Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? fórum

Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
160. globus (válaszként erre: 159. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 18. 14:17
Mennyi időre kalkuláltátok a visszatörlesztést? Sajnos úgy el tudja húzni, hogy végül te mondd, hagyjuk a fenébe :( Még nem jártam így, de családban más igen, valamint férjem kollégái.
159. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 158. - Globus)
ápr. 18. 14:02
"Nyögvenyelősen" utalgatja az összeget . Már pár hónap kimaradás volt . Már nem vagyok olyan "jó" mint ezelőtt ...
158. globus
ápr. 18. 13:29
Mi újság errefelé?
157. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 154. - Channa*)
2023. júl. 2. 10:23
Ügyvéd által .
156. Channa* (válaszként erre: 155. - Icuska538)
2023. jún. 24. 23:00

Mert valószínű, hogy sehogy.

Azt is gondolom, hogy az illető már mindenhonnan le is tiltotta a kölcsönt adót...

155. Icuska538 (válaszként erre: 154. - Channa*)
2023. jún. 24. 21:58
Azt már nem tudhatjuk meg.
154. Channa* (válaszként erre: 153. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 21:55
És végül, hogy papíroztátok le?
2023. ápr. 24. 20:01
Igen .
2023. ápr. 23. 17:55
Végül adtál kölcsön?
151. globus (válaszként erre: 150. - Timycat)
2023. ápr. 10. 12:58

Nem mindenki tud.

Itt egy közismert vállalkozó épített kacsalábon forgó medencés házat. Akkor jött a hitelválság, bedőltek. Kapálóztak sokáig, asszonnyal együtt kimentek Ausztriába dolgozni. Sajnos, a ház elúszott. Mi van most? Ausztriában dolgoznak, ugyanakkora hodályt bérelnek. Gyakorlatilag jól élnek, semmijük nincs. Talán dugi megtakarítás.

150. timycat (válaszként erre: 126. - Tumbo2)
2023. ápr. 10. 12:51

Ez az amiről regélek, csak nem megy át. Igen, ha ott van munka, lehetőség akkor luxus az Alföldön házban élni és várni a sült galambot.


Déli határtól nem messze egy pici faluban, akkor újépítésű nagy házban élt egy család, anno férjemnek dolgozott a pasas. Ott a környékben elfogyott a munka. A pasas a férjemtől kért kölcsönt, mert a házon hitel volt, állandó munka nem, a férjem kölcsönt nem adott, de mondta nekik hogy a házát szívesen megveszi. Ez 2009-2010 környéke amikor már mindenki "jóllakott hitellel", a pasasnak nem annyira volt esélye pénzzé tenni máshogy a házat rövid idő alatt, nem nagy buktával. Tetszett-nem tetszett belement. Inkább mint a bank vigye. Egy darabig visszabérelték, majd belátták hogy ez nem mehet így tovább, menni kell, ami volt még pénzük abból a főváros szűk vonzáskörzetében telepedtek le, nyilván egy jóval kevésbé menő ingatlanban mint amiben előtte éltek. De újra lett fix munkájuk, összekapták magukat, a gyerekek lehetőségei is jobbak lettek egy csapásra. Pár éve volt nálunk a pasas, csak úgy beugrott, erre járt, egyik félben sincs tüske, win-win helyzet. Ha férjem anno kölcsönt ad, nagy eséllyel nem ilyen kedélyesen beszélgettek volna legutóbb és valószínűleg a pasasnak akkor sem lenne meg már az a háza.


Volt szomszédaink jártak ki külföldre dolgozni, hogy itt fenn tudják tartani a házat. Közép-Mo, gyönyörű új ház, szép kerttel, csendes kertváros, 1-2 évig csinálták de rájöttek, hogy nincs értelme. Eladták a házat és vettek a nyugati határszélen egy lakást. Ez sem most volt az igaz, változott a helyzet, ma már itt is horror áron mennek az ingatlanok, már nincs az az eszement különbség.


Néha lejjebb kell adni az igényből.

149. dfc04c70e4 (válaszként erre: 106. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 10. 10:40

Mostanáig én sem voltam gépközelben.

Ha gondolod, megírhatod privát üzenetben.

Mondjuk én már lapoztam, de a véleményed érdekel.

2023. ápr. 10. 06:48
Ez nem igazi segítség, csak a dolgok elodázása. Inkább abban kéne segítened, hogy ki tudjon alakítani egy hosszútávon kölcsönök nélkül fenntartható életmódot.
147. bellabi (válaszként erre: 115. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 01:11

Ki ő Neked?


Mire kell neki ennyi pénz?


Van még egyszer ennyid, ha Te leszel nagy kakiban, és ez nem jön vissza?

146. globus (válaszként erre: 115. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 20:33
Azt a kamatot felszámolod neki, amit te kapnál évek alatt, ha odaadás helyett befektetnéd?
145. Ágio8405 (válaszként erre: 115. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 20:25
Miből fogja vissza adni? És mikor?
144. tumbo2 (válaszként erre: 142. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 9. 16:40
kettős könyvelést vezettünk mi is.a különbözetet év végén megkapták az emberek.én is aláírtam a jelenléti ívet,hogy az irodában dolgozom,közben 12 órát éjszakáztam a szárítónál.
143. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 140. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 9. 16:23
Mert ismersz, mekkora a szívem, ők is ismertek, ezért tették meg velem.
142. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 137. - Tumbo2)
2023. ápr. 9. 16:17

Sok-sok évig könyveltem, tehát tudom mitől, hogyan döglik a légy.

Azért merem leírni, hogy a vállalkozók legtöbbje, kizsigereli a beosztottjait. Még állami cégnél vállalkozóként alkalmazott, is gyakran zsebbe adja a pénzt, nuku szabi, nuku, táppénz. Nem tetszik? Keress mást!!...ha találsz.

141. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 136. - Birebora)
2023. ápr. 9. 16:13
ez piros pont.
140. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 135. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 9. 16:10

De miért nem kérdeztél már akkor engem?

Hisz a gimis korunk óta ismerjük egymást..-))

139. birebora (válaszként erre: 135. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 9. 16:08
Ugyanez vagy legalábbis hasonló ivet mutat az albérlet. Neki add ki és neki add ki, de neki add ki és amikor eltelnek hónapok és nem tud fizetni akkor ellenséggé válsz.
138. tumbo2 (válaszként erre: 136. - Birebora)
2023. ápr. 9. 16:06
mindenkié egyesek zsebében van.
137. tumbo2 (válaszként erre: 131. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 9. 16:05
nálunk is maradt a borítékos pénz,volt aki kérte,hogy nyugdíj előtt rendesen adják a béremelést,mondták,ha nem tetszik,szedje a sátorfáját. mindent elkövettek,csak bért ne kelljen emelni.
136. birebora (válaszként erre: 117. - Simple)
2023. ápr. 9. 16:04

Megtennéd, hogy leereszkedsz a földre a mai büdösnagyvalóságba és megkérdezed a tanárt, az asszisztenst, a gyárban dolgozót, a buszsofőrt, a masinisztát, a kalauzt, a portást, az irodai dolgozót, a titkárnőt, az ápolót, a szinházi pénztárost vagy ruhatárost, a könyvtárost, a postást, az eladót, az árúfeltöltőt és még sorolhatnám, hogy melyik mellényzsebében van a 25 millája?:)


Aztán megirnád a kedvemért az arányokat? Meg van minden második embernek?


A "40-50 éves korára nem mutat fel semmit"- ebben talán van valami, de hidd el a körülmények, hogy ki, honnan jön, mi a végzettsége, mennyire ambiciózus, mennyire felelősen éli az életét nagyon sok szerepet játszik.


Az, hogy tisztességesen, bejelentve adózva, járulékokat fizetve, törvényt, szabályokat tisztelve és betartva és mégsem, közel sem annyi a fizetése mint egy határral odébb nem a dolgozó hibája. Mindenki nem mehet külföldre. Itthon kellene boldogulni, gyarapodni, jól élni. Sajnos ez sokaknak nem adatik meg. Erre gondolj és legyen egy kicsit több empátiád és örülj, hogy nem vagy a szegény emberek cipőjébe.

135. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 134. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 9. 16:00

Ezt örökre megtanultam, és mint jó hülye, a saját káromon, illetve a családom, a gyerekeim kárára.

Én még nem találkoztam hálás adóssal, mert úgy gondolják, (gondolom van kivétel azért) nekik az jár, hiszen, aki ad, az megteheti, hogy neki ajándékozza.

134. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 133. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 9. 15:50
Kölcsön senkinek nem adunk és pénzben nincs barátság.
133. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 130. - Solar-Tochter)
2023. ápr. 9. 15:46
Testvérem 1/2 lakását fizettem így ki, ők voltak megsértődve, hogy miért kérem, én jól keresek.
132. birebora (válaszként erre: 130. - Solar-Tochter)
2023. ápr. 9. 15:43
Ez bizony igy van.
131. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 124. - Simple)
2023. ápr. 9. 15:28

Elég furcsán látod a világot.


"Viszont nem fogom sajnálni azokat, akik sírnak, hogy jaj nincs pénz, nincs munka, de nem hajlandóak elköltözni oda, ahol van. Miközben indiából, meg pakisztánból kell munkaerőt behozni, mert akkora hiány van. Ja, hogy dolgozni senki nem akar? A sült galambot lehet várni, csak nem jön. "

A kormányunk ráállt a nyomorúságos közmunkára.

Vannak helyek, ahol nincs más, csak ez. Ezért is többen sorba állnak. Persze, ha olyan körökben mozogsz a büdös életben nem fogod meglátni a valóvilágot, még érintőlegesen sem.

Vannak emberek akik olyan családból kellene, hogy kiemelkedjenek, ahol víz sincs a lakásban, ahol kauciót kellene letenni, hogy a bánatba tegyen le, meg tegye a szívére mindenki a kezét, kiadná a lakását egy földönfutónak?

A lakásárak között ég és a föld a különbség, egyik településen negyedét sem éri, mint a másikon, ha valaki szar helyre született nehéz pénzzé tenni az ingatlanját, és a mindenkori kormányok a bérekkel játszva, tesznek is róla, hogy aki rabszolga, az az is maradjon

éhbérért dolgozva, az ott is ragadjon.

A magyar embert nem fizetik meg a közszférában, a maszekok sem, talán a multik, akik úgy, ahogy normális béreket adnak.

Valamiért jobban megéri behozni Indiából, Pakisztánból az embereket, mint itthon korrekt bért adni. Ennek is meg van a miértje, csak nem kötik a nagyérdemű orrára.

Szép, hogy anyósodék is jól élnek, de ez is ritka, ha hiszed, ha nem.

Nekem is van rokonom, aki felvásárolt sok szerencsétlentől kárpótlási jegyet , az Uniótól kapja a támogatást, nem keveset, miközben bérbe adja a földjeit, amit persze nem lenne szabad, de a környékük ebből él, mint Marci Hevesen.

Van akinek van ehhez pofája, van akinek meg nincs. Aki itthon mondjuk gyárban, szolgáltatóiparban dolgozott az nem tudja lóbálni a lábát és több ingatlannal nem rendelkezik, nem utazgat világ körüli útra.

Van aki heti 2 nappal jóval többet keres Ausztriában, mint aki 1 hónapot túlórával ledolgozik itthon. Ez a szégyen, nem a csóró embereket kellene csesztetni, hogy élhetetlen, hanem gyökeres változásokra kellene törekedni.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook