Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági szerződés: igen vagy nem? fórum

Házassági szerződés: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
147. elszabadult hold (válaszként erre: 146. - Pusztiju)
2010. júl. 28. 18:51
Köszönöm a te hozzászólásodat is :)
2010. júl. 28. 15:54
Most találtam meg a apró cikkedet.. Előre bocsájtom nem olvastam egyetlen kommentbe sem, így fogalmam nincs hogy mit írtak a hozzászólók. Véleménye a következő: Igen házassági szerződéssel indítani egy új életet. Ez régen nem volt "divat" most viszont természetesnek lehet mondani, főleg abban az esetben ha mind a két félnek jelentős vagyona van. Ház, kocsi, telek stb.. Így nem kell marakodni egy válásnál, hiszen mind a kettő esetében már fixen le van rendezve hogy házasságuk kezdetén ki mivel rendelkezett s csak a közösen megszerzett vagyonon kell osztozni. Sajnos a mai világban már ilyen dolgokkal kell kezdeni egy házasságot..
145. Anka71 (válaszként erre: 144. - Fhybi)
2010. júl. 25. 12:22

Szerintem is durva:((

De azért szorítok a barátnődnek, hogy boldoguljon valahogy.

144. fhybi (válaszként erre: 142. - Anka71)
2010. júl. 25. 12:05
Erre is ki kéne találni valami szerződést. Hogy egy anyuka és a gyerekek így megszívhatják, ez durva.
143. klenca
2010. júl. 25. 11:10

Jó dolog.

Ha együtt maradtok, akkor azért, ha válni kell, akkor azért.

142. Anka71 (válaszként erre: 141. - Fhybi)
2010. júl. 25. 10:53
Én el tudom sajnos képzelni, hogy csak gyerektartás lesz. Ahogy írtad, hogy ez a hapi nem a korrektségéről híres, akkor nem fog tálcán átnyújtani egy lakást, és meg is tudja keresni a kibúvót (sajnos).
141. fhybi (válaszként erre: 140. - Anka71)
2010. júl. 25. 09:27
Na most megint megijedtem. Előfordulhat az, hogy a gyerkőcök és anyuka megy albérletbe, és csak a gyerektartás lesz, és semmi más?
140. Anka71 (válaszként erre: 138. - Fhybi)
2010. júl. 24. 21:04

Nem is úgy értem, hogy elveszik a gyerekeit mert a férj úgy akarná. Hanem egyszerűen a kérdés: hová vinné a négy gyereket?

A férj házából neki semmi nem jár, mert házasság előtti vagyona a férjének (akkor is, ha nincs szerződés).

Viszont ha egy szemét pasi, akkor nem gondolhatja senki komolyan, hogy (még ha megítéli is a bíróság, hogy az anyánál maradnak a gyereke, és az apának gondoskodni kell róluk), szóval senki nem gondolhatja, hogy egy ilyen ember majd vesz egy lakást a volt feleségének és a gyerekeknek.

Tehát szerintem itt zárul be a kör, sajnos (de ne legyen igazam).

Gondoskodjon a volt asszonyáról és a gyerekekről. Ha mondjuk be van jelentve egy kft-be minimálbérrel, akkor tök mindegy, hogy mire kötelezi a bíróság.

Lehet, hogy én sötétebben látom ezt, mint mások, ne legyen igazam:(

139. tixtina (válaszként erre: 136. - Anka71)
2010. júl. 24. 21:01

Lehet,hogy igazad van,eddig nem néztem utána tüzetesebben.


Úgy kalkuláltam,mivel házasságban élünk-fele vagyonom a férjemé,ha nincs szerződés.

Vagyis, minden közössé válna.

Ha netalán elhalálozna a párom,akkor az ő fele részéből kapnának a gyermekei,és a fiai.


Utánanézek ennek mindenképpen.:D)

138. fhybi (válaszként erre: 135. - Anka71)
2010. júl. 24. 20:49
Ezt kifejtenéd bővebben, hogy szerinted miért? :(
2010. júl. 24. 20:41

Nálunk egy rokon lány ezt nagyon a tökélyre akarja vinni, ehhez mit szóltok?

Van 10 millája (nagyanyai örökség). Vesznek fel még hozzá a srácával még 10 millát, hogy tudjanak venni egy családi házat.Tehát közösen veszik fel a hitelt.

Ehhez képest a csaj úgy gondolja, hogy a ház fele eleve az övé, mert neki már megvan a ház árának a fele. A másik felének a fele is az övé, mert a másik 10 millát meg ketten veszik fel.

Csak szerintem olyan ökör pasi meg nincs, aki egy negyed házért belemegy az egész sz@rságba így.

136. Anka71 (válaszként erre: 122. - Tixtina)
2010. júl. 24. 20:34

Ez teljesen oké, de amid Neked van, az a Te különvagyonod, nem? Akkor pedig tegyük fel, ha özvegy maradnál, akkor sem vihetnék a férjed nagy gyerekei, szerintem.

Már csak a logika szerint, persze, jól tetted a szerződést, de én úgy logikáztam, hogy anélkül sem örökölnék meg, ami a Tied. Még ha házas voltál is már, amikor pl. megörökölted nagyszüleid nyaralóját, akkor is, az különvagyonod, házasságon belül is, én így olvastam legalábbis.

De írjátok meg, ha nem. Amúgy jó a téma.

135. Anka71 (válaszként erre: 109. - Fhybi)
2010. júl. 24. 20:29
Nem akarom elkeseríteni a barátnődet, de szerintem erre van a legnagyobb esély, amit írsz:((
134. Anka71
2010. júl. 24. 20:25

Egy volt osztálytársnőm rögtön érettségi után férjhez ment egy nála 25 évvel idősebb, jómódú pasihoz (aki a főnöke volt). A hapinak háza volt, két kocsija.

Mocskosul bánt a lánnyal a házasságkötés után, így a csaj a fiuk 18 éves korában elvált a férjétől.

Semmit nem tudott kibrusztolni magának, egy szakadt albérletben lakik most.

Holott itt sem volt szerződés, "egyszerűen csak" a pasi tulajdona volt a házasságkötés előtt minden.

Én ezért nem értem, hogy a "bevitt vagyon"-ról mi a bánatnak kell szerződés, amikor az úgyis azé marad, akié volt, nem?

2010. júl. 24. 18:29

Szerintm is igen jó ha van. Főleg ha szobabútornál nagyobb érték, autó, garázs, ház, lakás, bármi. Van bármelyiknek is.

Az autó veszít az értéken, esetleg le is cserélhetik az évek folyamán, de volt az egyik félnek, és ez az Ő külön vagyona.

Mellesleg sok a válás, és nem igazán azért kellene. Hallani mindig botrányos végeket érőkről, már csak azért is kell.

De ezt már előttem is leírták. ( én is írtam pár gondolatot )

2010. júl. 24. 17:15
Egyértelmű, hogy igen.Elvileg mindenki nagy szerelemben házasodik, mégis a legtöbben elég csúnyán válnak. Én is akarok hinni az örök szerelemben, és a mindörökkében, de szerintem mindenki így mondja ki a boldogító igent, és mégis válnak nem is kevesen. Aztán meg megy a marakodás. Többször a vagyonon, mintsem a gyereken.Szomorú de ilyen az ember.
131. Ncilány (válaszként erre: 125. - Lisa65)
2010. júl. 24. 17:02
Válásnál az ügyvédek járnak jól..
130. fhybi (válaszként erre: 129. - Jégtánc)
2010. júl. 24. 14:52
Ezt már megléptük, és valóban jót tett. Bár volt már olyan is, hogy bőgve találtam, mire hazavittem a pulyákat.
129. Jégtánc (válaszként erre: 128. - Fhybi)
2010. júl. 24. 14:01
Ha teheted és barátnőd engedi,akkor néha 1-1 órára vidd el a gyerekeket sétálni,had legyen ideje kicsit magával is foglalkozni.Én ezeknek a kapott óráknak legalábbis nagyon tudtam örülni,mert így könnyebb volt a gondolataimat össze szedni mint mikor fiam nyüzsgött folyton körülöttem.
128. fhybi (válaszként erre: 127. - Lisa65)
2010. júl. 24. 13:57
Én sem irigylem, de reménykedünk egy boldogabb jövőben. Azért a gyerekek sok örömöt okoznak neki. Szerintem egyenlőre jól áll a dologhoz. Meglátjuk mit hoz a jövő.
127. lisa65 (válaszként erre: 126. - Fhybi)
2010. júl. 24. 13:30

Az már elég, ha lelkileg támogatod!

Hát szegényt most nem irigylem!

126. fhybi (válaszként erre: 125. - Lisa65)
2010. júl. 24. 13:17

Úgy is csak lelkileg tudom támogatni, hisz belefolyni a válásba nem tudok.

Szerintem még sok menetes lesz ez a meccs.

125. lisa65 (válaszként erre: 114. - Fhybi)
2010. júl. 24. 07:11

Nagyon rendes tőled, hogy segitesz neki! Nagyon sokan ilyenkor félre állnak, hogy oldják meg ők, közben pedig pont ilyenkor van a legnagyobb szükség rájuk! Azért ha lezajlott a válás, tudasd velünk is mire jutottak. Ez sajnos nem lesz egy sétagalopp, segits neki amennyit csak tudsz. Sajnos az ügyvédek is sokba kerülnek. Nekem a válásom pedig közös megegyezéssel váltunk, mégis kétszázeezer forint volt.


Azért az a véleményem sokan belátják, hogy kell a házassági szerződés és az nem a szerelem ellensége, hanem épp ellenkezőleg szerintem a bizonyitéka.

124. tixtina (válaszként erre: 123. - Fhybi)
2010. júl. 23. 23:48

Úgy van,azért is írtam le a saját esetemet.


Egyébként nem kötnék,ha nem lenne muszáj:)

123. fhybi (válaszként erre: 122. - Tixtina)
2010. júl. 23. 23:39
Bár én nem annyira vagyok szerződés párti, de ebben az esetben ez totál érthető. Hiába, minden eset egyedi.
122. tixtina
2010. júl. 23. 23:33

Sokmindentől függ szerintem.


A mi esetünkben muszáj szerződést írni.

Ugyanis én 37 éves vagyok,a férjem közel a hetvenhez.

A férjem előző házasságából van két nagyobb "gyerek"-40 évesek,és az unokák.


A következő a szitu.....


Férjemnek összesen egy lakása vankb 13 millát ér.

Nekem több ingatlanom,házam van.Nyaralóm,autóm.

Nem azért,mert gazdag vagyok,hanem mert a szüleimtől nagyszüleimtől örököltem.

Egyke vagyok.


Házassági szerződés nélkül-kvázi a fél vagyonomat elvinnék a férjem nagy gyermekei.

Remélem érthető,hogy a gyermekeimre szeretném hagyni a tulajdonomat,amiért a szüleim egy életen át megdolgoztak.

121. Veronika27 (válaszként erre: 120. - Fhybi)
2010. júl. 23. 22:22
Köszönöm szépen!
120. fhybi (válaszként erre: 119. - Veronika27)
2010. júl. 23. 22:21
Nagyon szépek voltatok, elolvastalak.
119. Veronika27 (válaszként erre: 118. - Fhybi)
2010. júl. 23. 22:20
Igen.
118. fhybi (válaszként erre: 116. - Veronika27)
2010. júl. 23. 22:19

Offolok bocsi!


Ugye én láthattalak téged a wedding.hu-n

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook