Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? fórum

Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
40. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. ápr. 8. 09:53
ez röhej,ja,mindenkinek vannak milliói.csak az a baj,hogy mindenkiét a mészáros őrzi.
2023. ápr. 8. 09:50

Megint túltolja a hoxa népe:DDDDDD


Minimálbéresek országában, minden második embernek van 25 millája. Persze!

Azért élnek albérletben, azért nem elég egy hónapra a fizetésük, mert a 25 milliójukat befektették:DDD


Na, vegyük ki a biliből a kezünket és lássunk reálisan!

2023. ápr. 8. 09:49
Ha van annyi felesleged adjál neki. Csak úgy add, hogy lélekben ne várd vissza. Ha meg akaja adni meg is fogja. Ha nem akkor lehet neked bármilyen papírod.
2023. ápr. 8. 09:44
Akkor én első vagyok, mert nekem nincs még véletlenül sem.😁😁
36. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 09:43

Aki gödörben van annak napi megélhetési gondjai vannak? Az ilyen ember nem kér 25 milliót kölcsön, hanem csak néhány 10 ezret hónap végéig.

Szánalomból meg főleg nem segítünk ekkora összeggel.


Vagy mit mond, mire kéne neki 25 millió?

35. Főnix3 (válaszként erre: 35. - Simple)
2023. ápr. 8. 09:38

Minden második? :D

Nem hinném! Minden második embernek, még ingatlanja sincs.

34. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 09:08
Nincs valami amit megvennél tőle? Pl ingatlan, visszavásárlási joggal? Persze az illetéket, adót ami téged terhel majd előre vondd le!
2023. ápr. 8. 09:03

Ez nagyon nagy összeg! Ha oda adod, soha nem látod viszont! Ez biztos!

Tudj nemet mondani! Még úgy is, hogy nagyon kellemetlen helyzetbe hozott téged az illető!

10k-100-k még azt mondom, hogy segíthet valakin a hónap végén...,de 25k? Érzelmileg nagyon befolyásolhat az illető, nem látsz tisztán!

Kíváncsi lennék, ha nemet mondasz erre, akkor elfordul e,ellened fordul e? Mert,ha igen, akkor te is látni fogod, csak le akart húzni. Ha megérti, elfogadja,és a kapcsolatotok megmarad ugyan olyan jónak, akkor a barátod,de ennyi pénzt családnak, barátnak sem adunk. Mit mondott, hogyan adná vissza?

32. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 08:58
Akinek van 25 millió forintja úgy, hogy kölcsön adjon és nem tudja mit tegyen, az nem itt a hoxán kér tanácsot. Ha nekem lenne 25 millió forintom, az azt jelentené, hogy rendszeresen forog a pénz a kezem alatt, ergó tudok bánni a pénzzel és azt is tudom mit kell tennem, ha valaki kölcsön kér. A nagyobb halak nem itt vannak egy női fórumon! Hagyjad már magad! 😀
31. bozsu55 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 08:38

Valamikor az adott szó elég volt,nem kellett írás.


Ha nem hiányzik ez a pénz a te életedből akkor adj neki.Ha megbízol benne miért lamentálsz?

30. secret8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 08:34
Ha ez igaz, ne tedd. Menjen a bankba. Ekkora összeget vagy ott sem kap, vagy kb. 20 évre tudja felvenni. Gondolkozz!
29. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 08:30

25 millió? Ember, azonnal felejtsd el a kölcsönadást!

Ekkora összeget még családon belül sem, soha!

Mégis, nem gyanús neked, hogy "gödörben van" éppen, és az sem, hogy pont attól kér, akinek van is ennyi?

Térj észhez, most még időben!

28. simple (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 08:30
25 milliót csakis hivatalos papírral, és csak úgy, hogy van rá fedezet, például lakás.
2023. ápr. 8. 08:08

Egyébként, nekem vannak nagyon jó barátaim és ugye a családommal is nagyon jó a kapcsolatom, de épp ezért ilyen nagy összeget sosem kérnénk egymástól!

Mert mi van, ha bármi történik? Miattam (és nem azért, mert nem akarom visszaadni) elbukja a pénzét.


A tesómmal, ha úgy adódik szoktunk kölcsönözni egymásnak és nem papírozzuk le, de ennyit sosem kérnénk a másiktól. 1-2 millió OKÉ, mert erre azt mondjuk, hogy majd egyszer visszajön vagy nem, de 25 millió, már túl sok ahhoz, hogy ne jöjjön vissza...

26. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 08:05
Hogy látod? Tényleg arra fogja költeni amire mondja? vissza fogja tudni adni?
25. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 08:04
Persze, ezt pont itt a hoxán adott válaszokból fogod eldönteni 😂
2023. ápr. 8. 07:58
😂
23. csikil4ny (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 07:58
Csak úgy adj hivatalos lepapírozás mellett kölcsön, ha van rá fedezet, pl. lakás. Ha feneketlen kútba mered, nem fogod visszakapni, ezzel mindenképp érdemes számolni.
22. K-né Zsóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 07:54
Ha te 25 millióról ilyen kérdést teszel fel, akkor szerintem nem fog hiányozni, ha mégse adja vissza. Én biztos nem gondolkodnék ezen, még fél milliót sem adnék kölcsön ügyvéd nélkül.
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2023. ápr. 8. 07:53

Igen, ez így igaz!


Erre írtam, hogy csak abban az esetben adnék ennyit kölcsön, ha tudnám, hogy nagyon rövid időn belül visszaadja, pl. elad egy ingatlan és már várja, az utalást, de ki kell fizetnie a saját ingatlana vételár részletét.


Bár az összeg nagysága miatt, ennyit még ekkor sem adnék...

20. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. ápr. 8. 07:45

Ha van miből végrehajtani.

Aki 25 milliót kér, ott valami nagyon nem kerek

19. globus (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 07:45
Próbalj arra fókuszálni, hogy az illetőnek mennyi idő alatt lehet ennyi, számodra visszaadható plusza. Tudod-e ennyi ideig a pénzedet nélkülözni. Ha befektetnéd ahelyett, hogy neki adod, mitől esel el. Ezek is csak akkor, ha egyáltalán visszaadja...
2023. ápr. 8. 07:43

Nem tudom , nem is fontos számomra ki neked az illető, de hidd el, még a saját gyerek is a gonoszt látja nagy többségben, ha visszakéri a tulajdonos a pénzét, és nem azt, aki segítséget adott neki a bajban.

Nem összeköt a kölcsön, eltaszít egymástól.

17. Channa* (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. ápr. 8. 07:32

Volt ismerősöm, aki így adott kölcsönt (nem ilyen sokat)t, és valóban csak úgy kapta vissza a pénzét, hogy a közjegyző elindította a VH-t és letiltották a fizetéséből az adósnak.

Még arra sem volt lehetősége, hogy részlet fizetést kérjen, mert ha közjegyzőnél van lepapírozva a magánszemélyek közötti kölcsön ügylet, akkor biztosabbnak látják, ha munkabérből tiltják.


Nem tudom, hogy mire kell az illetőnek. Ilyen nagy összegről azt gondolom, hogy ingatlan vétel lehet, így valószínű, hogy én ragaszkodnék ahhoz, hogy tulajdonos legyek a kölcsönadott pénz erejéig, vagy haszonélvező.

16. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 07:27

És miből akarja visszaadni?


Ennyit akkor adnék kölcsön, ha tudom, hogy visszajön rövid időn belül. Ez túl nagy összeg ahhoz, hogy ne jöjjön vissza soha.


Tehát, a közjegyzőt szokták ajánlani, mert neki nem kell végig csinálnia mindent, hanem egyszerűen küldheti azonnal végrehajtásra és szinte azonnal letiltják a munkabéréből, stb.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 07:24
Az számomra sok, Channa tanácsát fogadd meg!
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. ápr. 8. 07:23
Egyetértek, de ha van valamije, mondjuk lakása, talán jelzálogot tehetnek rá hivatalosan.
13. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 07:23
Közjegyzőhöz menjetek, mert ha bármi van, akkor rögtön mehet végrehajtásra.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 8. 07:23
25 millió forintról van szó .
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 07:19

Elárulod mekkora összegről van szó?

-Gondold át, ha nem tudja visszaadni, ez mennyire fog neked ártani?

-Ha idáig nem tudta az életét úgy alakítani, hogy muszáj legyen neki a kölcsön, mi a garancia arra, hogy tuti nem szúrja el azt a pénzt is, amit kap?

-Ha szeretek igazán valakit, nem hozom ilyen kellemetlen helyzetbe, hogy kérek, vagy elfogadok számára jelentős összeget.


Csak akkor adok bárkinek is már, ha nem tudja visszaadni, lenyelem a békát, ahhoz nem kell még tanú sem, más esetben nem, hiszen, mint írtam, ha nincs miből neki visszaadni, pereskedhetsz évtizedekig.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook