinti cipőjével, csizmájával.Bárkihez menjek én rosszul érezném magam habevinném a házba az utcai port, sarat, havat.....stb.
86. 3f3949edc4 (válaszként erre: 82. - Mazsinka)
2014. febr. 6. 12:38
Igen... amióta mind a két kultúrát tapasztalom / ismerem, azóta ki merem jelenteni, hogy nagyrészt a fővárosi a neveletlen paraszt, míg a vidéki a földműves paraszt.
2014. febr. 6. 12:35

Nem. Ha a házigazda nem ad rá külön engedélyt, akkor nem illik kutyát vinni.

A cipőnél a legegyszerűbb, ha másolod a házirendet: házigazda leveszi, akkor vedd le. Ha nem kell, akkor úgyis szól, hogy maradhat.

2014. febr. 6. 12:08
Én is leveszem vendégségben, de őszintén szólva nem szívesen vagyok a hideg kövön zokniban vagy mezítláb. Mondjuk én erre nem vagyok érzékeny ha cipőben bejön valaki, igaz járólapos a nappali meg az előszoba+konyha. A szobákba a szőnyegre nyilván ne menjen senki cipőben.
83. pirinyocska (válaszként erre: 82. - Mazsinka)
2014. febr. 6. 11:31
Sziasztok.Kíváncsi vagyok a véleményetekre.Családiházban élünk a párommal.Van előszobánk,ahol az utcai lábbelit lehehet venni.(lelehetne)Onnan egyből a nappaliba érkezünk.Az előszobában vendég papucsok,jól látható helyen.A mi utcai cipőnk szintén.Ennek ellenére mindenki utcai mocskos cipőbe jön bea lakásba.
2013. jan. 16. 15:26

Szerintem meg mindenki maga érje fel ésszel, hogy mocskos cipővel nem mászik rá más szőnyegére. Ha kint latyak van, hó, eső, akkor viszi rá a bézs szőnyegemre?


A kutyáról inkább szót sem ejtenék, a bunkóság netovábbja, és persze rágyújtani más házában beleegyezés nélkül-ez sem maradhat ki a repertoárból.


Azt tapasztalom, hogy nagyvárosiak csinálnak ilyet leginkább. Míg falun laktam (ugye piszkos, büdös, bunkó falusiak)addig soha sehová nem mentem be cipővel, hozzánk se jött be senki, csak a nagyvárosi rokonok évente egyszer becsattogtak mocskos cipővel, rágyújtottak, hozták a palotapincsit is. Na...kultúra a köbön. Két napig kellett utánuk takarítani, szellőztetni.

2013. jan. 16. 15:15
Egyébként kutyával érkezni a legnagyobb bunkóság. Manapság annyi allergiás van, ezt miért nem lehet ésszel felérni?! No meg azt, hogy nem mindenki szereti, ha a ruhája kutyaszőrrel lesz teli!
80. Veronika27 (válaszként erre: 79. - Tixtina)
2013. jan. 16. 15:14
Mondd azt, hogy a szőnyeg azért van, hogy ne fázzanak fel, így nyugodtan levehetik a cipőjüket!
79. tixtina (válaszként erre: 78. - Salabakter)
2013. jan. 16. 14:58

Igen,de ezt hogy adom a tudtukra?

Mostanában felhajtom a szőnyeget,mert a szőnyeget nagyon féltem :O

78. salabakter (válaszként erre: 77. - Tixtina)
2013. jan. 16. 12:55
Nem,az a bunkóság,hogy ők szó nélkül nem veszik le:)
2011. júl. 30. 01:20

Igen,ez jó kérdés.:D

Keresztanyámék,mikor jönnek hozzánk látogatóba-általában ősszel,télen teszik tiszteletüket,és természetesen -gyakorta esős időben,többnyire csizmában érkeznek.

Nos,előfordul,hogy belépnek a szobába,időnként a szőnyegre is rámennek,de le nem vennék a cipőjüket.

Most bunkóság lenne rájuk szólni??Ha távoznak,mindig fél órát sikálom a szőnyeget:((

2011. máj. 26. 02:03

Hozzánk ha vendégek jönnek már oda van készítve a vendégpapucs, ráutaló magatartás ugye. Kisgyerekem van, aki csúszik-mászik a házban... Én ha vendégségbe megyek az az első, hogy veszem le a cipőt... na egyszer ezt jól megbántam, mert nem volt vendégpapucs én meg nem bújtam vissza a cipőmbe aztán olyan koszos lett a talpam, hogy legszívesebben mezítláb mentem volna haza, miután hazaértem cipőtalpbetétet mostam, na ott soha többet nem vettem le a cipőt.


Kutyával érkezni megbeszélés nélkül über-taplóság

2011. máj. 26. 01:04

Sztem le kell venni,max ha szólnak akkor maradhat.

Ha én sem trappolnám végig más lakását cipővel akkor más sem a miénket nem?

Mondjuk ez a lábzsák röhej sztem.

2011. máj. 26. 00:56

Illik levenni a vendégnek a cipőt.


Kutya - csak előzetes egyeztetés után. Én pl nem gyűlölöm a kutyákat, de a macskáim miatt nem engedném be a lakásba...

2010. febr. 6. 11:50

én mindig leveszem mert eddig kaptam vendégpapucsot.nekem is van otthon pár darab...


ha barátok ismerősök jönnek ők általában leveszik ill levennék az előszobában de mondom nekik ne vegyék le mert konyhában az étkezőrészben ülünk le és ott meg kő van...

ha a szobába megyünk be eddig mindenki levette.


még a szerelők is leveszik...ha jött pl szerelni a beltérit...

2009. nov. 28. 18:59
Hát,igen,meg kell találni a határt,hogy azért ne alázzuk meg a vendéget.Elvégre egy házigazda szeretné,ha a vendégei jól éreznék magukat nála!Én szívesen leveszem a cipőmet,vendégségben,de elvárok akkor egy tiszta vendégpapucsot.Volt olyan,hogy levetették,nem adtak papucsot,de ott volt a rotveiler kutya.
71. e28ddc7c9b (válaszként erre: 68. - Platty666)
2009. nov. 28. 16:59

Az egyik munkatársunkhoz mentünk babanézőbe (első baba). Mint illem tudók a baba hat hetes kora után.

Mint több gyerekes, gyakorló szülők, az előszobába levettük a cipőt.

Az "újsütetű" anyuka ránk szólt, hogy a zokni talpát is rendesen töröljük meg a fertőtlenítővel átitatott lábtőrlőn, és a babát 2 (kettő) méterről nézhettük meg.

A mai napig neveti mindenki: amikor tőlünk elindultunk a kollégákkal Anyukám akkor gyújtott rá, félig nem szívta el a cigit itt voltunk. Oda-vissza kb.3-4 km volt a megtett út.

Az unokám születése után (természetes, hogy a hat hetet megvárták), eljöttek a munkatársaim megnézni Ákost. Élvezték, hogy amikor tiszta pelussal, teli hassal, kézről-kézre járt.

Az már más lapra tartozik, hogy Ákos mennyire élvezte. Beletelt egy pár napba mire rájött, hogy kaja után nem mindig sokan ringatják a sejhajt.

70. 7130b15964 (válaszként erre: 26. - Ében11)
2009. nov. 28. 16:42
Engem nem ejt egyáltalán zavarba, hogy leveszi a cipőjét és vendégpapucsban azonnal elmegy kezet mostni. Szerintünk ez a normális.
69. c82ae2485b (válaszként erre: 66. - 9bbc382386)
2009. nov. 28. 16:38
egyetértek!
2009. nov. 28. 16:31
Mindig vannak túlzók. Amíg lesz, aki bedől nekik. Én, ha rajtam múlna, be se mennék olyan helyre, ahol egy 1 éves gyerek (NEM KISBABA!!!) miatt zsákot húzatnak a cipőre. Van porszívójuk és felmosójuk, nem? A gyereknek meg 6 éves koráig meg kell ennie 1 kg koszt! EZ NEM VICC! Azért van ennyi allergiás ember, mert túlzottan féltették őket a kosztól. Próbáljuk ki, mennyire lehet visszaszoktatni őket!
2009. nov. 27. 21:12

Olyan érdekes,hogy milyen különbözően gondolják az emberek!

Talán függ a helyzettől is! A héten a Rókusfalvi a Hal a tortánban,cipőre húzható zsákot adott a vendégeinek,mert kisbaba (1 éves?) van a házban.

Nem is vette zokon senki.

2009. nov. 27. 18:49

A cipőt nem illik levetetni,de illik levetni.....Kivétel,ha a házigazda szól: ne vegyük le.

Kutyát vagy más állatot csak előzetes megbeszélés után vihetünk vendégségbe.

2009. szept. 29. 19:47
A cipot nem illik le vetetni a vendeggel akarmilyen pedansag van,a kutyat csak akkor vigyen az ember magaval ha van hol hagyni kinn mert nem mindenki szereti a lakasban a kutyat.Mi nagyon szeretjuk a macskat,kutyat stb. de azert nem engedjuk a lakasban.
2009. szept. 13. 19:26
A héten a Laár András ,főzött a Vacsora csatában.Ő nem volt képes döglött állatot felszolgálni,mert állatvédelemből nem eszik húst.Azt mondta,hogy ha anélkül is lehet finomat enni,hogy ezért életet kelljen elvenni,akkor ne vegyünk el életet.Indiai fűszerezésű vegakaját tett a vendégei elé,és izlett nekik,nem sértődtek meg.Rá is gondolt külön mindegyik vendéglátó,helyesek voltak.
63. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 61. - D4b0dd2692)
2009. szept. 13. 12:32

igen ;)

ha már meghívta a "dögevőket" :o)) - úgy illik.

62. 18ba5935e0 (válaszként erre: 61. - D4b0dd2692)
2009. szept. 12. 23:28

Én nem vagyok a hagyományos értelemben vett vega, mert nem meggyőződésből nem eszem húst, illetve csak ritkán, hanem egyszerűen azért, mert a legtöbb hús számomra nem guszta. A vörös húsok azért nem, mert tudom, mennyire egészségtelenek, a baromfihúsnak azt a jellegzetes ízét nem nagyon szeretem, egyedül a halat szeretem megenni.


Elnézést a rizsáért, most a lényegre térek! :-)


Szóval én minden gond nélkül el szoktam készíteni a húsos kajákat is, ha valakinek ez a kívánsága. Egyedül a nyers hús feldolgozását nem bírom gyomorral, tehát pl. egy pörkölthöz a férjem készíti elő a húst. Mondjuk nekem könnyű, mert a férjem eredeti szakmája szerint hentes. Ő 1 óra alatt kész hamburgert csinál egy marhacsordából... :-D

61. d4b0dd2692 (válaszként erre: 60. - 3e0ba54fb8)
2009. szept. 12. 22:37

Vicces lehetett!

Arra lennék kiváncsi,hogy aki vega,az rászánja-e magát arra,hogy húsimádó vendégeinek "döglött állatot" kínáljon fel?

60. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 59. - D4b0dd2692)
2009. szept. 12. 22:31

Igen. Meg szoktam kérdezni, hogy van-e valami, kívánságuk amit enni szeretnének, illetve valami, amit nem szeretnek.


Egyszer egy kedves barátom nagy viccesen azt válaszolta, hogy mazsolás pacalt szeretne. Lesápadt, amikor feltálaltam neki ;) Aztán persze kapott rendes kaját is, de azt az arcot életem végéig nem felejtem el :DDD

2009. szept. 12. 22:26
A Vacsora csata és a Hal a tortán műsorban,többször előfordult,hogy a celebek nem voltak tekintettel a vendég étkezési szokására.A vegetáriánus étrendre gondoltam,Lehet,hogy nem tudták előre,hogy egyikük nem eszik húst? Mit gondoltok erről,meg szoktátok kérdezni a vendégeiteket előre? Én nemrég úgy jártam,hogy egy kedves ismerősömet meghívtam magunkhoz.Nem tudtam és előre megkérdeztem,van-e valami különleges étkezési szokása (pizzával és sütivel akartam egyébként fogadni).Elárulta,hogy cukorbeteg. Nagyon kínos lett volna,ha készülök és mindent visszautasít!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook